Ibanez Başlığı

weatherlight demiş ki:
bende birşey sormak istiyorum. gitarı 3-4 saat çaldıktan sonra akorlarını kontrol ettim. kalın e, d ve g nin akoru tam, (en kalın tel ile 3. ve 4. teller işte :p ) diger 3 ünün kaymış olduğunu farkettim. sat 10 tremolo köprüsü var bu gitarda (sa220fm). zaten tremolo kolunu takıp, 3-5 hareket yapınca tellerin hepsinin akoru aynı seviyede bozuluyor. simdi 3 telin akorunun iyi, diegr 3 ününb ozulmuş olması, telleremi işaret eder, burgularamı (kulak, tuner vs adı nerneyse işte :p ). çözüm için ne önerirsiniz? teşekkürler
Çözüm: Hipshot Tremsetter Steve Vai'in bütün gitarlarında bu yay modifikasyonu vardır.Yayların belirlediğiniz sıfır noktasına dönmesine yarar böylece ne kadar çılgın tremolo haraketleri yaparsanız yapın yaylar sıfır noktasına geri dönecektir.Bunun dışında bend yaparken gitarın aleyhinize çalışması gibi bi çok detaylarada çözüm getirmekte.

Farklı bir konuya değinecegim ama;
Andy Timmons ın kullandıgı Ibanez gitarının hakkında bilgisi olan varmı? At300 ünden bahsetmiyorum...Ibanez 90 th konserinde kullandıgı gitar.. ( http://www.youtube.com/watch?v=KaVVZYOvMFY)
Şu ana kadar dinlediğim bütün gitaristler içerisinde, gitar tonuna aşık olduğum iki gitaristten birisi..( Diğeri Queen Gitaristi Brian may) kullandığı gitar ibanez rx serisi bir model. Hatta rx 40 diye biliyorum, inanması güç eğer ibanez rx 40 ise. İlk sahip olduğum gitardı.. Tabi tonları Andy nin yanından bile geçmiyordu ama.. Her neyse cok önemli benim icin bu, kullandıgı ekipman neydi, setup ı neydi cok merak ediyorum, "Cry for you " canlı performansını dinleyişim 10 bini buldu .. Birinin beni sorumu yanıtlayarak mutlu etmesini bekliyorum :) İyi forumlar.

O gitarın modelini ben de çok merak ediyorum. Ancak RX40 olacağını hiç sanmam, Japon üretimi olan RX100,150 gibi bir model olsa gerek. Aslında burada Japon yapımı o seriden bir gitar var stüdyoda, gayet de rahattı. Ama tabi eve getirip ekipmana bağlayıp bir çalmak isterdi gönül...

Tam istediğim gitarlar aslında RX serileri, çok aradım zamanında ama denk gelmedi malesef :evil:

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
O gitarın modelini ben de çok merak ediyorum. Ancak RX40 olacağını hiç sanmam, Japon üretimi olan RX100,150 gibi bir model olsa gerek. Aslında burada Japon yapımı o seriden bir gitar var stüdyoda, gayet de rahattı. Ama tabi eve getirip ekipmana bağlayıp bir çalmak isterdi gönül...

Tam istediğim gitarlar aslında RX serileri, çok aradım zamanında ama denk gelmedi malesef :evil:
özür dilerm rx 40 ı sana satamadıgım icin, o günleri hatırladım da şimdi :oops: :D

Amfiside Laney'in kafa-kabin modellerinden birisi tam ortasında kalın italikle Laney yazıyor bir ara aramıştım bulmuştum fakat laney düşkünü olmadığımdan aklımda kalmamış.90Th Ibanez konserinde sol tarafta duruyor dikkatli seyredersen görebilirsin sanırım bunun dışında yine youtube'da setup'ını tanıttığı bi video var onuda izlemeni tavsiye ederim.Birde tonlarında ki en büyük etkenlerden birisi kullandığı BB Preamp diye bir analog pedal gerçekten çok tatlı yumuşak crunch tadında bi tonu var pedalın ama esas gaini laney'in kafasından alıyor BB Preamp'ı çatlak clean tarzında ki tonları için kullanıyor.

jacksonke1 demiş ki:
Farklı bir konuya değinecegim ama;
Andy Timmons ın kullandıgı Ibanez gitarının hakkında bilgisi olan varmı? At300 ünden bahsetmiyorum...Ibanez 90 th konserinde kullandıgı gitar.. ( http://www.youtube.com/watch?v=KaVVZYOvMFY)
Şu ana kadar dinlediğim bütün gitaristler içerisinde, gitar tonuna aşık olduğum iki gitaristten birisi..( Diğeri Queen Gitaristi Brian may) kullandığı gitar ibanez rx serisi bir model. Hatta rx 40 diye biliyorum, inanması güç eğer ibanez rx 40 ise. İlk sahip olduğum gitardı.. Tabi tonları Andy nin yanından bile geçmiyordu ama.. Her neyse cok önemli benim icin bu, kullandıgı ekipman neydi, setup ı neydi cok merak ediyorum, "Cry for you " canlı performansını dinleyişim 10 bini buldu .. Birinin beni sorumu yanıtlayarak mutlu etmesini bekliyorum :) İyi forumlar.

burda çok açıklayıcı ve sinir bozucu bir video var :D abim gecekondu gibi kat kat çıkmış.burda asıl olay tabi mesa ve bb preampta bir ara çok baktım ama bulamadım.

http://www.youtube.com/watch?v=SiW22O914Cg

_DreamofStyks_ cevaplar için teşekkürler.. O videoların hepsini izlemiştim.. Yeni ekipmanları farklı, 90 larda farklı bir ekipman kullanıyordu ..Evet o laney amfilerin etkisi cok büyük.Ben laneye de ilgi duyuyorum, bence harika amfiler.. Tonları tam istediğim gibi, marshall dan farklı tonlar, hoşlandığım ton laneyde var..
Bu arada at100 den ebay de buldum oha dedim ya inanılmaz fiyat cekmişler. 2599€ elimde olsun bi gün alacağım bu gitardan, cok özel bir gitar bence bu at100 ..
Tekrar diyorum ibanez 90th konseri kesinlikle edinilip izlenmeli hayran kalıyor insan :|

sertsessiz demiş ki:
Goreshredder demiş ki:
Muhammed Suiçmez in kullandığı Xiphos'lardakullanılan manyetikler bunlar.Bol bol Necrophagist dinlemenizi tavsiye ederim ton örnekleri için :) Ama canlı olarak tabi ki albümde İbanez kullanmıyordu.

abisinin bilmem kaç yıllık jemini kullanmış olmasın :)

İlk olarak Vigier'in Marilyn modelini kullanıyordu.
http://www.vigierguitars.com/page/fiche_produit.php?id_prod=313

Ardından Chuck Schuldiner gibi custom bir Bc Rich kullanmaya başladı Chuck'la aynı model.

_DreamofStyks_ demiş ki:
Çözüm: Hipshot Tremsetter Steve Vai'in bütün gitarlarında bu yay modifikasyonu vardır.Yayların belirlediğiniz sıfır noktasına dönmesine yarar böylece ne kadar çılgın tremolo haraketleri yaparsanız yapın yaylar sıfır noktasına geri dönecektir.Bunun dışında bend yaparken gitarın aleyhinize çalışması gibi bi çok detaylarada çözüm getirmekte.

teşekkür ederim. bu aleti nerden alabilirim?

güzel gitar di mi? :) edge pro köprünün parçalarının satıldığı bi yerden(tabi öyle bi şey varsa) veya kullanılmayan bi rg1570 ten ya da edge pro olan herhangi bi ibaneden çıkarabilirsiniz belki.

Eheh o zaman edge pro köprülü ibanezi olup da kullanmayan el kaldırsın! :)

Güzel gitar evet. Ancak biraz boğuk ve karanlık tonları var. FX ile halledilebilir. Pek manyetik değiştirme taraftarı değilim. Gerek görmüyorum

ya şuan cort x2 kullanıyorm ve 2tane emg 81 taktım gerçekten baya değiştirdi sesi 2.ci gitarıma takarım diye aldım zaten emgleri buda çok hoş geldi manyetik değişiminde ton değişimi olursa iyi olur boğuk olması rahatsız eder adamı :S

Geri