Ibanez Başlığı

Rusty Cooley yakın zamanda Conklin e yaptırdığı 9 telli gitarını sattı. Resimleri vardı sürüyle . Bi ara koyarım. Çok hoş ve sade bir aletti.. 8 telli ye verilen tepkinin üzerine yazıyım dedim.. :) ;)

11 Tellisini bile gördüm bu elektrik gitarın...Fuzuli bir şey..Böyle kanun gibi ;)
7 Telli Eyvallah. Çok hoş bir şey...ama fazlası yaramaz, ihtiyaç da olmaz...

image19a5dc7c6b8511d97hm.jpg

Conklin aşmış millet ! Bass-Electric karışımı.. :D :D :D

http://www.conklinguitars.com/bizarregallery/biz8images/biz8stg.html

Bir de yukarıdaki link te "Carved Birdseye" modeline dikkat. Çok güzel gözüküyor. Bir tel azaltıp floyd koysak süper olur.. Universe e yol mu versem ne yapsam.. :D

Ne sweep yapılır bunlar. Dakikalar boyunca süpürürsün bununla :)

"Carved Birdseye" benim de çok hoşuma gitti. "S" serisinin bir ara vardı 7 tellileri onlara benziyor sanki?

Bi de bildiğim kadarıyla bunları penayla çalmak için yapmıyorlar.Adam Fulara(tam hatırlayamadım ismini ama bu olması gerek :) ) diye bir adam var o da benzer aletler çalıyor ilginç bir teknik kullanarak tappingli fln :)

Bu 8 tel + olayı süper oluyo. Hem elektro gibi çalıyon hemde yeri geldimi slap in Allahını atıyon :) Rusty Cooley videosu izlerken adam beni dumura uğratmıştı öyle dürülülülü diye sweeplerin ardından adam başladı bambam slap atmaya hehe

Hellhound demiş ki:
Bi de bildiğim kadarıyla bunları penayla çalmak için yapmıyorlar.Adam Fulara(tam hatırlayamadım ismini ama bu olması gerek :) ) diye bir adam var o da benzer aletler çalıyor ilginç bir teknik kullanarak tappingli fln :)
senin dediğin stick hacı o da süfer bi alet böyle değişik telli modelleri var

klavyeyi iki farklı böme ayırıyolar mesela,iki bölümün de farklı manyetiği dolayısıyla farklı efekti var :) bir elinle bass ritm gidiyon clean öbrüyle distortion solo ohhhhhhh :D ama kullanması baya zor olsa gerek, iki eli ayrı olarak kullanıyon dexteritinin 20 olması lazım :D

anti-social demiş ki:
Hellhound demiş ki:
senin dediğin stick hacı o da süfer bi alet böyle değişik telli modelleri var

klavyeyi iki farklı böme ayırıyolar mesela,iki bölümün de farklı manyetiği dolayısıyla farklı efekti var :) bir elinle bass ritm gidiyon clean öbrüyle distortion solo ohhhhhhh :D ama kullanması baya zor olsa gerek, iki eli ayrı olarak kullanıyon dexteritinin 20 olması lazım :D

Evet hakılısın yazınca hatırladım çubuk diyorlardı hatta :) Abi Dexterity'i bırak tüm Skill'lerinin 20 olması lazım valla.Normal bir insanın o aleti hakkını vererek çalması pek kolay olmasa gerek :)

Beyler bütün konuyu baştan sona kadar okudum.
Ancak aradigim cevabi tam olarak bulamadim.

Ben ilk defa gitar alacagim.700-800 ytl kadar bir para ayirdim gitar icin.Ibanez RG350EX - RG370DX ve S470 gitarlarini cok begendim.Benim gönlümden S470 geçiyor ancak sizede bir danışmak istedim.

Hangi tarz müzik yapacaksin derseniz Metallica delisiyim derim.

Simdiden tesekkurler.

Geri