Ibanez Başlığı

rg 1550 hakkında ne dersiniz 750€ bu gitar için uygunmu tabi daha pazarlık yapılacak.Başka alternatif getirebilirsiniz ama 750€ aşmamasını rica edirim.

arkadaşlar size bir sorum olacak edge-pro'yla ilgili...İbanez kullanma klavuzunda ( :) ) tremolo kolunu taktığınızda tremolo kolundaki iki beyaz plastik parçası da tamamen yok olacak diyor ama ben takıyorum benim tremolo kolunun yuvaya oturduğu kısımdan ince bir çizgi şeklinde beyaz plastik parçasını görüyorum...Acaba tam oturtamamışmıyım,yoksa hepsinde böyle de ben saçmasapan işlerle mi uğraşıyorum???Bir de tremolo kolu böyle çakı gibi sabit durmuyo,mesela tam tellerle paralel(tremolo kolunun ucu gitarın sapına bakacak pozisyonda)duruyor, gitarla zıpladığımda falan aşşağıya kayıyor (tremolo kolunun ucu yere bakacak şekile) ,o yüzden ben de kıllandım acaba tam takamadım da kol tam tutmuyo mu diye...

evet tam oturmamış olabilir

tam kıvrıldığı noktadan dik olarak deliğe doğru bastır çok fazla güç harcamana gerek yok aslında
ama ilk aldığımda bende tam takamamıştım birkaç kez

sonradan elin alışıyor zaten girip girmediğini anlıyorsun

tam sokarsan belki daha düzgün durur zaten
üstelik şu da var bende tek plastik takılı böyle geldi 2.yi takmadım ama o daha sıkı olması için zaten
sende 2 si de takılı ve gevşekse tam oturmamış demektir

yani gitarımdaki sistemin jam'dekinden herhangi bir farkı yok sadece tremsetter gibi ekstra bir şey gerekli... tremsetter mı almam gerekiyor tel kopması veya bend yaptıktan sonra köprünün öne gelmemesi için?bunu öğrenmek istiyorum...

aslında tremolo koluyla yuvası arasında hiçbir boşluk yok,yani sallanmıyo,istediğim yerde sabitleyebiliyorum,ama klavuzda yazana göre 2 beyaz plastik parçasının da gözükmemesi lazım benim tremolo kolunda en son ince bir hat şeklinde beyaz plastiği görebiliyorum,sizde de gözükmüyor mu?...Denedim daha fazla içeri girmiyo kol,zannedersem tam oturdu ama çekebilirsem fofo çekip koyayım sorumu daha iyi anlarsınız...

düzeltme yapıyorum
daha önce tek plastik parça var demişim yanılmışım
ben gitarı çalmadığım zaman hep kutuda tuttuğumdan çoğunlukla takmıyorum kolu yanlış kalmış aklımda

bende de 2 plastik parça takılı ve kolu tam oturttuğumda o 2 parça kesinlikle görülmüyor epey içeride kalıyor hatta
ince çizgi falan da yok yani
sanırım 1 yerden sonra biraz zorlayarak bastırman gerekli

tam kıvrıldığı yerden tutup bastırırsan oturur zaten bir tık sesi geliyor oturunca
resim çekecektim hesapta takılı vaziyette iken ama unuttum sonradan
(avatarımdaki resmin büyük versiyonu profilde var ona bir bak istersen karşılaştırma açısından

tam oturmadan da senin bahsettiğin şekilde tremoloyu kullanabiliyorsun ama bu zamanla yuvasını yalama falan yapabilir

yardımlarınız için teşekkür ederim,oturtamıyorumuşum ve evet sağlamca bastırmak gerekiyormuş ilk 1-2 takış için, ama şu an gayet kolay girmeye başladı çözdüm olayı teşekkürler...

arkadaşlar 2005 model rg370 lerin manyetik kombinasyonları nasıl. Yani switch, 1. pozisyonda ne kullanıyo, 2de 3de 4de 5de...? 2004lere göre değişti sanırım... bi söleseniz...

H S H şeklindeki tüm ibanezlerde şu şekilde diye biliyorum

t_pu_5w.jpg

Ulan biz bi tane ibanez alacaz diye bi tarafımızı yırtıyoruz adam 100 lerce ibanez toplamış hemde alayı custom cart curt adaletmi lan bu!!! :dan :kızdım

ya arkadaşlar ben ibanez almak istiyorum bilmiyorum neden başka bişiy istemiyorum aynı zamanda para mevzusu kısıtlı olduğu için 400ytl civarı bişey alıcam exr170 istiyorum gel beni al diyo gitar baktıkça ama ibanezin alt modelleri ne derece ii olur bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim:)

Geri