Ibanez Başlığı

ilteris demiş ki:
Orda RG350 ler 399 dolar burda ise 500 dolar civarı. Aynı değil fiyatlar. Bi de şu anki müzik aleti satan yerler ellerinde kalan son ibanezleri satabilmek için fiyat olarak baya düştüler. Yeni parti mal getirtmek için sanırım. 6 ay önce Rg350 ye 500€ fiyat çekiyorlardı şimdi peşin alımda 500$ a kadar düşüyorlar.

rg370 için 470$ $ falan diyolar peşinde.birazda pazarlık yapsan 450$ a alabilirsin sanırım.rg 350 ex diyah olanıda bu civarda.350dx olan beyaz olanı onun fiyatı biraz daha yüksek.yani 20 $ anca oynar ama.buda gösteriyorki türkiyedede yurt dışına çok yakın fiyatta gitar satlıabiliyomuş.bu herifler bizi yıllardır ayakta şeyediyolarmış yani afedersiniz.çünkü amerika ile arada 50$ bi fark var mesela rg350 lerde.oda nakliye tutarıdır diyebiliriz.amerikadan kargo ile getirtsen daha pahalıya geliyo.yani gümrük falan hikaye.bizi saf buldular ondan pahalıydı piyasa.millet amerikadan getirtmeye başlayınca fiyatlar düştü hemen.bence olay bu.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Perfectionist demiş ki:
Beyler aranızda Ibanez Jem 7vwh'nin klavye ölçülerini bilen varsa ve buraya yazabilirse çok mutlu olurum...

Şimdiden teşekküreler
1. perde yukarıdan asagıya 43 mm
Son perde yukarıdan asagıya 56 mm
1.perdede incelik 19 mm
12.perdede incelik 21 mm
Ibanez com dan alıntıdır :)

arkadaslar bildiğim kadarı ile ibanezde kullanılan koprulerin en iyisi Edge Pro... İbanez bircok farklı kopru sistemi kullanmış bunlari en kotusunden en iyisine doğru sıralamasını yapabilecek arkadas varmıdır?

RichieSambora demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
Beyler aranızda Ibanez Jem 7vwh'nin klavye ölçülerini bilen varsa ve buraya yazabilirse çok mutlu olurum...

Şimdiden teşekküreler
1. perde yukarıdan asagıya 43 mm
Son perde yukarıdan asagıya 56 mm
1.perdede incelik 19 mm
12.perdede incelik 21 mm
Ibanez com dan alıntıdır :)

euphrates demiş ki:
Klavye radius'u da 430mmR

ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

anatolia999 demiş ki:
arkadaslar bildiğim kadarı ile ibanezde kullanılan koprulerin en iyisi Edge Pro... İbanez bircok farklı kopru sistemi kullanmış bunlari en kotusunden en iyisine doğru sıralamasını yapabilecek arkadas varmıdır?

Eğer 6 telli gitarların, Floyd Roselu köprülerinden bahsediyorsak, bence;
Lo-Pro Edge, Egde Pro, Lo-TRS, Edge, ZR, Edge Pro II, Lo-TRS II, Edge Pro III, Edge III, Edge II

7 tellilerde ise;
Lo-Pro Edge 7, Edge Pro 7 :D

Sabit köprülü ya da standart tremololu gitarlarını pek tecrübe ettim denemez. Ama mevcut köprülerden ZR'den sonrasını tavsiye etmiyorum. Bulabilirseniz Lo-Pro Edge ve Tremsetterin birarada bulunduğu köprüleri tercih edin. Edge Pro da gayet iyi ama kalite her geçen yıl düşüyor haberiniz olsun.

Bunlar dışında Original Floyd Rose (USA), Schaller (Germany) köprüleri de ciddi şekilde tavsiye ederim. Floyd Rose Pro ve Speedloader taşıyan bir gitar kullanmadım ve bunlar farklı tellere ihtiyaç duyuyor sanırım.

@KoRnoManiac

Yapıcağın tek şey googlea giricen Ibanez K7 yazcan grafiklerde aratıcan çıkıcak. Evet tremolo var gitarda hemde özel tremolo sistemi var başka gitarlarda olmayan.

anatolia999 demiş ki:
En iyisi Edge pro saniyordum steve vai'nin kullandıgı kopru diyerekten :)

Tesekurler "euphrates"

Steve Vai çok uzun yıllar boyunca Lo-Pro Edge kullandı. Bir rivayete göre halen kendi çaldığı gitarlarda Lo-Pro Edge vardır. Ama signature series JEM'lerde son yıllarda Edge Pro kullanılıyor. Maliyeti çok fazla olduğu için (ben 300$a bulmuştum bir tane) Ibanez'in seri üretim mantığına ters düşüyor artık. Ne yazık ki Ibanez'de bu mantığı sıkça görmekteyiz son 2-3 yıldır :D

Arkadaşlar Edge Pro Köprü için 3 adet Saddle Unit bulmam lazım. Ibanezin sitesinde parçanın kodunu falan herşeyi buldum nerden satın alabilirim bunları. İlla ki yurtdışında mı sipariş etmem gerekli?

2EL2-2PC.jpg

Palm Mute yaparken köprüye elimi koymaktan dolayı boyalarda baya bi aşınma oldu görünüş olarak rahatsız ettiği için 3 tane almak istiyorum...

Yardımcı olursanız sevinirim..

Yeni modeller sitede açıklanmış, www.ibanez.com'a girmekte fayda var.Gözüme çarpan renk seçeneklerinin genişlemesi ve Mick Thomson Signature.Gitar güzele benziyor acaba fiyatı ne civarda olacak.

Geri