Ibanez Başlığı

Evet gerçekten ince sap profesyonel mantığı.. O yüzden Ibanez kullanan Joe Satriani bile Wizard sapı kullanmıyor, aksine kendine özel kalın sapı var imza gitarında.. Ayrıca burda sana Slash (Gibson), Petrucci (MusicMan) ve Malmsteen (Fender) dersem hızın, kalitenin ince saptan değil insandan geçtiğini anlarsın..

Burda bizim tavrımızdan ziyade seni ilgilendiren ÖNCELİKLE senin tavrın, biz bilgisiz bile olsak senin böyle davranman yanlış, hiç mi öğretmenin olmadı senin hiç mi sosyal bir ortam içinde ahlak değerleri içinde bilgi ve saygı sınırları içerisinde sohbet etmedin? Burdaki insanlardan daha ikinci mesajında "Ne diyor bunlar ? Neler söylüyorlar, izin verirsem ilerde lafıma inanmazlar!" korkusuyla öyle bir saldırmışsın ki, kişilik değerini de düşürüyor bu yaptıkların..

Çok sert çıktıysam affola.. Burda kimse ne kadar bildiğin hakkında böyle bir tepki vermezdi, buna sebep olan bilgi unsuru değil de senin insanlara bakış açın.. Ben de çok bilmiyorum, ama bildiğimin sınırlarının ve bilmediğimin ne olduğunun farkındayım..

Evet öyle yaptım, kararlarımın ve laflarımın arkasındayım, ama iyi okursan sebebinin de hemen herkesi bilip bilmeden küçümsemen olduğunu belirtmişim, kendime hakim olamadığımın, bunun da benim kusurum olduğunun farkındayım..
Peki kolay gelsin :) ..

Beyler Ibanez " RGT42DX " Hakkında Ne düşünyorsunuz ?
http://image.www.rakuten.co.jp/gakki-genki/img10522727160.jpeg

http://image.www.rakuten.co.jp/gakki-genki/img10522727163.jpeg

Gitarı Ders hocamın dükkanında gördüm,cok hoş gözüküyordu, alıp denedim ,tonlarına bakamadım ama inceledim ,boşken çaldım,bukadar rahat klvye görmedim , maple dan sonra harika geldi ,hh manytikler ,kora sanırım gitar ,ve inlay işlemeleri falan cok kaliteliydi ,cok rahat çalımı falan herşeyi,ayrıca neck-thru gitar ,diğer ibanezlerden cok farklıydı gerçekten. fiyat 850 $ hocamda cok güzel gitar old. belirtti,birdahaki gidişimde deniycem tonlarına bakacağım,
siz Neler dünşüyorsunuz bu gitar hakkında ? bu parayı verip almaya değer mi ..

IsKeLeToR demiş ki:
Beyler Ibanez " RGT42DX " Hakkında Ne düşünyorsunuz ?
http://image.www.rakuten.co.jp/gakki-genki/img10522727160.jpeg

http://image.www.rakuten.co.jp/gakki-genki/img10522727163.jpeg

Gitarı Ders hocamın dükkanında gördüm,cok hoş gözüküyordu, alıp denedim ,tonlarına bakamadım ama inceledim ,boşken çaldım,bukadar rahat klvye görmedim , maple dan sonra harika geldi ,hh manytikler ,kora sanırım gitar ,ve inlay işlemeleri falan cok kaliteliydi ,cok rahat çalımı falan herşeyi,ayrıca neck-thru gitar ,diğer ibanezlerden cok farklıydı gerçekten. fiyat 850 $ hocamda cok güzel gitar old. belirtti,birdahaki gidişimde deniycem tonlarına bakacağım,
siz Neler dünşüyorsunuz bu gitar hakkında ? bu parayı verip almaya değer mi ..

Arkadasimda var bu gitarin 2003 rgt42 modelinden, kopru manyetigini EMG81'le degistirdi, tremolo'nun yeterince geri gitmemesinden sikayetciydi, tremolo yatagi-oyugu biraz dar nedense. bunlarin disinda gitardan gayet memnun. Maun govde ve yekpare sap, gayet tok low-end'leri ve hos sustain'i var aletin.

Ama 850$ fazla pahali, pesin odemeye 650$ civarina, belki daha da ucuza bulabilirsin saniyorum.

IsKeLeToR demiş ki:
Teşekkürler, peşin alımda indirim yapcaklarını sanıyorum, bilgi için tekrar teşekkürler :)
başka yorumu olan varsa dinliyorum ;)

kora ibanezlerin içinde en üst seviye model..sapı klasik ibanez sap profilinin bayaa dışında ama sen sevdiysen sorun yok...
fakat hardware'leri gayet başarısız...özellikle de floyd rose...
iyice denemek lazım tabi aralarından sağlamları da çıkıyor...

ince sap olayı gerçekten göreceli arkadaşta fender SRV vardı elime aldım benim gitara göre sapı çok daha kalın ama çalarken aldığım haz çok daha hoşuma gitti.

birde çalarken ibanezde sapa geriye doğru asılınca tremolo oluyorya kendi kendine , fenderle denedim tık yok. :9 hatta ibanez biraz asılsam kıracağım izlenimi veriyo bana :)

O neck bend tekniği uygulanıyor bir türül, gerçi ben korkuyorum yapmaya falan :D inceltmek için değil de sapı ileri doğru itip tremolo bara basmış hissi yaratıyor :p

halilpazarlama demiş ki:
ince sap olayı gerçekten göreceli arkadaşta fender SRV vardı elime aldım benim gitara göre sapı çok daha kalın ama çalarken aldığım haz çok daha hoşuma gitti.

buna kesinlikle katılıyorum. ben de ibanez kullanıcısıyım ama fenderin amerikan modellerinde sapların kenarları elle yuvarlatılmış gibi, çalmak acaip keyifli, bir kere highway stratla çalabildim sadece, ama bırakmak istemedim bildiğim kadarıyla da amerikan fenderlerden başka bir gitarda o his pek bulunmuyor (super stratları bilemem tabi).

ama tabi genel olarak bakarsak prestige necklerini benim için üretmişler :p

Vereceğin paraya daha iyi bir gitar alabilirsin bence. Cort ve Stagg'lere bakmanı öneririm GAX30 yerine...

demiştim.

Gerçi fiyat güzelmiş, benim aklımda daha yüksek olarak kalmış fiyat. Kusura bakmayın, yanlış bir yorumda bulunmuşum, o fiyata bence hoş bir tercih olacaktır GAX30

kadim dostlarım rg350dx var bende braz gariban snıf bi gtar gbime gelio dier modelllere nazaran ben 2006 da aldım 5 mart günüydü hatta kız arkadaşımla tanıştıımız gün :D herneyse kore üretimi bendeki ama şimdikiler endonezya malı ben 700 ytl civarı bi fiata almıştım (taxit olayına grmesem 600 alrdm) şimdik kore olanın endonezya olandan herhengi bir üstünlüüü varmı yada eksikliii açıklayabilicek birileri olursa sevinirim (aslında endonezya denediimde bana mukavva gbi geldi klavyesi falan bendekine göre daha soluk ve yapmacık bi havadaydı)banada öle gelmiş olabilr teknik olarak bilmek isterim dier konuda şu bu nadide gitarımın floyd rose u sustaini brazcık düdüklüo gbime gelio çünkü hani normal sevieninde braz altında bi f.r. hissiyatı içindeyim ayrıca o güzide tremolo kolu efenm sanki böle tulumbadan su çekiomuşum gbi hissetrio bana boşluk oldu yuvasında hani dibinden oynama yapıo buda beni aksiyondan alıkoyuyo istediimi yapamıorum bi boşlua güç sarfediorum ondan soora telleri gerebiliorum yalama olmuş gbi bunu düzeltebilrmiyim (düzeltsemde sustain konusu deişmiiicek) ağaç ta biraz emio sesi yüksek çıkışlı olamıo gtar yani ama bu sustain sorununu bana göre kanımca bence bir facia olarak nitelendrdiim inf manyetikleri deiştrerek ne derecede hallederim ton olarak tercihim son derece sert metal drive ları nın yanında cam gbi clean tonlar ve rock tonları arıorum hani banada imkansız gelio ama belki yaklaşık bişeyler önerebilrsiniz özellikle düşük gainlerde bile güçlü bi sustain olmalı metal tondan braz ödün verebilirim bu yüzden zaten solo ağırlıklı çalıorum aradıım solo tonunu sorarsanız full petrucci ve vai derim rtim tonu olarakta killswitchengaged önerilerinizi bekliorum gitarımı modifie etme konusunda kesin kararlıyım fretleri braz yüksek gelio bana slite yaparken çok takılıo parmaım misal si teli 3. perdeden pat die 19. perdeye kaydıım oluo solo atarken ama fretler resmen dövüo parmaklarımı sizce braz gömmek ne derece doru olur hakkaten çok cahilimdr bu konuda yardımlarınızı önerilerinizi bekliorum genel olarak gtarın memnun olmadıım tarafları sustaini ses çıkış düşüklüüü(manyetiklerden şüpheleniorum ve ağaçtan) firet yüksekliii ayrıca floyd rose u şimdi diiceksinki gitarn başka nesi kaldıki sorun şu aldıımda gözüme batmıodu bunlar ama tam istediklerime hizmet edememeye başladı braz deiştrmek istiorum orgin floyd rose istiorum mesela sora manyetik ve firet ayarı. rahatlıından menunum gtarın şimdiden teşekkürler kadim dostlarım ( saaat sabahın 4 ü saçma sapan yazmış olabilirm 60 sayfayı okuyana kadar yoruldum )

Manticore demiş ki:
Vereceğin paraya daha iyi bir gitar alabilirsin bence. Cort ve Stagg'lere bakmanı öneririm GAX30 yerine...

demiştim.

Gerçi fiyat güzelmiş, benim aklımda daha yüksek olarak kalmış fiyat. Kusura bakmayın, yanlış bir yorumda bulunmuşum, o fiyata bence hoş bir tercih olacaktır GAX30

peki gax 30 yerine ne alırım acaba gax 30 çok mu kötü :(

fatich demiş ki:
kadim dostlarım rg350dx var bende braz gariban snıf bi gtar gbime gelio dier modelllere nazaran ben 2006 da aldım 5 mart günüydü hatta kız arkadaşımla tanıştıımız gün :D herneyse kore üretimi bendeki ama şimdikiler endonezya malı ben 700 ytl civarı bi fiata almıştım (taxit olayına grmesem 600 alrdm) şimdik kore olanın endonezya olandan herhengi bir üstünlüüü varmı yada eksikliii açıklayabilicek birileri olursa sevinirim (aslında endonezya denediimde bana mukavva gbi geldi klavyesi falan bendekine göre daha soluk ve yapmacık bi havadaydı)banada öle gelmiş olabilr teknik olarak bilmek isterim dier konuda şu bu nadide gitarımın floyd rose u sustaini brazcık düdüklüo gbime gelio çünkü hani normal sevieninde braz altında bi f.r. hissiyatı içindeyim ayrıca o güzide tremolo kolu efenm sanki böle tulumbadan su çekiomuşum gbi hissetrio bana boşluk oldu yuvasında hani dibinden oynama yapıo buda beni aksiyondan alıkoyuyo istediimi yapamıorum bi boşlua güç sarfediorum ondan soora telleri gerebiliorum yalama olmuş gbi bunu düzeltebilrmiyim (düzeltsemde sustain konusu deişmiiicek) ağaç ta biraz emio sesi yüksek çıkışlı olamıo gtar yani ama bu sustain sorununu bana göre kanımca bence bir facia olarak nitelendrdiim inf manyetikleri deiştrerek ne derecede hallederim ton olarak tercihim son derece sert metal drive ları nın yanında cam gbi clean tonlar ve rock tonları arıorum hani banada imkansız gelio ama belki yaklaşık bişeyler önerebilrsiniz özellikle düşük gainlerde bile güçlü bi sustain olmalı metal tondan braz ödün verebilirim bu yüzden zaten solo ağırlıklı çalıorum aradıım solo tonunu sorarsanız full petrucci ve vai derim rtim tonu olarakta killswitchengaged önerilerinizi bekliorum gitarımı modifie etme konusunda kesin kararlıyım fretleri braz yüksek gelio bana slite yaparken çok takılıo parmaım misal si teli 3. perdeden pat die 19. perdeye kaydıım oluo solo atarken ama fretler resmen dövüo parmaklarımı sizce braz gömmek ne derece doru olur hakkaten çok cahilimdr bu konuda yardımlarınızı önerilerinizi bekliorum genel olarak gtarın memnun olmadıım tarafları sustaini ses çıkış düşüklüüü(manyetiklerden şüpheleniorum ve ağaçtan) firet yüksekliii ayrıca floyd rose u şimdi diiceksinki gitarn başka nesi kaldıki sorun şu aldıımda gözüme batmıodu bunlar ama tam istediklerime hizmet edememeye başladı braz deiştrmek istiorum orgin floyd rose istiorum mesela sora manyetik ve firet ayarı. rahatlıından menunum gtarın şimdiden teşekkürler kadim dostlarım ( saaat sabahın 4 ü saçma sapan yazmış olabilirm 60 sayfayı okuyana kadar yoruldum )

hocam bence sen gitarı değiştir yapacağın masrafa , baya uyuz olmuşsun gitara :) zaten ağacından memnun değilsen yapacak bişey yok.sık dişini albi prestige.rg 350 aslında gitaristin çalışına göre göreceli bi gitar orta seviye veya floyd rose a yeni başlıyan biri için güzel bi gitar ama daha fazlasını isteyen biri için manyetik ve floyd rose olarak tabiki geride kalıyor.

Geri