Ibanez Başlığı

Lonely_Guitarist demiş ki:
gorkyeah demiş ki:
ooo ağzım düştü..hoca bu gitarın modeli nedir ya(7 telli bi de :S )

UV777BK Steve Vai signature .. Şu an üretimi devam eden tek Ibanez Universe.. :)

akinu demiş ki:
Ramazan'da UV göstermek günahtır :D

İşledik bir günah.. :p Siz bakıp bakıp sevap kazanın.. ;)

Gitar sahane, benim de uzun zamandir aklimda universe var, sakincasi yoksa nerden aldin? Zuhal'de var mıdır acaba? Gecenlerde sordum yok demislerdi de.

Gitarı bu yaz gittiğim Amerika'dan aldım. Orda bile stoklarda kalmadı. Ekim başı gelicek demişlerdi... Bitane bulabildim şansıma yoksa bekliyecektim Ekim'e kadar..

Alım-Satım da biri - sanırım ismi Umut- gönderiyor amerikadan gitar. Ona bir sor isersen.. 1850 $ kasası ile birlikte idi ben orda iken ... %6 kdv ile 2000 $..

Tavsiye ederim.. :)

Benim de K7'im vardı; enstrüman değiştireseydim ben de UV'ye doğru gidiyordum. En iyi 7 telli diyebilirim. Tek rakibi Ernie Ball'un Petrucci sig. serisi, ancak tabi farklı gitarlar bunlar.

Megadeth79 demiş ki:
Lonely bilgiler icin cok sagol, ben bi arastirayim. Peki 7 tel takimi bulmakta zorluk cekiyor musun acaba?

Önemli değil.. Herhangi bir sorun olursa yardım etmeye çalışırım..
7. teli bulmakda zorluk çekiyorum evet ama biraz daha incesini burda türkiyede teki 3 milyona bulmak mümkün.. :eek: 0.09 luk seriyi takiben kalın si telinin 0.54 olması gerek ve bunu bulabiliyorsun Türkiyede ama ben 0.56 ile biraz daha rahat ettim açıkçası.. Ama 0.54 de sorun çıkarmıyor..

akinu demiş ki:
Benim de K7'im vardı; enstrüman değiştireseydim ben de UV'ye doğru gidiyordum. En iyi 7 telli diyebilirim. Tek rakibi Ernie Ball'un Petrucci sig. serisi, ancak tabi farklı gitarlar bunlar.

O benim bundan sonra istediğim 2 -3 gitardan biri Ernie Ball JP7 Mystic Dream . Birde üretimi 2003 sonunda durdurulmasına rağmen bulabilirsem RGT3120TV istiyorum . Çok , çok güzel bir gitar.. 8)

Arkadaşlar geçmiş yazıları okudumda bi soru var aklımda,350ex ile 370 dx arasında pickguardın sesi yutması haricinde ne fark var? fiyat farkını yaratan nedir yani?? Bide manyetiklerin powersound,yada inf falan olduğu manyetiğn üstünde yazıyormu?

INF lerin üstünde yazar INF3 INFS ve INF4 şeklinde yazar. Ayrıca INF lerin metal olan kısımları da siyah psnd lerde gri metal rengi diye biliyorum ordna da ayırt edebilirsin. Fiyat farkını yatan da pickguarddan başka bişey değildir. Sonuçta ona göre üretilirken ağacın içini daha farklı kesiyorlar biraz zahmetli oluyor bi de pickguard sedef desenli düz renge göre daha pahalı olabilir. Aralarında 30 dolar kadar bi fark var bundan olsa gerek...

bende rg350ex var,evet pickguard var,inf humbucker'lar var ve 2005 yapımı wizard II neck felan.
2005'ten itibaren rg370dx'ler ve benzeri yani rg370dx'lerde inf humbucker'lar kullanılmaya başlandı,bundan öncekilerde powersound vardı,arada pek fark olacanı zannetmiyorum ama sonuçta en yeni olan daha iyi gibi geliyor bana,yoksa değiştirmeye gerek duymazlardı.
Bence bu 2 gitar arasında fark yok,arkadaşlarında dediği gibi pickguard farkı var o kadar,birde rg350ex'ler de 3 parça maple neck var rg370'de tek parça.Kısacası rg350ex daha iyi sayılır aslında.

Powersound ile INF ler arasında baya bi fark var aslına bakalarsan,powersoundların tonu çamur gibi ama inf lerin baya parlak çıkıyor ona göre...

ilteris demiş ki:
INF lerin üstünde yazar INF3 INFS ve INF4 şeklinde yazar. Ayrıca INF lerin metal olan kısımları da siyah psnd lerde gri metal rengi diye biliyorum ordna da ayırt edebilirsin. Fiyat farkını yatan da pickguarddan başka bişey değildir. Sonuçta ona göre üretilirken ağacın içini daha farklı kesiyorlar biraz zahmetli oluyor bi de pickguard sedef desenli düz renge göre daha pahalı olabilir. Aralarında 30 dolar kadar bi fark var bundan olsa gerek...
Peki ankara zuhalde sipariş verebiliyomuyuz biliyomusun? Mesela üretim tarihi,manyetik meselesi ve renk olarak..ona göre getirebiliyorlarmı?? (zuhale sor diceksiniz de :) daha önce bunu yapanınız varmı diye soruyorum)

slm millet..arkadaşların yada yeni gitar alacak kişileri tatmin eden bir başluk olmuş...ama benim takıldığım bazı noktalar var...şu 7 sayfalık yerden bile gördüğüm kadarıyla yani gitara başlayan arkadaşların ve biraz daha tecrubeli olanların fikri hep aynı..."gitarı al sonra modifiye et..."..açıkcası ben buna katılmıyorum...bu yeni başlayan arkadaşların paralarını çöpe atmasından başka bişey değil bence...adam daha gitar çalamıyo ki sitediği sesi tutturacak manyetik seçsin.. onu da alsa bile "millet bu manyetiğe iyi diyo abi alalım bari diye alıyor, yani milletin istediği sevdiği mayetiği alıyor...ben bu arkadaşların bir kez daha düşünmerleini öneriyorum...

ayrıca rastansaga'nın fikirleri de doğru...eğer aynı özellikte 2 gitar varsa , markaları farklıysa ,ve fiyat farkı da çoksa neden daha pahallı olanı alalım ki..tabii ki zevk meselesi, kimse bişey diyemez, ama insanların kafasında "abi xxx markasından şaşmıycan gitar konusunda" gibi düşüncelerde olmamalı bence....şahsen ürünlerini çok beğendiğim marka jackson olmasına rağmen jackson olmayan 3 gitarım var ama son konserde hala o ilk cort cl-200 gitarımı kullandım....başka bir marka da olabilirdi, önemli değil...(bende ibanez de var..)

benim ibanezlerle ilgili sizinle tartışmak istediğim konu ağaç türü ve klavye konusunda...ve aynı seviyedeki gitarlarla karşılaştırılması..
genelde ibanez ve rg serisinde magohany (ıhlamur) ağacı kullanılıyor bildiğim kadarıyla...pekii basswood ile mapple (akçaağaç) arasındaki arasındaki farkı gitarı çalarken ne kadar hissedebiliyorusnuz??aradaki farklar nelerdir sizce??
kalvyelerde wizard ve wizard2 var bildiğim kadarıyla farklar nelerdir...

Evvela bi yanlisliği duzelteyim, belki hizli yazarken hata yapmissindir, mahogany maundur, basswood ihlamur. Kendi deneyimlerime gore, ki cok oldugu soylenemez, ve kulaktan dolma bilgilerle, basswood daha hafif bu asikar. Maun da agir ve sustaini iyi. His maple govdeli gaitarim olmadi ama yabanci sitelerde okuduguma gore maple icin hep bright yani parlak ses verdigi soyleniyor. Wizard prestige serisi, wizard 2 degil, ve wizard 2mm kadar daha ince.

hangi ağaca hangi manyetiklerin uygun olacağını yazan biyer var mıdır?Mesela ibanezlerin basswoodlarıyla hangi manyetikler iyi oluyo diye araştırmak istiyorum...

Megadeth79 demiş ki:
Evvela bi yanlisliği duzelteyim, belki hizli yazarken hata yapmissindir, mahogany maundur, basswood ihlamur. Kendi deneyimlerime gore, ki cok oldugu soylenemez, ve kulaktan dolma bilgilerle, basswood daha hafif bu asikar. Maun da agir ve sustaini iyi. His maple govdeli gaitarim olmadi ama yabanci sitelerde okuduguma gore maple icin hep bright yani parlak ses verdigi soyleniyor. Wizard prestige serisi, wizard 2 degil, ve wizard 2mm kadar daha ince.

pardon beyler mapple diycektim ya... benim mapple ağaçlı gitar da çalma fırsatım oldu... açıkcası clean tonlarda gitarın ağaç farkını farkedebiliyorsunuz...mapple biraz daha açık bir ses veriyordu..ama distortion gelince ağaç farkını anlamak zor oluyor...bunu siz nasıl değerlendiriyorsunuz onu sormuştum...eğer benim duyamadığım bir özellik varsa bu ağacın dist. tonuna kattığı bu özellikler nelerdir?

_Alien_ demiş ki:
ilteris demiş ki:
Peki ankara zuhalde sipariş verebiliyomuyuz biliyomusun? Mesela üretim tarihi,manyetik meselesi ve renk olarak..ona göre getirebiliyorlarmı?? (zuhale sor diceksiniz de :) daha önce bunu yapanınız varmı diye soruyorum)

Zuhale sipariş veriyosunuz gelir diyorlar tabi ne zaman geleceği meçhul. Bi de kaparo muhabbeti var ki hiç girmeyelim.... biz 1.5 ay Rg350 bekledik ordan mayıs haziran boyunca en sonunda temmuzda rg370 geldi bi tane gele gele. Kısacası zuhal kafasına göre 15 20 gitar getirtiyor seç beğen al yapıyosun aralarından :) Ama gelen gitarlar hep en son seri üretim oluyor. Zuhal'in de pek suçu olmuyor yurtdışında belli bi parti mal geliyor bunlarda onu ankara istanbul şubelerine varsa önce isteğe göre sonra da kafalarına göre dağıtıyorlar. İstediğiniz model sizin şehirde değilde diğer şehirde varsa ordan bi günde kargolatıyorlar ama ordada yoksa bi sonraki partiyi beklemek zorundasınız en az 3 ay :)

zuhal'e 1 tane rg350 geldi onuda ben kaptım,ellerine gelen ilk ve sondu ve şu anda bende.(Ne kıskandırdım be :) )
Ben çok memnunum gitarımdan klavyesi müthiş rahat ve pickup'larda inf kaliteli pickup'lar bence.
Herkese tavsiye ederim.Alın bulduysanız kaçırmayın,her tarza gelir bu alet,ibanez'ler öle zaten.

yjm demiş ki:
zuhal'e 1 tane rg350 geldi onuda ben kaptım,ellerine gelen ilk ve sondu ve şu anda bende.(Ne kıskandırdım be :) )
Ben çok memnunum gitarımdan klavyesi müthiş rahat ve pickup'larda inf kaliteli pickup'lar bence.
Herkese tavsiye ederim.Alın bulduysanız kaçırmayın,her tarza gelir bu alet,ibanez'ler öle zaten.
Sağol baba ya!! :( :( :cry: nası alırsın ya?? nası? ?? :D sen onu vadeli satarsında bana şimdi?? ;) neyse tadını çıkar artık ne diyim,sona kalan hesabı oldu bizimkisi..:) dur bakalım ben bi siparişi sorayım..Beyazdır bi de şimdi sendeki :cry: ..ehehe

_Alien_ demiş ki:
yjm demiş ki:
Sağol baba ya!! :( :( :cry: nası alırsın ya?? nası? ?? :D sen onu vadeli satarsında bana şimdi?? ;) neyse tadını çıkar artık ne diyim,sona kalan hesabı oldu bizimkisi..:) dur bakalım ben bi siparişi sorayım..Beyazdır bi de şimdi sendeki :cry: ..ehehe
napalım aldık işte :) ,ama bendeki siyah ,bence siyah daha güzel neden diye sorarsan beyazdakinde hardware yani köprü felan siyah ama siyah olanda köprü metalik gri,parlıyor daha orjinal :).Zaten bana ellerine tek geldiklerini,herkesin bunu sorduğunu sölediler,satılabilir falan dediler ki,zaten tr piyasasında çok az varmış bu gitardan diye duydum,nedense??
Yalan yok ben bu gitara 730 milyon lira para verdim.

Geri