WAshburn "A" serisi hakkındaki görüşleriniz?

'Elektro Gitarlar' forumunda 01 tarafından 14 Ağustos 2005 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    WASHBURN A20v 1982 COLLECTOR

WASHBURN A20 1982 COLLECTOR.

NEdendir bilmiyorum ama son günlerde bu gitara merak sarmış durumdayım,fakat bu "a" serisinin çeşit çeşit modelleri farklı farklı özellikler var,eski modeller olması nedeniylede net bilgi bulmak zor deneyeniniz,kullanmış olanınız varsa yorumlarınızı rica edeyim...

2. YA sorma,adamlarda a serisinin A-5, A-10v,A-20v,A-20k diye bir ton modeli var,herbirinin tremolosuydu manyetikleriydi şusu busu değişik ne iştir çözemedim...

BAzı modellerde kahler tremolo diyor bazılarında başka bişey,özellikle tremolosu çok değişik bir şey 11 yıllık gitar tecrübemde ilk defa böyle bir şey görüyorum :lol:

3. Ben pek sevemem boyle "Explorer, Kelly" gibi kasaları ama bunlar benim de ilgimi çekiyor. Hatta Washburn'u Washburn yapan gitarlar bunlar...
    Hiç denemedim, hatta göremedim de ama gitar resmen konusuyor. Özellikle senin gönderdiklerinden mavi olanı...
    20v'lerde herşey "match" olmus. Yazılar, inlayler, knob yazıları, manyetik yazıları, bindingler. Herşey turuncu.
    En sağdaki nasıl?
    Ya da şu?
    [​IMG]ebay'de satılıyordu geçenlerde...
    Tremolo çok değişik birşey. Wonderbar diye birşey...
    Ama bazılarında da Washburn 2000, Washburn 2001 falan kullanılmış... Bazılarında da Kahler Flyer olduğu söyleniyor ama galiba Kahler'in en kötü tremololarından birisiymiş.
    Bu gitarlar da Japon üretimi oluyormuş. Ama Amerikan'ları da varmış...
    Bu gitardan denemeyi çok isterim. Ama hiç görmek kısmet olmadı...
    Umarım sen sahip olursun bir gün... Koaly gelsin...

4. Yok kullanmaktan erime değil, orjinali böyle, Malmsteen'de bu tip klavye kullanıyor birkaç gitarında, arkadaşta konser VCD'lerini izlerken göstermişti.

5. Zaten erime bu kadar simetrik olamaz :wink:

6. ben bunlardan istiyorum bir tane.çok güzel görünüyorlar.denemek de güzel olur herhalde ama neredeyse hiç yok.

7. Forumda birisi washburn a5+vamp2 kayd? koymu?tu inan?lmazd? tonlar. Bence iyi gitarlar bunlar. O scalloped perdelerden Fender Malmsteen strattada var

8. ?u Cort ile biraz benzer de?il mi? :) Bu da o y?llardan:

9. Bu klavye ile çalmak i?renç olurdu heralde, a?ac? hissedememek falan havada çal?yormu? gibi..

10. Forumda birisi washburn a5+vamp2 kayd? koymu?tu inan?lmazd? tonlar. Bence iyi gitarlar bunlar. O scalloped perdelerden Fender Malmsteen strattada var

11. Bunlara scalloped klavye denir ve al???p da art?k normal klavyeden nefret eden adamlar biliyorum.Bendleri falan inan?lmaz kolayla?t?r?r.Benim ho?uma gitmedi denedi?imde ama ya çok seversin-ya nefret edersin durumu söz konusu.

12. Bu gitarlar?n belli bir standard? yok galiba,kimisi Amerikan üretimi kimisi japon...

Benim genelde süperstratlar?n d???nda hiç bir gitar ilgimi çekmez (Les Paul hariç) ama bu gitar nedense ilgimi çekti...

Baz?lar?ndaiEMG designed baz?lar?nda Washburn baz?lar?ndada seymour manyetikler var ,yani çe?it çe?it malzeme kullan?lm?? neden böyle anlayamad?m?...

13. San?r?m her türe cevap versin diye bol bol model yapm??lar. Bir de çok eski olduklar?ndan yap?lmad?k modifiye kalmam??. Birisi Wonderbar söküp Floyd Rose Original takm?? falan. Ama güzel bir?ey. ?stedi?in türde olan?n? bulabiliyorsun...

14. tünelde kırmızı vardı bitane bu model 250 dolar civarıydı
    mazhar alanson + cem yılmazın herşey güzel olacak filminin klibinde mazhar bu gitardan çalıyordu gene kırmızı

Bu Sayfayı Paylaş