cort gitarlar hakkinda en guvenilir bilgiler..

evl k4 ü bende düşünüyordum mydukkan kayıtlarıni dinledim youtube dan da dinledim kayıtları tonu falan çok hoşuma gitti.

Blue_hunter bu yorumun kafamı çok karıştırdı :D

en iyi çözüm gidip ikisinide denemek galiba :D

Birde evl k4 ve kx1q klavyelerinde binding var mı ?

Kx1q' nun klavyesinde binding var K4 te yok. Dediğin gibi deneyip de karar vermek en doğrusu. Ancak 24 perdeli ve LP olmayan bir gitar bakıyorsan bir kerede olsa KX1Q yu denemelisin.

ya aslında hiç floyd denemedim aklıma sürekli evl z4 ve k4 vardı ikisinide deneyecektim.
k4 te köprü den korkuyorum. floyd rose hiç kullanmadım sonra düşündüm ki en kötü ihtimal sabitlerim.
ama kx1q yu da dene dedin :D bilmiyorum en iyisi gerçekten gidip hepsini denemek :LOL:
mağaza görevlisi biraz kızacak ama olsun :D

arkadaşlar başlığın başlarında EVL Z6 kullandığımı ve ne kadar memnun olduğumu yazmıştım sanırım yada hayaletmişimdir bakmak zor geliyor halen z6 kullanıyorum ama zamanla gitarın eksikliklerini fark etme fırsatım oldu .

ilk olarak klavye işçiliği çok kotü abanoza denkgele yerdeki polyesterler dökülüyor ve kabarıyor bendeki gitarda çok çirkin bir görüntü oldu ,
ayrıca sap sanki ıslak ağaçtan yapılmış kadar hassas nerdeyse gitara bağırsam ayarı kaçıyor ve perdeler bilmiyorum %70 benimle alakalı ama 7 8 ay kadar oldu alalı ve ciddi deformasyon var fretler gitti gibi bide boya meselesi var çok sexy gitarın boyası fakat vuruk kırık oldumu gitarda ne yapılır bilemiyorum ablam temizlik yaparken düşürdü bi kere 2 boya kırığı var (boya kırılıyo harbiden oldukça kalın) nasıl tamir olacak hiç bir fikrim yok , keşke diyorum o gitara 900 lira vereceğime az daha sıkıp bi schecter yada üst seri bir epiphone alsaydım.

tuncaaa demiş ki:
arkadaşlar başlığın başlarında EVL Z6 kullandığımı ve ne kadar memnun olduğumu yazmıştım sanırım yada hayaletmişimdir bakmak zor geliyor halen z6 kullanıyorum ama zamanla gitarın eksikliklerini fark etme fırsatım oldu .

ilk olarak klavye işçiliği çok kotü abanoza denkgele yerdeki polyesterler dökülüyor ve kabarıyor bendeki gitarda çok çirkin bir görüntü oldu ,
ayrıca sap sanki ıslak ağaçtan yapılmış kadar hassas nerdeyse gitara bağırsam ayarı kaçıyor ve perdeler bilmiyorum %70 benimle alakalı ama 7 8 ay kadar oldu alalı ve ciddi deformasyon var fretler gitti gibi bide boya meselesi var çok sexy gitarın boyası fakat vuruk kırık oldumu gitarda ne yapılır bilemiyorum ablam temizlik yaparken düşürdü bi kere 2 boya kırığı var (boya kırılıyo harbiden oldukça kalın) nasıl tamir olacak hiç bir fikrim yok , keşke diyorum o gitara 900 lira vereceğime az daha sıkıp bi schecter yada üst seri bir epiphone alsaydım.

Cort fakbirakasyon çalışan bir firma olmasına rağmen,nedendir bilmiyorum ama gitarları birbirini tutmuyor.yani aynı model 2 gitarın hiçbir zaman birebir aynı kalitede aynı durumda olduğunu görmedim.he iyisine rastlarsan eğer hakketten çok uzun süre dayanıyor buda bi gerçek.bende bi strat kopyası vardı.aynısındanda arkadaşımda vardı.ben sap ayarını kendim yapıyorum ve 3-4 ay en ufak bi prüz çıkartmıyor.günde 4-5 bazen 6 saat çaldığım oluyordu.neredeyse 1 haftaya yakın aynı akodr la çaldığımda oldu.nadirde olsa oldu.bahsettiğim arkadaştaki gitar ise ne ayar tutuyor ne akord tutuyordu.yani aynı marka,aynı model olmasına rağmen kendi aralarında bile çok farkediyor cort gitarlar.sendeki z6 problemlidir,ama bi başkası z6 dan çok memnundur.olabiliyor böyle anlamsız şeyler.sen z6 dan memnun değilsin,problem çıkartıyor.bi başka z6 kullanıcısı memnundur.hiç sorun çıkartmaz.cort gitarlarda çok oluyor bu.

özellikle bendeki gitarda diye başladım lafa şundan eminim bi amerikan schecter yada jackson da iki gitar arasın da bu kadar ciddi farklılıklar olmaz bu da bu firmaların profesyonelliğidir.cort henuz buna ulaşmaya çalışıyor ama bu kadar sürümlü üretimde gitar gibi komplike bir çalgı üretiliyorsa bu imkansız diye düşünüyorum ve imkanlarım düzelir düzelmez elimden çıkartıp yeni ve daha kaliteli bir gitar alacağım budur düşüncem.

evet cort şuan için bu profesyonellikte değil.ama eğer şansın varda rastgelirsen eğer,ömürlük bir gitarda çıkıyo :D bende x-th var.2005 kore üretimi.vurmadığım kırmadığım sürece çok uzun yıllar sorunsuz çalışacağı görüşündeyim.ve götürdüğüm ustalarda aynı görüşte ;) ama eminimki x-th sahibi ve bundan şikayetçi olanlarda olur (ne yabancı sitelerde ne türk sitelerinde henüz rastlamadım ama olabilir.)

Merhabalar.Bende cort g200 var.Bunun sap pozisyonu için emg düşünüyorum.Yorumlarınız nedir acaba.Uygun olurmu??

beyler evl k6 kullanan varmı hıc? ben almayı dusunuyorumda ama ıste kafamda soru ısaretlerı oldugu ıcın gıtarın cabuk deeformasyona ugramısından korkuyorum bıde evl k6 saglammı yanı sorun cıkarırmı aldıktan bı kac ay sonra?

dostum en kötü ihtimalle benim yaşadığım cinsten bişiler yaşarsın eğer uygun bi fiyata alabiliyorsan kesinlikle kötü bi gitar olduğu söylemez

delidolucocuk demiş ki:
Merhabalar.Bende cort g200 var.Bunun sap pozisyonu için emg düşünüyorum.Yorumlarınız nedir acaba.Uygun olurmu??

dostum forumda biraz araştırma yaparsan aradığın cevaplara ulaşırsın

ayrıca g200 için bence emg falan hiç uğraşma derim. zaten single olan emg leri zor bulursun ve metal yapmak istiyorsan(ki emg istediğine göre sert ton istersin :D) köprü manyetiğini değiştirmen daha yararlı olur ancak çok iyi ekipmanın yoksa pek iyi sonuç da bekleme derim

tuncaaa demiş ki:

EVL ler gerçekten sorun gitar, ben de bi kaç gün EVL kullandım (ödünç)
Gitara tel takması bikere işkence, burguları iğrenç.

Ancak bende G260 var mesela, çok tatlı gitar, akortu kolay kolay kaçmıyor, çok da rahat tel değiştiriliyor. EVL serisi bence Cortun iyi olmayan serilerinden, onun dışında Zenox, K ve G serileri muhteşem, bu serilerin hakkını yememek lazım.

katılıyorum kesinlikle. bende de g 254 var. gerçekten gerek işçilik olsun gerek malzeme kalitesi olsun güzel gitar. akord kaçırma olayı asla yok(köprüyü sabitledim gerçi :D) sap atması vb. olayları da gitara iyi baktıkça kolay yaşamazsınız. tel değiştirmek de çok kolay

ama bence yine de işe yaramaz gitar ayrı mesele :D

Geri