GaReZ (Alternatif-Hard Rock) - Ankara

beyler öncelikle tebrikler,şenligimize renk getirdiginizi düşünüyorum,tarz olarak az da olsa diger gruplardan ayrıldınız bu da bi artıdır kanımca,performansınız da gayet güzeldi.
başarılar...

ben gerçekten beğendim,ses düzeni her ne kadar bozuk olsa da başarılıydı 8) .basçı orda şekil yaptı tabi biz göremedik,melihden öğrendm ama komikti:)çilekeşde baya coştk.kendimi günlük yazıyomuş gibi hissettm nese kısaca garez yine başarılıydı.

tesekkürler arkadaşlar...
elimizden geldiğince sizlere iyi performasnlar sergilemeye çalışıyoruz...
kanımca çıkan her grubun yaşadığı problemleri bizler de yaşadık..
ancak en önemlisi dışarıya ulaşan ses..
ben sahneye çıkmadan önce mikserin başındaki arkadaşlarla(tonemaister) konuştum..
kulak içi monitör kullanmak istediğimi söyledim...
arkadaş bağlantıyı nasıl yapacağını bile bilmiyordu ne yazık ki..
ve bana verdiği cevap:
"sizden önceki gruplarda sesleri iyice ayarladık artık herşey oturdu" monitörleri kullanmamı "tavsiye" etti....
bu nasıl bir sistem?
herkesin kendine göre kişisel ayarları vardır..
kimisi gitarları duymak ister kimisi istemez...vs.vs...
ve bizden önceki gurpların da deneysel olarak kullanılması da üzücü birşey tabi(biz de dahil olmak üzere)
ayrıca arkadaşın söylediğine göre oturmuş olan sesler eğer bu şekildeyse "vay halimize"!

sahnede başarısız olan grupların hedeflerindeki ilk şey "ses sistemi"dir..
ancak artık bu bizim için bir problem olmayacağı kanısındayım..çalışmalarımızdaki imkanlarımız oldukça kısıtlı olduğundan bu problemi yenmeye başladık..
ancak konserde dışarı verilen ses bizim için çok daha önemli..
bizim kendi "müziğimizi"(sound'umuzu) yansıtması açısından!
birbirimizi çok az duysak bile çalmaya devam edebiliriz ama dışarıdan bizi dinleyen aynı düşüncede olmayacaktır..
ama her ne olursa olsun müzikten az anlayan biri...
davul-bas sesleri..
ritim-solo gitarlar arası farkı..
bunların birbiriyle olan uyumunu bilir...
davulda zil olduğunu ve onların süs olarak orda durmadığını, vurduğun zaman ses çıkardığını ve bunların "sac kavurma yapmakiçin" değil, davulun bir parçası olduğunu bilmesi gerekir...
enstrümanlarda en kötü tonlar bile olsa bunların ses seviyeleri arasında bir uyum olması gerekir..
sanırım asıl başarılamayan bu oldu...

bizden önce sahne alan gruplara geçmiş olsun diyorum..
yetişebildiğim ilk grup sanırım "hünkar bile beğendi"ydi ve sahnede çile çektiler ne yazıkki...

organizasyonu yapan "hürock"a sonsuz teşekkürler..
gerçekten güzel bir gün geçirdik....

bundan sonra daha iyi çalışmalarla karşınıza çıkmaya çalışacagız...
görüşmek üzere...

Eyvallah arkiler herşeyi yazmışlar zaten benim eleştirmeme gerek kalmadı hepsi doğrudur bu ayarlarla bu kadar biz yinede en iisini yapmaya çalıştık demekki 10 dk da bööle oluyomuş diğer çalan arkadaşlarada geçmiş olsun derim bence her grup kendini aştı bu organizasyonda ve ses sistemi faciasında acaba bide ses teknisyenliği ve mixer ayarlama fakültesimi açsalar nasıl olur acaba :p

Öncelikle Hacettepe Rock Şenliğini düzenleyen arkadaşlara çok teşekkürler. :taptim
Ayrıca çıkan tüm gruplarında ellerine , emeklerine sağlık. :metalhead

Valla arkadaşlarımın görüşlerine yüzde yüz destekte benden. Açıkçası son parçamız ali yazar veli bozar da davul ve gitarı neredeyse duymadım.
Grupların bu ses çilesi her organizasyonda oluyor, olmayada devam edicek sanırım.
Valla serkan seninde dediğin gibi bi ses teknisyenliği fakültesi açmak lazım bencede :LOL:

Herşey bir yana güzel bir şenlik oldu bence.
Hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık. :taptim

Umarım Hacettepe'de yine görüşürüz. :metal

arkadaşlar burada herkesin önünde dedeye teşekkür etmek istiyorum bizi yanlız bırakmadı çok sağol ilk konserimizde bulundu garezle aynı sahnede çalma şerefine erişmeye çalışıacz ...

hacettepe konserinize bi kaçınızın bildiği nedenlerden dolayı gelmedim arkadaşlar..anladığım kadarıyla bi kaç aksilikle karşılaşmışsınız..15:40 ta olacak konserinizin anca 17'de başlayabildiğini de biliyorum-ki zaten böyle bi sarkma olabileceğini de tahmin ediyoduk..umarım sonrakilerde hiç bi sorun çıkmaz..kendinize çok iyi bakın..fiziken yanınızda olamasam da kalbim hep sizinle..biliyosunuz..

Arkadaşlar 28-Mayıs'ta Garage rock Barda
yapılacak olan organizasyon oldukça güzel ve büyük bir iş olacak.
:metal :metalhead :metal
Ayrıca çokta eğlenceli ve bomba olacağına inanıyorum.
:zipla :metalhead :zipla

GaReZ olarak herkescikleri 28-Mayıs'ta Garage' a bekliyoruz.
:metalhead :metal :metalhead

İçelim ahu bedene allah rahmet eylesin rakıyı birayı icat edene ,, artsın eksilmesin bitsin dökulmesin ,allah kımsseyı rakısız bırasız memlekete düşürmesin ,,,,,AMİN.... :twisted: :icelim

Geri