Sünnet Olayı

sünnet ettirilirken çocuklara danışılmalımı?

• hayır, gerekmez. ailesi müslümansa oda müslüman yetişmeye mahkumdur..

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    760
ben bu tip sorgulamada kafasına yatmayan şeyler olduğu için yapar diye düşünüyorum.. düşünsene sevdiğin bir şeyden neden vazgeçersin ya da neden sorgularsın?? sorgulamak inandıklarına asıl isteklerine cevap aramaktır kanıtlarını bulmaktır bence..

Sünnet olmayan erkekler cinsel ilişkide sünnet olanlara göre daha fazla zevk alıyor. çünkü kesilen deri parçası çeşitli sinir uçlarını içeriyor. Kaynaklardan okuduğum kadarıyla sünnetin ilk amacı dinlerin ortak noktada kınadığı "dünyevi zevkler" den olan cinsel zevki azaltmak. Bazı ülkelerde kadınlarda da sünnet uygulamaları var. Sünnet edilen kadınların yaklaşık %97si orgazm olamıyor. Benim şahsi fikrim sünnet, 3 büyük din doğmadan önce çeşitli inanışlara göre yapılan bir ortadoğu geleneği ve bu dinlerin de ortak söylemi olan "dünyevi zevkleri azaltma" kriterlerine uyduğu için bu bölgelerde halen uygulanıyor.

batu_han demiş ki:
Sünnet olmayan erkekler cinsel ilişkide sünnet olanlara göre daha fazla zevk alıyor. çünkü kesilen deri parçası çeşitli sinir uçlarını içeriyor. Kaynaklardan okuduğum kadarıyla sünnetin ilk amacı dinlerin ortak noktada kınadığı "dünyevi zevkler" den olan cinsel zevki azaltmak. Bazı ülkelerde kadınlarda da sünnet uygulamaları var. Sünnet edilen kadınların yaklaşık %97si orgazm olamıyor. Benim şahsi fikrim sünnet, 3 büyük din doğmadan önce çeşitli inanışlara göre yapılan bir ortadoğu geleneği ve bu dinlerin de ortak söylemi olan "dünyevi zevkleri azaltma" kriterlerine uyduğu için bu bölgelerde halen uygulanıyor.

evet , bazı toplumlarda kadınlar sünnet oluyor ilginçtir ki.bizim toplumumuzda erkeklerin sünnet olması da onlar için bir abnormal aslen.

bir de şu var , erkekler sünnet olacaksa , neden doğduğunda sünnetli olarak yaşamına başlamıyor ? bu soruyu soran çok olmuş önceki sayfalarda.

herkes müslüman olsaydı allah öyle bir olgu geliştirird.ama hrıstiyan erkeklerin sünnet olma gibi bir gelenekleri yok.onların bileceği iş.ben müslümanım ve sünnet olmak benim görevim.allah'a da inanıyorum.ilerde benim çocuğum da müslüman olacağına göre , o da sünnet olacaktır.sünnet olmaktan rahatsızlık duyan mı var , allahaşkına.

peki şu da sorulabilir, mesela aileniz tarafından bir şekilde sünnet ettirildinizz, kesilen parçanın bir daha geri dönüşmesi mümkün değil,
ama vazgeçtiniz sünnetsiz olmak istiyorsunuz, geri dönüşü yok ayağınızdan bir et parçası koysalar aynı hissi alamazssınız, sonuçta siz erkekler için bir kıyım oluyor,geri dönüşü olmayan,
1 milyonda bir kişi ters düşünebilir,ama olasılıgı yok çünkü geleceğine ebeveynler karar vermiş çocuğun

ebeveynler herzaman çocuklar için karar alan kişilerdir zaten. sünnetmi kafanızı kurcalıyor sadece. belki ben okumakta istemedim. ama ailem okula zorla da olsa gönderdi. gittim ve şuan üniversitedeyim. ama ben okumak isteyen biri değildim. çalışmak isterdim. hayata atılmak isterdim. veya yanlız başıma bir barakada yaşamak isterdim. isterdim isterdim isterdim......... sonu yok isteklerimizin. ebeveynlerimizin bizim için en doğru şeyi söylediklerine veya söylemeye çalıştıklarına inanıyorum. dinimizin emirleri konusunda da hiçbir şüphem yoktur ve dinimizce emredilen herşeyin mantıklı bir sebebi vardır. insanlar yozlaşırsa bunun faturasını dine kesemeyiz. ama elbette dinimizi sorgulamamızda gerekir.

eğer art niyetsiz bir şekilde din sorgulanırsa doğru olanın gene islamiyet olduğunu göreceğiz ;)

saygılar

Sunnetin artık dinle bi alakası yok bence tamamiyle hijyen acısından dusunulmelı bu baglamda da buna karsı cıkacak kimse olmaz heralde.Sunnet kotudur yapılmamalı demek sacmalıktır.Yapılmaldır.Kucuk cocuklari ise dinen degilde yararlarını anlatılarak yapılmalı zorla olsa bile.Sonucta zararlı bişi degil.Diye dsunuyormmm

sünneti islam dini ile hala özleşleştiryoruz farkında olmadan, islamdan önce de vardı bu, yahudiler islamdan önce sünnet oluyolardı, sünnet yahudilerden de önce başladı, ayrıca peygamberimiz s.a.v sünnet olmadı.
sünnet hakkında özellikle yazılmış,büyük birşey yok,
islam dininin gunumuze gelmesine orta zamanlarda sünnet gelenegi özdeşleşmiş. donüp dolaşıp hep dini yöne getiriliyor konu, afrika ve mikronezyada Araplardan ve türklerden önce de sünnet oluyolardı, o zaman islam gelmeden önce bu adamlar müslüman mıydı ? islamla veya dinle özdeşletirirlirse zaten düşünüp tartışmamak gerek,
oyle emredilmiş, olay bitmiş, hiç sorgulamamak lazım, insan kendi kendine sorular da sormalı, neden ve niçinleri olmalı,merak etmeli

onun adı sünnet değildi ki daha önce ??
hitan dır hitan, sünnet i--sünnet olmakla iliştiren biziz,
hitan diye birşey var mı bide öyle bakın,,araplar hitan derler - sünnete olayına sünnet dedirten bizleriz ,zaten karıştırma oradan geliyor

fatoskazaz demiş ki:
sünneti islam dini ile hala özleşleştiryoruz farkında olmadan, islamdan önce de vardı bu, yahudiler islamdan önce sünnet oluyolardı, sünnet yahudilerden de önce başladı, ayrıca peygamberimiz s.a.v sünnet olmadı.
sünnet hakkında özellikle yazılmış,büyük birşey yok,
islam dininin gunumuze gelmesine orta zamanlarda sünnet gelenegi özdeşleşmiş. donüp dolaşıp hep dini yöne getiriliyor konu, afrika ve mikronezyada Araplardan ve türklerden önce de sünnet oluyolardı, o zaman islam gelmeden önce bu adamlar müslüman mıydı ? islamla veya dinle özdeşletirirlirse zaten düşünüp tartışmamak gerek,
oyle emredilmiş, olay bitmiş, hiç sorgulamamak lazım, insan kendi kendine sorular da sormalı, neden ve niçinleri olmalı,merak etmeli
Arkadaşım Peygamberimiz(S.A.V.) sünnetli doğmuştu aklında bulunsun ;)

sünnetin faydası zararı konusundaki bilgiler için teşekkürler öncelikle...
İslamda sünnet olmak Kur'an da geçmemekle birlikte Peygamber sünnetidir ve hadislerde de geçmektedir. Yapılması kesinlikle emredilen sünnetlerden olduğundan sünnet edilmesi gerekir... Çocuğun sünnetli doğması halinde sünnet gerekmez diye okumuştum ayrıca.
Ben çocuğum olursa sünnet ettirirdim.

bun nebiçim başlık birader.dinimizle resmen dalga geçmişsin.anket şıkları ne öle??? "ailesi müslümansa oda müslüman yetişmeye mahkumdur.." bu şıkne böle? bune curet? nedemek bu müslümansa müslüman yetişmeye mahkumdur ?? iyice ileri gitmeye başladınız hepiniz.bu sitenin yöneticisi kim be.adamlar resmen dinimizle alay etmişler.sünnet farzdır farz biyana sağlık açısından mecburidir.

İkinci ve dördüncü şıkların hemen hemen aynı anlama gelmesi dışında bir terslik yok bence şıklarda. Sen B şıkkını uygun görüyorsan işaretlersin, birkaç da fikir beyan edersin, olur biter.

'mahkum olmak' ifadesi biraz itici olabilir.ama bi müslümanın ilk görevi tebliğ,yani islamiyeti yaymak olduğu için elbette ki ilk olarak kendi ailesinden başlayacaktır.

Geri