Cort gitarlar hakkında

Merhaba arkadaslar,bu haftasonu gitarımı "artık" almak üzere tünele gidicem cort almakta kararlıyım fakat 500 YTL param var.x-6 alabiliyorum ama floyd rose'un bana sorun yaratmasından korkuyorum.Klasik calıyorum ama elektroya yeni baslicam.2 humbacker 1 single sırası istiyorum,kaliteli ve floyd rose olmayan bir cort önerebilir misinz bana?Ayrıca floyd rose'dan bu kadar cekinmeli miyim?Tüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

single demesen sana m serisini önerirdim. 2 humbucker ama çok güzel işini görür.
x6 floyd rose'undan korkmaman için hiçbir sebep yok. pek bir kalitesiz kendisi.

m serisinden ne öneriyorsunuz peki?Sanırım m'lerde humbucker ı single yapma özelligi vardı.KX 5 i listeme ekledim onuda deneyecegm tesekkur ederim öneri için.

elindeki paraya zorlayarak m520 alabilirsin. tatmin edici bir gitardır. ama dediğim gibi zorlamak lazım satıcıyı. bu arada, evet, kx5 de iyi bir seçim olabilir.

Lemis demiş ki:
m serisinden ne öneriyorsunuz peki?Sanırım m'lerde humbucker ı single yapma özelligi vardı.KX 5 i listeme ekledim onuda deneyecegm tesekkur ederim öneri için.

abi gitarını yapacağın müzik tarzına göre seçmelisin bence.bize yapacağın tarzı söylersen daha rahat yardımcı olabiliriz.KX serisi gitarlar manyetikleri sebebiyle ve ağaçları sebebiyle oldukça sert gitarlar tam trash gitarları.metal çalacaksan alabilirsin.m serisi gitarlar ise daha versatil ve her tarza gidebilecek gitarlardan.bu arada humbacker ı single yapan mekanizma dediğin coil tab hemen hemen bütün cortlarda var.KX serisi için olmazsa olmaz bir özellik zaten.bende KX1F var.gerçekten güzel bi gitar.biraz daha para biriktir ve bundan al derim.uzun süre bir daha gitar değiştirmezsin.ama dediğim gibi tarzında önemli tabii.KX1F güzel bir gitar ama üzerindeki manyetikler kişisel görüşe göre değişir.çok yüksek çıkışlılar bu yüzden biraz gürültülüler yani otu boku alıyo manyetik.:D hani teknik geliştirmek istiyosan birebir.İnşallah param olduğunda bir ara bir EMG set takmayı istiyorum gitarıma.gayet güzel olur tahmince.yada kaliteli ve daha az sesli bir manyetik.ama bu halimdende çok şikayetim yok.güzel mayetikler.sadece çalması biraz zor her sesi alıyorlar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ben daha yeni m600 sattım 420 milyona cillop gibiydi kendileri hatta alan bu forumda The_scorpions isimli arkadaştır.. 37,5 milyon aydından erzuruma kargo masrafı ile 460 ytlye m600 almış oldu yani :D Bu durumde senin 500 ytlye m520 bulman işten bile değil.. :D

Luciferion,işte bu söyledigin beni kahretti çünkü m600 almayı dusunuyordum taki fiyatını ögrenene kadar :cry: Alternatif rock yapmak istiyorum,prograssive,punk vs..Ama metal yapmicam kesinlikle.Sololarındaki ve clean tonelarındaki sesi iyi olsun,şimdilik önem verdigim bu.Single istememdeki sebepte buydu.Kafam karısıyor ya,yani bir türlü kara verememekte sıkıyor beni.Bir an önce elime almak istiyorum cunku ;) Hala karar vermiş degilim :bilmem Su floyd rose olmasaydı x-6yı alıcaktım ama....İlgilendiginiz için cok tesekkur ederim arkadaslar,tüm fikirler icin :elsallaa

o zaman direkt m520 veya 600. 600ün farkı flame maple kaplaması falan gibi görsel şeyler. 520nin 2. elini bulursan zaten rahatça alırsın da ben 0'ından bahsediyordum zorlayarak alırsın diye.

m520 vardı bende sattım. bi kaç ay oldu.epiphone lp standard aldım şimdi gayet mutluyum.kıyas yapmamı isterseniz m520nin parçaları çokçok kaliteli.belki manyetikleri epiyle kapışır ama tuner olsun köprü olsun çok iyiler.tonepros bir numara. ama ton kısmına gelince epimi daha çok seviyorum clean olsun overdrive olsun.

Lemis demiş ki:
Luciferion,işte bu söyledigin beni kahretti çünkü m600 almayı dusunuyordum taki fiyatını ögrenene kadar :cry: Alternatif rock yapmak istiyorum,prograssive,punk vs..Ama metal yapmicam kesinlikle.Sololarındaki ve clean tonelarındaki sesi iyi olsun,şimdilik önem verdigim bu.Single istememdeki sebepte buydu.Kafam karısıyor ya,yani bir türlü kara verememekte sıkıyor beni.Bir an önce elime almak istiyorum cunku ;) Hala karar vermiş degilim :bilmem Su floyd rose olmasaydı x-6yı alıcaktım ama....İlgilendiginiz için cok tesekkur ederim arkadaslar,tüm fikirler icin :elsallaa

arkadas single coil istiyorum diyor siz m 600 öneriyorsunuz, bildigim kadariylan les paul serisi bu cortun hem humbucker hemde üclü salteri var yani single tonu hic bir sekilde yok.

Cortta gördüğüm en büyük eksiklik, metal aksamların kalitesiz olması. Mesela daha dün x6 mın yine jack girişindeki vidalar çıktı. Yani resmen ben bu cort un vida anlayışını.... diyesim geldi. Ama kontrol ederseniz, zaman zaman sıkarsanız, çok da sorunla karşılaşmazsınız. M520 mi x6 mı derseniz, direkman m520 derim. Çok daha az uğraştırır sizi...

Sigmastern demiş ki:
Lemis demiş ki:

arkadas single coil istiyorum diyor siz m 600 öneriyorsunuz, bildigim kadariylan les paul serisi bu cortun hem humbucker hemde üclü salteri var yani single tonu hic bir sekilde yok.

Hocam Coil-Tab var M serisinde humbucker lar single olabiliyor.

sigmastern haklı hernekadar coil tap olsada tamamen single gibi olmuyor,ama ağırlıklı olarak dolgun bir humbucker sesi istiyor yanında da single vari yumuşak tonlar istiyorsan idare eder ama blues ağırlıklı çalıcam yada çok sert tonlarda takılmayacağım dersen g serisi olabilir.. :)

Geri