Cort gitarlar hakkında

iki model arasında dedigin kadar fark varsa eger o zaman tabii ki Evl k6 ..manyetiklerin dinledigim grupların yapısına benzer oldugunu soylemen beni koparan noktaydı :)..bilgiler ve yorumun icin tesekkur ederim emirizmir ;) simdi fiyatı ogrenip kalan farkı kapatmak kaldı 8O :)

meraba arkadaslar. bu foruma daha yeni uye oldum ve bugunlerde ilk elektro gitarimi alacagim. ayrica farkindayim baya bi sansli oldugumun. soyle ki 4 yil once gitara basladim ufak tefek kendi capinda ritm atabilmekten ileri de pek gitmedim bu zamana kadar ama hep oyle veya boyle gitar muhabbetinin icindeydim. bi elektro almak hevesim hep vardi. sonunda annemi gaza getirdim aba bir tane almasi konusunda. benim kafamda 200 250 dolar civari pek pahali olmayan ama sesi de kulagimi tirmalayacak kadar kotu olmayan gitarlar vardi. once cort z42 yi dusunmustum ama (beni mutluluktan tavanlara kadar ziplatacak sekilde) annem bu fikre pek yanasmadi ve dogru durust birsey almamizin daha dogru olacagini uzun sure kullanmam taraftari oldugunu soyledi. pek itiraz ettigimi soyleyemem bu bana z4 un kapisini araladi.

fakat az once okudum ki z4 un EMG leri hataliymis. ben de bugun siparis verecekken durdum. bu olayin asli astari nedir. hayallerimin gitari hatali ise ben napiyi simdi bana bir tavsiye verin. gonlumden tabii ki z6 geciyor ama aradaki fiyat farki neredeyse yarim milyar. bu kadari da cok. bana bir gitar onerebilir misiniz.

muzik zevkimden istedigim tonu cikarabilmenizi umuyorum ama simdi size sayacagim 3 seyin arasinda baya bi fark var. oncelikle satriani yi her turk gitarist gibi severim tonunu da ama o tona ulasma hayalim yok (biraz gercekciyimdir) sonra sentenced (brutal olmayan albumleri) ve savatage dinlerim. ama bana ne calmak istersin derseniz savatage in riffleri ile sentenced ın brief is the light inin solosunu. (bi gibson les paul aşığıyımdır o tonu da yakalayamacağımı biliyorum:) pedal olarak sa boss od-20 drivezone alacağım.

yukarda soylediklerimin ışığında bana bir gitar önerebilir misiniz. veya beklesem z4 teki hatalar düzeltilir mi acaba.

ayrıca eklemeliyim benim için görüntü de çok önemlidir. en az ses kadar. ve ibanez in jackson ın çok keskin köşeli tasarımları "benim gözümde" birer tasarım faciasıdır. eskiden x-11 isterdim ama artık tonunun bana pek uygun olmadığı kanatindeyim. (bu tamamen cort sitesinde z4 le x-6 nın ses dosyalarına bakarak verdiğim bi karar ve onların hiç objektif olmadığını bilmekle beraber en azından tonlarının neye yakın olduğunu tahmin ediyorum)

neyse hayat hikayesi gibi oldu ama bikaç saat önce z4 üme kavuşacağım anı hayal ederken şimdi burda onun yerine bi alternatif arıyorum. durumum pek iç. açıcı değil anlayacağınız üzere. lütfen en kısa zamanda cevap verir misiniz.

burdan burdan olmazsa özelden olmaz sa mailden ama bir şekilde "cort yazıyosa benden uzak dursun" zihniyetinde olmayan objektif biri bana ayni fiyat aralığında bi çözüm önerebilir mi veya z4 ün akıbeti hakkında bilgi verebilir mi?

şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...

DÜZELTME: şimdi farkettim bu geçen senenin başlığıymış şimdiye kadar Z4 un manyetiklerindeki hatalar düzeltilmişti değil mi. öyle olsun lütfen:))

selam arkadaşlar ben cort gitar almayı düşünüyorum ayırdıım bütçede 500 ytl dir trash ve death metal de uğraşıyorum cort gitar ın hangi modelini tavsiye edersiniz..

evet başlığı yukarı çıkartayım dedim :) ve demin farkettim cort evl k4 gitarını istanbulda stage müzikte ve aydında gördüm. Ayrıca cortun kataloğundanda baktım. Aydında gördüğüm gitar gerçekten beni iğrendirdi diyebilirim istanbulda gördüğümle ve katalogta gördüğümle alakası yok ton düğmeleri ve floydrose rengi gövdeyle aynı renk ve sanki böyle çok kalitesizmiş gibi gözüküyor. Halbuki stagede gördüğüm gitar öyle değildi artı katalogtada öyle değil floydrose ve ton düğmeleri daha koyu siyah bir renkte bu da akla acaba daha düşük kalitelilerinin de piyasaya sürüldüğü düşünmeme sebep oluyor ayrıca bunların aynı fiyattan satılması düşündürdü beni hadi ben yanlış görmüşüm dükkanda diyecem katalogta gördüğümde mi yalnış ?

üstündeki floyd rose ve knobların rengine bakarak kalite söylemen bana pek mantıklı gelmedi-sonuçta modeli bellidir aletin...katologlarda renk farkı olabilir aynı model iki tane gitarı alıp yan yana koyduğunda renk farkı warsa bunu sorarsın-açık siyahlar adi koyu siyahlar güzel floyd rose olmaz :D

bende bir cort tecrübemi aktarayım...baya ön yargılıydım bu markaya karşı ama geçen gün kadıköy srv müzikde görme ve deneme şansım oldu bir modelini m520...görür görmez hasta oldum gitara,ben niye farkına varmamışım böle güzel bir gitarın derken kendi kendime internette deki resimlerine bakınca anladım olayı,resimdekilerle alakası yok gerçekten canlı canlı görünce mükemmel bi görüntüsü vardı

clean tonları süper driveda da baya iyi ama thrash metal falan kaldırmaz bu haliyle mesela çok sert şeyler çalmak isterseniz bir manyetik modifiyesiyle gerçekten her yola gelir...

ayrıca srv de "şu gitarı deniyecem"diyince yüzü uyuz bi biçim alan ilgisiz insanlar yokdu,ordaki bayan bana baya bi yardımcı oldu istediğiniz gibi deneyin dedi baya bi anlattı fiyatta yapacağı kolaylıklar falan.helal olsun dedim çıkarken

valla cebimde para olsa alacaktım ama evde gitardan geçilmiyo satıp yer açmam gerekicek sanırım :D eğer alırsam zaten burada paylaşırım tekrar tecrübelerimi kayıt falan ;)

tori10 demiş ki:
bende bir cort tecrübemi aktarayım...baya ön yargılıydım bu markaya karşı ama geçen gün kadıköy srv müzikde görme ve deneme şansım oldu bir modelini m520...görür görmez hasta oldum gitara,ben niye farkına varmamışım böle güzel bir gitarın derken kendi kendime internette deki resimlerine bakınca anladım olayı,resimdekilerle alakası yok gerçekten canlı canlı görünce mükemmel bi görüntüsü vardı

clean tonları süper driveda da baya iyi ama thrash metal falan kaldırmaz bu haliyle mesela çok sert şeyler çalmak isterseniz bir manyetik modifiyesiyle gerçekten her yola gelir...

ayrıca srv de "şu gitarı deniyecem"diyince yüzü uyuz bi biçim alan ilgisiz insanlar yokdu,ordaki bayan bana baya bi yardımcı oldu istediğiniz gibi deneyin dedi baya bi anlattı fiyatta yapacağı kolaylıklar falan.helal olsun dedim çıkarken

valla cebimde para olsa alacaktım ama evde gitardan geçilmiyo satıp yer açmam gerekicek sanırım :D eğer alırsam zaten burada paylaşırım tekrar tecrübelerimi kayıt falan ;)

Bende de bir m520 var dediğin gibi baya güzel bir alet.Zaten cort'un en fazla satılan gitarları arasında yer alıyormuş duyduğum kadarıyla.4-5 aydır kullanıyorum ve Allah ayırmasın diyorum :p Bana sorarsan çok daha pahalıya satılan epi'ler yerine bu gitardan almak çok çok daha hayırlı bir iş olur.Hem seninde değiminle mükemmel görüntüye ve işciliğe sahip hemde çok çok iyi tonları olan bir gitarın(ız)olur.Bir arkadaşım siyah bir epi almış geçenlerde 600 doların üstünde bir paraya modelini tam bilmiyorum ama üst model bişey olduğunu iddia ediyordu,benim gitarı görünce(duyunca) ve fiyatını öğrenince kahroldu çocukcağız :) Vaktim olduğu bir ara kayıtta koyarım.

Sevgiler...

başlık indeksinde nokta değil. ben forumda genelde orada dolaşıyorum. her yeni mesaj yazılmış başlığa atlamıyorum :D laf sokmak gibi bi amacım yok. bu arada orada bulamadım 7 tellileri. eskide olsa bi bakmak isterdim.link verebilir misin acaba gogostar?

DaveMustaine_64 demiş ki:
Evet, ne yapsak bu başlığa? :)

Berkay bana kalırsa başlıktaki bazı mesajların temizlenmesi lazım... Şüphesiz ki 55 sayfa bilgi yok,çok gereksiz ve çirkin tartışmalar var...

En köklü Cort başlığı olmasından dolayı tekrar "Cort" adı verilip temizlenirse faydalı olabilir. Ama bunun da sana büyük zahmet olacağını biliyorum. :)

Geri