Cort gitarlar hakkında

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
aa fret dedin de hocam bendeki sorun ondan kayn aklanıyor olabilirmi?yani fretlerdeki kötü zımparalar kolay belli olurmu?

hocam senin sorununun aynısı geçenlerde bi usa stratta olmuştu.atalay ona bi tavsiyede bulunmuştu.yani sorunu tesbit edip çözümü söylemişti.ama şimdi tam net hatırlamıyorum çözümü.başlığı aradım ama bulamadım.geriye doğru git.başlıklara bak.yani ilgili başlıklara bi göz at.anlaşılır zaten başlıktan ne olduğu.çok olmadı zaten taş çatlasa 1 ay önceydi.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

yok tabiki sana değil bir önceki sayfayla ilgili bi sorunun cevabıydı alınma sen üstüne buarada verdiğin tavsiye için teşekkürler ama sorun bendeki biraz farklı neyse artık aldığım yere bir baktırayım

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
yok tabiki sana değil bir önceki sayfayla ilgili bi sorunun cevabıydı alınma sen üstüne buarada verdiğin tavsiye için teşekkürler ama sorun bendeki biraz farklı neyse artık aldığım yere bir baktırayım

o başlığı buldun mu bilmiyorum ama sorunun birebir aynısıydı.12. perdeden sonra sustain gidiyomuş ondada.sen bilirsin tabiialdığın yerede götür bi baksınlar.yeni almışsan yenisiniversinler.bence bu konudada ısrarcı ol.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

elektro gitara yeni başlayacağım, bi arkadaşımda cort stat 3t var, 110 dolara satıyor, (adam 2 senedir kullanıyor çok temiz hiç çiziği yok) cort un bu modeli başlangıç için iyidir diye duymuştum, sorum: bende şu an 200 dolar civarı bi para var, bu parayla gidip o gitarı mı alayım? yoksa washburn x10 sıfır mı? yada o kadar para edicek bişi? yapmak istediğim tarz geniş bi alan aslında, nirvana, metallica, caliban, red hot...

washburn x 10,11,12 almayın herzaman söylerim okadar paranız varsa ikinci ele yönelin hele cort un ikinci elleri bulunabilir o fiyata sanırım x6 bile olabilir(gitarına göre değişir yani)

o model hakkında pek bi bilgim yok inceleyeyim ama rastansaga o konu hakkında çok daha fazla bilgi sahibidir ou bekle derim ben eli kulağındadır cortman in bu kadar cort lafını duyunca gelir:)

cort alacak arkadaslar bence gözünüzü kırpmadan alın.. :) ben zamanında baya arastirmistim marka takintim vardi hep jackson lar ve ibanezlerdeydi gözüm ama Cort M600 aldım stock manyetikler şimdilik idare ediyor ama onları da değiştirince süper olacak.. :D

http://img288.imageshack.us/my.php?image=gseries7ua.jpg

Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:

1.Linkteki resimdeki klavyeye monte edilmiş yuvarlak şeyin adı nedir? görevi nedir ne işe yarar?

2.Cort G290'ların manyetikleri aktif manyetikler, cortun sitesinde seymour duncan olarak yazılmış, ancak resimlere bakıldığında emg görüyorum. bunun nedeni model farkımıdır? yani 2005 g290 ile 2003 g290 farkı gibisinden?? sitede yakından bakınca da emg gibi görünüyor ya neyse..

3. Rica etsem G290 ve G285 in videolarını bulabilirmisiniz? schoolmusic de bulamıyorum anlamayınca zor oluyor :D :D :(

Geri