Cort gitarlar hakkında

rastansaga demiş ki:
Knife-Party demiş ki:
Ya kardeş dediğin biraz saçma deilmi ? Jackson,İbanez çok dandik öylemi ? Vai,Marty friedman filan boşuna ibanez kullanıyo dimi cort kullanmıyo.jackson soloist ler de dandik o zaman ibanezlerin prestige lerde.Ayrıca ESP bu forumda kaç kişi denediki üst modelleri bir kere çok fazla kişi denememiştir.Cort ta Cort yani açıkcası 900 doalr o gitara vericeğime gidip 2.elden Jackson soloist alırım açıkcası görünüş olarak güzeller ama böyle bir kıyaslama doğru deil bence ibanez,jackson gibi markalarda Esp gibi üst kalite parçalar kullanıyor üst modellerinde ayrıca Cort şuan hiç birşey bu bir gerçek kendini kanıtlamış deil ki kime sponsor oldu ?İbanez in koskoca Jemleri,S prestige leri var yani onlarda mı kötü ?RR-1,Ke-1,Soloist serisi filan demekki boşuna çok seviliyor.Bence böyle bir kıyaslama yanlış kardeş olamaz böyle birşey.Dediklerimden lütfen alınma ama bu gerçek kıyaslaman çok yanlış İbanez,Jackson kötü Cort aşmış ESP gibi.ayrıca ESP neden bu kadar büyütülüyor anlamadım sonuçta o da iyidir herhalde ama metallica filan kullanıyor diye iyi olacak diye bir kaide yok ;)
Bu arada gitarın hayırlı olsun kardeş..
Saygılarımla..

1-İbanez veya Jackson ın hangi modellerinde bu manyetikler var onu bana sayabilir misin lütfen? Cevabını bekliyorum.

2-Bir markayı hangi gitaristin kullanıp kullanmadığı benim için ölçüt değil. Bu amatörlerin işi. Reklama veya sponsor gitaristlerine milyonlar harcayıp bunu da fiyatlarına yansıtarak müşteriden çıkaran markaya para vermektense, markaya 100 lerce dolar para saçmayıp süper kalite gitarı ucuza alacak kadar zekiyim. ;)

Her ne kadar haklı olsan da henüz gitarın uzun vadede nasıl olacağını, sorun çıkartıp çıkartmayacağını bilmiyorsun, o yüzden bu kadar gaza gelme bence :)

cort bastırsa parayı vaide çalar satrianide çalar.ibanezin korelerini zaten onlar üretiyor.sonuçta bu gitaristler parayı verenin gitarını çalıyor,halbuki adam istese gider custom canavar aletler çalar.
bu arada cortun iyi modellerini çalmadan corta b.k atmak moda olmuş zannedersem.ben de Cort m520 var şu an,ve çok çok memnunum,çok ucuza çok iyi bi gitar aldım çünkü.

yanlız şu katana ları merak ettim floyd rose lu inlayli acayip bişey =)

rastansaga demiş ki:
Darestan demiş ki:
cort bastırsa parayı vaide çalar satrianide çalar.ibanezin korelerini zaten onlar üretiyor.sonuçta bu gitaristler parayı verenin gitarını çalıyor,halbuki adam istese gider custom canavar aletler çalar.
bu arada cortun iyi modellerini çalmadan corta b.k atmak moda olmuş zannedersem.ben de Cort m520 var şu an,ve çok çok memnunum,çok ucuza çok iyi bi gitar aldım çünkü.

yanlız şu katana ları merak ettim floyd rose lu inlayli acayip bişey =)

Aynen. Emin olun ki vai,satriani hetfield vs. bilimum gitarist Cort çalıyor olsa diğerlerinden daha prestijli marka olurdu. Ama benim 800 küsür $ olan gitarım 2800 küsür $ olurdu.

Gitarı alalı 2 hafta oldu ve gitar her bakımdan mükemmel çaldıkça daha da iyi olduğunu anlıyorum. Hayatımda gördüğüm en iyi gitar ve kesinlikle abartmıyorum. İnanın üzerinde Jackson yazsaydı(gerçi Jacksonın bu özelliklerde gitarı hiç yok ama) 2500$-3000$ dı fiyatı.

Olay sadece özelliklerde değil ama işte. Ben de gitarı ilk gördüğümde "vay be" dedim tabi, ama bu iş sonuçta zevk işi. Nasıl binlerce Harley Davidson manyağı torr torr motorlarının üstünde orgazm oluyorsa, daha ucuza bilmem kaç km yapabilen motor alabiliyorsan bu da öyle. Yani bir insan aynı fiyata hatta daha düşük bir fiyata alacağı bir Ibanez'in ya da bir Jackson'un hastası olabilir, seninkine de bu ne lan diyebilir. Ayrıca sen de sonuçta gidip görmedin fabrikayı neler oluyor içinde bilemezsin kesin olarak.

Yanlış anlama, gitarlar hakkaten güzel, bazı görüşlerine de katılıyorum ama bazılarında da ters düşüyoruz.

rastansaga demiş ki:
jacksonabi demiş ki:
yaa dusunuyorumda simdi hani deniliyo ya ibanezler cort fabrikasinda uretiliyor diye, simdi ibanezin agaclari japonyadan geliyor edavatlarla birlikte, korede sadece iscilik var. saniyorumki secmece agaclar kullaniyolar yani agacin iyisini ibanez icin gerisinide ziyan etmiyelim bide cort yapalim demişlerdir diye düşünüyom :D :D o yuzden ben cort'un EN FAZLA gibson, fender, ibanez, jackson, prs-custom, esp, musicman gibi markalardan sonra gelecegini saniyorum oda en fazla yani

Sen sanmaya devam et :)

sanirim yerinde inceleme firsati buldun yoksa x-th yi aldin diye bedava cort fabrikasina gidisli donuslu seyahatmı verdiler hediye olarak sana?

insani asağilar babinda konusuyosun ben sadece dusundugum seyi sizinle paylasmak istedim tabiki de sandiğim gibi olmayabilirde bu sadece bi varsayım dikkatli ol

benim soylediklerimin doğru olup olmadığını soylemiyorum zaten.. sana sadece ortaya atilmis bir varsayim oldugunu soyledim bu seni neden rahatsız etti anlamadım burda herhangi bir amac yok cortu yuceltmek yada kucumsemek gibi eyw. guzel gitarlari var ama su bir gercek hic bir zaman jackson ibanez vs marka gibi olamaz

rastansaga demiş ki:
TheJester demiş ki:
Olay sadece özelliklerde değil ama işte. Ben de gitarı ilk gördüğümde "vay be" dedim tabi, ama bu iş sonuçta zevk işi. Nasıl binlerce Harley Davidson manyağı torr torr motorlarının üstünde orgazm oluyorsa, daha ucuza bilmem kaç km yapabilen motor alabiliyorsan bu da öyle. Yani bir insan aynı fiyata hatta daha düşük bir fiyata alacağı bir Ibanez'in ya da bir Jackson'un hastası olabilir, seninkine de bu ne lan diyebilir. Ayrıca sen de sonuçta gidip görmedin fabrikayı neler oluyor içinde bilemezsin kesin olarak.

Yanlış anlama, gitarlar hakkaten güzel, bazı görüşlerine de katılıyorum ama bazılarında da ters düşüyoruz.

Abi bi dereceden sonra ben ne desem boş. Buradaki her arkadaşa gidip gitarı denemelerini tavsiye ediyorum. Görünüş,ses,malzeme,akord tutma,manyetik,sustain,ağaç,sap,teknoloji,işçilik.. Gidin inceleyin. Ben sadece birebir kullanıcı olduğum için üzerime düşen review i yapıyorum. Aynına sahip olan birileri de olsa keşke onların da fikirlerini alabilsek. Veya en azından gidip gören ya da deneyen birileri..

Ben de çok merak ediyorum Gurmusic'e gidip deniycem bi ara.

Çünkü dikkat ederseniz emg kullanan gitar iyi olacak diye birşey yok usa jacksonlarda emg yok var dk1 de ayrıca özel pil yeri var emg ağaçtan daha az etkileniyor bu arada kullanılmamasının sebebide ağacın güzelliği değeri ortaya çıksın diye konulmazdır usa jacksonlar gibsonlar japon ibanezlerde.ayrıca Aktif emgler çok az katagoriye hitap eder yani serttir bir sh4 ün verdiği tonu veremez.Ayrıca "İbanez veya Jackson ın hangi modellerinde bu manyetikler var onu bana sayabilir misin lütfen? " demişsin bunun içinde şöyle diye bilirim
jacksonlarda sh4 ve 59 kullanılıyor ki bunlar efsane manyetiklerdir.http://www.musiciansfriend.com/srs7/g=guitar/search/detail/base_pid/511489/
sen cort u bu gitarla kapıştırıyorsun açıkcası bakın üstünde hangi manyetikler var kötü m olyuor yani emg olmayınca.

Kullanılan Manyetik sayısına göre kalite olmuyor bunu anlamanı isterdim ama istemedin şöyle diyim o zaman GİBSON LP çok dandik gitar oluyor senin dediğine göre çin malı gitar gibi oluyor dimi emg kullanmıyor az manyetik çeşidi kullanıyo diye dandik olmaz bir gitar.Manyetik herşeyi bitirmiyo ağacının kalitesi ve işçiliğidir ki cort la usa jackson ın aynı olamaz bu bir gerçektir boşuna böyle konuşma.Ağacı aynı olabilir klavyesi aynı olabilir ama o ağacın kalitesi yılı ve işçiliği aynı olamaz

Geri