Erkin Koray

erkin baba yaptığı her tür müzğin altından başarıyla kalkmış hatta o müzik türüne devrim yaşatmış bi r adamdır .şöyle bi arapsaçıyla kederlenip,çöpçülerle çoşup,krllarla delirip fesiphanallah,şakın,estarbimle düşünüp felsefesini anlamak lazım.bazı çobanlar diyorlarki erkin prasızlıktan şarkılara teknoloji yansıtamıyormuş sönük kalıyormuş şarkılar.bakbak.ulan danalar erkinin yaptıı efekleri,müthiş gitar namelerini kim yapmışki bu almde bide bok atsunuz .erkin Türkiyede 60 larda 70 lrde sert gitar namelerini kulanan tek admdır şöle bi hor görme garibi cover ındaki heavy metal ses örgüsüne ulaşan saoundunu o yılarda kim yapmıştr .elektro bağlmamnın mucidi,rock bar modasını başlatan adm,ilk kez kayıtta kaydırma tekniğini uygulayan,ve şimdi yeni icadı ile gitar perdelerini bağlama düzenine göre ayarlatıp gitarda anadolu notaları ,anadolu ses örgüsünü yakalayabilmiştr
o derki biz şanslıyız biz batılıdanda bilgiliyiz biz onların her türlü otlaraını müzik türlerini biliriz ama onların bilmedeği bizm sahip oldumuz notlara sesler var o yüzden bi bu işin en kralını yaprız demştr.meçhulün 1960larda yaılan kaydını dinleyen varsa ordaki wah pedalını sert gitar namelerini o arap batı ve Türk karışımnda yaptığı soloları daha önce kimse Türkiyede yapmamıştr başlı başına bi müzik yaratıcısıdır.en sevdiğim yanıda o gitarın termolo kolunu kulanıp nasılda esi yavşatıyor dalgalandırıyor behh be kral işi neyse umarım değerini bilir hrkez .....

Bir Yudum İnsan programına Erkin Koray'ı da konu almışlar mıydı yoksa ben mi yanlış gördüm. Geçen öyle kanalları gezerken gördüm de ama programın sonuymuş fazla izleyemedim :(

Maalesef var öyle bir şey.. Neler oluyor ben görmeyeli dediydim, herkes güzel, herkes mutlu, sevindim. Bizim tarafta kitap telaşı var, Baba'nızın kitabı Mezarlık Gülleri iki gündür piyasada arkadaşlar. Daha bebe. :) Ayrıca kaset hazırlığı sürüyor, nedir bu umutsuz söylemler? Görmiyim bi daha! :evil: Baba adına yakışır iki albümle geliyor, sabredin accık.. ;) Hatta bırakın albüm yapmamayı, hâlâ kendine dicitıl rikording şeyleri falan alıyor, Allah'ım sen bana sabır.. :LOL:

erkin koray hiç bir şarkıda ağlamamıştım ama şu seni her gördüğümde ağlattı beni
çok güzel her şarkısı alkışlar engin koraya...

bir yudum insan vs.

ShaiRizm demiş ki:
Bir Yudum İnsan programına Erkin Koray'ı da konu almışlar mıydı yoksa ben mi yanlış gördüm. Geçen öyle kanalları gezerken gördüm de ama programın sonuymuş fazla izleyemedim :(

o programı nasıl olduysa günler önce haber alıp, uyumayıp seyrettiydim ;) bu arada programın pek çok bölümüyle birlikte Boyut tarafından kitap/CD olarak basıldı. gerçi 10'lu takımlar halinde satılıyodu ama bi fuar zamanında punduna getirip bi tek erkin koray bölümünü almıştım... (bana söyletip telif haklarıyla başımı belaya sokmayın; kadıköyde oturuyorum ve CD yazıcım var ;) ayrıca paylaşmayı seven bir insanım; hele konu prog-rock ve anadolu rock olunca :p) keşke Cem karaca bölümünü de o zaman alsaydım diye hayıflandım sonraları...

bu arada eski dinozorlardan bi Erkin kaldı be... (Moğollar ve 3 Hürel'i saymıyorum; Moğollar iyicene politize oldu, 3 Hürel de elini eteğini çekti bu işlerden)

Erkin'in bulunmayan nadide eserlerine sahip arkadaşlar: bi paylaşım platformu oluşturalım diyorum ;)

oturmuş gökyüzünde konuşuyor krallar,
kopmuş da biraz evvel fırtınalar
kızlar köşede başında yıldırımlar
kopmuş da biraz evvel fırtınalar..aaaaahh
sus sus sus konuşuyor krallar.. aaaaaahh...
sevgili bilekinde ifade ettiği üzere eskilerden erkin kaldı...yeri ayrıdır erkin babamızın... :)

PepsiTwist demiş ki:
Maalesef var öyle bir şey.. Neler oluyor ben görmeyeli dediydim, herkes güzel, herkes mutlu, sevindim. Bizim tarafta kitap telaşı var, Baba'nızın kitabı Mezarlık Gülleri iki gündür piyasada arkadaşlar. Daha bebe. :) Ayrıca kaset hazırlığı sürüyor, nedir bu umutsuz söylemler? Görmiyim bi daha! :evil: Baba adına yakışır iki albümle geliyor, sabredin accık.. ;) Hatta bırakın albüm yapmamayı, hâlâ kendine dicitıl rikording şeyleri falan alıyor, Allah'ım sen bana sabır.. :LOL:

2 album birden???????
merak ettik, nasil birsey olacak????
7 yildir bekliyoruz:)

zapcho demiş ki:
2 album birden???????
merak ettik, nasil birsey olacak????
7 yildir bekliyoruz:)
Ben de bekliyorum. Nasıl bir şey olacağı konusunda bir fikrim yok, güzel bir şey olacağı konusunda şüphem yok. ;)
Eengin, Mezarlık Gülleri'nden bahsedilmiyor, çünkü kitap çoğunluğun sandığı gibi "anılarım" veya "benim hayatım" tadında bir müzisyen biyografisi değil, dolayısıyla henüz insanların durumu tam olarak toparlayamadıklarını tahmin ediyorum. Babamın yaptığı her şeyde olduğu gibi, bunu da bir on sene sonra falan algılayıp, "yahu burada bu adam bir şeyler demiş, nedir bu, şuna bi baksanıza arkadaşlar hoop" diyeceğiz büyük ihtimalle. :LOL: Avatarını beğendim. Saygılar. 8)

318. sayfada Hasan Pulur - Bekir Coşkun başlığında ara verdim biraz, gayet akıcı bir şekilde okutuyor kendini Erkin Baba'nın üslubu.

Bir sanatçıyı daha iyi anlayabilmek için güzel bir fırsat bence bu sevenleri için.
Zaten bu forum'u takip ediyorsanız ve müzisyenseniz okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız; öğrenecek çok dersler var hayata dair.

Sevgiler.
-------------------------------------------------------------------------------------
06081527.jpg
06081527arka.jpg

Erkin Koray
ALFA YAYINLARI / Edebiyat

Tüm Hippi'ler,
Tüm Çiçek çocukları,
Tüm Rock'cular ve tüm 68'liler!
Sizden geçti!
Siz başaramadınız!

Bu Sözüm Sizin Çocuklarınıza:

"Ne yazık ki;
Artık, sizi öldürmek için silah üretenlerin size doğrulttuğu silahların önüne, babalarınızın öğrettiği gibi, çiçek veya zeytin dalı uzatarak, bundan kendilerine bir mesaj çıkarmalarını beklemek ham hayalden ibaret olmuştur.

Onlar bunu şimdiye kadar anlamadılarsa, bundan sonra anlayacaklarını beklemek aptallık olur.
Artık esas olan, sadece ve sadece silah üretmenizdir! Tüm işinizi gücünüzü bir yana bırakıp, yalnızca silah üretecek ve onları öldüreceksiniz!

İnanın! Ancak bu mesajınızdan anlayacaklardır."

Erkin baba gibisi varmı yaa... :) kesinlikle ne müziğine ne sesine hiçbir şekilde birşey söleyemem,kimse de söleyemez...benim sadece hoşuma gitmeyen bi durum var ki,aslına bakarsanız unutmuştum bu konuyu ama,arkadaşım geçenlerde "bende erkin koray gibi çocuğumu okula göndermeyeceğim bi şekilde kendim yetiştireceğim ..."dedi...benim hoşuma giden bi durum değil aslına bakarsanız...benim cevabım ise şu oldu:"erkin koray'ın örnek alınacak birçok şeyinden bunu mu seçtin?" demiştim,neyse ki fikirleri değişti sanıyorum,sadece sanıyorum mu acaba?? :D :D :D ...ama yine erkin koray,erkin koray... :LOL: :p :p

Geri