Şüpheli Ilanlar

Dün satın almaya niyetlenip şüpheli bulduğum bi ilan hakkında, satıcının dolandırıcı olabileceğini sahibinden yöneticilerine bildirdim...
Karşılığında geri bildirim olarak biraz önce aldığım cevap (dolandırıcı olabilir kelimesiyle alakalı) bu oldu ;

x.jpg

Oldukça ilginç geldi, paylaşmak istedim...

http://www.sahibinden.com/search.php?b[s]=16255929&b[securetrade]=0
İlanlardaki ekipmanlarının fiyatlarına bakarsanız şüpheyi farkedebilirsiniz. ben kıllandım haber veriyim dedim.
ilanlarda resim olmayışı superweight soloisti 850den orange tiny terror comboyu 900 dan koyuşu şüphe çekti. aydınlatabilirseniz sevinirim.
Şunuda belirtmeliyim ki , ilanlarla veya sahibiyle alakam ilgim yok. fiyatlardaki oransızlık gözüme çarptı. İlanların gerçek olması durumunda gerekli özürü dilerim.

ayrıca sattığı ekipmanlara bakarak bu arkadaşın forumdan kaos13666 nickli arkadaşın bahsettikleriyle de örtüşüyor. biraz karışık oldu ama temiz bir içerik ve kafamdaki soru işaretleri için önemli olabilir.

http://www.sahibinden.com/search.php?b[s]=16255929&b[securetrade]=0
İlanlardaki ekipmanlarının fiyatlarına bakarsanız şüpheyi farkedebilirsiniz. ben kıllandım haber veriyim dedim.
ilanlarda resim olmayışı superweight soloisti 850den orange tiny terror comboyu 900 dan koyuşu şüphe çekti. aydınlatabilirseniz sevinirim.
Şunuda belirtmeliyim ki , ilanlarla veya sahibiyle alakam ilgim yok. fiyatlardaki oransızlık gözüme çarptı. İlanların gerçek olması durumunda gerekli özürü dilerim.
şu anda o arkadaşla görüşüyorum bakalım. bi durum olursa burdan bilgilendiririm herkesi

dikkatli olun derim. bana telefonda ankaradayım demişti. ilanlar yozgatta ayrıca araştırıyorum birkaç kişi bu forumdan bu arkadaşla alışveriş yapmayın gibisinden yazmışlar. bana anfi ihtiyacı olduğunu söylemişti. orange tiny terroru 900den combo ilan açmış.

benim de kanım pek ısınmadı açıkcası. telefon numarası istedim. bi numara verdi. aradım, abim şu anda evde yok dedi birisi. bana ulaşsın dedim ama gelen giden yok. sahibinden.com hesabını da 15 gün önce açmış. haber bekliyorum şu an.

Dikkat edin yozgatta o denli birisi yok.En sağlam ekipmanı kendimde var sanırdım o elemanın ilanları görünce düşündüm bir an. Yozgatta en fazla 2-3 tane gitarcı vardır veya yoktur.O kadar ekipmanın yozlı birisinde olmasında sorun yok ama yozgatta birisinde olmasında sorun var

Ozaman geçmişte nitro cila kullanmadılar çünkü elinizdeki terden etkilenen bir cilanın 1 tane çizik taşımaması cok dikkatimi çekti teşekkürler :)
gövdenin nitro olup olmadığını bilmiyorum. Nitro cilanında kalını incesi var. Şimdi gitar çizik olsa bi dert olmasa bi dert. Geçenlerde bilmem kaç model sıfır toros piyasaya çıkmadı mı?

Aynı şey değilki poliüretan bir cila 30 40 50 yıl hatta 100 yıl geçirse siz birşeyle kazıyıp vurmadıgınız sürece bozulmaz ancak nitro cila dedigin şeyin en kalını bile senin elindeki asitten etkileniyor askı taktıgında askı yerleri çiziliyor özelligi o :)

ayrıca sattığı ekipmanlara bakarak bu arkadaşın forumdan kaos13666 nickli arkadaşın bahsettikleriyle de örtüşüyor. biraz karışık oldu ama temiz bir içerik ve kafamdaki soru işaretleri için önemli olabilir.
aynı ekipman derken şunu söyleyelim mesela bende blackstar ht5r var diyelim bu amfi sende de var veya kayseriden birisi ilan açmış diye bu seninle ilgili olduğunu ispatlamaz... forumdan alışverişlerim oldu sorunsuz şekilde hemde her seferinde de takasta ilk adımı ben attım... suçlamadan önce iyice düşünün saçma sapan benzer gördüğün ekipmanları da başkasında da var diye suçlama silersen o postu sevinirim referanslarım da var
@northerner isimli arkadaşla prosesör alışverişim oldu gözüm kapalı yolladım tunerinde parametre hatası olduğu için iade etti geri gerektiği kadar iyice konuşup anlaştık sorun: YOK
@wolkN nickli arkadaşla amfimi fotoğraf makinesi ile takasladım ilk kargoyu ben verdim fazla tuttu diye kargo parasını da kendimden kestim sorun: YOK
@rapboyz muhteremle de gitar takası yaptık kendisinin gitarı bana 3 gün gecikmeli geldi ancak sorun etmedim ilk ben yolladım desteği kesmedim kimse ile derdim de olmadı bak demekki suçlamadan önce bi düşüneceksin senin şüpheci düşüncelerin kötümser ise ben ne yapabilirim kadir abi de az çok forumdan tanıyor yozgattaydıı buluşma şansımız olmadı ama..
tanıyıp da alışveriş yapmadığım kişiler de var elbette ve bu suçlamandan dolayı seni kınamıyorum bu kadar fesat düşünceli insanı kınayamam kusuruma bakma hadi sağlıcakla kal...

@kaos13666 ürünleri yollarken güvenerek yolladı hatta benden 20 lira alacağı var ama acelesi yok dediği için yollamadım bir daha ki alışverişimizde düşeriz diyerek sorun çıkaracak bi arkadaş değil :)

@kaos13666 benimle olan gitar takasında bir problem yasamadik. gitari 3 gün sonra yolladım.Nedeninide acikladim zaten kendisine.Gitar sapasağlam eline ulastı sonuc olarak. temiz bir takas oldu. Benim referansım vardır arkadasa.

Geri