Teoman

teoman sadece şebnem düeti için alınan bir kasetten ibaret benim için artık...irtifa kaybediyor en azından benim için.albümlerde sürekli coverlar yanlış tutumlar bu kayboluşu tetikleyenlerden onun için :roll: üzgünüm ama bu işte

merhaba

kupa kızı sinek valesi papatya gemiler gibi ender güzel şarkıları var ama o ilk albümlerinin tadı artık yok yani teoman o amatör ruhundan çok şeyler kaybetmiş kanımca..Umarm artık dah verimli olmak için çaba sarfeder..

arkadaşlar ben haluk lewentin bir yorumunu izlemiştim tv de eski şarkılarının güzelliğini sordu sunucu haluk lewent de şu yanıtı werdi o şarkılar amatör ruh hali ile yapılmıştı. o günden beri ben türk şarkıcılarının amtör halini daha iyi buluyorum genelde açıkcası teomanda bunlara çok iyi bir örnek.

teoman teoman nerde eski teoman yok ki yok...orta yaş bunalımına girmiş gibi sürekli birtakım konuların etrafında dolaşıp duruyor.farklılık yok şarkılara bakın hep aynı şeyler.teoman bazı kişilerin isminin yanında anılması hatırına hala bu piyasada yani benim fikrim budur.

ikisininde eski tadı yok artık aslında,gerek teoman'ın ilk albümü,gerekse haluk'un uzun saçlı zamanlarından gelen serdar öztop altyapılı kaliteli albümler,ikisi de popülerleşti,yazık oldu!

tabi bu insanlar müzik adına birşeyler yapmak istedikleri zaman ilk önce müzik piyasasında karşılaştıkları zorluklara rağmen amatör sayılacak şekilde çok çok güzel şeyler yapıyorlar, daha sonra imkanlar ve dinleyici kitlesi ile birlikte medyahtik olma adına da enteresan şeyler yapıyorlar, bu yapılanlar da tabi insanın aklına takılıyor...

teomanla ilgili kesin yargılar vermeden,ortaçgille beraber oluşturdukları albümü bekleyin derim ben hala.neyse zaten sizin düşüncelerinizin nesnel boyutlarda önemi yok gibi duruyor zaten benim için.

merhabalar

Yok hayır oyle düşünme dostum. :akıllıol ..

Bülent ortaçgille bir albüm dalgası varsa eminim güzel akustik bir parça olur..

ilayda demiş ki:
zavallı teoman orta yaş bunalımına girdi galiba..anladık teo sürekli sevishiosun..

ya adamın aslında sevişme anını anlattığı şarkı sayısı sadece iki.(soluk soluğa ve duş)ayrıca bu durumun zavallılık olarak görüldüğü bir millete de ne denir onu da bilmiyorum.ingilizce sözlü şarkılarda seks çok fazla yer bulan bir konu.o şarkılarda neler anlattığını bilmeden dinleyen,ya ben rockerım,süperim modunda ya bu şarkı çok sıkı diye geveleyen birisi gelipte -bana göre-kaliteli sözlerle (belki siz onu da tartışırsınız,bana göre diyeyim bu yüzden) yazılmış sevişme anını anlatan şarkı sözünü içine sindiremiyorsa yapabilecek bir şey yok.yoluna öyle devam etsin.

ben yakın bir zaman da gittim teoman konserine arkadaşlar... benim gördüğüm sahnede çok iyi haraketli, hiç mi hiç konuşmuyor geldiği gibi gidiyor, en önemlisi ise şarkılar arsındaki gözle görülür farklılıklar... yeni şarkıları ile başladığında neredeyse milletin gıkı çıkmıyor, yalnız eskilerde ise ' ne ekmek ne de su, sus konuşma, papatya, gemiler, kardelen' görülmeye değerdi...

carolgerber demiş ki:
ilayda demiş ki:
zavallı teoman orta yaş bunalımına girdi galiba..anladık teo sürekli sevishiosun..

ya adamın aslında sevişme anını anlattığı şarkı sayısı sadece iki.(soluk soluğa ve duş)ayrıca bu durumun zavallılık olarak görüldüğü bir millete de ne denir onu da bilmiyorum.ingilizce sözlü şarkılarda seks çok fazla yer bulan bir konu.o şarkılarda neler anlattığını bilmeden dinleyen,ya ben rockerım,süperim modunda ya bu şarkı çok sıkı diye geveleyen birisi gelipte -bana göre-kaliteli sözlerle (belki siz onu da tartışırsınız,bana göre diyeyim bu yüzden) yazılmış sevişme anını anlatan şarkı sözünü içine sindiremiyorsa yapabilecek bir şey yok.yoluna öyle devam etsin.

sonuçta cinsellik insanların en doğal eylemlerinden bir tanesi.nasıl aşk,ölüm,ayrılık işleniyorsa şarkılarda cinselliğin işlenmeside çok normaldir.

Geri