Teoman

everythingispossible demiş ki:
Kendisinin yıllar önce bende acaip bir tesiri olmuştu, şöyle ki: Sevgilimle gergindik, biteceğini hissediyordum da konduramıyordum, telefonda çok kırıldığım bir iki laf etti, ağlayarak odama girdiğim saniye şu sözleri duydum "BİR ŞEY SEVMEYE DEÐERSE ÖLMEYE DE DEÐER Mİ?" değmez dedim aradım buluştum ayrıldım sonra da 6 yıl ağladım. Anladım gaza gelmemek lazım öyle hemen :D
:LOL: :oops: :LOL: çok güldüm ya...Bu adam bir fenomen abicim..Ben ise hep onla dalga geçen hep gıcık kapan gıcık kaptığım için şarkılarını beğensem bile dinlemeyen bir kızcağızdım :LOL: :LOL: :LOL: Ne olduyssa hadi teo konseri varmış bi gidelim dedikten sonra oldu..Duruşuna tavrına hasta oldum yaaa :oops: Aşık oldum resmen ne tarzdır o ne havadır..Bittim herife orda ama imkansızdı bizimkisi :LOL: :LOL: geyiği bıraklırsak ona şuan hastayım ben teo deyince hoopp diyorum.. :LOL: :LOL: tatlı herif yaaaa :LOL: :LOL:

Dün rastlantı bir şekilde CNNTurk'te Defakto programında izledim, benim düşündüğümü kendi ağzıyla söyledi. "Ben çok iyi şarkı söylemiyorum, her sınıfdan bir iki tane şarkıcı çıkar ama ben yazıyorum..." aynen kendisine katılıyorum, hal ve tavırları beni pek ilgilendirmiyor. Alırım albümünü dinlerim. Onun yaptığınıda Türkiye'de kimse yapamadı, iyi yapmıyor tabi ama adam böyle yıllardır eleştiriliyor ama o bunu dinlemiyor. Son albüm çalışmalarında studyoda da böyle bu adam, evinde sevgilisiylede, yada liseden arkadaşlarıyla, bu adam böyle işte! Kabul etti herkes... Bu arada tamamlanmayan iki filmi var Teoman'ın yine Sinan Çetin'le yapılmış ama uzun süre bitmes sanırım... Özellikle Mumyanın gelmiş geçmiş en kötü filmi secilmesiyle zor...

Selamlar.
Volkan Çelik

teoman türkiyede şarkı sözünü en güzel yazanlardan birisi.parti şarkısından alıntı:

sıkı sıkı tuttum ellerinden, kayıp gitme hayatımdan sen de diye bazen
ama ittim çoğu kez ürküp aşkından güçsüz yaptın diye beni sen
oysa derinlerde hep bildim ki kanımdaydın
öyle gurur duydum ki beni böyle büyük sevebildin diye bana rağmen
gelmiştim, görmüştüm, yenilmiştim, sevmemiştim tam gidiyordum dünyadan sen yokken
öyle güzel aldın ki beni içine, öyle sardın ki benim oldun
ama korktum
kaybedecek bir şeyim oldu diye korktum
kaçtım bildiğim dünyaya

carolgerber demiş ki:
eleven demiş ki:
kesinlikle özenti bi adamdır kendisi,eskiden şarkı araklıyodu sadece şimdi hal ve hareket de araklamaya başladı!Elinde sigarayla içki şişesiyle sözüm ona mick jager olcak!!Bence hiç bi halt deil olamaz da..

umarım herkes bir halt olur.sigara ve içki şişesini nasıl sadece mick jagger e yordun anlamadım.hem benim bildiğim mick jagger yerinde duramayan,mesela poposunu rahatlıkla gösterebilen br adam.teoman ona mı benzemeye çalışıyor sence.

eskiden şarkı araklıyordu demişsin,eğer bu bahsettiğin küçük,şarkıyı güzelleştirici alıntılarsa haklısın ama sadece bu kadar.

aerosmith-dream on (vur sen beni) zaten esinlenme oarak belirtilmiş ki,belirtilmese hakkaten bu şarkı çalıntı olurmuş,çünkü nakarat kısmının vokali tamamen aynı.esinlenmeden öte görülebilir bu şarkı.iki şarkı da çok güzeldir mutaka dinleyin.

kiss-I was made for loving you (sus konuşma)hakkaten çok güzel bir giriş için yapılmış alıntı.sus konuşmada ki biraz daha uzar gider.bunun dışında şarkıların alakası yok.sus konuşma yı tercih ederim ben kendi adıma.ama kiss in parçası da güzel tabi.

led zeppelin-kashmir (paramparça) bu iki şarkının da dı dı dımpt dı dı dımpt alıntısı dışında hiç alakaları olmadığını zaten dinleyen herkes bilir.kashmir müthiş bir şarkı,paramparça nın da sözleri çok güzel.

nirvana-rape me (hepsi bir ya sonunda)bu şarkının müziği alper erinç e ait zaten.girişi rape me den almış.kötü de etmemiş.smells like teen spirit ve bir iki nirvana şarkısı daha bu girişe yakın girişlere sahip.

benim şimdilik aklıma gelenler bunlar...

adamın en büyük ilahlarından biridir mick jagger ve kast etmeye çalıştığım şey bu yaşında hala sahnede ayak basmadık yer bırakmayan ve mükemmel performanslara imza atan mick jaggera elindeki sigara ve içki şişesiyle hödük bi şekilde şarkı söyle(me)yerek benzeyemeyeceğidir,kaldı ki kendisi de 37 yaşındadır,bu yaşta bi adamın müziğinin öncekinden çok daha ilerilerde olması gerekmez mi?bana gelip adamın süper müzik yaptığını söyleyebilir misiniz?bülent ortaçgil bile adam için"müzisyen değil ama iyi bi şarkı sözü yazarı "demiştir.aksini söyleyen varsa saygı duyarım ama ben bu kanıdayım,adamın "o" parçası dışında iyi bulduğum herhangi bir kendi parçası da yok tabi bu tamamen bana ait görüşler karşı çıkılması da anlamsız bence..neyse biraz geç bi yanıt oldu ama olsun..

VolkanCelik demiş ki:
Dün rastlantı bir şekilde CNNTurk'te Defakto programında izledim, benim düşündüğümü kendi ağzıyla söyledi. "Ben çok iyi şarkı söylemiyorum, her sınıfdan bir iki tane şarkıcı çıkar ama ben yazıyorum..." aynen kendisine katılıyorum, hal ve tavırları beni pek ilgilendirmiyor. Alırım albümünü dinlerim. Onun yaptığınıda Türkiye'de kimse yapamadı, iyi yapmıyor tabi ama adam böyle yıllardır eleştiriliyor ama o bunu dinlemiyor. Son albüm çalışmalarında studyoda da böyle bu adam, evinde sevgilisiylede, yada liseden arkadaşlarıyla, bu adam böyle işte! Kabul etti herkes... Bu arada tamamlanmayan iki filmi var Teoman'ın yine Sinan Çetin'le yapılmış ama uzun süre bitmes sanırım... Özellikle Mumyanın gelmiş geçmiş en kötü filmi secilmesiyle zor...

Selamlar.
Volkan Çelik

o fimde gerçekten kötü bir oyuncu olduğunu gösterdi,bakalım yönetmenlik deneyiminde nasıl bir çalışmayla karşımıza çıkacak.

eleven demiş ki:
adamın en büyük ilahlarından biridir mick jagger ve kast etmeye çalıştığım şey bu yaşında hala sahnede ayak basmadık yer bırakmayan ve mükemmel performanslara imza atan mick jaggera elindeki sigara ve içki şişesiyle hödük bi şekilde şarkı söyle(me)yerek benzeyemeyeceğidir,kaldı ki kendisi de 37 yaşındadır,bu yaşta bi adamın müziğinin öncekinden çok daha ilerilerde olması gerekmez mi?bana gelip adamın süper müzik yaptığını söyleyebilir misiniz?bülent ortaçgil bile adam için"müzisyen değil ama iyi bi şarkı sözü yazarı "demiştir.aksini söyleyen varsa saygı duyarım ama ben bu kanıdayım,adamın "o" parçası dışında iyi bulduğum herhangi bir kendi parçası da yok tabi bu tamamen bana ait görüşler karşı çıkılması da anlamsız bence..neyse biraz geç bi yanıt oldu ama olsun..

mick jagger,leonard cohen,lou reed,brian ferry,bob dylan,bruce springsteen,bülent ortaçgil,mazhar alanson (bu sadece müzik tarafı) vs vs..37 yaşına gelipte hala bu ve daha fazlası.. adamlara hayranlığını ve özenini belirtmekten kaçınmayan bir adam teoman sonuçta..bana kalırsa samimi ve müthiş bir şey bu.hem adamın müzisyenlik tarafının çok gelişmemesi b-k atma sebebi midir?

ayrıca "o" teomanın kendi şarkısı değil.bu durumda senin beyendiğin teomanın kendi şarkısı yok.olsun seninde dediğin gibi bunlar kişisel görüşler.mesela benim tüm türkçe sözlü şarkılar içinde en beyendiğim şarkı "bir damla gözyaşı" dır.

BALANS VE MANEVRA

Anne ve babasının bir iş gezisine gitmesini fırsat bilen Ruhi,gizlice Bodrum otobüsüne bindiğinde yanına,kendisi gibi içine kapanık Nihat düşer.Yolculuk boyunca birbiriyle konuşmayan bu ikili,cüzdan ve cep telefonlarının çalınması dolayısıyla,kendilerini Bodrum karokolunda bulurlar.

İki yıl önce eşini kaybetmiş ve hayattan elini eteğini çekmiş olan Nihat ın Bodrum'a gelme nedeni kardeşi ümit'le buluşmaktır.İçine kapanık bu iki insan bir zorunluluk nedeniyle birlikte Ümit i aramaya başlarlar.Ümit teknecidir ve Nihat teknecilere kardeşini sormaktan vazgeçtiği anda Kamyoncu Ali onlara Ümit'in nerede olduğunu bilmediğini ama oğlu Timur'un da burada,Zagor'un pansiyonunda kaldığını söyler.
Kamyoncu Ali etrafında ki insanların yalanlarını ciddiye alan ve sürekli hayal dünyasını yaşayan yarı deli birisidir.Nihat ve Ruhi Zagor'un pansiyonuna yerleşirler.Pansiyon sahibi Zagor aklı fikri eğlencede olan bir gençtir.
Ümit kaptanın küçük bir çocukken terkettiği oğlu ve sevgilisi Zeynep sorunlu bir ilişki yaşamaktadır.Timur kişilik problemlerini babasının onu terketmesine bağlayan ve bu problemlerinin acısını,kensini çok seven zeynep'ten çıkaran biridir.Sürekli başka ve bilinmez bir hayat yaşayan Timur'un yalnız bıraktığı Zeynep,Ruhi ile arkadaşça bir ilişkiye girer.Daha sonra platonik bir aşk yaşayacağı Zeynep,ona Timur'la ilgili problemlerini anlatır.
Kaptan Ümit ise sahneye çıktığında insanların,onun yaşama zevki karşısında etkilenecek bir insan olacaktır.zagor'un gurusu olan kaptan Ümit,sorumsuz,bağlantısız ve hafif bir kişiliktir.Hayatın en çok haz alınacak şekilde yaşanmasıyla ilgili bir felsefesi vardır;"balans ve manevra"
Hayatın tüm evrelerinin bu prensipler bütünü içinde yaşandığı takdirde mutluluğun maksimum olacağını savlayan Ümit bu problemli insanların hepsini etkiler ve onun küçük detayları sayesinde herkesin hayatı anlayışı pozitif yönde değişmeye başlar.
İnsanlar tarafından önce Zeynep'in onu sevdiği,sonra da boynuzladığına inandırılan Kamyoncu Ali hem kendi hem de Zeynep'in trajedisini hazırlar.Bu arada kaptan Ümit'in de bir sırrı vardır.

TRaCeY_CHaRLoTTe demiş ki:
konserine gittim on dakika burç muhabbeti yaptı. ben oraya müzik dinlemeye gelmişim saçmalık diil. . .
zuhaaa :LOL: :LOL: harbimi yaaa demek o muhabbeti her yerde yapıyo bende doğaçlama sanmıştım :LOL: :LOL: planlı heralde bu yaz iki konserine gittim ikisindede yaptı..Alem adam yaa..Aşırı megoloman..Garip bi herif ama beni çok feci çekiyo.. ;)

arkadaşlar bizzat izleyenlerdenim teoman ı konser sırasında yeni şarkıları ile eski şarkılarını seslendirdiğinde aradaki fark bence tamamen herşeyin ifadesi oluyor aradaki atmosfer çok çok farklı... şahsen hep eski şarkılarını dinleyenlerdenim ve çok hoş eski şarkıları yalnız benim kanımca hızla irtifa kaybedenlerden teoman tam bir televoleci şimdilerde diyecek söz yok...

Geri