Teoman

Teomanın magazin boyutlu değil de ciddi ciddi olan röportajlarını okumak benim için çok keyifli.Bir çok film,şarkı,kitap vardır beni düşündürten ki bu zaten gayet doğal.Bu yazar,yönetmen,oyuncu,şarkıcı vs.. lerin eserleri yanında röportajlarını da okurum,beyenirim onlar üzerinde düşünürüm ve de sanırım benim irdelediğim esas oğlanların en önemlilerinden biri de Teoman..Bulduğum bir tür samimiyet,samimiyet arasında kasten konmuş ufak sahtekarlıklar,devamlı değişen ve ilerleyen zevk ve fikirlerin takibi,koruma iç güdüsü...Anlatması zor şeyler.

tanıdığım bi çok kişi teomanı sevmiyo belkide kişiliği yüzünden,ama beni asıl çeken şeyde kişiliği zaten...onun hiç bişeyi takmadan yaşıyomuş gibi gözüken soğuk hali benim çok hoşuma gidiyo nedense :roll:

Bende sheboistugce ye katılıyorum..Adamın çok gizemli bir yapısı var ve yaşama bakış tarzı çok değişik ve garip...Sessizliği sakinliği seviyor..Bu benimde çok hoşuma gitmiştir nedense..;)

Babam,Annem ve Çocukluğum

"Babam ben 2,5 yaşındayken ölmüş,ben onu tanımadım,nasıl biri olduğunu da sadece bana anlatılanlardan biliyorum.Ama sonradan çok düşündüm onu,hatta kendimi çözümlemeye uğraştım ve dedim ki acaba ben babama kızıyor muyum öldüğü için...Kendine hiç dikkat etmemiş çünkü,beni çok seviyormuş,annemi çok seviyormuş ama sağlığına dikkat etmiyormuş içki içiyor,sigara içiyor,çok zayıf,yemek yemiyor,doktorların söylediği şeylere uymuyor,otuzüç yaşında da öldü işte."

"Çok tatlı kadındır annem.Bana öyle geliyor değil,gerçekten öyledir.Bir evimiz vardı,kira geliyordu oradan.Anneannem ve teyzem de vardı.Bir de para harcamayı seven bir kadın değildir annem.Hala otobüsle gitmek ister bir yerden bir yere.Ona para veriyorum mesela kendisi için bir şeyler yapsın diye,tutup o parayla benim adıma hesap açtırıyor.Görüşüyoruz ama o kadar sık değil,kızıyor bazen niye daha sık aramıyorsun diye,telefon açtığımda aksilik ediyor filan,ama ben onu yatıştırmayı,beş dakikada durumu düzeltmeyi beceriyorum.Çok çalışıyorum diye kızıyor,"buraya gel" diyor...Bazen ben gidiyorum bazende onu getiriyorum.Yetmiş iki yaşında ama çekime geldi,kurguya geldi.Bir keresinde "Oğlum çok güzel bir meşgale bulmuşsun kendine." dedi film için.

"Futbol oynayan,saatlerce bisikletle gezen,koşup zıplayan bir çocuk olmadım hiç.Otururdum öyle;kitap okurdum,olursa film seyrederdim.Bugün yaptıklarımı yapardım yani,değişen pek bir şey yok.Şimdi bir de geceleri dışarı çıkıyorum o kadar.Ortaokuldaki,lisedeki öğretmenlerimin çoğuna bayılıyordum,ama mantıklı bir çocuk olarak aramızdaki ilişkinin daha ileriye gidemeyeceğini de biliyordum."

Teomanın röportajlarından alıntılarla onun adına bir kompozisyon denemesine bulaşayım dedim :) Umarım güzel olmuştur..

hm keşke yeni bir şarkı söyleseydi şebo.. bilinmedik birşey daha zevkli ve daha iyi tat alırdık şarkıdan. gerçi şebonun söylediği herşey mükemmel oluyor ama ... işte ;)

teo nun ilk albümlerine kesinlikle lafım yok çok iyilerdi ama bence kendini fazla bozdu en son show tv nin reklamlarında rastladım kendisine ya pazar keyfiydi yada televole tam hatırlamıyorum ama şu başlık altındaydı'teoman evini kapılarını bize açtı' :!: bence kendine yazık ediyo o kadar kaliteli :!: programlara çıkarak çıkmasını geçtim hadi röportaj yapsa falan gene neyse de evini gezdirmesi bana ters geldi onun gibi bi adamın öyle şeylere ihtiyacı olmamalı ne diyim umarım kısa zamanda özüne döner

carolgerber demiş ki:
aerosmith-dream on (vur sen beni) zaten esinlenme oarak belirtilmiş ki,belirtilmese hakkaten bu şarkı çalıntı olurmuş,çünkü nakarat kısmının vokali tamamen aynı.esinlenmeden öte görülebilir bu şarkı.iki şarkı da çok güzeldir mutaka dinleyin.

kiss-I was made for loving you (sus konuşma)hakkaten çok güzel bir giriş için yapılmış alıntı.sus konuşmada ki biraz daha uzar gider.bunun dışında şarkıların alakası yok.sus konuşma yı tercih ederim ben kendi adıma.ama kiss in parçası da güzel tabi.

led zeppelin-kashmir (paramparça) bu iki şarkının da dı dı dımpt dı dı dımpt alıntısı dışında hiç alakaları olmadığını zaten dinleyen herkes bilir.kashmir müthiş bir şarkı,paramparça nın da sözleri çok güzel.

nirvana-rape me (hepsi bir ya sonunda)bu şarkının müziği alper erinç e ait zaten.girişi rape me den almış.kötü de etmemiş.smells like teen spirit ve bir iki nirvana şarkısı daha bu girişe yakın girişlere sahip.

benim şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Mavisokak bu konuya yukarıda ki örnek gibi defalarca değindik zaten.Kimi niçin ve neyini severek dinlediğini bilen birisi için forumlarda yazanlar ya da senin gibi anti yönlendirme yapmaya çalışanlar pek bir şey ifade etmez.
Eğer sen çok ahlaklıysan,çalıntı yapıyor olarak nitelendirdiğin Teomanı dinlemezsin olur,biter.Ama bu durumda dinlememen gereken tek kişi de Teoman değildir.

Geri