Teoman

__oZZ__ demiş ki:
ya neden nispet yapar gibi öyle ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz yaa?! e albüm çıkmamış daha. nerede dinliyorsunuzzzzzzzzzzz??

ya mynetin ana sayfasında biraz aşağıda mobil başlığı altında zaten teomanın resmi fln da var ordan aşk kırıntıları,renkli rüyalar oteli ve dursun dünyayı çok kısa da olsa dinleyebiliyorsun hiç duymamktan iyidir yinede dimi?

Barış Manço Rock Derneği işbirliği ile Barış Manço'nun 7.ölüm yıldönümü anısına Teoman'nın son albümüne UNUTAMADIM coverı bulunmakta...

Unutmamak,Unutturmamak adına...

Bugün okuduğum röportajda Robbie Williamsı Metallicadan 10 kat daha iyi bulduğunu söylemiş...bazılarının müziğe bakışaçısı çok farklı hakikaten

O politik (aslında politik değil sosyal olarak nitelendirmek gerek) şarkı Erdal Eren'le ilgili..Ona ithaf edilmiş.Aslında şarkı genç yaştaki çocukların siyasallaştırılmasına ve bir tür savaş içine sokulmalarına karşı bir şarkı.Erdal Eren'e devrimci bir gençten çok annesinin evladı gözüyle bakılan şarkı.Erdal Eren'de Teoman gibi Giresun Alucralıymış ve uzaktan akrabalarmış galiba.

ya arkadaşım , bu teo giresun aurca doğumlu mu yoksa istanbul'da bilmem hangisemtin hangi binasının alt katının avlusunda mı dünya'ya gelmiş ? birileri öyle diyo birileri böyle , biri alurca diye yayınlıyo , diğeri istanbul ... bu adam nerde gelmiş bu kara dünya'ya ? ...

önceden grçkten severek dinlerdm ama son zamanlarda müziğinin bozulduğuna inanıyorum.. şarkı sözleri artk bni için bi anlm ifade etmio..ne blm eski şarkılarını dinlediimde zmn zmn onlarda kendimi bulduum olurdu ama şmdi....???

Nihayet alabildim albümü,dinlemeyede başladım.Şimdilik çok iyi gidiyor.(ilk 5 şarkı itibariyle)

Bu arada şarkılardan ilk gözüme çarpan kesitleri yazıyım..

-dursun dünya

mektuplar gibiyiz hiç açılmamış
saklanmış ama zamanla kaybolmuş

-aşk kırıntıları

inan çok çalıştım
bu kalpsiz dünyayı sevebilmek için

-renkli rüyalar oteli

yüksek doz aşk alıp
burda mutlu ölsek ya

-iki çocuk

ateşi harlı delikanlılar
ne şehit ne de kahramanlar
düşmansız bir savaşta

-kim

biz büyür dünya değişirken
birbirimizi düşünüp başkalarıyla
sevişirken

-tesadüfler

öylesine bir rüzgar
olamaz kalbime esen
dünle bugün arası
sanki daha uzun hayatımdan

-kelimeler

biliyorum artık çok zor çok
kuracak yeni bir hikayem yok
yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş
kelimelerle

-çoktandır

çoktandır eriyorsa eğer
silinirmiş meğer
büyük de olsa aşk

-terlemeden sevişenler

niye külçe gibi kalpleri
kurumuş ağızları dilleri hepsi
yorgun yaşamaktan

İki Çocuk şarkısı sadece Erdal Eren için değil aynı zaman da ölen er Zekeriya Önge için de yapılmış.Zaten sözlerden rahatlıkla anlaşılıyor bu.Şarkıdaki televizyon spikerleri ise Cüneyt Özdemir ve Seda Akgül.

İKİ ÇOCUK

el sallamıştı annesine
bayram izni dönüşünde
hissetmişmiydi oğlunu
kurşun kalbi deldiğinde

kan revan içinde
yan yana aynı köprüde
annelerinin rüyalarında
öldükleri yaşlarıyla

ateşi harlı delikanlılar
ne şehit ne kahramanlar
düşmansız bir savaşta