Teoman

zlatan1937 demiş ki:
keşke eski günlerindeki gibi olsa diyorum ama...
herkes şarkılarını ezbere bilirken bu ilgiyi niye kaybetti?
İlgiyi kaybetmek...neye göre..yukarda bahsedilen sesi kısıldı,söyleyemiyor iddialarına dayanarak mı...?eskisi kadar popüler kültürü doyurmadığından mı kaybediyor sizce ilgiyi..?Ya da biz mi değiştik de teo artık doyurmuyor dinleyicileri?
Kendi adıma konuşursam eğer,her gün açıp dinlemem.Dinlemişliğim çoktur ama..Yeni albüm için de öyle..bolca sindirdim teo bu sefer ne yapmış diye..Ama şunu rahatlıkla diyebilirim ki,çıkaracağı her albüm için gözümü kapayıp rahatlıkla güvenebileceğim iki isimden birisi Teoman(diğeri FD).Söz yazma yeteneği hiç bir şekilde görmezden gelinemez çünkü..İster "yorumu kötü,ses yok,yaşlandı kalmamış" deyin,(ki ben bunlara da katılmıyorum),ister "artık ezberlenecek şarkılar yapmıyor" diye eleştirin,yazdığı muhteşem sözlerle şairlik kapasitesiyle bile anlayanları cezbedecektir kanımca..örnek olarak ;neredeyse sesinin hiç çıkmadığı,müziğin de kulak doyurmadığı "ayna" şarkısını gösterebilirim..En güzel hikayem'in başyapıtlarından biriydi..

GORGOROTH666 demiş ki:
teoman ın ahı gitmiş vahı kalmış ses çok kötü klipte de apaçık gösteriyor kendini bu
yeni albümünde şebnem ferah la düet yapmış galiba
aşk kırıntılarına öyle duydum doğru mu bilmem
aalalala Edrine'ye mi acaba sesi öyle geliyo..
Teoman Rock müzikte bir idol oldu artık bundan sonrada yaptıgı her albüm satar..Barlarda türkçe coverların içinde sıksık rastlıyoruz..
nesi bitmiş..katılmıyorum sana

Teomanın paramparçadan sonra en güze şarkılarının oldugu kasettir.
Bir zamanlar teomanı rockçı sınıfına koyulmazdı poprock seslendirirdi genelde.. ama şuan adam dehşet çıkış yakaladı..

benayevsen demiş ki:
Son konserini ele alarak söylüyorum... Teoman kendini dinlendirmeli inzivaya çekilmeli... Sesini kaybetmiş. Bundan 3-4 sene önce gayet iyi bir performans sergilemişti konserlerinde ama geçen gittiğim yeni albüm performansı çok çok çok çok kötüydü!!!!!
canım teoman sesini falan kaybetmedi.bilerek yapıyor.hatta dursun dünyada sesini cem karacaya benetmeye çalıştı.yani anlayacağın teoman haala aynı teoman.ayrıca teomanın yaptığı ses oyunlarının sonu yoktur.bende yapabiliyorum.9 yaşımdan beri dinliyorum.ister istemez oluyor.birazcık uğraşırsan aynısını,hatta daha fazlasını sende yapabilirsin...
sevgiler...

Teoman'ın bittiğine inanmıyorum. Bir röportajında aldığı ses eğitiminin dışında albümden için birşeyler yaptığını söylemişti. O yüzden yeni albümünün diğerlerine nazaran çok dafa farklı olduğu çıkıyor. Zaten bitse hala albüm yapar mı? Sanmıyorum.

Bir de iki tane daha film senaryosu varmış.

Şarkı sözlerine, yaptığı müziğe karşı değilim kesinlikle.... Bakın Feridun Düzağaç ın da vokal kalitesi düşüktür ama sözler ve yorumları alır götürür. Teoman da öyle bazı parçalarındaki yorumlama hali bi başka ayrı bir tad... Ama ses konusunda dürüst olalım lütfen;) Takip ettiğim ve albümlerini teretddütsüz aldığım bir kaç tane kişi vardır onlardan biride teoman dır... Yukarıda ayça nın dediği gibi, Feridun Düzağaç ve Teoman nın söz yazmadaki kalitesi çok çok iyi şiir niyetine oku.... Ama canlı performansında fazla birşey beklemeyin şu sıralar.

Albüm elbetteki yapıcaktır sesle oynamalar çok rahatlıkla yapılıyor... Bilyorsunuz Madonna bile konserleri dahil teknolojiden yararlanarak sesini kullanıyor;) Gerçi bizde konserlerdeki o durum şuan kullanılıyor mu bilmiyorum...

benayevsen demiş ki:
Şarkı sözlerine, yaptığı müziğe karşı değilim kesinlikle.... Bakın Feridun Düzağaç ın da vokal kalitesi düşüktür ama sözler ve yorumları alır götürür. Teoman da öyle bazı parçalarındaki yorumlama hali bi başka ayrı bir tad... Ama ses konusunda dürüst olalım lütfen;) Takip ettiğim ve albümlerini teretddütsüz aldığım bir kaç tane kişi vardır onlardan biride teoman dır... Yukarıda ayça nın dediği gibi, Feridun Düzağaç ve Teoman nın söz yazmadaki kalitesi çok çok iyi şiir niyetine oku.... Ama canlı performansında fazla birşey beklemeyin şu sıralar.

Albüm elbetteki yapıcaktır sesle oynamalar çok rahatlıkla yapılıyor... Bilyorsunuz Madonna bile konserleri dahil teknolojiden yararlanarak sesini kullanıyor;) Gerçi bizde konserlerdeki o durum şuan kullanılıyor mu bilmiyorum...

her sanatçının temel problemlerinden bahsediyorsun ve bunu Teoman'a indirgeyerek tahminimce bundan bir ay önce gittiğin bir konserle bazı etkenleri hesaba katmadan onunla ilgili genel bir yargıya varıyorsun.en nihayetinde basit bir örnekle o gün sesi iyi olmayabilir ,belki de gerçekten sesi kısıktır,ya da başka nedenler...bu geneli yansıtmaz ki... mesela rockistanbul'da sesi o gün gerçekten kötüydü ama daha sonra gittiğim konserinde muhteşemdi,keza sonraki diğer konserlerinde de öyle.En iyi canlı performas gruplarından Duman'ın bir konserinde dediğin ölçütlere göre hayatımın en kötü konserlerinden birine tanık olmuştum.fakat bu onlar hakkındaki fikrimi tamamiyle değiştirecek zayıf bir referans kalmaktan öteye gidemedi,o günkü görünüş gerçeği bastıramazdı çünkü.Burda gayem birilerini savunmak falan değil,sadece bazen istediğimiz şeylerin olmadığı zamanlarda olaya biraz hoşgörüyle bakmamız gerekliliği.

Vakti zamanında yanlış hatırlamıyorsam benayevsen kardeşimiz--daha bu albüm ortalarda yokken--Teoman hakkında sesini teknolojinin nimetleriyle yoğurduğu ve eğer kendisine imkan verilirse kendisinin bile bu sese sahip olabileceğine ilişkin iddalı mesajlar gelmişti.kendisine Teoman'ın güçlü bir sese sahip olduğunu -3,5 oktav-ve buna gerek duymadığını belirtir sevgilerimi sunarım

Zebraillllll anlamak istediğin gibi anlayıp cevap vermişsin : )))

Ben ne demişim ilerki sayfalarda sesini dinlendirsin akustik konserler versin...

Zıt olmayalım: ))) Teoman öyle yada böyle her zaman takdir toplar.... Umursamaz gibi görünür ama umursar.

Sayfa 63
benayevsen demiş ki:
Ben teoman'nın O albümünde kaldım. O zamanlar konser performansını izlemiştim ve çok beğenmiştim ama son 1 yıldır iğrenç olduğu apaçık ortada... Albüm olayına gelince bilgisayar oynamalarıyla benim sesimi bile çok iyi duruma getirebilirler... Play back olayını abarttın sanıyorum yada dalga geçtin:) Alper Erinç e gelince çok çok iyi, son albümünde onunla çalıştı mı? Çalışmadı diye biliyorum.

Ben burda bilgisayar oyunları ile benim sesim bile düzgün hale gelir demişim. Teomanın sesi son bir yıldır kötü, geçtiğimiz yıllardaki durumu daha iyi olduğunu söylemeye çalışmışım.....Ben kendi sesimi nasıl bir tutabilirim yaaaaa :D Bir ay önceki performas değil sadece, geçen yıl tv den, organizasyonlardan........ bilinyor.. Biraz objektif olmayı öğrenelim...

saxon demiş ki:
ikinci dinleyişimde-iki kere dinlemem gerekiyordu,bu yorumu eklemem için-albüme dair bir kaç not benden...
1)sesi oldukça değişmiş bundan sonra pek hayırlı olacağa da benzemiyor...dolayısıyla canlı performans adamı değil-(bkz whısky ve sigaranın malum sonucu)
2)albüm kurgusu çok basit...bir manço coverı...bir hızlı şarkı ki bu albümde tesadüfler ben nefes nefeseyim diye kendi çapında bağırıyor çok benziyor...bir düet olmalı şebnem olur kim olursa olur...bir erotik sözlü şarkı...bir kliplik şarkı...bir...bir...bir...uzar gider bu birler...
nefes nefese diye bir şarkısı vardı demi teomanın... evet evet vardı tongaya basmayalım:)))
3)coverları beceremiyor...manço şarkıları sadece mançodan özel ve güzel!!!(bkz işi inada bindirip bir gün olup söyleyeceğim modları)
4)hala daha müzikal anlamda şu piyasamdaki üç beş tapılan grup var ya onlardan çok daha iyi...(bkz trendler-tek albümlük kendini bişey sanan numetal saçmalıkları)ama ilk albümün yanına yaklaşması zor yok zor değil imkansız...
5)albümde erdal erene dair şarkı yapması ilginçtir bir o kadar da güzeldir şarkıyı okuyamasada...
6)albümün en iyi şarkısı kelimelerdir ilk dinleyişimde tutmuştum ne ekmek ne de su modunda fazlaca olsa da dinlenilesi...
benden değerlendirmeler böyle...kent ozanlarındaki sessiz elleri yapan teomanı özlüyorum...
üçüncü kere dinlemem artık albümün iade zamanı:)))
ülkem koşullarında iyidir teoman...kendi yazımı alıntı yapayım bende :) iyi de söz yazıyordur belki çok iyi değil ama yine de ülkemin standartlarını düşününce iyi dememek haksızlık olur...
benayevsene katılıyorum zaten ilk maddemde yazmıştım kesinlikle canlı performans adamı değil özellikle son zamanlarda bu fikrim netleşti...bence de objektif olamıyoruz çok sevilmesi niye gerçeği görmenizi engelliyor anlayamadım :roll: konserine gittim detone oluyor zor okuyor sesi yetmiyor zaman zaman...yukarda yazılmış teoman bittimi diye...ben bu muhabbete girmem gördüklerimi yazarım...
ben olumlu yönlerinin görüldüğü gibi olumsuz yönlerine de dikkat çekilmesini istiyorum...bu foruma zamanında hakarete varan söylemler eklenmişti bazılarınca...neresinden tutarsan yanlış...elinde kalır...
ama çok seviyor olmamız da hiçbir konuda eleştremeyeceğimiz anlamına da gelmemeli demi ama :) yeter ki eleştrimiz seviyeden uzak olmasın :)
benayevsen demiş aklım o da kaldı diye...ben bu fikre katılmadığımı yazmıştım buraya o iyi albümdür ama o ile başladı bence bozulma...bence üzerine basa basa söylerim en iyi teoman albümü ilk albümdür ne ekmek ne de su gibi özellikle yollar gibi bir şarkı çıkmıştır bu albümden...bir daha da yollar ayarında bir şarkı yapılamamıştır bundan sonra da yapılması zor gözükmektedir!!!
(bkz yollar)bkz 1996daki vokal şekline....................

benayevsen demiş ki:
Ben teoman'nın O albümünde kaldım. O zamanlar konser performansını izlemiştim ve çok beğenmiştim ama son 1 yıldır iğrenç olduğu apaçık ortada... Albüm olayına gelince bilgisayar oynamalarıyla benim sesimi bile çok iyi duruma getirebilirler... Play back olayını abarttın sanıyorum yada dalga geçtin:) Alper Erinç e gelince çok çok iyi, son albümünde onunla çalıştı mı? Çalışmadı diye biliyorum.

kastetiğim mesajın buydu dostum.tabi amaç zıt gitmek değil,bu platformda görüşlerimizi saygıyla dile getirmek..konu kapansın isterim,teşekkürler. :D :D :D

benayevsen demiş ki:
Son konserini ele alarak söylüyorum... Teoman kendini dinlendirmeli inzivaya çekilmeli... Sesini kaybetmiş. Bundan 3-4 sene önce gayet iyi bir performans sergilemişti konserlerinde ama geçen gittiğim yeni albüm performansı çok çok çok çok kötüydü!!!!!
evşen yapma yahu,teoman sesi kötü olsa,-ki bu albümde bütün şarkılar senin deyiminle kötü söylenmiş anlamına geliyor- teoman;bunca yıllık adam, kaybettiği sesiyle bu riski alır mı?Hayran kitlesi kaygısından değil,"teoman tarihi"ne kısık sesle bi albüm kazandırmış olmaktan..
Konserleri de öyle..Sesinin gittiğinden de değil,o nası isterse,oldukça da yavşak bi şekilde geçiyor konserleri.Pek bir seyirci kaygısı yok kanımca. :)
Hani şu kısık sesle gitmiş,bitmiş'in hesabını yapıyorsak,brutal vokal yapanların ses diye bişeyden mahrum olduklarını düşünmemiz lazım..
Ayrıca şu kısık-gitmiş denilen ses çok da teoman'ca bence..çok orjinal.mis gibi de olmuş.. :)

zebrail demiş ki:
GORGOROTH666 demiş ki:
teoman ın ahı gitmiş vahı kalmış ses çok kötü klipte de apaçık gösteriyor kendini bu
yeni albümünde şebnem ferah la düet yapmış galiba
aşk kırıntılarına öyle duydum doğru mu bilmem
albümde bulunan bazı şarkıları kısık sesle söylemeyi tercih etmiş,albümü dinlersen bilindik teoman vokallerinin en güzellerini de görebilmen mümkün ayrıca...
bu albümde şebnem ferah'la bir düetleride bulunmamaktadır.aşk kırıntıları adlı şarkıda sarah nile cameron adlı bir bayanla düet yapmıştır,bu şarkının klibini de haftaya izleyebilirsin....kliplik yorumlardan kaçınalım,biraz zahmet edip bilmediklerimizi yazmış olabilirler diye foruma göz gezdirelim,çok da zor birşey olmasa gerek.
haklısında söylediklerine göre 2 saatten fazla sahnede şarkı söyleyemiyormuş teoman sesinden dolayı dr lar içki ve sigara yı neden gösteriyormuş

Teoman için şöyle bir durum var.Adam 30 yaşında ancak geniş kitlelere sesini duyurabilmeye başladı.Söz yazabilme ve yahut farklı konularda kendini oldukça geliştirmiş olabilir ama ses ve vokal konusunda bu kitleler eğer Teomanı 20 li yaşlarında dinleyebilseydi sanırım vokal konusunda şu anda duyduklarından çok daha fazla hayranlık duyarlardı.Benim duyduğum en güzel çığlıkları,ses değiştirmelerini yapan birisi teo.Hatta ilk albümleri ve ya öncesini ele alırsak dünya standartlarında ve de popüler veyahut alternatif nitelikte olabilecek bir grupta vokal yapabilecek çok az sayıda Türk vokalden biri Teoman.Teoman konser adamı değil demek ise cahillik.çünkü bu adamın 8 yılı albüm yaparak geçtiyse 20 yılı sahnelerde,barlarda,çöplüklerde şarkı söyleyerek geçti.

Aşk kırıntıları şarkısına cemil ağacıkoğlu tarafından çekilen video klip yarından itibaren tüm müzik kanallarında izlenebilecektir.klipte sarah cameron da oynuyor

yuppi evet evet bende böyle kanalları gezerken kral tv de 14.30 da teomanın aşk kırıntıları adlı parçasının klibi yayımlancak bence şarkı zaten müthiş kaçırılmamalı diye düşünüyorum

Geri