Teoman

gözlerim kör karanlıkta
kör kuyunda boğulursa
tenim benim olmadıysa
yitirilmiş, tutsak olmuş,
düşman olmuş,
milyon defa tekrarlanan
hayatımsa.

gizli bağın çözüldüyse
yollar varsa, pahalıysa
uzun, kısa ya da darsa,
artik hiç farklı olmayan,
sıkıldığın, hayatınsa

aslında yollar
yalanını görmez, yaraları sarmaz
hiç bitmez
aslında yollar
daralıp açılmaz, sonunada varmaz
hem varsan da, farketmez ki.

oldum, oldum, çocuk kaldım
yüreğimden yaralandim
bir yer olsa, huzur sunsa
dizlerim üstünde çöksem
sonsuz yolu aydınlansa
günün ilk ışığında
son birkez nefes alsam
kaybolsam gözyaşinda
ya da ilk kitabında...

bu şarkı dinlenir dönülür tekrar dinlenir huzur verir...haftada bir yüksek sesle alınmalıdır...:)))

ilk albüm zaten farklı bir düş ... o albümün en güzel sahneleri de yollar ve Aragon'un '' mutlu aşk yoktur '' sözlerine karşılık yazılmış olunan '' mutlu son yoktur '' ( mutlu son ) şarkılarında sergilenmektedir ... her daim başucumuzda barındırılması gereken çalışmalar , ilaç niyetine almak gerek , saxon'un belitmiş olduğu gibi : '' ... yüksek sesle '' :)

-----------------------------------------------------------

fırtınalı açık denizdim ben
sen sakin bir koy ararken ...

siyah_aydinlik demiş ki:
ilk albüm zaten farklı bir düş ... o albümün en güzel sahneleri de yollar ve Aragon'un '' mutlu aşk yoktur '' sözlerine karşılık yazılmış olunan '' mutlu son yoktur '' ( mutlu son ) şarkılarında sergilenmektedir ... her daim başucumuzda barındırılması gereken çalışmalar , ilaç niyetine almak gerek , saxon'un belitmiş olduğu gibi : '' ... yüksek sesle '' :)

ilk albümün farklılığının altında da undergroundlık yatıyor fikrimi atamadım ben :roll: yollar var...ne ekmek ne de su var...sessiz eller ayrı alem zaten...senin söylediğin gibi mutlu son var...buna yazgıyı da eklersek nerdeyse albümü yazacağım olup bitecek yani...(bkz albümün konsept olarak bütünüyle iyi olması)
maksadım kıyas değil de malum son albümde de kelimeler var...ben farklı bir şarkıyım diye bağırıyor şarkı...sözleriyle müziğiyle...diğerlerine kötü demiyorum ama ortalama şarkılar...
niye daha uzun süre üzerinde düşünülerek,çalışılarak kelimeler gibi üç-beş şarkı aynı konseptte yer almasın :eek: böyle olunca belki albüm bir yılda çıkmaz iki buçuk yılda çıkar ama kulaklarımız da bayram eder...senin de söylediğin gibi başucu albümü olur böylelikle...bence ilk albüm her hattıyla böyledir mesela... :)hala da dinlerim...ilk günkü heyecanla...
tümü samimidir paylaşılmıştır hedef olmayalım gene :D

fikir telakisi iyidir,iyi...
bir ne ekmek ne de su dinlemek gerek bu msjın üzerine...10 yıl oldu...bir on sene daha bıkılmaz bu şarkıdan 8)
yeter ki sen yanımda ol yeter 8O

Arkadaşlar selam. Teoman fanatiğiydim son albümüne kadar. Ama son albümü sanki hayal kırıklığına uğrattı gibi beni.

Eski parçaları mükemmeldi. Ama son albümde genelde sex üzerine yoğun bir albüm olmuş gibime geliyor. Tam dinleyemedim ama eskiden aldığım o diğerlerinden farklı Teoman tadı dilimden uçmuş gitmiş gibi hissediyorum. Şu anda hala eski şarkılarını dinlerim ve bıkmam. Acaba albümü tam alıp iyice dinlemeli miyim yoksa siz de mi benim gibi düşünüyorsunuz... :(

saxon demiş ki:
siyah_aydinlik demiş ki:

ilk albümün farklılığının altında da undergroundlık yatıyor fikrimi atamadım ben :roll: yollar var...ne ekmek ne de su var...sessiz eller ayrı alem zaten...senin söylediğin gibi mutlu son var...buna yazgıyı da eklersek nerdeyse albümü yazacağım olup bitecek yani...(bkz albümün konsept olarak bütünüyle iyi olması)
maksadım kıyas değil de malum son albümde de kelimeler var...ben farklı bir şarkıyım diye bağırıyor şarkı...sözleriyle müziğiyle...diğerlerine kötü demiyorum ama ortalama şarkılar...
niye daha uzun süre üzerinde düşünülerek,çalışılarak kelimeler gibi üç-beş şarkı aynı konseptte yer almasın :eek: böyle olunca belki albüm bir yılda çıkmaz iki buçuk yılda çıkar ama kulaklarımız da bayram eder...senin de söylediğin gibi başucu albümü olur böylelikle...bence ilk albüm her hattıyla böyledir mesela... :)hala da dinlerim...ilk günkü heyecanla...
tümü samimidir paylaşılmıştır hedef olmayalım gene :D

fikir telakisi iyidir,iyi...
bir ne ekmek ne de su dinlemek gerek bu msjın üzerine...10 yıl oldu...bir on sene daha bıkılmaz bu şarkıdan 8)
yeter ki sen yanımda ol yeter 8O[/quot
zaten albüme genel olarak bakıldığına tüm teoman albümlerine bir benzeme sözkonusu...kelimeler ve terlemeden sevişenler ilk albümdeki şarkıların tadında...özellikle terlemeden sevişenler yani hakikaten şarkı sözleri ve müziğiyle bence bir teoman başyapıtı..şarkı ilk başta hardrock bir çizgide olacakmış ana daha sonra bundan vazgeçilmiş ve bu güzel müzikte karar kılmış teoman.

teoman = mutluson - yollar
o = bir damla gözyaşı
17 = ( bu albümde gelenğini bozdu ) :)
gönülçelen =istasyon insanları ( Ruhi'nin düşü )
teo man = saat 03:00
en güzel hikayem = tuzak

teoman albümlerini ne kadar kurcalasam beynimde şu dikkatimi çeker : ( kendimce ) albümlerinin star şarkılarına popülarite katmamıştır ve bunları kliplendirme gereği güdmemiş gibime gelir ... bunu yalnız '' 17 '' albümünde yapmadı sanırım ; yani '' iki yabancı '' şarkısını kliplendirerek . umarım teoman renkli rüyalar oteli albümünde de 17'de yaptığını yapar ve albümünün star şarkısını ( kelimeler ) kliplendirir ... umarım bunu da ( kelimeler'i )gizlemez teoman , bu şarkı gizli star bir şarkı olarak karışmasın geçmişe ... paylaşılsın her kulvarda her ruh ile ... depresif beyinlere ayna olsun , kentin hızlı akışına dayanamayan , iç boşluklarından bunalmış ve artık yorgun düşmüş insanlara bir belge , tanık olsun ...

( fikirler kendime öz ... )

------------------------------------------------------------

mutlu aşk varsa da , '' mutlu son '' yoktur ....

teomanın ilk albümlerini ben daha çok seviyordum açıkçası. Ama hala yayınladığı albümlerde de dinlediğim ve sevdiğim ve teoman klasiği olacağına inandığım şarkılar var.
Barlas'ın bir kaç şarkısını söylemişti galiba teoman aslında yeniden onunla çalışsa...

Geri