Alive (Pop-Rock) - İzmir

Arkadaslar programdan sonra soran cok oluyodu gitar ders veriyomusun diye.. simdiye kadar vermiyodum yogunluk sebebiyle ama belki aranizdada vardir artik veriyorum bu konuyla ilgili ilk ve son msj devamini ozelden veya caglar_hep@yahoo.com adresinden devam edebiliriz..

Su sac ve gobek tartismalarinada bi son versek artik :) repertuar onerilerinizide beklioruz burdan..

evet yaa cocukların müziğinden konuşmak yerine nelerden bahsedioruz.. gerçi söylenecek çok bişi de yok ki yaa SUPERLERR!!!
fragile ı çalın diorum ben bikere calmıştınız cok begendim. bideeee bu akşam yine bioss akşamıı!!

funky_marla demiş ki:
bu akşam biostayım..özledim sizi bayadır gelemedim.cumartesileri çok fena oluyo,kalabalık.rahat rahat bi cuma dinliyim,bide cumartesi wanalive için gelirim :p
Gel tabiya cumarteside gel Wanalive gecesine bekleriz. :LOL:

bocekbu demiş ki:
selaam alive,ben geldiim!hepinizi severim bilirsiniz ama en çok da davulcunuzu tabiki :p nezamandır gelemiyorum artık bi cuma geleyimde en önde yelizle kurtlarımızı dökelim dimi ama.şişşt aydok,benim için geldiğimde keep the faith çalın be,nolur,bide davulcu bana love song'u göndersin hehe
yalan dostum laylaylay aydook bi daha ... :D
Asile baştan sona kadar senin için Love song söyletelim bari :D

CosmicGirl demiş ki:
Arkadaşlar demonuzu dinledim. Çok güzel olmuş ama programda hiç duymadım?? Çalarsanız seviniriz güzel parça. Bİde Jamiroquaiden yeni bi şeyler varmı??
Saolasın demo için. Jamirodan canned heat düşünülüyo şimdilik. çalarız belki haftaya hiç belli olmaz bizim sağımız solumuz :D :D

BU gece süper eğlendik arkadaşlar ellerinize ses tellerinize sağlık., Can touch this süper olmuş 80lere vurmuşuz iyice harika haftaya gene biostayım uzun zamandır gelemiyodum harika eğlendim walla...

sedaozdilmen demiş ki:
BU gece süper eğlendik arkadaşlar ellerinize ses tellerinize sağlık., Can touch this süper olmuş 80lere vurmuşuz iyice harika haftaya gene biostayım uzun zamandır gelemiyodum harika eğlendim walla...
eywalla saolasın ya. 80lerden devam edicez bikaç parça daha düşünüyoruz zaten :LOL: :LOL:

funky_marla demiş ki:
Wild cherry-play that funky music diyorum ne dersiniz?birebir veya cover olabilir,ama bir düşünün derim...
hemen indiricem dinleyelim belki çalarız ...

ya bu t.şört olayı tamamen espiriydi bu arada hatırlarmısınız grubun ilk zamanlarıydı bu muhabbet bahar şenliklerinde olmuştu ege de aydok çok güldürmüştü herkesi neyse .... bu arada artık diğer bestelerede bi stüdyo falan yapın abi indirelim zaten uzaklardayız sizden buralarda mahrum kalmışız böyle teselli oluruz hiç degilse ....

Tusubasa demiş ki:
Izmir'in En iyi gruplarının basında gelir Alive.. Tüm elemanlarını ayrı ayrı tebrik etmek gerekir.. basarılar diliyorum...
Katılıyorum İzmirde izlediğim en az eksikli ve en başarılı grup. sounduyla, repertuarıyla, sahneleriyle, izleyiciyle iletişimleriyle en iyi grup diyebilirim

Tusubasa demiş ki:
Izmir'in En iyi gruplarının basında gelir Alive.. Tüm elemanlarını ayrı ayrı tebrik etmek gerekir.. basarılar diliyorum...
Saolasın Tusucum sende geldin aramıza nihayet hoş geldin.

msm23 demiş ki:
ya bu t.şört olayı tamamen espiriydi bu arada hatırlarmısınız grubun ilk zamanlarıydı bu muhabbet bahar şenliklerinde olmuştu ege de aydok çok güldürmüştü herkesi neyse .... bu arada artık diğer bestelerede bi stüdyo falan yapın abi indirelim zaten uzaklardayız sizden buralarda mahrum kalmışız böyle teselli oluruz hiç degilse ....
2001 , 2002 de ege şenliklerde bu geyik dönmüştü galiba. Rochada çaldığımız dönemde, ege şenlik konserinde Aydoğun her parçadan sonra "Rocha alsancak bornova sokağı bekleriz cuma akşamları" demesine kopmuştuk hatırlarsın....

wickypedy demiş ki:
Alive-bass'ın sevgilisi varmı acaba bi arkadaşım soruyoda?
bırakın arkadaşlar böle mevzuları. :evil: Müzikle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Jamiroquaidan canned heat yapıcaz mesela ben onun heyecanı içerisindeyim şuaralar diğer mevzulara kafa yormuyorum. Yaşasın Pop-Jazz

Demonuzu dinledim arkadaşlar Merak ettiğim bişey var gitar tonları sizin genel soundunuza ve vokale göre sert kaçmış biraz bunu özelliklemi yaptınız yoksa denkmi geldi? Genel olarak parça güzel programdada çalsanız güzel olur.

Soundmax demiş ki:
Demonuzu dinledim arkadaşlar Merak ettiğim bişey var gitar tonları sizin genel soundunuza ve vokale göre sert kaçmış biraz bunu özelliklemi yaptınız yoksa denkmi geldi? Genel olarak parça güzel programdada çalsanız güzel olur.

Biraz isteyerek birazda istemeyerek oldu.. Benim ibanezin kayıt sırasında teli kopunca akort tutması icin beklemek gerekti bekledigimiz her saat basınada para verdigimiz icin orda bi tane jackson vardı onunla kaydettik sarkıyı dolayısıyla daha sert bi ton ortaya cıktı.. Bende istemedim pek programlara geliosan yumusak bi ton sevdigimi bilirsin.. Ama sonradan dinledigimde o kadarda batmamıstı bana oylede kaldı :)

Aslında o demo cok acele bi kayıt oldu daha zamana yayabilseydik eminim cok daha guzel bisi cıkardı.. Bir arkadasımızın sizin sarkınıza klip cekelim gonderelim demesi uzerine bir gun once buna karar verdik besteyi girip duzenledik ertesi gunde studyoda caldık.. daha trafik bile kimsenin kafasında oturmamıstı nası bi parca cıkacagını kimse bilmiodu.. Kaydettikten sonra calmaya basladık.. Bazı seyler hep studyoda cıktı.. Hic belirli bi kayıt degildi yani.. Daha oturaklı kayıtlarımız olacak calısmalar devam ediyo :)

haftasonu biostaydım.. performansınız çok iyiydi.. tebrikler.. çok kalabalıktı bios bi ara nefes almakta zorlandım, ama yine de kısa bir arayı bekledim dışarı çıkmak için. çünkü alive'ın tek bi parçasını bile kaçırmak istemedim. yeni parçalar iyi olmuş. severek izliyorum ve dinliyorum solisti ve tabii diğer grup üyelerini de.. dinlemeyenlere ısrarla tavsiye ederim.. son olur mu güzel olmuş ama bence de solistin sesi olduğundan biraz farklı ama yine de çok iyi..

ElisaDay demiş ki:
ben de begendim, guzel sarki "son olur mu" ama bazi yerlerde sozleri cikaramadim:)
Walla bende pek sözleri çıkaramadım :LOL: Şaka bi yana Çağların dediği gibi 1 gün içinde parça yapıldı, trafiği yazıldı davullar baslar yazıldı falan ertesi gün kanal kayıttaydık biz bile anlamadık ne olup bitti. Hatta Asil ve ben sadece 1 kere çaldık bizde şaşırdık kendimize. :LOL: :LOL:

hakikaten ciddi bir havalandirma sorunu var biosun. yani saglam bir tiryaki oldugum ve sayisiz defa geldigim halde alive'i ancak ilk araya kadar dinleyebildim. zaten mekan kucuk ve kalabalik, hareket etmek bile neredeyse imkansizken bir de nefes alamamak tahammulleri zorluyor.barlarda sigara yasaklasin istiyorum falla:)lutfen az sigara icin...

Geri