Alive (Pop-Rock) - İzmir

ice age'e

kunt benim 10seneden fazladır dostumdur zira grubumun da gitaristi kendisi sürekli irtibat halindeyiz zaten... zaten aydok'un bu olaylar olmadan aylar önce gideceği belliydi bu biliniyordu kunt da biliyordu bend e biliyordum ben yeni grup kurucam diyordu aydok, ama wanted'a geçince sorun oldu olay bundan ibaret ben wantedın içinde olsam da çok objektif bakıyorum olaylara mrk etmeyin çünkü sonuçta benim hiçbi çıkarım yok olaydan...gökhan olayını da biliyorum bu arada ki şunu da söyliyim bu benim fikrim gökhanın wanteddan aylar önce atılması lazımdı zira benim grubumda olsaydı çoktan atmıştık iyi çalmakla iş bitseydi yavzu darıderesimply redle stingle çalışıyo olurdu, aşırı disiplinsiz ve gruba saygısız hareketleri vardı ki gökhan zaten kendini bu grubun içine hiçbizaman almamıştı gökhanlı wanted yoktu wanted ve gökhan vardı... inanılmaz zaman verilmiş zaten gökhana... bunun dışında o olayda da ortada bi karışıklık var bir satma olayı söz konusu değil detaysız olarak bilmeden bu olayları açmayın bence çünkü herkes boşu boşuna yıpranıyo sonuçta...

bayadır izliyorum yazılanları artık bende birşeyler yazıyım
birincisi;Bono,gökhanla çalışmak istemeyebilirler haklısın,herkes herkesle uyum içinde olmak,ona tahamül etmek zorunda değildir.ama her işin bir adabı vardır.her iki tarafta hem wanted hemde çağlar çantada keklik yaptıktan sonra olaylarını,gökhana git denilmiştir.yapılması gereken böle böle olmuyor seninle ,yeni gitarist bakıcaz denmesidir,ortada adap yanlışlığı vardır.
ikincisi ise aynısı çağılada yapılmıştır.çağılda aydokun gruba dahil edildiğini başkalarından duymuştur.burada da aynı yanlış yapılmıştır bence,iş bittikten sonra gerekli kişilerin haberi oluyor,sinsice iş çevirilmiş resmen.hadi wanted yaptı ama aydokun en azından çağılı arayıp konuşması lazımdı,wantedı az da olsa tanıdıysa.
neyse sonuçta gruplar kurulur dağılır,ama böle sinsice çirkinliklerle iş yapılmaz,gözden düşülür
umarım aydokun aynı olay ilerde başına gelmez,yeni alive'a başarılar,merakla bekliyoruz

Biz izmirin kotu cocuklarıyız, evet kursun askeriz biz bizi wanted maşayla tutup kendi grubuna getirdi, voodoo buyusunu ogrenmis olmalılar :)

aynı ip'den farklı farklı girilen nickler ve yazılar iyi cocukları :) hersey herkesin bilmek istedigi gibi olsun, zamanla gorucez zaten herseyi...

supersiniz tebrik ediyorum :)

abi olay sinsilik değil bu olayı kaldıramayanların ortalığa galeyana vermesi ve boşboğpazlığından çıktı yoksa sinsilikten değil elbette söylenicekti herkese ama olay netleşmeden bişey söylemek doğru olmaz dimi? aydok'un görüştüğü başka gruplar vardı ama orda duyulunca bu tabi hemen patlamışlar çağıla bunu yetiştiren kimse zaten onu tebrik ediyorum biz bodrumdayken çağıl öğrenmiş bekle bi dönülsün söylenicek elbette ama işte maksat olay çı8karılsın hazmetmeme olayı bence bu ya çünkü bu kadar çirkin şeyler yaşanmaz oyksa yani olamz böyle şey gökhan konusunda hak veriyorum ayıp olmuş ona biraz ama olayın iç yüzünü bilsen herşey biranda olup bitmiş yani wanteddan kimseye laf söyletmem söyleyeni de sevmem hepsini tanıyorum pırlanta gibi çoçuklar o kada rbu böyle biline uzamasın artık hazmedilsin şu olay...

BoNo demiş ki:
abi olay sinsilik değil bu olayı kaldıramayanların ortalığa galeyana vermesi ve boşboğpazlığından çıktı yoksa sinsilikten değil elbette söylenicekti herkese ama olay netleşmeden bişey söylemek doğru olmaz dimi? aydok'un görüştüğü başka gruplar vardı ama orda duyulunca bu tabi hemen patlamışlar çağıla bunu yetiştiren kimse zaten onu tebrik ediyorum biz bodrumdayken çağıl öğrenmiş bekle bi dönülsün söylenicek elbette ama işte maksat olay çı8karılsın hazmetmeme olayı bence bu ya çünkü bu kadar çirkin şeyler yaşanmaz oyksa yani olamz böyle şey gökhan konusunda hak veriyorum ayıp olmuş ona biraz ama olayın iç yüzünü bilsen herşey biranda olup bitmiş yani wanteddan kimseye laf söyletmem söyleyeni de sevmem hepsini tanıyorum pırlanta gibi çoçuklar o kada rbu böyle biline uzamasın artık hazmedilsin şu olay...

kızdırmayın bonocumu :) yürü be fatihhh :)

Bu forumda bunca polemiği yaratan arkadaşları öncelikle tebrik ediyorum ardından karşılıklı sidik savaşına dönüşen bu muhabbetleri kınıyorum. Bazı şeyleri belirtmek isterim.
Aydok ve Çağlar büyüyle falan değil kendi istekleriyle wanted'a geçtiler öncelikle buna bir açıklık getirelim. Kararlarına saygı duyarım ama wanted tarafında bence etik olmayan haraketler oldu bu süreçte. Mesela;
Ben hiçbir zaman arkadaşım dediğim, yüzüne güldüğüm insanların vokalistlerine gizlice teklif götürmedim. Hatta şuan çalışıcağımız solistimiz Ulaş, kendisi gelip beraber çalışalım demiştir. İstediğinize sorun piyasada çalışan hiç bir soliste bırak grubunu benimle çalış dememişimdir şu güne kadar. Müzisyen arkadaşlarım bilir kimsenin ekmeğine göz dikmem ve saman altından iş çevirmem. Aydok 1 hafta önce yeni davulcumuz Çağrıya "tamam beraberiz haftaya stüdyo yaparız" derken neden 1 hafta sonra "bana wanteddan teklif geldi" diyor? Çünkü işine öyle geliyor. hazır grup. Ben insanlara Alive dağılmadı derken neden satış koyduğunu ört pas etmek için alive dağılıyor diyor? Wanted teklif götürmeseydi Aydok devam ediyo olucaktı burasıda bi gerçek. Gitmesine saygı duyarım ama kınadığım olay wanted'ın teklifi..
Alive'ın şu an bulunduğu pozisyona (Cuma cumartesi biosta çalmak) gelmek için bunca dalavere niye? Hala anlamış değilim bu insanlar bu kadar dürüstse ve haklıysa benim ekmeğimle oynamak yerine yeni oluşumlarıyla başka bir barda çalsınlar. O zaman afedersiniz bu konuda yanılmışım derim.
Üstüne üstlük bunca olaydan sonra kalkıp madur durumda bırakılan adamların forumuna giripte polemik yaratmak niye . İsteseydim 1 ay önce wanted'ın forumuna girip düşüncelerimi yazabilirdim ama susmayı tercih ettim.
Susutum ama benim yerime arkadaşlarım konuştu. Çünkü anlattıklarım hiç hoşlarına gitmedi ve ekmeğimle oynayanlara sinirlendiler. Aynı modemi kullandığımız için aynı ipden bağlanan ev arkadaşlarım, onların ve benim kız arkadaşım kızgınlıklarını dile getirdiler.
Ayrıca Ben bunca zaman susmuşken Fatih yada Orhun kimki kendilerinde bu forumda aşık atma hakkını görüyorlar. Emin olun sizede çok kırıldım.
Ha bide bunca zaman bu foruma hiç bişey yazmayan bu insanlar neden şimdi yazar çizer oldular onuda anlamış değilim. Yaptığınız çok ayıp beyler. Ben madur durumda olmama rağmen wanted yada frekansın forumuna bu konalarla ilgili 1 tane yorum yazmışmıyım bir bakın.
Hepinizi kınıyorum arkadaşlar Frekans ismi altında biosta, Alive'ın yerine geçin benim ekmeğime göz dikin üstünede foruma girip polemik yaratın. Tebrik ederim başarılar dilerim bu kafayla devam edin bravo..

Sadece sizi biraz dürüst olmaya davet ediyorum,içinizde az da olsa belki biraz dürüstlük kalmıştır diye umuyorum,egemen haklı tabii,bunu geç de olsa anladığına sevindim,birbirinize şakşakcılık yağacağınıza empati kurmayı deneyin,aynı durumda ne yapardınız çok merak ediyorum.

burada bravolarrla,yürü bee lerle şakşakçılıkla aklanamazsınız,en fazla insanlardı biraz daha provake edip kenidinizden iğrendirisiniz,gidin maymunluğunuzu kendi forumunuzda yapın
ayrıca alive dağılmamıştır,alivela wanted hiç birleşmemiştir.çünkü alivedan asıl sayılabilcek insanlar aydok,kartal ve egemendir.bunlardan bitanesi başka bir gruba geçti işte,böyle reklamınız yapamazsınız.sonra da niye böyle tepkiler alıyoruz diyosunuz,önce şu yazdığınız mantıksız yazılara bakın,susumanın erdemini öğrenin.

egemen burda benim hakkımda bişe yazma ben senin hakkında bişi yazıyomuyum gel benimle konus nasıl olsa hergun gordugum adamsın ne gerek var burda bişiler yazmaya....bole yazınca baska turlu anlıyorum...

aydok demiş ki:
egemen burda benim hakkımda bişe yazma ben senin hakkında bişi yazıyomuyum gel benimle konus nasıl olsa hergun gordugum adamsın ne gerek var burda bişiler yazmaya....bole yazınca baska turlu anlıyorum...
Benim tepkim sana değil wanted'ın teklifine. Neden belli. Gayet açık biosta hafta sonu çalmak için dahada tanınmak için, iyi bir vokalist olduğun için vs... uzar gider. Benim tepkim, teklifin onlar tarafından yapılması ve etik olmayan bu davranış biçimi. Sonuçta vokalist bir grubun % 50si hatta daha fazlası. Sen biosta 3 yıldır çalışan bilinen bir adamsın ve wanted oturmuş bir grup. Yeni kadronuz tabikide başarılı olacaktır. Ben biosun işletmecisi olsam bende aynı şeyi yapardım. Bu durumda madur kalan ben haklı tepkimi veriyorum ve en doğal hakkım. Bunca zaman sustum ama Orhun ve Fatih'in yorumları bardağı taşırdı. Benimde sabrım bir yere kadar.
Her zaman söylediğim gibi polemiksiz bir forum olsun. Bu tartışma wanted'ın forumunada sıçramasın bence. İlk sayfaya tıklayanlar güzel yorumlar görsünler diyosanız sizde uzatmayın daha fazla.

sen insanlar hakkında istediğin gibi atıp tutucaksın suçlucaksın cevap gelincede açıklama yapılıncada yok efendim polemik yapmayın bırak bu çekememezlik durumlarını artık neymiş fatihle ben bardağı taşırmışız. Fatih'te bende senin hakkında acımasızca konuştugun adamları yıllardır tanıyoruz kendi adıma onlar hakkında sölenmiş hiç bi kötü sözü kabul etmem mümkün diil.. Polemiklerin bitmesini istiyosan sen durdur artık başkaları hakkında acımasızca konuşmayı!!!!

orhun_7 demiş ki:
sen insanlar hakkında istediğin gibi atıp tutucaksın suçlucaksın cevap gelincede açıklama yapılıncada yok efendim polemik yapmayın bırak bu çekememezlik durumlarını artık neymiş fatihle ben bardağı taşırmışız. Fatih'te bende senin hakkında acımasızca konuştugun adamları yıllardır tanıyoruz kendi adıma onlar hakkında sölenmiş hiç bi kötü sözü kabul etmem mümkün diil.. Polemiklerin bitmesini istiyosan sen durdur artık başkaları hakkında acımasızca konuşmayı!!!!
Atıp tutmuyorum dostum ben yalancı değilim gerçekleri söylüyorum. Hatta buca zamandır bende onları şeker gibi biliyodum. Sahnede olsun yemek yerken olsun çok şey paylaştık. Keyifli insanlar olarak biliyodum ama beni 1 kere olsun arayıp "abi biz sizin gitarcıyla çalışıcaz bi sakıncası yok dimi yada biz sizin soliste teklif götürdük ayıp olmaz umarım" tarzında hiç bişey söylemediler. Sanki hiç tanışmıyoruz ve sanki aramızda soğukluk varmış gibi davranan onlar. Ne söylememi bekliyosun benide şaşırttılar herşeyden önce.

BoNo demiş ki:
Fatih bilmediğin şeyler var. Öncelikle bir şeyler yazmadan önce gelip bizimde fikrimizi ve konu hakkındaki yorumları dinlemeni isterdim. Bak Kunt hiç bişey yazmıyo yada yeni davulcumuz Çağrı örnek vs.. Çağrı takip ediyor ama yazmıyorlar neden? Çünkü kendilerini olaya dahil 1. kişiler olarak görmüyorlar. Mantıklı olan ve doğrusuda bu zaten...

Çağıl olayına gelince, Her şeyden önce Çağıl benim 4, 5 yıldır tanıdığım bir arkadaşım. Olayıda anlatıyım; Aydokla konuştuktan bi süre (3, 5 gün) sonra küçükparkta otururken Çağılı gördüm. Kulağında bir gelişme varmı diye sormak için yanına uğradım. Oda bana "doktorlar 2 hafta sonra sahneye dönebilirsin dediler bende dönücem tekrar" dedi. Sonra olaylardan haberin yokmu dedim oda bana ne olayı dedi. Aydoğa yapılan teklifi anlattım bende. Nerden bilebilirdimki Wanted'ın Çağıla haber vermeden önce Aydoğa teklif götürüceğini. Benden duymasa başkasından duyucaktı kabak benim başımamı patlıyo şimdi ? Sonuçta wanted piyasada yokkende ben Çağılı tanıyodum.

Alive-bass demiş ki:
Bu forumda bunca polemiği yaratan arkadaşları öncelikle tebrik ediyorum ardından karşılıklı sidik savaşına dönüşen bu muhabbetleri kınıyorum. Bazı şeyleri belirtmek isterim.
Aydok ve Çağlar büyüyle falan değil kendi istekleriyle wanted'a geçtiler öncelikle buna bir açıklık getirelim. Kararlarına saygı duyarım ama wanted tarafında bence etik olmayan haraketler oldu bu süreçte. Mesela;
Ben hiçbir zaman arkadaşım dediğim, yüzüne güldüğüm insanların vokalistlerine gizlice teklif götürmedim. Hatta şuan çalışıcağımız solistimiz Ulaş, kendisi gelip beraber çalışalım demiştir. İstediğinize sorun piyasada çalışan hiç bir soliste bırak grubunu benimle çalış dememişimdir şu güne kadar. Müzisyen arkadaşlarım bilir kimsenin ekmeğine göz dikmem ve saman altından iş çevirmem. Aydok 1 hafta önce yeni davulcumuz Çağrıya "tamam beraberiz haftaya stüdyo yaparız" derken neden 1 hafta sonra "bana wanteddan teklif geldi" diyor? Çünkü işine öyle geliyor. hazır grup. Ben insanlara Alive dağılmadı derken neden satış koyduğunu ört pas etmek için alive dağılıyor diyor? Wanted teklif götürmeseydi Aydok devam ediyo olucaktı burasıda bi gerçek. Gitmesine saygı duyarım ama kınadığım olay wanted'ın teklifi..
Alive'ın şu an bulunduğu pozisyona (Cuma cumartesi biosta çalmak) gelmek için bunca dalavere niye? Hala anlamış değilim bu insanlar bu kadar dürüstse ve haklıysa benim ekmeğimle oynamak yerine yeni oluşumlarıyla başka bir barda çalsınlar. O zaman afedersiniz bu konuda yanılmışım derim.
Üstüne üstlük bunca olaydan sonra kalkıp madur durumda bırakılan adamların forumuna giripte polemik yaratmak niye . İsteseydim 1 ay önce wanted'ın forumuna girip düşüncelerimi yazabilirdim ama susmayı tercih ettim.
Susutum ama benim yerime arkadaşlarım konuştu. Çünkü anlattıklarım hiç hoşlarına gitmedi ve ekmeğimle oynayanlara sinirlendiler. Aynı modemi kullandığımız için aynı ipden bağlanan ev arkadaşlarım, onların ve benim kız arkadaşım kızgınlıklarını dile getirdiler.
Ayrıca Ben bunca zaman susmuşken Fatih yada Orhun kimki kendilerinde bu forumda aşık atma hakkını görüyorlar. Emin olun sizede çok kırıldım.
Ha bide bunca zaman bu foruma hiç bişey yazmayan bu insanlar neden şimdi yazar çizer oldular onuda anlamış değilim. Yaptığınız çok ayıp beyler. Ben madur durumda olmama rağmen wanted yada frekansın forumuna bu konalarla ilgili 1 tane yorum yazmışmıyım bir bakın.
Hepinizi kınıyorum arkadaşlar Frekans ismi altında biosta, Alive'ın yerine geçin benim ekmeğime göz dikin üstünede foruma girip polemik yaratın. Tebrik ederim başarılar dilerim bu kafayla devam edin bravo..

Adam patlamış kusmuş mübarek içindekileri :dil

Uzun zamandır foruma girmedim,ev arkadaşım bahsetti durumlardan,çok şaşırdım,Egemeni bikaç yıldır tanırım,ne kimse hakkında konuşmuştur ne de kötü bişey söylemiştir,eğer birşeylere veryansın ediyorsa bi bildiği vardır.Olaylar ortaya çıktı diye insanlar bu kadar rahatsız olucaktı madem en baştan bu şekilde davranmamaları gerekirdi iş ahlakı bakımından.Çok fazla bilmediğim bi konu hakkında yorum yapmak istemiyorum ama bildiğim tanıdığım bi insan için de bu kadar saçma ,gereksiz ve gerçek dışı yorum yapılmasına karşıyım.Egemen bu kadar dürüst olduğu için zaten şu anda karşınızda duruyor,yalakalık yapsaydı ondan iyisi olmazdı tabii sizin için o başka.Biliyorum ki zaten herşeyi de anlatmıyor,keşke anlatsa ama neyse dedim ya bildiği bişeyler vardır.Zaten konu da fazla dallanıp budaklandı,gereksiz gereksiz konuşmalar,boşverin artık olan olmuş satan satmış alan almış,forumu da bence ''yürü be fatih'' gibi çoluk çocuk tarzı mesajlarla doldurmayın,ha çok istiyosanız kitlediğiniz forumu açtırın,ordan birbirinizi yağlamaya devam edersiniz,ama Alive forumunda OLMAZZZZ.

ben alive ın yıllardır dnleyicisiyim. ama bi kaç haftadır bir turkrock tartışmasıdır duyuyorum. neymiş merak ettim.. okudum ve gördüm ki forumdaki bu sohbetler bence çok sıkıcı ve gereksiz.. zaten grubun basçısından başka kimse bişey yazmıyor. o da nedense hep kendini ezik gösteriyor ve nedense sanki herkes de buna inanıyo.. olayların iç yüzünü bilmeden tek bir kişinin yorumuyla hiç bişeye inanmamalısınız bence. böyle bişey olduysa demek ki yanlış giden bişeyler varmış. böyle işlerde zorlama olmaz. bence bascının söylediği ekmeğiyle oynama olayı da çok saçma, eğer kendisi bir değerse zaten ekmeğini yeni grubuyla da kazanır ve başarılı olur. ama benim sahnede gördüğüm kadarıyla solist gerek sahnesi, sesi ve performansıyla grubun herşeyiydi. ben onun dışında sahnede aktif birini göremedim yıllardır.. belki de basçı bu yüzden böyle paniğe kapılmışcasına yazılar yazıyo.. ama bunların yeri turkrock değil bence. ben bu sayfayı açtığımda basçının yakınmalarını okumak istemiyorum. bu arada bence grubun adı alive olmasın. çünkü alive dan insan kalmadı bildiğim kadarrıyla. bu arada aydok foruma hiç yorum yapmıyo neden? onun da bu konu hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum. yani alive demek aydok demek bence. o neden hiç bişey yazmıyor?

öncelikle bu foruma bir kere bile birşey yazmadım bu vesileyle yazmakta istemezdim doğrusu. ama gerçekten bu şeylerden çok sıkıldım. bazı arkadaşlar yaptıkları hataları bize saldırarak örtbas etmeye çalışmasın.benim tepkim kesinlikle solist arkadaşın ayrılması değil çünkü ege bana o ayrılıyor dediğinde isabet olmuş ve iyi olmuş dedim. ama bana tes gelen 2 olay var:

birincisi :eek:nun sahte kardeş grubumuza gitmesi, onların teklifi.düşünsenize bizim ege ayrılsa ben barışa teklif götirmeyi aklıma bile getirmem. ha top sizin solistte istemezse kabul etmez, profesyonellik bu, hikayeleri anlatmaya gerek yok çünkü bizim wantedle ilişkimiz başkaydı. bize wan-alive diyorlardı hatırlarsanız.

ikincisi: bizim solist arkadaş çağların wantede geçmesinden itibaren onlar hakkında demediğini bırakmadı, ki küfür dahil. şimdi ben onların hakkında konuşup durmadım yalnızca çağlar hakkında konuştum savunması yapıyor. ki en son 2 gün önce çarşamba günü çağlar için hayal dünyasında yaşıyor ve yalancı diyen bir insan neden çağların olduğu gruba gidiyor. o halde çağlar bu gruptan atılacak herhalde. başka türlü birşey çıkartamadım. çünkü benim mantığıma ve kişiliğime ters geliyor.neyse bu onların sorunu artık. yani olay fatih arkadaşımızın anlattığı gibi solist arayan grup var grup arayan solist var ne var bunda, hazmedemiyorsunuz ortalığı bulandırıyorsunuz şeklinde değil umarım bunu o da anlar.orhuna gelince kim olduğunu bilmiyorum ve bir daha bizim foruma girmemesini temenni ediyorum çünkü ben kimseye saldırmak veya kimseyle tartışmak istemiyorum bunlar gerçekler. kimse olayın arkadaşlık boyutunu düşünmüyor, ki çağlarla kardeş gibiydik bize sürekli laf atmasını anlamıyorum, evrenle hemşoyduk, barışla geyik yapardık. bu olay böyledir ve kapanmalıdır. herkes seçimin yapmıştır ve herkese başarılar bi daha bu foruma bu konu hakkında bişey yazmak istemiyorum.çünkü forum asıl amacından sapıyor.

bu forumun amacı dinleyenlere, izleyenlere bir şekilde ulaşmak onların olumlu olumsuz eleştirilerini almak. zaten asıl sorun bu biz hiçbir şey değiliz sadece müzisyeniz. herkes bunu unutup kendini popstar , rockstar zannetmemeli ben genel olarak konuşuyorum. çünkü izmirde jack daniels, raslantı,punch,tree jam gibi iyi gruplar vardı ki bunların şu an ne yaptığını bilmiyorum.hala devam eden varsa onlardan da özür diliyorum. yani anlatmak istediğim alive gider başka biri gelir, çok grup kurulur ve dağılır. biraz mütevazilik ve insanlık.çünkü biz sadece müzisyeniz.bye

Geri