SX gitarlar hakkında

Çok şaşırdım! Aldığın PG sorunlu değildir umarım. Veya öyle çıkar da değiştirme şansın olur.
Benimki de aynı şekilde uymamıştı, eğe ile klavyeyle birleşen kısmı törpülemek zorunda kalmıştım. Vida delikleri için özellikle baktım, Mexican ile American karışımı bendeki. Bi ara oturup şablonunu çıkarmıştım da uğraşmıyorum artık :)

Ben bu markanın LP kasa gitarlarına meraklıyım. Sahip olan varsa bu gitarların fretboard işçiliği hakkında yorum yapabilir mi? İkinci olarak köprü ve burgular kullanılabilecek durumda mı yoksa gitarı alıp değiştirmek mi gerekir?

SX stratların ağaç kalitesi birçok Meksika Fenderden iyi. Ama donanımı tabi ki o kadar iyi değil. Ayrıca burgu köprü, manyetik alınca meksika fender fiyatına geliyor. Elinde atıl burgu, manyetik köprü vs. olanlar için ağaç kalitesi nedeniyle tam modifiyelik bir gitar oluyor.

Bir sx de biz aldık bakalım. Sx Sst/Ash/Na diye geçenlerden.. 70lerin o naturel fender stratı hissiyatını birazda olsa törpülemek adına. Elimde Seymour Duncan Jb Jr Bridge var, bölünebilenlerden. Köprü pozisyonuna onu takacağım şimdilik. Neck manyetiği için ise efsane blues tonları alabileceğim bir manyetik tavsiyeside bekliyorum dostlardan. İlk görüşüm şudur; Bu fiyata bu gitar, İnanılmaz.

Dosyalar

• P_20170224_124459.jpg
    P_20170224_124459.jpg
    237 KB · Gösterim: 347
Bir sx de biz aldık bakalım. Sx Sst/Ash/Na diye geçenlerden.. 70lerin o naturel fender stratı hissiyatını birazda olsa törpülemek adına. Elimde Seymour Duncan Jb Jr Bridge var, bölünebilenlerden. Köprü pozisyonuna onu takacağım şimdilik. Neck manyetiği için ise efsane blues tonları alabileceğim bir manyetik tavsiyeside bekliyorum dostlardan. İlk görüşüm şudur; Bu fiyata bu gitar, İnanılmaz.

Güle güle modlayın:)

geçen gün dore müziğe gittim taksimdeki 2 mağazasına .Telecaster alacaktım. 2 magazada toplam 4-5 tane gitar vardı.istedğim modelde yoktu.Kadıkoy magazasındaki stok durumu ne acaba ..malum aynı model ararından seçerek almayı planlıyorum.

Aynen. Şu Manisa'nın bir hayrını gördük sonunda :D Sizin gitarınız da hayırlı olsun. Ben rosewood'cuyum. USA Fenderim var maple. Ama rosewood seviyorum. Onu da bir rosewood Fenderle takaslasam süper olacak.
Fotoğrafını az önce çektim. Gündüz güneş ışığında çeksem çok daha güzel görünüyor. Aslında ağaç lifleri daha belirgin ve dalgalı. Mesela headstock arkasındaki yazılar bile net çıkmamış fotoğrafta. Çok memnun kaldım ağacından.

Geri