SX gitarlar hakkında

Siz de aynı ürünü mü aldınız hocam ? Herhangi bir yapıştırıcı sürdünüz mü ? Eskiyi nasıl söktünüz ?
Evet aynı ürün , yapıştırıcı tabiki kullanmadım, yuvasına tam oturmuş ve üstünde tel gerginliği olan birşeye neden yapıştırıcı süreyim ki:) ben de ilk defa değiştirdim, atla deve değil her zaman söylüyorum, mini kerpeten ile hafif hafif her noktasından çektikçe oda yerinden yavaş yavaş oynamaya başladı ve en son elimde kalıverdi, çok nazik ol ama ağaca zarar verme gerçi versen versen sadece kozmetik olarak zarar verebilirsin korkma:)

Evet aynı ürün , yapıştırıcı tabiki kullanmadım, yuvasına tam oturmuş ve üstünde tel gerginliği olan birşeye neden yapıştırıcı süreyim ki:) ben de ilk defa değiştirdim, atla deve değil her zaman söylüyorum, mini kerpeten ile hafif hafif her noktasından çektikçe oda yerinden yavaş yavaş oynamaya başladı ve en son elimde kalıverdi, çok nazik ol ama ağaca zarar verme gerçi versen versen sadece kozmetik olarak zarar verebilirsin korkma:)
Teşekkürler hocam.

Fretlerden memnun musunuz? Bend yaparken falan rahat kaymıyor. Yeni oldukları için mi acaba? Fretlerede para harcamak istemiyorum açıkçası. Yok fret taktırtmak çok para. Yoksa fret ucuz.

Yok fretler iyi çakılmış. Yoksa cızırtı falan yapardı. Sadece bend falan yaparken tel fretlerde iyi kaymıyor yeni olduğundan olabilir tesviye gerekiyor olabilir. Yaşnız kaymıyor derken fret ile sürtünme fazla anlamında yoksa ses kesilmesi falan yok.

Birkaç fotoğraf da ben de koyayım da başlık canlansın :) Şimdilik yaptığım modifiyeler arasında Wilkinson burgular, Graphtech nubone nut ve string tree'ler var. Yakında Meksika köprü gelecek. Ileride de manyetikleri değiştireceğim.
ImageUploadedByTapatalk1426187780.894030.jpg
ImageUploadedByTapatalk1426187792.027764.jpg
ImageUploadedByTapatalk1426187799.379093.jpg

Geri