Demir Demirkan

dün konserindeydik ve gereçekten çok iyidi DD sahnede tam 3 saat kaldı ki görülmeye değerdi yani smoke on the water'a girdiklerinde mekan yıkılcak zannettim 8O tekrar bekliyoruz yetmedi bize...

cuma gecesi dungeondaydım.demir demirkan'ın performansı müthişti.sanırım 3 saat kadar sahnede kaldı..ben yoruldum ama adam yorulmadı.acaip bi enerjisi vardı.tek sorun dungeon ın böyle bir konser için küçük bir mekan olması..itiş kakıştı. pek rahat edemedik.yine de çok eğlendiğim günlerden biriydi.teşekkürler demir :)

demir demirkan ın son albümünü aradım İsanbul 2004 ü... izmiri alt üst ettim yok bulamadım... nereye girsem yok dediler , kendimi kötü hissettim :? . satılan bir yere denk geldiniz mi izmir de???? adamın albümü yok piyasada. ''Zaferlerim'' için deliriyorum albümü bulayım da sabah akşam paso ''Zaferlerim'' dinliycem... ooofffffff yaaaa harika bir şarkı, çok anlamlı !!

CryinG_FreaK demiş ki:
Son albümdeki Kahpe ve Gitti Gider bence efsanevi parça olacak sözlere ve müziğe sahip adam çok iyi gerçekntende...

Katılıyorum arkadaşım çok haklısın. Çok kaliteli efsanevi şarkılar. Adamın kendisi efsane olma yolunda zaten. Her nekadar içine sindiremeyenler olsada gerçek bu yani.

diğer konserlerde grup kesin bir şeyden şikayet ederdi ama demir konser boyunca felaket bir pozitif elektirk verdi bence orda olmaktan çok mutluydu bir daha ki sefer en önden izlicem... :p

Antibiyotik demiş ki:
konser ufacık dandik dungeon'a rağmen çok güzeldi.

kişisel bir görüşüm 3-4 yıldır dungeon a giderim tamam küçük mekan bazı eksikleri var ama bence izmir in en güzide barlarından böyle samimi konserler için birebir...

CryinG_FreaK demiş ki:
Son albümdeki Kahpe ve Gitti Gider bence efsanevi parça olacak sözlere ve müziğe sahip adam çok iyi gerçekntende...
Bir parça nasıl efsanevi olur ve ülkemizde hangi şarkılar efsanevidir bunun bir açıklamasını yapsan çok sevinirim.
Yani dd ne yapmış bir gılgamış destanı şarkısımı yapmışki efsanevi olmuş.Yorum yaparken mübalaa sanatından daha az yararlanırsak bence daha iyi olur.Güzel şarkı yapmış desen yine anlarız yani ;)

şu pentagram muhabbetini geçseniz diyorum artık
demirdemirkan var artık...pentagram yok...
demirdemirkan gitti ...pentagramda bitti...hani nerede...
bence en iyiysini yaptı...bu adama çamur atmaktan vazgeçin artık ...
türkiye gibi bir ülkede gerçekten müzik yapmaya çalışan bir insan için fazla olumsuz eleştiriler bunlar...sizce haluk levent daha mı iii rock yapıyor...ya da duman ...ewet derseniz gerçekten çok gülerim...
şu adama 'popçu'ya da 'televoleci'demekten de vazgeçin artık...
ben derim ki siz ya popçu ya da televoleci görmemişsiniz
yaptığı işler oratada müziği ortada onu n yazdığı sözleride yaptığı müziğide iyiniyetli bir pencereden bakabilirseniz görebilirsiniz ancak...yanii sadece demirdemirkan gerçek dinleyicileri anlayabilir..
hani şu:kim dinlersin?
_demirdemirkan
göçmen şarkısını söleyen adam mı?
ewt oo
sonrada onun hakkında yorum yapmaya başlarsınız
pentagram yok artık demirdemirkan var...iyiki varr..

burcudd demiş ki:
şu pentagram muhabbetini geçseniz diyorum artık
demirdemirkan var artık...pentagram yok...
demirdemirkan gitti ...pentagramda bitti...hani nerede...
bence en iyiysini yaptı...bu adama çamur atmaktan vazgeçin artık ...
türkiye gibi bir ülkede gerçekten müzik yapmaya çalışan bir insan için fazla olumsuz eleştiriler bunlar...sizce haluk levent daha mı iii rock yapıyor...ya da duman ...ewet derseniz gerçekten çok gülerim...
şu adama 'popçu'ya da 'televoleci'demekten de vazgeçin artık...
ben derim ki siz ya popçu ya da televoleci görmemişsiniz
yaptığı işler oratada müziği ortada onu n yazdığı sözleride yaptığı müziğide iyiniyetli bir pencereden bakabilirseniz görebilirsiniz ancak...yanii sadece demirdemirkan gerçek dinleyicileri anlayabilir..
hani şu:kim dinlersin?
_demirdemirkan
göçmen şarkısını söleyen adam mı?
ewt oo
sonrada onun hakkında yorum yapmaya başlarsınız
pentagram yok artık demirdemirkan var...iyiki varr..

Söylediklerine harfiyen katılıyorum. :) :)

bence efsane olması gereken dd şarkıları varsa onlar da gelibolu belgeseli için yaptığı şarkılardır.dd gitarı alır konuşturur şarkılarında yaptığı gibi ama müzikleri yapıp bunu kocaman bir gruba anlatmak ve kafasındakini yapmak ustalık işidir.dd de gelibolu belgeselinin müziklerinde bu ustalığını kouşturdu.efsane olucaksa bu olur.yoksa piyasada söz olarak şarkılar sınırlı artık.farklı bi tema yok çünkü.hepsinin başka kelimeler ile süslenmiş varyasyonları var.ama gelibolunun müzikleri başka hiçbirşey ile süslenemez.klasik müzik falan seven biri değilim ama o çalışmanın müzikten ziyade o uyumun,planın,programın hayranıyım.

Geri