Demir Demirkan

tabi tabii,ben de öyle düşünüyorum.
rüzgar,hayat nedir' e göre daha çok tuttu bu da toplum yapısını gösteriyor.hayat nedir gerek sözleri gerek soundu ve gerekse de klibiyle tam metal formattaydı.rüzgar ise daha çok duygusal,klasik gitar ağırlıklı bir singledı.
yeni single metal formatta,kaset ise son albüm 2004 istanbul gibi hard rock olacak daha doğrusu demirin tabiriyle 'elektronik türk metal' :twisted:

Hepsi ayrı bir güzel ama!!!
İşte ben bu şarkının sözlerini değişemiyorum Demir Demirkan'ın hiç bir şarkısına!!...

Rüzgar :

gözlerim kapalı bu aydınlık niye?
kalbim dönüyor dünya gibi yine
bildiğim bilmediğimin içinde
anlamlı ama tarifsiz neden?
neden benden ağır bu beden?
anladım aslolan inanmak için görmek değil görmek için inanmakmış

okyanustaki rüzgar yüzümde yüzün
bir aşığın nefesiyim bugün
kalbine uzanan bu yolda bensin artık sen
vazgeçtim kendimden

tenimde gemiler içimde balıklar
yosunlu kıyımda şarap içen insanlar
ya umutlu yarın mutsuz
kayıp yüzünden düşen maskesi
katılır bana su gibi akmaya...

:cry: :cry: :cry: ;) :cry: :cry: ;) :cry: ;) :cry:

evet sozler guzel ama sunlar daha guzel

Tanrı gibi yaşadım kul gibi öldüm
ölen bilir hayat nedir
Şeytan gibi cehenneme gömüldüm
giden gider kalan kalır
Kor yanarken ben kendimi gördüm
ölen bilir hayat nedir
Laneti çözdüm kayıp özüne döndüm
giden gider kalan kalır
ölen bilir hayat nedir

:)
demir,pentagramdan sonra kendini buldu.insanlar onu tanıdı. demir hangi grupta olursa olsun 'sadece bir gitarist' olarak kalabilecek bir insan değil.yapısı buna müsait değil.
sertaba yaptığı ilk albüm en iyisidir ve günümüzde sözüm ona rockcı geçinenlerin parayla prodüktör tutup yaptıkları albümlerden çok çok daha sert bi albümdür.adı:sertab gibi ;)

gürültü sana sözüm olsun ertesi gün albüm elinde olcak ben alıp yollıcam sana ;)
sertab gibi zaten en çok satan albümdür.demirin eli dokununca albüm biraz sert oldu :twisted:

eyvallah engin hocam çok sağol bak unutma sözünü :D :D evet o albüm sert olunca biraz sibel tüzün e bi dönem yapılan tepkilerle karşılaşmıştı sertap erener ... birden n'oluyo kardeşim soundunu değiştiriyorsun diye...ama o albümün dinlenilmesine ve seilmesine pek etkisi olmadı

sertabın sesi güçlü,demirin gitarlarıyla süper oldu.mesela demir çok sert çalıyo ve kendi sesi biraz geride kalıyo.kendi soundunu sertaba uygulasa süper olur ama tabii buda sertabın yapısına uymaz.

Geri