Demir Demirkan

kim ne derse desin pentagram dan ayrılmayacaktı.(ama yinede kendi düşnceleri saygı duymak gerek.heavy metal yapmak istemezse yapmaz onu zorlayamayız.keşke dönmeseydi diyorum yinede)

Yakında Demir, yakında... mutlaka sen de hak ettiğin yere geleceksin.. Gerçek rock, 'Anadolu rock' deyip çıktıkları elektro gitar kullanılmış arabeskten ayrılacak... Ya inanılır gibi değil, bu ülkede Murat Kekilli, Murat Göğebakan filan rockçı diye anılıyor! :twisted: Ya da ne bileyim, FD, harika şarkılar yazıyor yazmasına ama, rockçı falan değil ki o da... Demir Demirkan poptan çook uzak düzgün bir iş yaptığı için popülaritesi sınırlı kalıyor galiba..

kabahat demiş ki:
Yakında Demir, yakında... mutlaka sen de hak ettiğin yere geleceksin.. Gerçek rock, 'Anadolu rock' deyip çıktıkları elektro gitar kullanılmış arabeskten ayrılacak... Ya inanılır gibi değil, bu ülkede Murat Kekilli, Murat Göğebakan filan rockçı diye anılıyor! :twisted: Ya da ne bileyim, FD, harika şarkılar yazıyor yazmasına ama, rockçı falan değil ki o da... Demir Demirkan poptan çook uzak düzgün bir iş yaptığı için popülaritesi sınırlı kalıyor galiba..
ewet bence de bir de haluk levent kendilerini rockçı falan zannediyolar ve türkiyede haluk levent için rockı türkiyede en ii yapan adam sıfatını veriyolar bana göre o güzelim elektronun içine türkü koyup böğüren bir adam ewet gün gelecek DEMİR DEMİRKAN adından herkes övgüyle bahsedecek o gerçek bir sanatçı ,gerçek bir müzisyen , gerçek bir rockçı bir de adam gibi adam....

Gitar olayını bitirmiş kişi. 97 pentagram konserinde gitarla neler yapılabileceğini gösteren süper şahsiyettt. 97 dede sayılı gitaristlerdendi halada yeni gelenlere rağmen yerini korumasını çok iyi biliyo. Gerçekten Türkiyede istediğim gibi solo gitar kullanan tek adam şu anda nerdeyse. Solo dediğin böle gitarı bağırtmalı demi ya :) Gerçekten Ibanez gitarıyla harikalar yaratıyo

**ekipmanlar için siteye bakabilirsin..modifiye bir ibanez rg270 veya 370 kullanıyor..manyetiklerde dimarzio diye hatırlıyorum konserde dikkat etmiştim ama balık hafızam beni üzmeye devam ediyor maalesef...

ıyı bır muzısyen ama soz yazarlıgını bır turlu beceremedı.zaten turkce sarkı yazmayı sertap ogretıyor demıstı.
her ne kadar bır donem pentagram konserlerınde cok tepkı alsa da bence yalnız album yapmakla ıyı yaptı.
2000 yılında h2000 festivalinde sohbet etmiştik.cok da guleryuzlu bır adam.ne de olsa ızmırlı :)

Arkadaşlar Demir Demirkan'ın albüm çıkarmama olayı söz konusu değil. İstanbul 2004 albümünden daha sert albümler yapacak. Bir diğeri bi kaç yanlış şey yazılmış düzeltmek istiyorum.
Demir Demirkan ibanez rg570 kullanıyo. Köprü manyetiği Dimarzio x2n, neck Dimarzio paf pro. Single ı bilemiyorum :)
Bir diğeri kendisi Adanalıdır. Çok sempatik cana yakın, ben rockçıyım triplerini girmeyen arkadşın gibi davranan birisidir. Daha önce girmeyenleri de bekleriz.

www.demirdemirkan.net/forum
www.demirdemirkan.com

OnurBattal demiş ki:
Arkadaşlar Demir Demirkan'ın albüm çıkarmama olayı söz konusu değil. İstanbul 2004 albümünden daha sert albümler yapacak. Bir diğeri bi kaç yanlış şey yazılmış düzeltmek istiyorum.
Demir Demirkan ibanez rg570 kullanıyo. Köprü manyetiği Dimarzio x2n, neck Dimarzio paf pro. Single ı bilemiyorum :)
Bir diğeri kendisi Adanalıdır. Çok sempatik cana yakın, ben rockçıyım triplerini girmeyen arkadşın gibi davranan birisidir. Sizde ona yakınlaşmak soru sorup cevap almak isterseniz www.demirdemirkan.net adresine gelip foruma üye olabilirsiniz.
demir demirkan artık albüm çıkarmayacak.sadece belgesel ve film müzikleri yapacağını ve ortalarda gözükmeyip sadece isminin piyasayada yer alacağını belirtti.en son gelibolu adlı filmin müziklerini yapmış

demir demirkan artık albüm çıkarmayacak.sadece belgesel ve film müzikleri yapacağını ve ortalarda gözükmeyip sadece isminin piyasayada yer alacağını belirtti.en son gelibolu adlı filmin müziklerini yapmış

bunu da nereden çıkardın şimdi??? geçen akşam demir demirkan cine 5te başka yerde yok programına konuk oldu...projelerinden bahsetti...şu an sertabın türkçe albümü için çalışıyorlarmış.. 3-4 ay sonra çıkıyomuş....mangayı falan sordular.. o da zaten çıkması gereken birşeydi.. eğer müzik şirketi daha fazla kar etmek istyorsa onları meşhur yapmaz dedi... bu arada beni şaşırtan bişey söyledi...
Arkadaşlar Demir Demirkan'ın albüm çıkarmama olayı söz konusu değil. İstanbul 2004 albümünden daha sert albümler yapacak. Bir diğeri bi kaç yanlış şey yazılmış düzeltmek istiyorum
abi demir abi heryerde başka konuşmuyorsa ve ben de işitme duyumu kaybetmediysem şöyledikleri şöyleydi..."yaa zaten ileride bir albüm yaparsam artık bu son albümdeki sert çizgimi biraz daha değiştirmek, yumuşatmak istiyorum..." cümle 1e1 aynı cümle değil ama söylediği şey nerdeyse bunun aynısıydı....yani ilk 2 albümü tarzında birşeyler istiyor..... eeee şimdi n'olucak dersiniz,????

tartısmayı zamana bırakmak en ıyısı galıba.bekleyın ve gorun album cıkacak mı cıkmayacak mı?
buyudugu yer ızmır oldugu ıcın oyle yazdım.
onur battal sen acıbademde mı oturuyorsun?

Hayır orda değilim.
Arkadaşlar dediğim gibi müziği bırakması söz konusu değil. Kendi web sitesininin forumunda da açıklamasını yaptı. Gazetecilerin yalan yanlış haberler uydurması.
Albümün tarz olayına gelince; kendisiyle yazın görüştüğümde bu sert albümle çok iyi bir çizgi yakaladığını söylemiştim. Devamı da gelecek demişti.
Fakat yazdan bu yana fikirler değişmiş olabilir.
Ama DD'nin Dünya benim gibi soft bir albüm yapmasını da beklemiyorum.

ne yumuşaması ya?..adam müziğini etkilio die sony den ayrıldı..daa sert müzik yapabilmek için..bence yanlış bilgi almışsınız...yumuşama fln söz konusu diil BENCE ...

Jaimzhat demiş ki:
ne yumuşaması ya?..adam müziğini etkilio die sony den ayrıldı..daa sert müzik yapabilmek için..bence yanlış bilgi almışsınız...yumuşama fln söz konusu diil BENCE ...

pentegram - trail blazer
...........................bu noktalarda penegram ile bi albüm daha yapar demir demirkan(anatolia)sonra da kendi solo albümlerini yapar.2004 istanbul dışında çıkarttığı solo albümlere bak demirin pop havası var.2004 istanbul ile biraz kendine geldi.bi trail blazer ı dinle bir de 2004 hariç dier solo albümlerini dinle kardeş :)

Geri