Kehanet (Heavy Metal) - Ankara

junkcan demiş ki:
Bronx demiş ki:
Arkadaşlar başsağlığı dilemekten başka bi şansımız yok.Gerçekten çok büyük geçmiş olsun konser bahane umarım en yakın zamanda iyileşir...

başsağlığı mı adam ölmemiş ki mert?
geçmiş olsun dileklerimi iletin Emre'ye.

Bayram gezmesindeyim :) ayrıca üzüldüğüm için alel acele diyorum şimdi sen tutup boncuk arıyorsun ama nerde?

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Selamlar ;

Bateristimiz Emre bir trafik kazası geçirdi ve şu an hastanede yatıyor.Hayati bir tehlikesi olmadıgını ögrendik ama kötü bir durumda.Haberi dün aldık grupça şok olduk.Burayada yazıyım burdaki dostu yakını haberi olmayan varsa diye.Umarı(z)m en kısa zamanda iyileşir dostumuza çok büyük geçmiş olsun diyoruz burdanda...

Kehanet ' e eskidende grubumuzda baget sallamış olan çoğunuzun tanıdıgı Doruk eşlik edecektir.
çok geçmiş olsun. bi baterist için gerçekten çok kötü bi durum. durumun ciddi olmaması sevindirici

Eywallah beyler hepinize çok teşekkür ederiz ilginiz için , Emre ' ye iletecegim hepsini...

Aldıgım bilgilere göre Emre ye 100 km hızlı bir araç çarpmış köprücük kemigi kırılmış , şu an yatıyor hala , durumu iyiye gidiyor acil şifalar diliyoruz...

Kehanet 22 Ocak Garage Konserine çıkmama kararı almıştır.Sebebini merak edenler 7. sayfada organizasyonla ilgili bir şeyler yazmıştım okuyabilirler...

Sorumluluk gerektirir bazı işler :!:

geçmiş olsun ...bizimle birlikte aynı sahneyi paylaşamayacak olmanıza üzüldüm bir dahaki organizasyonlara artık,çıkmama kararının kazayla bi ilgisi yok mu yani?

Kazayla ilgisi yok Yenerciğim , Emre organizasyon hatası nedneiyle çıkmama kararı almış.Belki de haklıdır orgaizasyon da hata vardır 1 ay önceden ayarlayamadı herşeyi son haftaya sarktı belki...Fakat onun yerine sen 1 ay önceden konser alametlerini yaymışsın Emrecim...Diyecek birşeyim yok sana,çıkmanızı da çok istiyordum çok içten bi şekilde söyledim bunu.Sağlık olsun

Konsere beklerim..

Evet mertcim konserin reklamını 1 ay önce organizatör yapacagına ben yapıyorum nekadar garip degilmi ?Konsere 10 gün kalmış hala afiş yok çıkacak gruplardan belli olmayanlar var , daha öncede bunları yaşadık sonuçlarını gördük.vs.vs. herneyse organizasyonu şimdi eleştirmek istemiyorum çıkmama kararı bizimdir kazayla ilgisi yoktur...

Konserde sizlere başarılar

Arkadaşlar talihsiz bi kaza geçirdim ve cidden çok ucuz atlattım.Düşünen ve yazdıklarıyla yanımda olan arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.Şu an iyiyim 1 ay sonra kırıklarım iyileşecekmiş (umarım), daha sonra ise çalışmalarıma kaldığı yerden devam edeceğim..Grup arkadaşlarıma ayrı teşekkür ediyorum yanımda oldular.Ama inanın bana danışılmadan benim yerime herhangi birinin (konser iptal olsa dahi) kısa bi süre için (ya da devamen) geçmesi pek alkışlanacak bi durum değildir; bunu belirtmek istedim.Grubu oluşturan kişiler asla grubun üstünde değildir.Görünüşte ya da gerçekte olsun (grubun reklamı dahiliyesini karşılayan kişilerin, frontman gibi, ön planda olması hariciyle) bu farketmez.Ama bilindiği üzere grubu ya da topluluğu (her ne şekilde çağırıyorsanız) bireyler oluşturmaktadır.Bu açıdan topluluğun devamı ve çalışmalarını idame ettirebilmesi için fertlere ihtiyacı vardır.Çok zor durumlarda, vokal yapabilen gitaristler gerektiğinde solist namına performans sergileyebilir ama bana sorarsanız (tamamen kendi tasarrufum olmakla beraber) grubun oynamaz, kısa vadede yerine başka alternatif bulunamaz (bas, gitar ve davul) bireylerinin mevcut topluluk içinde alternatifleriyle (zor durumlarda dahi) değiştirilebilir olması grup açısından pek sağlıklı olmayacaktır.Bu grubun henüz yapısal alanda gelişemediğinin apaçık bir göstergesidir.Tarihte hatta Iron Maiden tarihinde bu olaya benzer bi olay yaşanmıştır.Bardaki (ya da herneyse) görevlilerle, konser öncesi, kavgaya tutuşan vokalist Paul Di'anno polis tarafından gözaltına alındığında Steve Harris vokali de üstlenerek konsere devam etmişti; ama maiden asla davulcuları olmadan (bilgimce) bi konser vermedi.Bu fikre binaen ben bunun grup içindeki yerimin ya da paylaşımımın güçlü olmadığına alamet sayarım ve asla bunu kabul etmiyorum.Şu halimde bu forumda düşüncelerimi öz yazımla ifade ediyorsam grubu düşündüğüm apaçıktır aksini iddia edebilecek olan varsa boynum kıldan incedir.Bu sebepten dolayı grubun benimle yollarını ayırma kararı varsa bunu bilmek isterim ama böyle bir karar alınmadıysa ve yerime zor bi zamanda alternatif sağlanabiliyorsa bu bana bi saygısızlıktır.Saygısızlık umrumda değil ama grubun dirayeti bu kadar vahim olabilecek kadar zayıfsa bunu önlemek için elimizden geleni yapmalıyız.Bu ülküyü gerçekleştirme yolları sadece (istenirse) grup arkadaşlarıma aktarabileceğim fikirlerle olabilir diye düşünüyorum.Aksi takdirde grubumun bi nevi yöneticisi (!) olan kişilerin buna karşı çıkması durumunda ben de durumumu bildirip gruptan ayrılma kararı alabilirim.Bu yazıyı okuyup bu adam kendini ne sanıyor sanki bana Iron Maiden davulcusu diyebilecek biri çıkarsa şunları söylemek isterim:
Küçük umutlarla kurulan güvenle birleştikten sonra umut üretebilen bi topluluğun ürün elde etmesini sağlamak, güven verebilmesini sağlamak için sağlam temellere ihtiyacı vardır.Tam temel atılırken yanlış bir iradeyle gerçekleştirilenler ürünün kalitesini etkilemeyecek midir?Bu fikre binaen de o temel iyi bi şekilde beslenirse kalite ortaya çıkmayacak mıdır?Uzun lafın kısası idare bireylerin grup içindeki rahatça söz haklarını kullanabilmeleriyle yani iletişimle olacaktır.Aksi halde Türk müziğinden bişeyler beklemek büyük performanslar beklemek büyük dünyaca ünlü topluluklar beklemek ne derece mümkündür?Saygılarımla..

Emrecim öncelikle çok büyük geçmiş olsun ve olayları duydugumuzda nekadar şok oldugumuzu ve üzüldügümüzü görmeliydin...

İlk olarak şunu söylemek isterimki yazdıkların konusunda haklı oldugun kısımlar var fakat bunları forum ortamında degilde kendini toparlayınca yüz yüze konuşmak daha mantıklıdır sende biliyorsun...Ama madem yazmışsın bende burdan sana ve okuyan herkese açıklama yapacagım...

Şimdi beni tanıyorsunki eğer bir konuda verilmiş bir sözüm veya herhangi birşey varsa iki elim kanda olsada onu yerine getirmeye çalışırım.Organizatörle konuştugumuzda bu olayların hiçbiri olmamıştı ve sen ve tüm grup arkadaşlarımında onayını aldıktan sonra konsere tamam çıkıyoruz şeklinde organizatöre konuştum.Ve organizasyonun ilk görüntüsü çok ciddi ve büyük bir organizasyondu bana taa ozamandan afiş hazır gruplar kesin herşey tamam gibi cümleler kurulduda ben okeyi verdim.Senin geçirdigin bu talihsiz olaydan hiçbirimizin haberi yoktu , taaki ben niye ses seda çıkmıyo diye 2 gün öncesine kadar seni arayıp ulaşamayıp sonra ev telefonunu bulup ordan ailene ulaşana kadar...Sonucu 4 ümüz düşündük ve bu konser için yerine geçebilecek bir baterist bulma kararı verdik.Böyle sağlam ve emek verilmiş gibi gözüken bir organizasyonun organizatörüne gidip herhangi bir bahaneyle biz çıkamıyoruz demek bence çok aptalca bir iş olurdu.Sonuç olarak eskidende grubumuzda çalmış ve çok emek vermiş olan doruk la görüştük oda tamam abi ayıp ettiniz Emre ye geçmiş olsun ben bu konser çalarım dedi.Sana yapılmış bir saygısızlık görmüyorum ben burda , senin rahatsızlıgın sonucu yerinde o olacaktı 1 konser için.Devamlı bir baterist olayı asla düşünmedik şu ana kadar ! Yazdıgın bu yazıdanda ben anlıyorumki sende grubuna hiç güvenmiyorsun ??? Bu iş istek işi heves işi , bu grupta kimseyi zorla tutmayız , isteyen gelir kankamız cigerimiz olur çalar , istemeyenede eywallah alır başını gider...Eger gruptan ayrılma gibi bir niyetin varsa ki öyle anladım bunu burda herkesin önünde duygu sömürüsü yaparak belirtecegine arkadaşlar ben ayrılıyorum dersin adam gibi çıkarsın.

Grubun yapısı konusunda sundugun fikirlerde doğru olsaydı örnek verdigin Iron Maiden grubuda şu an yapısal olarak oturmamış bir grup olurdu.Bildigin üzere profosyonel anlamda bir grup olduktan sonra bile 6-7 civarında eleman degişikligi yaşamış bir gruptur Iron Maiden...

Yazdıgın yazıdada grubun kurucusu yöneticisi diye bahsederken beni kastetip laf sokma eylemlerine giriştigini farkettim.Şunu söyleyeyimki bu grupta çalanlar bana ait müzisyenler degiller , benim kölelerim degiller bunu bu şekilde neden yansıttın anlam veremedim öylemi davranıyorum ?
Gruptaki herkes aklı başında belli yaşa gelmiş adamlar kimsenin benim böyle ben sizin başınızdayım ben ne dersem o olacak gibi bir sıfata bürünmeme izin vermez bu bir , ikincisi ; senin söyleyişinle bu grubu kurdum veya yönetiyorum . Bu grupta kararlar ortak alınıyor , müzige ortak emek veriliyor yönetici dedigin kişide(ben) aslında bence ayak işinden başka bi iş olmayan grubun organizasyon işlerine bakıyor.Studio ayırtıyor ortaya sürekli gelişme yönünde fikirler sunuyorum vs.

Hazır bu konular açılmışken şunuda belirtecegim , madem grupta dayanışma birlik beraberlik istiyorsun ; grupda işler kötüye giderken emre(ben) bok ettin oluyor grup iyiye giderken biz başardık oluyor.Bumu birlik beraberlik ? Yani grup kötüyken ben yokum , iyi işler başarırsak tamam ben bu grubun elemanıyım...Ben bunun gibi daha birçok şeyi alttan alıp bu grupla ugraşıyorum sen gelmiş bana karşı neler yazıyorsun...

Hasta yatıyorken seni arayıp yerine doruk çıkacak haberin olsun dememimi bekliyordun? Sen yokken 4 kişi tarafından verilmiş bir karardır bu ve 4 kişi evet diyorsa birşeye seninde hep istedigin gibi demokratik bir şekilde bu iş 4 tane evet kararıyla onaylanmış demektir...

Sonuç olarak organizasyonu gördümkü bana söylendigi gibi degil , bana söylenen 3 tane asıl grupla henüz hala görüşme bile yapılmamış afiş ortada yok ve ben bu organizasyonun böyle oldugunu bana palavra atıldıgını gördüm ve organizasyondan ayrılma kararını verdim...

Davulcumuz Emre;

- Neden böyle kamuoyu açıklaması gibi bir konuyu aramızda kalması gerekirken herkesin içinde resmi bildirge gibi yayınlama ihtiyacı duydun?

-
Grubu oluşturan kişiler asla grubun üstünde değildir.
Bu yüzden grubun menfaatine olan bir organizasyonu iptal etmek istemedik.

-
Tarihte hatta Iron Maiden tarihinde bu olaya benzer bi olay yaşanmıştır.

Evet bir olay değil iki olay var buna benzer. Clive Burr'ün sağlık sorunları ile devam edememesi sonucunda Steve Harris grubu dağıtmadı. Ne yaptı Nicko McBrain i kadroya dahil etti. Biz temelli bir eleman değişikliği yapmadık bir konserlik grubun menfaati için açılan boşluğu geçici olarak doldurmak istedik ama sen bunu nerelere çekmişsin...

-
grubun oynamaz, kısa vadede yerine başka alternatif bulunamaz (bas, gitar ve davul) bireylerinin mevcut topluluk içinde alternatifleriyle (zor durumlarda dahi) değiştirilebilir olması grup açısından pek sağlıklı olmayacaktır.Bu grubun henüz yapısal alanda gelişemediğinin apaçık bir göstergesidir.

Asıl böyle bi sorunun geçici olarak kapatılamaması grubun yapısal alanda gelişmediğini gösterir. Diğer 4 eleman arasındaki uyum devam ederken düşenin yerine işini bir misafir olarak iyi yapacak biri alınıp yola devam edilebiliyorsa bu temelin sağlam olduğunun göstergesidir

-
düşüncelerimi öz yazımla ifade ediyorsam grubu düşündüğüm apaçıktır

Evet özyazınla bunu burda ifade etmen grubu ne kadar düşündüğünü çok iyi gösteriyor :!: :!: Aksini iddia ediyorum malesef. Ben bu yazından malesef "Bensiz zaferi neyleyim ben?" şeklinde bi sonuç çıkarıyorum. Haksızsam boynum kıldan incedir.

-
Aksi takdirde grubumun bi nevi yöneticisi (!) olan kişilerin buna karşı çıkması durumunda ben de durumumu bildirip gruptan ayrılma kararı alabilirim

Bu sözde yöneticiyi diğer 3 kişi ortada göremezken sen bunu kafanda yaratıp buraya yazabiliyorsan, kusura bakma ama yaran var ki gocunuyorsun.

-
Türk müziğinden bişeyler beklemek büyük performanslar beklemek büyük dünyaca ünlü topluluklar beklemek ne derece mümkündür?Saygılarımla..

Evet Türk müziğinden çok büyük şeyler almış olamamamızın baş sebebi ülkemizdeki maddi ve teknik sorunlardır. 2. nedne ise bi çok grubun duygusallık kurbanı olup dağılmasıdır. Neden binlerce iskandinav grubunun yükseldiğini onların duygusallıklarına bakarak anlamak çok zor değil.

Milli Mücadelemiz sırasında (Çılgın Türkleri okuyorum da orda yeni okudum :)) Bi albay taburunu eğitirken hedefe saldıracak askere "Koş!" Emrini verdikten sonra, "Yanındaki düşse de durma koş! Düşeni sıhhiyeci toplar..." diyor. Konu ile alakalı gördüm yazdım.

- Son olarak yanlış şeyi yanlış yerde tartışmak isteyerek grubunu ne kadar düşündüğünü anlamış olarak, en içten geçmiş olsun dileklerimi iletir, açık yollar dilerim.

emreye katılıyorum...davulcu kardeş seni tanımıyorum başta geçmiş olsun...bende davulcuyum ve ne olursa olsun eğer bi konser varsa ve bu konsere çıkılma kararı alındıysa yerime gelicek kişi bu işi yapabilecekse grubumun adını kötüye değil iyiye götürecekse bana sormalarına hata bunu düşünmelerine bile gerek yok...
Bu arada KEHANET grubu ksra bakmayın abiler...(onlar biliyo):p

karışmayayım diyecem ama böyle halka açık bi alandaki bi tartışma olunca tutamıyorum kendimi yüzde yüz haklısınız grubun yararına olan herşey gözetilmelidir ki bu da şu aşamada geçici bir bateristle geçici bir süre çalışmak olur ne yani grup elemanı iyileşecek diye herkes yasa bürünüp stüdyo da mı yapmayacak?...

Öncelikle geçirdiğim kazadan sonra beni düşündünüz bu beni çok mutlu etti emin olun hepinize teşekkürü tekrar belirtiyorum borç bilirim.Şu var ki benim savunduğum ilk madde grupta (madem) alternatifi düşünülemez (ki düşünülse grubun 2 ya da 3 tane aynı enstrumanı çalan müzisyeni olabilirdi mantıken madem alternatif sunulabiliyo) kişilerin ne olursa olsun yerlerine kısa bi dönem için bile olsa dahi alternatifleri sunulmaması gerektiğiydi tamamen kişisel görüşümü ifade ettim.Bunu duygusallık hele hele duygu sömürüsü olarak yorumlayacak grup arkadaşlarımın olduğunu öğrenmek emin olun beni dehşete düşürdü.Bu benim fikrimle sabit bi olaydır bu konuda ters düştük tamam haklısınız diyelim, ama arkadaşlarımdan birinin senin de takdir ettiğin demokrasi (!) çerçevesinde bireylere danışılarak (!) kararlar alındı demesi ki bana danışılmak bi yana haberini dahi forumdan okumuşumdur; ayrıca madem grup için bu kadar önemli olan bir husus forumda açıklanabiliyor bende grup için önemli saydığım bu olayı forumda paylaşabilirim mantıken aksi düşünen varsa da başka bişey söylemeyeceğim.Duygusallıkla hareket edip bana güvensiz olduklarını (taa başından beri) kanıtlayan grup arkadaşlarım, siz, değil miydiniz bunu bu cevaplarınızdan çekip almak son derece basit.Ayrıca ben olmadan 4 kişinin karar aldığı söyleniyor evet gayet rahat bi şekilde oy çokluğuyla karar alınabilirdi ama hangi demokraside bireyin oyuna gerek duyulmadan (ki grupta bana karşı pek iyi düşüncelerin ve önemsemenin olmadığının kanımca kanıtıdır) bir karar hemen alınabiliyor.Bu duygusallık değil tamamen bir müdafaa-i haktır aksini düşünmek isterseniz demokrasi anlayışınızı da insanlara tebliğ etmiş olacaksınız.Bu kadar demokratik olan grubum, bana sorulmadan, kafasına göre ileriki bir çalışma için playlistine bir şarkı ekleyebiliyor.Bu nasıl iştir bana saygısızlıktan haksızlıktan başka nedir soruyorum.Ayrıca insanların (kndim bişey yaptım demiyorum ilginizi çekerim) o kadar grup için ayak işi yapan studyo ayarlayan bana karşı nasıl böyle bir suçlamada bulunabiliyorsun demesi asıl duygu sömürüsü değil midir?''Bu iş istek işi heves işi'' demek zaafiyeti gösteren (çünkü güya bu hususların gereğini önemini bilmeyen bi insanı grubunuza tekrar katmış olanlar sizler değil misiniz?) arkadaşıma teessüflerimi sunuyorum çünkü bunu kanıksamamış olsam sana cevap verme arzusunda dahi olmam.Haksız olduğumu anlayınca senin doğrularını benimserim ama gereği olduğunda seninde benm doğrularıma en azından saygı göstermeni beklerim.Ayrıca benim cidden gruptan ayrılmayı ilk düşündüğüm bu cevapları okuyabildiğim bu saatler değildir, doğru, ben daha önce de yapılan ayrımları, kaytarımları bildiğim için forumda ilk kez saygı duyduğum ve hiçbir günahıolmayan Doruk arkadaşımın yerime geçeceğini öğrendiğim anda grup içindeki yerimi tartışmaya başlamak zorunda bırakıldım.Emre bir yerde demişki örnek sunduğun Iron Maiden grubu 6-7 eleman değiştirmiştir peki soruyorum yerime başka birinin geçirilmesi (iyileşeceğimin ve çalışmalarımadevam edeceğimin haberini ulaştırmışken) ile uzun vade için planlanan eleman değişikliğine gitme olayı arasında nasıl bir bağ kurabildin bunlar arasındaki farkı realize etmen gerek miyormu?Şimdi bu eleman değiştirme konusunu rahatça tartışın demokratik yollarla ben bi yere kaçmıyorum haklı olrak haklılığımın ispatını yapmaya kendimi savunmaya çalışıyorum dediğim gibi hiçbir eleman gruptan üstün değildir.Ama grup onu oluşturan fertlere karşı güvensizliğini bizzat söylemek yerine oyalayıp işine gelince açıklaması grubu oluşturan bireye saygısızlık değil midir?Grup bensiz devam etmelidir.Çünkü eskiden de sineye çektiğim olayların etkisiyle artık çabamın eleştirilmesine müsamaha gösteremem.İletişim eksikliği olayına gelince, grupta playliste şarkı ekleme, konser organizasyonları hakkında bilgiler verilirken grubun canlı performansa aç olduğu söylenip uğraşılırken bizzat ilgilenip ayarladığım performanslar neden önemsenmedi bile.Aralarında İstanbul'un ünlü Bronx'unda (ki gayet güçlü bir organizatör tarafından planlandı sadece demomuz istendi)ve IV Bar gibi işletmelerde performans sunabilmek içinki çalışmalarım önemsenmedi bile.İletişim eksikliği deiğldir bu, bireyin çabasına saygı göstrmemek kısacası bireyi dolayısıyla grubu önemsememektir.Emre senin grup içinde İlter'le beraberken 'Ben ve İlter kesin tayfa gerisi değişken' deme saygısızlığını göstermiş olman beni çok yaralamıştı grubun belkemiği 2 gitarist olabilir ama bu sözle beraber geride kalanların bu iki kişinin insiyatifinde (bence yönetiminde) olması anlaşılmaktadır kanımca yanlışım varsa affoluna.Ayrıca Emre seni 2. kuşak Kehanette yani benim 2. kez davula geçtiğimde hiçbir olay için suçlamadım yalan dersen benim için yaptığın herşeyin kendi çıkarların adına olduğunu ispatlamış olurum grubun yapı ve geçmişini bilenlere.Üstelik sana her zaman herşeyi alma abi üstüne paylaşalım iş bölümü yapalım dediğimde bunu sadece 5 dakika üzerinde durulması gereken bi konu olarak görmüştün o yüzden bu konuda beni asla ve katiyen suçlayamazsın.İlter sana gelince yukarı da belirttiğim gibi gocunacağınız (1 gün öncesine kadar gocunacağımızdı) olayları bana göre hatanızı bu forum kanalında yazma hakkımı bana sorulmadan alınmış önemli bikararın aynen bu forumda yazılmasıyla elde etmiş bulunmaktayım.Sana ikinci düşüncenin de karşılığını yukarıda vermişimdir.''Evet bir olay değil iki olay var buna benzer. Clive Burr'ün sağlık sorunları ile devam edememesi sonucunda Steve Harris grubu dağıtmadı. Ne yaptı Nicko McBrain i kadroya dahil etti. Biz temelli bir eleman değişikliği yapmadık bir konserlik grubun menfaati için açılan boşluğu geçici olarak doldurmak istedik ama sen bunu nerelere çekmişsin... '' demişsin.Ben grubun dağılmasını neden isteyeyim demekki iletişimimiz ve övdüğünüz güvenimiz bu kadarmış bu bir, Clive Burr devam edemeyecektioysa ben düzeleceğim tarihi dahi söyledim bu iki, üçüncüsü tekrar örnek verdiğim Iron Maiden asla Steve Harris ya da Nicko Mc Brain hasta olduğunda yoluna kısa bi süre için ki 3 haftadan bahsediyoruz; başka biriyle alternatif biriyle devam etmemiştir siz daha iyi bilirsiniz saygı duyarım ama bu kadar iyi bildiğiniz bu olaylardan bile yanlış anlamlar çıkarıp üstüne üstlük beni suçlayabiliosunuz.Ayrıca Bensiz zaferi neyleyim demişsinki cidden bayıldım bu sözüne:))Benim bu kararlılığımı bu şekilde yorumlayıp esas olan güvendiğimiz bizi ayakta tutan bu şeyleri nasıl da kendi lehinize ihtiyacınız olduğunda kullanabiliyorsunuz teessüf ederim:))Bu sözde kişiyi 3 kişi göremezken benim görmem tarafınızda tabiiki bi endişe ve kuşku yaratacaktır bu bakımdan yarası olanın kim olduğu çok garip ve açık bir şekilde açığa çıkıyor(sözde yönetici hakkında).İlterişcim o kitabı bende daha dün sabah başlayıp akşam bitirdim süper bi kitap ama nedense milli mücadeleki bu cesurca olayın bizim tartıştığımızla pek ilgisi yok sanırım.Burda benm tartıştığım sadece bana, yani bir grup elemanına yapılan danışıksız işlerin müsamaha gösterilemeyecek kadar sık ve saygısızca gerçekleştirilmiş olmasıdır.Bence en az bana olduğu kadar size de geçmiş olsun hala aynı cepheye saldırıyosunuz zayıf gördüğünüz (güya) duygusallık olarak yorumladığınız cepheme.Ama bilin ki söylediklerimin doğru olduğunu bir gün kavrarsanız umarım kum tanecikleri akıp akıp zihniyetinizi boğacak yeni ideolojilere fırsat tanımayı öğreneceksiniz.Grupta beraber çalıştığım, saygı duyduğum, güvendiğim hatta geçmişte kardeşim deyip beni mutlu eden sonra da elinden geldiği kadar egosuyla bu kardeşliği kendi elleriyle yıkan arkadaşlarıma dahi başarılar dilerim.Hepinize gerçekten çok güveniyorum diyemem ama hepinizi gerçekten sevdiğimi söyleyebilirim.İlter saol bana geçmiş olsun yolunda açık olsun demişsin.Geçmiş olsun teveccühüne minnettarım ama kendi tırnaklarımla halen kazımakta olduğum yolu yine ben belirlerim açık yolar yerine kendi yolumu çizdiiğmi daha kaç kere ispatlayacağım.Ben sana açık yollar dilerim.Umarım açık yollar kendi çizebileceklerinden daha açık olur.Saygılarımla..(Baran abi ve gruba yeni katılan Semih arkadaşıma ayrıyeten teşekkür ederim sizleri tanımak çok güzeldi gerçekten ilişkilerimizn devamını beklerim sizden Emre ve İlter içinde geçerli bunlar çünkü ben sizi kıracak bişey dediğimi sanmıyorum dediysem affoluna..)

Offf kabus gibi :!:

Emre :!: İlk önce forumun amacını , forumda nası konuşuldugunu vs. bi ögren.Bu forumu insanlar grubumuzu dinleyip eleştirilerini sunsunlar diye açtım.Foruma girip grup toplantısı veya tartışması yapalım herkesin önünde diye degil :!: Forumun amacını bir ögren önce :!:

Senin sayende bizde sana cevap vermek zorunda kaldıgımız sebebiyle grubun içindeki herşeyi foruma döküyoruz şu an cevap verirken :!: Ama istedigin buysa bunu da yaparım benim için sakıncası yok yazıyorum :

İlk olarak baştan beri sende farkındasın eminim , senin gruptaki yerin diger 4 elemandan farklı.Senden gruptaki hiçkimse memnun degil başdan beri.Studio ya geç kalıyosun , studiodan erken çıkıp gidiyosun , Studio ücretlerini ödemiyorsun hep biz ödüyoruz , yeni eklenen şarkılar olsun eskileri olsun yeterli emegi vermiyorsun sana studioda ritim ögretmekten bıktık.Bagetin bile olmuyo bazen bukadar sorumsuz bi adamın çıkıp foruma bunları yazması hakkını araması beni nekadar sinirlendirdi bilemezsin.Baştan beri sen bu grupta kiralık davulcu tutmuşuz gibiydin zaten sende farkındasın gelip burda resmen DUYGU SÖMÜRÜSÜ yapıyorsun.Grupça oturup konuşcagımız zamanlarda beraber takıldıgımız zamanlarda sen hiç ortada yoksun , bu grubun bireyi gibi degilsinki zaten.Provaya ve konsere gelip yarım yamalak davulunu çalıp defolup gidiyorsun.Git gel yol paranı bile biz karşılıyoruz.Açık açık söylüyorum bak tekrar senin gruba verdigin emek , zaman , diğerlerininkinin yanında gözle görünecek kadar bile degil.Burda böyle çıkıp grubu çok önemsiyorum havalarında satırlarca yazı yazmakla grubu suçlu durumuna sokmaktan başka birşey amaçlamadıgından eminim.Hele grupta son haftalarda yaptıkların yüzünden seni gruptaymış gibi görmüyorduk biz.

Senin şu yazdıklarınla yaptıgın olay : Hakkını , emegini aramak , ama sen emek vermeden bu gruba bişey katmadan gelip hak ve emek arıyorsun.Yazık...Burda megolomanlık yapan kişi apaçık ortada :senin yazılarından şunlar çok rahat anlaşılıyor : bensiz bu grup efsane olsada umrumda degil bensiz olunca olmaz.İşte sen kendini degil grubu düşünseydin bu konser olayına hiçbi ses çıkarmazdın.1 kişinin grupta zayıf düşmesi yüzünden diğer 4 kişidemi gücünü kaybetsin ? Grubun bu konser menfaatine olacaktı sende biliyorsun.

Demokraside eger 5 kişiden 4 ü onay verdiyse birşeye digeri ister reddetsin ister kabul etsin bu onaylanmış demektir bunu bilmeden bana gelip demokrasi ögretmeye kalkıyorsun off off hem suçluyum hem güçlüyüm sözü cuk oturuyor sana.

Sana bu olayların hiçbiri olmadan rahatsızlıgın düzelince yüzüne birşey bildirecektim.Fakat senin burdan şu anda duymak daha çok hoşuna gidecek sanırım ve okuyan dinleyicilerimizede burdan bildirecegim.Gruptan atıldın Emre bunu bu olaylar hiç olmadan önce günler önce grupça oturup konuşmuştuk ama sana açıklamak burda bugüneymiş.İlterin sana yolun açık olsun sözüyle söylemek istedigide buydu sen başka yere çekmişsin ne diyeyim...
Artık Kehanet in bateristi degilsin bilgin olsun.Yeni bateristini yakında açıklayacaktır grup :!:

Fikirlerimiz aynı olmak zorunda degil herşeyimiz zıt olabilir , neyaparsan yap bişey demiyorum kızmıyorum sana senin fikirlerine saygı duyuyorum Emre.Tek sinirlendigim nokta bunu gelip burda foruma yazman.Grubunu çok düşündügün çok açık ortada zaten.Ama maden öyle işte bende senin hakkında olan bitenleri forumda bildireyim insanlarda yanlış anlamasın hiçbirşeyi...

Aldıgımız kararlar ve uygulamalar SENİN FİKRİNCE sana yaptıgımız saygısızlık ve haksızlık olabilir.Bunlar senin görüşlerin.Ama biraz olaylara ve grupa sadece kendi cephenden degilde genel olarak bir bak ben ne yaptım digerleri ne yapıyor şeklinde bak ozaman daha iyi anlayacaksın bence.Kimseyi incitmek saygısızlık yapmak kimsenin hakkını yemek istemeyiz.Yaptırımlarımız grubun menfaatine.Ve grubun menfaatine birşeyler yaparken grup elemanları bazen fedakarlık göstermelidir.Bunuda ögrenmen gerek kanımca...

Son olarak bende sana geçmiş olsun demek istiyorum ve yolun açık olsun...

Bu konunun burda kapanmasını istiyorum herşey ortada zaten daha fazla açıklamaya gerek yok.

Kehanet ' i yeni davulcusuyla yakın zamanda sahnede göreceksiniz...

Sevgiler & Saygılar

Maelstrom demiş ki:
Baran abi ve gruba yeni katılan Semih arkadaşıma ayrıyeten teşekkür ederim sizleri tanımak çok güzeldi gerçekten ilişkilerimizn devamını beklerim sizden ..

Ya Emrecim seni tanımak da güzeldi ama grupla ilgili bir rahatsızlığın varsa bunu tartışma yeri forum değildir ki..

Konsere Doruk la çıkma kararını hep beraber verdik. Bunun birinci nedeni organizasyona mahcup olmamaktı.. İkinci nedeni ise bizim de gerçekten konsere çıkmak istememizdi. Şunu samimiyetle söyleyebilirim ve sen de biliyorsun ki bomba gibi geliyoruz ve her konser grup için bir diğerinden daha iyi oluyor. Bunu sadece biz değil bizi izleyen herkes görsün istedik...Bu yüzden böyle bir fırsatı kaçırmak istemedik.

Ayrıca bizim senin yerine Doruk'u almak gibi bir planımız olsa bunu çok önceden yapardık. Çünkü Doruk zaten konser repertuarımızı ezbere bilen ve hakkıyla çalabilen bir davulcu..Evet davuldaki eksikler ya da aksaklıklarla ilgili olarak ilter, Emre ile oturup konuştuğumuz doğrudur. ama sen de biliyorsun ki hala seninle birlikte çalıyorsak bunun bir değeri vardır.
Her grupta bu tip şeyler olabilir ama bunları konuşma yeri Turkrock forumları değildir. Yani ben de atıyorum herhangi bir sebepten İlter'e bozulsam ondan sonra buradan 1 sayfa yazı döşesem olur mu?

Son olarak sana çok geçmiş olsun. Yaşadığın fiziksel ve ruhsal travma nedeniyle biraz hassas davranıyorsun bunu anlayabiliyorum. Ama lütfen artık bu konuyu burada fazla uzatmayalım. Eğer konuşma gereği duyuyorsan da hep beraber oturup tartışalım...Acil şifalar dilerim.
BARAN

Saol Baran abi teşekkür ederim açıklamaların gerçekten hoşuma gitti beni de anlayabilecek bi görüş bildirdin.Ben foruma bunu yazmakla bi hata yapmadığımı düşünmeye devam edeceğim.Bende açıkçası gruba adapte olamıyordum farkındaydın çünkü ben cidden gruba tekrar çağrıldığımda bana karşı o kadar yapılan şeyi içime sindirmiştim ama bu saatten sonra konuşmak anlamsız oldu.Yazdıklarım çarpıtılsın umrumda değil, parasız pulsuz gelmem de doğru, bi kere yol paramı veren size de teşekkür ederim, sorumluluklarımın hepsini yerine getirmeye çalıştım ama imkanlarım yetmedi bunu söylemekle düşeceğimi sanmıyorum ama Emre'nin sadece ideolojisine karşı çıkan ben asla gururunu incitmedim bilerek ya da isteyerek ama madem gururumu incitecek sebepleri var eyvallah derim sadece ama asla emeklerime söz edemez!Duygu sömürüsü yapıp yapmadığım da herkesin vicdanına kalmış.Benim görüşümü dinlemeden 4 kişi karar vermekte hakkınızdı eyvallah ama ideolojilerime ters olduğunu sözüyle değilde kendi de bildiği ve umarım vicdan azabı duyacağı iftira ve yalanlarıyla göstermesi beni çok ama çok kırdı.Studyoya kaç kez geç kaldım Emre hep ikimiz 30 dakka önceden gelip bunlar nerde kaldı diye konuşmazmıydık, son çalışma sonrası ailevi bazı sorunlarım nedeniyle erken çıktım ona bişey diyemem ama studyoya geç kaldığımı söylemen gerçekten etkiledi beni.Ben grup için yaptıklarımı biliyorum önemsemeyende sendin ama napalım sen iftira atmayı rahatça yapabiliyorsun napalım yalan doğruyu yensin bakalım.Bir kiracı davulcu olarak beni gören ve güvenmeyen sen nasılda hakkım olanı emeğimi lekelemeye çabalıyorsun.Kiralıkmış peh, neden beni alırken söylemedinde bunları şimdi utanmadan yaptığın eziklik değilmiş gibi söyleyebiliyorsun.Konser sonrası helal abi süperdin diye yalan söylemeseydin Emre madem cesurdun beni kullanmak yerine adam gibi söyleseydin abi olmuyo diye.Yalan söyle Emre nasılsa hepsini doğrularımla çürütürüm.Neyse ben zaten gruptan atılmayı beklemedim ayrıldım triplerine girmeyeceğim eyvallah ben yapacağımı yaptım beceremediysem affoluna.Yapmak istediğim gruba zarar vermek değildi ama ben ne dersem deyim aksini söyleyeceksin zaten uğraşmak istemiyorum artık.Herkesi meşgul ettiğim için özür dilerim ama hakkımı aramak suçum olarak gösteriliyorsa iftiralarla çürütülüyorsam haketmeyen ben değil karşımdaki insanlardır.Hepinize başarılar dilerim..

ben de bir iki şey söylemek istiyorum:

ben aslında grubun her zaman yanındaydım, bir süre öncesine kadar. kuruluşunda, ilk stüdyosunda, ilk konserinde... koraylı kadro, korayın bir türlü gruptan atılamaması, evlenip kaçan solist :) bunlar bir zamanlar devamlı yaptığımız geyiklerdi. neyse mühim olan bunlar değil.

açıkçası bunu söylemek bana düşmez, ama bence bu yaşananlar tam bir hayal kırıklığı. grubun ilk günlerindeki heyecanını ve stüdyo ortamını düşünüyorum da 1.5 senede aradaki kardeşlikten eser kalmamış.

gruba şunu söylemek istiyorum, emreye biraz hak vermeniz lazım. adamın sizden tek istediği geçici baterist konusunu kendisine danışımanızdı. eğer emre yi bundan haberdar edebilseydiniz büyük olasılıkla bunlar olmayacaktı. gerçi işinizi kolaylaştırmış, zaten yollayacakmışsınız. bence bu noktada yanlışınızı kabul edin.

olayların foruma taşınması da bir hata. bunu emreye söyledim. bu sayede grupla alakası olmayan kişiler bile (misal: ben) yorum yapabiliyor. grubun kendi arasında halletmesi gereken işler turkrock forumlarına dökülüyor, insanlar başkalarının da okuyacağını düşünerek, yüz yüze iken söyleyemeyeceği şeyleri forumda söyleyerek üstün olma çabasına giriyor. gerçekten çirkin bi durum bu.

bu arada bateriste isteksiz diyenlere şunu demek istiyorum:adam 10 kişinin izlemediği konsere çıkmak için onlarca ytl harcayarak ziller kiraladı. o zillerle kızılaydan tunalıya yürüdü. 17 inçlik rideı ve o trampeti aynı anda taşımak gerçekten kolay iş değil. sizden yol parası istemesi bu yüzden olabilir mi?

umarım dediklerim yanlış anlaşılmaz, dediklerimin tek kelimesi yanlış değildir. kimseyi de suçlamak gibi bir amacım yoktur. yazılanları okudum ve ben de bişeyler söylemek istedim, haddimi aştıysam kusura bakmayın. kendinizi cavap vermek zorunda hissetmeyin lütfen. kehanet gerçekten başarılı gruptur, umarım emresiz de başarılı olur.

aslında amacım, vakt-ı zamanında grubun kurucusu olan 2 kişi arasındaki kardeşliğin zamanla yok olmasına dikkat çekmekti. ama forumda tartışılanlara değinmeden geçemedim, kusura bakmayın.

bu arada ben çağrı (hatırladınız umarım :) )

Geri