Sınıf 64 (Modern Thrash Metal) - Ankara

Bir de gelememiş olanlar için Playlist'i yazayım.

-Intro
-Territory (sepultura)
-Gitar düellosu :)
-Tornado of souls (megadeth)
-Seek & destroy (metallica)
-The river dragon has come (nevemore)
-Crystal mountain (death)
-Alison hell (annihilator)
-Holywars (megadeth)

Sırası tam doğru olmayabilir. Unuttuğum şarkı da olabilir. (yok yok unuttuğum şarkı yok)

Crossfire_SNF64_fan demiş ki:
Ankaranin genc yetenekleri sinif64 :) :metalhead
Walla serkan hakinda stand-up alemine katilacak diye duyumlar aldim dogrumudur :)
Bu arada artik boynum agrimiyor ne oldu galiba cok excersize yaptik diger konserlerde ??

Saol Uğur desteğin için, çok egzersiz iyidir :) Ne güzel konser sonrası ağrı çekmiyorsun, bir sonraki konsere de bekleriz (şimdiden söyliyim, eğlenceli ve ağrısız olucağını tahmin ediyorum :D )

madden_da_third demiş ki:
benim boynum da belim de tutulmuş durumda...

Ekin sen de sağol, umarım burnun iyi olmuştur bu arada. Belirtiyim elimde senin burnunun kanamasıyla ilgili bir resim var yakın zamanda onları koyucam nete :)

Reggy demiş ki:
muhtesem bir konserdi..bu coverlarla bu grubu tutana aşk olsun :D ...

en baştaki gitar duel hakkında yorum bile yapmıyorum,yapamıyorum..
konserin sonunda tanışma şerifi buldum davulcu da harika bir perofrmans gosterdi..butun elemanları teker teker kutluyorum...

cok etkilendim ve kesınıkle bundan sonra her konserinize gelmeye oncekinden 5 kat daha fazla kasıcam nolur bakalım...

boyle konserlerin devamı(biraz daha fazla seyirci olsa iyi olurdu ama ;) ) dilekleriyle :twisted: :D

Umarım bundan sonraki konserlere de gelebilrisin abi, çok sevinirim seni seyirci arasında görmekten. Bu sene Öss'yi halledip ilerleyen senelerde rahat rahat konser konser dolaşırsın umarım :) Biz de konserlere devam ediyor oluruz işallah :)

Jeff_Loomis demiş ki:
Konser hakkında geç de olsa bir yazı yazayım,

Öncelikle dün akşam oldukça güzeldi. tüm gruplar çok iyiydi. Deja-vu'nun sahne alması da çok güzel bir sürprizdi ben onlardan "kendin coş" (ismi buydu sanırım) şarkılarını çalmalarını beklerdim...

Pin-up beklediğimden çok daha iyiydi. Kız (bayan mı deseydim :) ) olmalarına rağmen iyi müzik yapıyorlar ki pek görülmemiş birşeydir bu. Cover anlayışları çok iyi. Neyi nasıl coverlayacaklarını iyi biliyorlar.

The Next Highway'in sahne performansı gün geçtikçe artıyor. Ama potansiyelleri bu değil çok daha iyisini yapabilirler. Nitekim kayıtları ve besteleri gayet sağlam. Tarzlarını iyi dile getiriyorlar. biraz daha sahne ve canlı performans ağırlıklı çalışırlarsa -ki daha gençler zaten- (sanki ben yaşlıyım :) ) çok daha başarılı olurlar. Bir şu demoyu bir an önce çıkarsalar çok sevineceğim. Güya yazın çıkaracaklardı, kış bitiyo hala ortada demo yok. Ben dinledim gerçi kayıtları ama herkesin dinlemesi lazım.

Kaotik'i ilk defa izledim. Tarzları hakkında hiçbir fikrim yoktu ama çok beğendim. Özellikle son şarkıları "sus be kadın" çok güzel ve orjinal bir beste. Bu grup çok iş yapacak gibi geliyor bana.

Eveet son yorum da kendi grubuma :)

İlk olarak cd'den bir Intro çaldırarak başladık ve bunu ilk defa denedik. Sanırım bundan sonra da böyle yapıcaz. Seyircilerin atmosfere girmesini sağlaması bakımından çok yararlı birşey bu. Daha sonra 3-4 konserdir çaldığımız kendi bestemiz olan isimsiz şarkımızı girdik. Ardından coverlar başladı.

Bir ara davulda sorun çıktı. Sonra Berkay ve benim aramda bir gitar düellosu başladı. (ben başlattım sanırım :) ) 3'er solo attık ikimiz de. Berkay shred'lerle seyirci iyi coşturdu şimdi hakkını vermek lazım. En çok alkışı o aldı zaten. Bense son solomda 6 telli sağ elsiz sweep yaparak ( Nevermore - I voyager solosu) bir nebze de olsa alkış aldım hani :)
Bu düello sırasında çok eğlendim açıkçası. Önceden planlamadığımız bir şeydi. ama güzel oldu.

Seyircinin katılımı ise muhteşemdi. Hepsine teşekkür ediyorum. Az sayıda olmalarına rağmen "öz"lerdi.

Onun dışında pek bi sırıttık gibi geldi bana alternatif gruplar arasında (daha doğrusu alternatif seyirciler arasında). Umarım çok abes bir durum yaşamamıştır oraya pin-up'ı izlemeye gelmiş olan seyirciler. Zira ben nasıl pin-up sahnedeyken eğlendiysem onlar da biz sahnedeyken eğlenmişlerdir umarım.

Gelen herkese teşekkürler, gelemeyenlere ise sağlık olsun diyorum. ama bilsinler ki çok güzel bir konser kaçırdılar. Özellikle kendi adıma ve grubum adına çok iyi çaldığımız bir konserdi. Ses sistemi de gayet iyi olunca herşey çok güzel gitti.

Bir dahaki konsere herkesi bekliyoruz.

+100000000...
Mükemmel bir yazı olmuş. Aynen katılıyorum :)

Bir şey eklemek istiyorum, nedense senin başlattığın şeyler yaratıcı oluyor, senin şarkına yazdığım riffler biel tamamen kendi oluşturduğum şarkıya yazdıklarımdan 10 kat daha iyi oluyor :) Bu duel olayı da öyle oldu gibi, zannedersem bu olayı bundan sonraki konserlerde de yaparız. Doğaçlama olarak çıktı fikir ama iyi oldu gibi :)

Konser süperdi bence: YIKTINIZ ORTALIÐI!!! :taptim

Zaten çoktandır(Metal günlerinden beri) adam akıllı kafa sallayamamıştım süper oldu yani. :metalhead

Playlist seçimi çok iyiydi. Arada sizin düello da baya iyi gitti hani. :p

Hem bence alternatif seyircinin arasında iyi miktarda sağlam metalci de vardı. En azından grubu hakkını vererek destekleyen bir topluluk oluşturduğumuza inanıyorum.

Ayrıca buradan şu anda bizi seyretmemekte olan Berkay'a selamlarımı yolluyor ve gözümün (8O) önünden henüz gitmemiş olan sweep'leri 4 tele uyarlamak için kolları sıvıyorum. ;)(Gerçi bi parça zor olcak ya neyse..) :?

Sonraki konserlerde yine hep beraber azmak dileğiyle.

cem: "ben onlardan "kendin coş" (ismi buydu sanırım) şarkılarını çalmalarını beklerdim... " onu ben de çok bekledim ama...

berkay: "Ekin sen de sağol, umarım burnun iyi olmuştur bu arada. Belirtiyim elimde senin burnunun kanamasıyla ilgili bir resim var yakın zamanda onları koyucam nete " koyabilirsin, izin veriyorum... şahane kanlı mendilim!

bir de gece 5 civarı bir yatıp, kalkıp kusarkene babam horladıkça "Sınıf 64 benim odamda konser veriyor... Naslı yani??" dediğimi hatırlıyorum... :p

Abi muhtesemsiniz ya bir sey demiyorum introyu da ilk kez dinledim canli sen onceden bana dinletmiştin berkay ama ii olmus
Bu arada grup olarak en cok kendinizi sahne durusunda geliştirmissiniz walla helal ne diyim :) artik besteler gelince tutamaz kimse sizi :)

Bu arada o gün hepiniz çok iyiydiniz ama serkanın sahne duruşu daha bir ilgimi çekti... Gurupla olduğu kadar seyirciylede iletişimi süperdi :twisted: fevkalade rahat ve sempatikdi böyle devam :)

Cem :!: hacı biraz daha hareket sahnede ben senin kadar o enstrumana hakim olucam avuda kalkarım sahnede ;)

Sınıf 64; gerçekten de beklentilerimin çok üzerinde bir performans sergiledi. En son Yolcu Bar konserinde izlemiştim. Yine çok iyi çalmışlardı ama işin aslı sahnede (küçük olmasından sanırım) oldukça hareketsizlerdi.

Bu konserde sahede de iyi görünüyordunuz. Gaza gelmemek elde değil siz çalarken olum. :D Umarım başka konserlerde de izlemek nasip olur sizleri.
(Berkay; dün akşam abimle telefonda konuştuklarınızdan bahsediyorum, anlarsın sen ;) )

obaaa gelin tabi ya,umarım geçen seferki gibi olmaz ve bu sefer gelirsiniz gerçekten :) Bu arada geçmiş konserinizi de kutluyorum,izlemedim ama mükemmel olduğundan hiç kuşkum yok,özellikle cem ve berkayın atışmalarını izlemek isterdim...Başarılarınızın devamı dileğiyle...

Hmm, evet Berkay konser kesinleşti. CROSSFIRE'ın siteden duyurulduğuna göre kesinleşmiştir. :D

CROSSFIRE ve SINIF 64 ile İstanbul'da thrash fırtınası esecek... :twisted:

Ve tabii biz de NIGHTWOLVES olarak oradaki yerimizi alacağız. :metalhead

Geri