Kramp

kramp'ı hiç canlı olarak dinleme gibi bir şansım olmadı ama grubun davulcusu alanyada zorbeyle ile çalıştı bu süre içerisin de birçok kez dinledim idris abiyi...ne zamana hatırlamıyorum da üzerinden çok uzun zaman geçti bir gazetenin sol alt kösesinde çok küçük bir yazı hatırlıyorum kramp yeniden toplanıyorlar album falan yapacaklar diye...ne oldu bilmiyorum şuan tüm forumu da bastan okuyamadım belki bu konu ile ilgili de yazılmıştır...eger öyleyse kusuruma bakmayın uyumadan önce buraya yazayım da içim rahat etsin dedim....:) :twisted:

Lisede dergi çıkarırken (6 sene önce falan) telefonda konuşup söyleşi için randevu almıştık. O gün gidemeyip te çok üzülmüştüm. Aklıma geldikçe hala üzülürüm ühü :)

derkeeen...bir sabah erkeeen...haymana ovasında bir garip kuş öterken... lan noldu be?lan ne bu be?
hani biz aynı duvara işiyorduk?aynı şarkıyı dinliyorduk?
nerelere kayboldunuz koca kramp nerelere??? :cry: :evil:
1996-lan noldu
1998-istanbul sokakları...
iki müthiş hard rock albümü...biraz sonra eve gidip lan noldu dinleyeceğim şu gitme var ya bana hard rockı sevdiren şarkıdır!!!küçük küçük damlalar göl olacak yakında-dönmezseniz geriye ;) :twisted:
lan noldu müthiş bir albümdür harika 9 şarkıyı barındırır içerisinde...istanbul sokakları albümündeki kudurmuş azgın sular şarkısında nezih onur nasıl bas çalınır onun dersini veriyor...tek kelimeyle kusursuz...

yankı vermez çığlıklar
bu karanlık boşlukta
düşük voltaj dostluklar
sevgiler paramparça
kabuslarım bırakmaz
daha da bir sakar oldum
bu işler sensiz olmaz
bak bön bön bakar oldum
gitme gitme
bak yalvar yakar oldum
gitme gitme
dur nolur gitme...
kramp-lan noldu-1996

böyle bir power balladı bize dinlettiren kulaklarımızın pasını alan beni her daim mest eden krampa ne denir ki
eyvallah koca yürekliler...
sizi seviyorum :)

kramp forumunu okurken hem mutlu oldum hem de üzüldüm.kıymet bilmeyi asla öğrenemeyecek bir çoğumuz sanıyorum ki.o bahsedilen konser ortamları falan üzücü gerçekten.ayrıca nette bile krampla alakalı çok az bilgi var ne yazık ki.
istanbul sokakları,lan noldu,kanatlarım olsa,kudurmuş azgın sular müthiş şarkılar.

Mary_Jane demiş ki:
kramp forumunu okurken hem mutlu oldum hem de üzüldüm.kıymet bilmeyi asla öğrenemeyecek bir çoğumuz sanıyorum ki.o bahsedilen konser ortamları falan üzücü gerçekten.ayrıca nette bile krampla alakalı çok az bilgi var ne yazık ki.
istanbul sokakları,lan noldu,kanatlarım olsa,kudurmuş azgın sular müthiş şarkılar.

katılıyorum. dinlemeyi sevdiğim çok az türk grup var ne yazık ki; kramp yıllar önce bunlardan biri olmuştu ve hala severek dinlerim.

türk rockında ayrı bir yerde duran kudurmuş azgın sular da kramp imzalıdır...müthiş şarkıdır tekrar tekrar dinlenesidir takdir vesilesidir... :roll:
nezih onur bas gitar nasıl çalınmalı sorusunun yanıtını bu şarkıda fazlasıyla veriyor...ders falan almaya gerek yok...
kusursuz şarkı...ne dense boş............ :twisted:

KRAMP GELİYOR !!!

80'li yılların efsanevi grubu Kramp hiç dağılmadı ki geri gelsin.... :)
Müzikal çalışmalarına '96 yılında "Lan N'Oldu" ve '98 yılında "İstanbul Sokakları" albümlerinden sonra suskun bir şekilde devam eden Kramp konser ve turne faaliyetlerine yeniden başladı... Sevenlerine duyurulur...İlk konserleri 25 Mart ' da Antalya ' da olacak...Etkinlikler bölümünden bakabilirsiniz :LOL:

Re: KRAMP GELİYOR !!!

mary_canoba demiş ki:
80'li yılların efsanevi grubu Kramp hiç dağılmadı ki geri gelsin.... :)
Müzikal çalışmalarına '96 yılında "Lan N'Oldu" ve '98 yılında "İstanbul Sokakları" albümlerinden sonra suskun bir şekilde devam eden Kramp konser ve turne faaliyetlerine yeniden başladı... Sevenlerine duyurulur...İlk konserleri 25 Mart ' da Antalya ' da olacak...Etkinlikler bölümünden bakabilirsiniz :LOL:
eyvallah kardeşim de bu kadar yıl hiç ses-seda çıkmadı biz de doğal olarak panik yaptık... :roll: süper haber :D
hard rockın aşmış topluluğudur kramp...babadırlar....müthiştirler...ne dense az yahu... :twisted:
yok mu yeni çalışmalar, albüm falan???? :evil:

baRock demiş ki:
istanbul yokmu ya.yada grubun çalışmaları hakkında bilgi alabileceğimiz bi site falan ???
Antalya 'daki ilk konserden sonra Eskişehir,Ankara,İstanbul,İzmir... sıradaki şehirler..Ancak kesin tarihler belirlenmedi..
Gruba Kramp olarak ulaşabileceğin aktif bir internet sitesi şuan da yok,ancak yakında yeni web sitesi açılmış olucak.Eğer iletişim kurmak istersen grup müzikal çalışmalarına Alanya' da Zorbeyler olarak da devam ettiriyor.Zorbeyler ve Kramp birleştiler ama Kramp asıl kadrosunu içinde barındırıyor.Bu nedenle mail adresleri zorbeyler olarak geçiyor.Sana mail adresini veriyorum.Buraya mail atabilirsin.
zorbeyler@musician.net

Geri