Abartı Ilanlar

Diğer ilanlarına bakılırsa müzisyen biri arkadaş, ilan büyük ihtimalle doğrudur; ama müzisyen biride orjinal 808 içini çıkarıp 9dx e ne diye takar anlamak mümkün değil..
TS-9DX in TS9 modu ile orjinal TS9 bildiğin bayağı farklı pedallar abi, mod için konulan pot neye sebep oluyorsa pedalı cidden değiştiriyor, dolayısıyla bu muhtemelen bütün bir devre. Bu pedalın içine 808 devresi nasıl yerleştirilmiş TS-9 modu yerine anlam veremedim ben. Yerleştirilmiş olsa dahi 1250 eder mi bilmiyorum? TS808 ve TS9DX alsan 1000 TL etmez herhalde. Ben arkadaşı tanımıyorum açıkçası siz de haklı olabilirsiniz. Yerleştirdikleri devre ne tür bir devre o da ilandan pek anlaşılmıyor ama bana fiyat uçarı geldi.

sahibindene bi custom shop yazıp iç geçireyim dedim .. baktım 4-5 tane var zaten :) Neyse gözüme bi A.İ vakası kesişti.Yanlışım varsa düzeltilsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...id-gilmour-stratocaster-relic-217009100/detay

Fender Cstm. Shop David Gilmour Sign. Strat NOS MN - Tune-L Musical Instruments Fender & Jackson Türkiye Distribütörü

satan arkadaş 2. eline 4800 dolar ( 13.338 TL ) istiyor , sıfırı 4328 euro ( 13.173 TL ) .Tabi burda bi fark sezdim arkadaşın gitar relicmiş.Ama düşündüm nasıl bi reliclik ikinci el değerini 5.000-6.000 tl yükseltiyor :) Yanlışım olduysa söyleyin arkadaşlar sileyim postu :) uzmanlar değerlendirsin.

Relic modellerde sıfır fiyatı da farklı. Buyrun yurt dışı sıfır fiyatları :

Fender Custom Shop David Gilmour Signature Series Stratocaster - Relic Black/3-Color Sunburst

Fender Custom Shop Custom Shop David Gilmour Signature Stratocaster Electric Guitar

Hatta Musiciansfriend sitesinde Black değil de, 3-tone sunburst relic seçilirse sıfır fiyatı 17bin tl oluyor.

Ekstra olarak; Tune-l sitesi sürekli fiyat güncelleyen bir site değil. Güncel fiyatı almak için aramak mantıklı. Bir keresinde oradan bir gitarın fiyatına bakarak ona göre para ayarlayalım dedik, ancak kur yükselmesi sonrasında site güncellenmediğinden dolayı 500 TL kadar eksik parayla gitmişiz. Böyle durumlarla karşılaşılabilir. Bu tune-l'e has bir şey değil. Mağazalar internet siteleriyle her zaman ilgilenmezler. Do-re'de de olabilir, Zuhal'de de olabilir.

Son düzenleme:
Relic modellerde sıfır fiyatı da farklı. Buyrun yurt dışı sıfır fiyatları :

Fender Custom Shop David Gilmour Signature Series Stratocaster - Relic Black/3-Color Sunburst

Fender Custom Shop Custom Shop David Gilmour Signature Stratocaster Electric Guitar

Hatta Musiciansfriend sitesinde Black değil de, 3-tone sunburst relic seçilirse sıfır fiyatı 17bin tl oluyor.

evet 2 siteyede girdim :=)

yurtdışı fiyatlarına göre bu gitara standart model diyelim 15.000 tl (duz hesap yapalım) .relic modeli ise 16.000 tl (Linklere göre )
aynı standart türkiye'de 13.000 tl ye satılıyor.relic ise 16 da 1 daha pahalı olması lazım düz hesap yapalım yine 14.000 tl olur .
bu arkadaşın sattığı 2. el relic gitar : 13.000 tl ..
bu arada standartın sıfırı Türkiye'de niye ucuz onu anlayabilmiş değilim.

edit gülücük :)

Ucuz görünme sebebi dediğim gibi artan kur oranlarıyla sitenin güncellenmemiş olması olabilir. Bunu en iyi telefonla öğrenebiliriz.
Bir de yurtdışı fiyatlarına vergi eklendiğinde zaten uçuyor. O yüzden eğer ki tune-l'deki fiyatlar güncel değilse, yurtdışına göre uygun fiyat, vergiyi de düşününce. Ha eğer ki güncelse, o zaman yurtdışı sitelerinden bu gitarı almak isteyenler buyursun gelsin Tune-l'den alsın :D

Ucuz görünme sebebi dediğim gibi artan kur oranlarıyla sitenin güncellenmemiş olması olabilir. Bunu en iyi telefonla öğrenebiliriz.
Bir de yurtdışı fiyatlarına vergi eklendiğinde zaten uçuyor. O yüzden eğer ki tune-l'deki fiyatlar güncel değilse, yurtdışına göre uygun fiyat, vergiyi de düşününce. Ha eğer ki güncelse, o zaman yurtdışı sitelerinden bu gitarı almak isteyenler buyursun gelsin Tune-l'den alsın :D

evet buraları okuyan arkadaşlarada söyliyeyim bu custom shop konusu teorilerden oluşmaktadır olabilirde olmayabilirde.Can bey size taktik verdi isterseniz tune-li arıayıp bilgi alabilirsiniz.

İlan keyfide olabilir, veyahut çok sevdiği bi gitardır ayrılamıyordur , kendini kandırmak amaçlı bi ilan açmışta olabilir.İhtimaller .. ihtimaller..
Evet A.İ Çalışanları bu konu hakkında tereddütte.Yardımda bulunmak ister misin ? Hemen Turkrock'a üye ol ve görüşlerini yazmaya başla.Üstelik Turkrock tamamen ücretsiz içeriklerden oluşmaktadır.İstediğin zaman ilan verebilir, yeni medyalarda gezebilir, sorunu sorabilirsin.

baya bir sayfa okuyarak hayretler içinde kaldım desem yeridir. turkrock'ın bu durumlarını çok seviyorum. bilgisiz olan bir sürü insan deyim yerindeyse kazıklanıyor. yazık biriktirilen paralara veya anne babayı ikna çalışmalarına. bu forumu daha çok takip etse insanlar bari

sahibindene bi custom shop yazıp iç geçireyim dedim .. baktım 4-5 tane var zaten :) Neyse gözüme bi A.İ vakası kesişti.Yanlışım varsa düzeltilsin.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Fender Cstm. Shop David Gilmour Sign. Strat NOS MN - Tune-L Musical Instruments Fender & Jackson Türkiye Distribütörü

satan arkadaş 2. eline 4800 dolar ( 13.338 TL ) istiyor , sıfırı 4328 euro ( 13.173 TL ) .Tabi burda bi fark sezdim arkadaşın gitar relicmiş.Ama düşündüm nasıl bi reliclik ikinci el değerini 5.000-6.000 tl yükseltiyor :) Yanlışım olduysa söyleyin arkadaşlar sileyim postu :) uzmanlar değerlendirsin.

Ek not olarak Tüneldeki seri NOS (New old stock), diğer ilan ise normal custom. NOS olayı biraz garip türkçe karşılığı eskiden alınıp hiç açılmadan (koleksiyon vs) muhafaza edilmiş ama kullanılmamış gibi bir durum var. Dokunulmadan refurbished olmuş gibi de denebilir. Gilmour strat'ın normal fiyatı amazonda 5700, NOS'u 5200 dolar, böyle bir ayrım da var.

Son düzenleme:
Geri