Abartı Ilanlar

IMG_0009.PNG

3bin liralık Meksika'larla kıyaslanamayacak bir gitar inanamıyorum :LOL: nakit 1200 ama takasta 2000 eğer satışı uzayda yaparsak 3000 yada paralel Evrende 8000 aslında bu satıcılarda suç yok tüm suç fender de niye 60. Yıl yazarsın insanların kafası karışıyor :D
(Tek normal olan şey fiyatı :) (1200₺) ) keşke bu kadar övmeseymiş daha kolay alıcı bulurdu.

Aynı kişi yurtdışında 6000 dolara satıyor. 23 bin TL... Vigier Expert Retro 54 2011 Black

Burada da başka bir fiyat var... Expert Retro '54

:eek: adamlar iyice uçmuş... Not: Ben de bu ilanı bu başlıkta görüp, google'dan arama yapıp, aynı ilanları görmüştüm. İnanıp, Allah Allah ne biçim bir gitarsa deyip geçmiştim... Vay arkadaş :banghead:

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ipknot-signature-seven-guitar-365203232/detay

Ben bu kafa yapısını cidden anlamıyorum. Sapın kırııp yerine yapıştırılmasını, akort burgularından biri kırıldığı değiştirilmiş gibi lanse etmek ayıp değil midir ya? Kırılan sapın yapıştırılması küçük bi tamirat olarak görülüyorsa performansı etkileyen büyük tamirat nedir? Gitarı fünyeyle patlatıp geri birleştirmek midir? Anlam veremiyorum cidden...

Son düzenleme:
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...akamine-elektro-akustik-gitar-365468112/detay

Sıfırından 6 TL daha ucuz... ( http://www.somermuzik.com/urun/takamine-eg481scx-fb-elektro-akustik-gitar/q?urunid=6622 )

Bir de şunu anlamıyorum. 1 yıl kullanılmış bir akustik gitar ve satan kişi "tam bir sahne gitarı" diyor. Demek ki sahnede uzun süre kullanılmış ki bu kanıya varıyor. E peki, 1 yılda sadece 1 kere tel değiştirmek... Yazık günah yahu. 1 paket akustik gitar teli (git en dandiğini al yahu, 1 paket sigara veya 1 adet 70lik bira içmeyiver) 10-12 lira, Dadi marka bir şey. 1 kere tel değiştirip 1 yıl kullanınca, sanıyorlar ki çok iyi bir şey. Oooo gitarın sıfır durumunu etkilemiyor. Sanki ilk günkü telleri. Tövbee.

Turkiye'deki satilik butun ikinci eller ya sifira yakin ya da sifirdan farki yok zaten.Ben de anlayabilmis degilim bunu.Bir de bazilarinin ikinci eli sifirindan pahaliya satma huyu var.Anilariyla beraber satiyor urunu.

Bana gore gercekten kusursuz bir ikinci el olmadigi surece bir gitarin ikinci el fiyati sifirinin /2 sidir.Daha dogrusu bu iyi bir fiyattir.100 liralik urun 75-80e satiliyorsa sifiri tercih edilir.Fender ve Gibson'larda biraz daha yukarisi olabilir.

Bana gore gercekten kusursuz bir ikinci el olmadigi surece bir gitarin ikinci el fiyati sifirinin /2 sidir.Daha dogrusu bu iyi bir fiyattir.100 liralik urun 75-80e satiliyorsa sifiri tercih edilir.
Şimdi sorarlar ama tabi sıfır fiyatı nerenin sıfır fiyatı diye, çünkü satarken TR alırken USA fiyatlarının baz alındığı değişik bir kafa var güzide ülkemizde, fiyatları isteyen tabiki istediği rakamı koymakta özgür, satılıp satılmaması da onu bağlıyacaktır haliyle, ama durumun gittiği yön şu hale geldi artık, kim sıkışırsa artık ölünün ölüsüne fiyatını verip piyasayı gebertiyor tabiri caizse, alıcı kişi insanlık ölmemiş diye düşünürken, geride kalanlar piyasa ölmüş diye ağlaşıyor. Bir maliyet hesabı vs hak getire, ama tabi senelerce yurtdışının 2-3 katı fiyatlar normal diye dayattırılmış, sonucunda sanal bir piyasa oluşturulmuş, döviz dizginlenebilirken bir yere kadar dönen sistem artık meme yapmıştır. Dolar 1.3 iken birden 5000 usd'ı masaya korkusuzca çıkartabilen yurdum insanı; artık 3'ün 5'in, dövizdeki kurun günlük %0.5'lik çıkışının hesabını yapmaktadır. Daha da çıkacak gibi görünüyor denildiğine göre, ihtiyacı olan iyice araştırsın, ortam düzelene kadar elindekiyle idare etmeye çalışsın, şartlar daha da kötüleşirse enstrumanların ederinin bir önemi kalmayacak çünkü.

Son düzenleme:
Şimdi sorarlar ama tabi sıfır fiyatı nerenin sıfır fiyatı diye, çünkü satarken TR alırken USA fiyatlarının baz alındığı değişik bir kafa var güzide ülkemizde, fiyatları isteyen tabiki istediği rakamı koymakta özgür, satılıp satılmaması da onu bağlıyacaktır haliyle, ama durumun gittiği yön şu hale geldi artık, kim sıkışırsa artık ölünün ölüsüne fiyatını verip piyasayı gebertiyor tabiri caizse, alıcı kişi insanlık ölmemiş diye düşünürken, geride kalanlar piyasa ölmüş diye ağlaşıyor. Bir maliyet hesabı vs hak getire, ama tabi senelerce yurtdışının 2-3 katı fiyatlar normal diye dayattırılmış, sonucunda sanal bir piyasa oluşturulmuş, döviz dizginlenebilirken bir yere kadar dönen sistem artık meme yapmıştır. Dolar 1.3 iken birden 5000 usd'ı masaya korkusuzca çıkartabilen yurdum insanı; artık 3'ün 5'in, dövizdeki kurun günlük %0.5'lik çıkışının hesabını yapmaktadır. Daha da çıkacak gibi görünüyor denildiğine göre, ihtiyacı olan iyice araştırsın, ortam düzelene kadar elindekiyle idare etmeye çalışsın, şartlar daha da kötüleşirse enstrumanların ederinin bir önemi kalmayacak çünkü.
Çok sevdiğim kemal derviş gelmeden düzelmez. Daha doğrusu şöyle bir batmamız lazım temizinden, sonra kur sistemi ile para birimini değiştirelim. Düşsün. Tabi biraz abartı oldu ama bundan sonra dolar her zaman 3 olacak. Biraz aşağı biraz yukarı olur, bu saatten sonra ben 2.5 görebileceğimize inanmıyorum. Nedense Trump başkan olunca %8 e yakın değer kaybı yaşadık. Ben tam tersi olur diyordum. Biz böyle diyoruz da Meksika ne yapsın. Kendi ürettikleri gitarları kaç paraya alacaklar :( :/

Emin olmamakla birlikte şunu söyleyebilirim sadece. Bende 1987 Warlock New Jersey serisi var Gitarın arkasındaki sap ile gövdenin birleştiği yerdeki metal plaka üzerinde kocaman el yazısıyla kazınmış bir Los Angeles ibaresi mevcut. Bunda ise sadece seri numarası yazıyor.
Eger bahsettiginiz NJ serisi bir gitar ise nagoya japan dan geliyor bilinenin aksine. Sirketin merkezini new jersey e tasimasi , los angeles merkezinden sonra gerceklesmis bir hadisedir ve ondan once de nj serilwei vardi , hatta 86 dan sonra nj serilerino kore de cort a uretrirdiler.

Geri