Abartı Ilanlar

Simdi bu isin raconu indirim bittikten sonra ilana koymak olmali ki insanlar sifir fiyatını boyle görmesin. Zuhal'de 4400 küsür. Hatta daha ucuza alınabiliyor.

Ikinci racon ise (burada arkadasin basina gelen hadise) boyle neredeyse 10 yıl öncesinin tasarimi elektronik ürünlerin yıllardır satılmayan stoğu eritmek için zaten hep bu indirimle satılacak olduğu ve %60 indirim gazi ile alınan bu cihazın fiyatının bir türlü normale gelemedigi 😄. Umudunu kaybedip gene de şansını denemek istemiş.
Yuh diyorum yalnız. Sıfır fiyatının iki katına...
Bizim insanımızın "mal" sözcüğüne ne kadar farklı anlamlar yüklediği geldi aklıma nedense 🤣

Ağacı, ton, perdesi, karakteri oturmuş bir gitara yeri geldiğinde çil çil altın verilir, deve kesilir. Her gitarın her şeyi oturmuyor arkadaşlar. Bekleyeceksin. Önce yaşını alacak. Kurtlarını dökecek. Yeri geldiğinde arkadaşlarıyla gezecek, içecek, azacak, aşık olacak, kalbi kırılacak, tekrar aşık olacak. Toyluğunu üstünden atacak. Bir süre sonra sabahları eklemleri ağrı yapmaya başlayacak. Halı sahada maçın sonunu zor getirir olacak. Mabadını yerleştirdi mi kalkmak istemeyecek. Kadro kovalar hale gelecek. İşte o gitar artık olmuştur. O noktada o gitarı alıyoruz...

Şu boomer tayfa ve hatta Gen X. ölünce o vintage gitar piyasasına ne olacak acaba, hakkaten merak ediyorum. Alan gene 59 LP kovalar tahminen de bütün o eşek ölüsü gibi 90'lar 'good wood era' Les Paul'ler vs. ne olacak? Geçen Reverb'den baktım 90'lar LP Custom'a 5000 dölar istiyor manyaklar. La de get, yeni custom shop alırsın o paraya (bana sorsan onu da alma ya o ayrı).

Ben mantık üretmiyorum söylediğim konuya cevap verme ihtiyacı duyunca mm1 örneğini veriyorsunuz ne alakası var? konumuz mm1 değil gördüğünüz üzere her gitarın kendine göre stoğa girme durumu var. Bu gitarı takip edip beğenen biri zaten iyi biliyordur eğer hemen stoğa girerse ve bu ilandan ucuza olacaksa alır zaten. farzedelim bu gitar aylar sonra 28-30 bandında mağazaya geldi, mağazadan da pazarlıkla aldı ki o pazarlık %5'i geçmiyor aaa pardon forumda hemen hemen herkesin tanıdığı olduğu(!) ve bana, zuhalde %10 indirim yapıyor diyengillerden değilsek. alacağınız fiyat ortadadır. Hangi dünyada yaşıyorsunuz da bilmem de ilanda gördüğüm gibi ise gitar sıfır durumda ve kimse size stokta olmayan fiyatı (24.750) üstünden %20 indirimle bu gitarı size satmaz. Satıcıya direkt 18-20 bin teklif edersiniz onu kabul eder etmez onu bilemem ama bu da piyasa normali değil. hayal dünyasındasınız yani.
Vallahi bayağı Keriz arayan bir satıcının avukatı gibisiniz ama saygım var tabiki sizede.
Ne desek adamın Kazıkçılığını savunacak birşey bulursunuz.Sonra biz hayal dünyasında oluyoruz:))))
O kadar insan ilanın tuhaflığına ve kazıkçılığına değinmiş sizin dışınızda ama her fikre saygılıyız.
Selametle.

Çokta Suhr benzeri olduğunu düşünmüyorum ben?
Birde Fiyat zaten 2. el fiyatının 2 katı konmuş neredeyse sizce Normal mi yani?

2. elinin 2 katı fiyattan

MM1 Tab takip ettiğim bir gitar Stokta kalmıyor ancak kısa süre sonra tekrar stoğa girdiğini görüyorum yani gitarlar ve fiyatlar hala güncel.Kendinizce ürettiğiniz mantıkta hatalarla dolu bu kazık fiyatlı ilanları bu kadar savunmanız ilginç.Farzedelim gitar aylar sonra stoğa 28-30 k ile geldi.Mağazadan pazarlıkla yine daha ucuza alırsınız.İlanlar gerçekse bence yapılan şey öyle veya böyle FIRSATÇILIK.
Ben 2. ele yarıya düşen ''diyengillerdende'' değilim bu arada.Alıp eve koyduysanız gitarı artık 2. el DİYENGİLLERDENİM.Artık yarı fiyatımı olur %20 aşağısımı olur satıcıya kalmıştır.
Ama %20 fazlası FIRSATÇILIK Olur (?)

%20'ye.. ehh yine de gelişme var sizin adınıza metaverse alice diyarından hayal dünyasına geçmişsiniz yakında gerçek dünyaya da geçersiniz. Neyse, yazacak birşey kalmamış zaten meramımı anlattım.

Yorum yapmayacağım. Sadece manyetik yuvalarının yaşadığı drama bir bakın, gerisini size bırakıyorum.

Oldukça deneysel bir çalışma olmuş. Bas manyetiğinin montajı için manyetik yuvalarına biraz ince işçilik yapmışlar:) Tonunu merak etmiyor değilim açıkçası.

Yorum yapmayacağım. Sadece manyetik yuvalarının yaşadığı drama bir bakın, gerisini size bırakıyorum.

Luthier Fatih her kim ise şu ilanda ki resimler sayesinde gidilmemesi gereken bir Luthier olduğu kanısı oluşturdu bende.

Fatih'in yanında çalışan bir Volkan vardı, o olabilir.

Boya işçiliği de, manyetik yeri de kötü olmuş. Djent çalınıyor diye bas manyetik takmak ve bunu Luthier'in yapması, bilemiyorum Altan...

Son düzenleme:
Geri