Abartı Ilanlar

Yani stokta yok ama belki olan çıkar. Zuhal 74 bin tl. Reverb fiyatları 1000 ile 1200 dolar arası 2 bin doları bile anlarım satılmaz bekler yine. Ama Türkiye mağaza fiyatının sıfırından daha pahalı 2. El ürün koymak ‘abartı’ kelimesini tam karşılıyor sanırım.

Bu arkadaş gitarın custom shop olduğunu iddaa ederek 150'ye satmaya çalışıyordu. Yine insafa gelmiş de başlığı güncelleyip fiyatı yeni ülke standartı olan "sıfırdan az pahalı"ya çekmiş.

Ürün fractal audio fm3 turbo. Bir süredir kovalıyorum sayılır. Markanın internet sitesinde 999 dolar. 30bin tl civarlarında. Abimiz 60bin tl istiyor. Axe fx3 fiyatını yakalamış abimiz nerdeyse. 35 bile olsa alcam işte…. Ama…. Bilmiyorum….

Ürün fractal audio fm3 turbo. Bir süredir kovalıyorum sayılır. Markanın internet sitesinde 999 dolar. 30bin tl civarlarında. Abimiz 60bin tl istiyor. Axe fx3 fiyatını yakalamış abimiz nerdeyse. 35 bile olsa alcam işte…. Ama…. Bilmiyorum….
Abicim iyi güzel söylüyorsun ama USA fiyatıyla karşılaştırmak acayip büyük ve gerçek dışı beklenti içinde olmaktır.
Ilan sahibini tanımam, Avrupa piyasasını takip ediyorum, bir ara ben de almak istemiştim.
Ürünün Avrupa'da tek resmi distribütörü ve satışı var ordaki fiyatlar da aşağıda görüldüğü gibi, USA in en az 40-50% daha fazlasına ki Euro ile, dolar değil. Avrupa'da mk1 in bile ikinci eli 1000-1100 eurodan başlıyor.
59-60 bin TL tabii ki fazla, ama 30-35 beklentisi içine girmek biraz gerçek dışı. Türkiye'de 45 bile bulursan öp başına koy derim. Ama dersen ki USA'den tanıdık aracılığıyla getireceğim orası başka.
Screenshot_2023-12-31-17-52-48-881-edit_com.android.chrome.jpg

Abicim iyi güzel söylüyorsun ama USA fiyatıyla karşılaştırmak acayip büyük ve gerçek dışı beklenti içinde olmaktır.
Ilan sahibini tanımam, Avrupa piyasasını takip ediyorum, bir ara ben de almak istemiştim.
Ürünün Avrupa'da tek resmi distribütörü ve satışı var ordaki fiyatlar da aşağıda görüldüğü gibi, USA in en az 40-50% daha fazlasına ki Euro ile, dolar değil. Avrupa'da mk1 in bile ikinci eli 1000-1100 eurodan başlıyor.
59-60 bin TL tabii ki fazla, ama 30-35 beklentisi içine girmek biraz gerçek dışı. Türkiye'de 45 bile bulursan öp başına koy derim. Ama dersen ki USA'den tanıdık aracılığıyla getireceğim orası başka.
163022 eklentisini görüntüle
Neden bu kadar acımasız hayat….

Neden bu kadar acımasız hayat….
Thomann falan çok uygun diyoruz ama fiyatlar cidden çok fark ediyor USA<Avrupa<<Türkiye arasında. Biraz da markayla da ilgisi olabiliyor bazen. Mesela black Friday dönemi herkes 24-25 bine Headrush Core alabildi Türkiye'de. Avrupa'daki fiyatı da o kadar zaten. USA desen dolar ve Euro arasındaki fark kadar sadece aradaki fark ki bu da normal sayılır.
Ama Fender -Gibson gibi markaların fiyatı Türkiye'de Avrupa'nın bile nerdeyse iki katına.
Ibanez, LTD, Headrush, Mooer piyasası Türkiye ve Avrupa neredeyse aynı.
Türkiye'de bir ekipman kendinize bir veya bazen iki tane de Devletlü Şevketlümüze alıyoruz

Yanlış biliyorsam düzeltin Usa fiyatları vergisiz halleri diye biliyorum. Onların kendi vergileri de sonradan ekleniyordu sanki
Evet, hangi eyaletten alındığına göre en düşük sanırım 5% en yüksek de 8 veya 10% ekleniyor fiyata. Tax free yapılırsa da maksimum o oranda iade. Ayrıca dolar ve Euro arasındaki kur farkı da cabası.
Tabii herşeye rağmen hâlâ çok daha ucuza geliyor.

Geri