Abartı Ilanlar

Selim Hoca'nın sattığı gitarlar bir tık piyasanın üzerinde oluyor fiyat olarak, evet. Ancak güvence konusunda şunu diyebilirim. Gitarı aldınız evde çalıyorsunuz, bir sorun var (atıyorum elektronik temassızlık vs), gitarla Selim Işık'ın yanına gittiğiniz zaman size asla "bu gitar benden çıktı, senin problemin" tarzı bir tavır uygulamaz. Bir de problemli bir gitar satmaz. O yüzden demiştir "güvencem altında" gibisinden :)

Selim Hoca'nın sattığı gitarlar bir tık piyasanın üzerinde oluyor fiyat olarak, evet. Ancak güvence konusunda şunu diyebilirim. Gitarı aldınız evde çalıyorsunuz, bir sorun var (atıyorum elektronik temassızlık vs), gitarla Selim Işık'ın yanına gittiğiniz zaman size asla "bu gitar benden çıktı, senin problemin" tarzı bir tavır uygulamaz. Bir de problemli bir gitar satmaz. O yüzden demiştir "güvencem altında" gibisinden :)
Cahilligime veriniz, butun samimiyetimle soyluyorum ki kendisinin ismini ilk defa burada duydum. Fiyata gelince ise bence baya bir tiklamis Selim bey oyle sadece bir tik yukarida degil gibi:)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...eri-ibanez-roadstar-ii-rg-140-121056692/detay

Efendim gun gecmiyor ki sahibinden.com da birileri olmadik oneriler ile gundemi bombalamasin. Ilandaki arkadasa belki de tibbi yardim verilerek 2150 dolar paranin ne kadar zor kazanildiginin ogretilmesini talep ediyorum. O yuzden bu parayi talep ederken satilan seyin deveye hendek atlatacak cinsten olmasi icap eder. 6 gergin tel ve ustune gerildikleri bir ucuz tahta asla kafi degildir....Bu arada "meraklisina"lafini birisi benim icin acabilir mi bu aralar ne cok duyuyorum. Sozluge baktim ruh hastasi, mazosist,zir-deli vs. tadinda bir anlami yok. O halde hangi merakli insan alacaktir bunu?

Klasik eski olan herşeyi değerli sanma sendromu. Birgun bir eskiciye gittim baktım bir torba dolusu lamba var. Aralarından gitar amplisinde kullanabileceklerimi seçtim almak için. Fiyatını sordum tanesi 50 tl dedi elindekinin kıymetini bildiğini sanan eskicinin sivri oğlu. Çalışıyor mu bunlar diye sordum, bilmiyorum dedi. Peki çalışıp çalışmadığı belli olmayan lambaya ne halt yemeye 50 tl vereyim deyince pazarlığa bağladı, tabiki almadan çıktım.

Roadstar, nispeten güzel bir gitardır ama fiyat saçma, 1 seneden fazladır, maple tuşelisi (beyaz kasaya siyah pickguard) duruyor ve satılmıyordu 700$'a siz düşünün."Meraklısına" ibaresi eklenince değer artıyor "bak fiyat kazık ama al kaçırma yoksa bulamazsın, yani bu önemli bi şey haaa" nın kısaltması olabilir.Zamanında hiç unutmam, çocuklar kapıp getirmişler rus yada bulgar bir elektro gitar (girişi bile farklıydı amfiye takamamıştık o yüzden) zannediyorlar ki 2- 3000$ eder, anşatmıştım bayağı hüsrana uğramışlardı:) kısaca eskiyse iyidir ve değerlidir :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...7-telli-elektro-gitar-takasli-122111451/detay

Fiyata diyecek bir şey yok, satanı da tanımam ama her zaman söylerim, iyi derecede gitar çalabiliyor olmak gitardan anlıyor olmak demek değil. Adamın parmaklarından bok akmış resmen klavyeye, tozu en son 5 ay önce alınmış gitara "ben zaten gitar öğretmeniyim iyi baktım gitarıma" diyebiliyor.

B.k veya toz değil onlar, nur şuaları nur nur!! :D

E ne desinler? Gitar (veya altı telli yirmi üstü perdel saz) öğretgeni mi? Liselerde de artık öğretmen deniyorken (hani eskiden lisede "hoca"ya terfi edilirdi ya) başka bir şey gelmez akla kolay kolay.

Geri