Abartı Ilanlar

İlan abartılı değil de açıklamaya bittim. "Head bir amfidir, drive tonları lambalıdır" ne demek. Çok kafa amfidir, tanısan çok seversin mi demek istemiş acaba.

78879 eklentisini görüntüle
"Head bir amfidir, yani drive tonları lambalıdır." Hmm. İlginç bir yaklaşım olmuş.
"Görüntüsüne aldanmayın, işlevi müthiştir." Önemli olan boyu değil, işlevi demeye getirmiş :D

Dosyalar

• sahibinden.png
    sahibinden.png
    72.8 KB · Gösterim: 266
  • sahibinden2.png
    sahibinden2.png
    74.1 KB · Gösterim: 276
Çok güzel duruyor, değip değmeyeceğini anlamak için denemek lazım. Ama:

Amerikan'larının sıfır 12.000TL gibi bir haldeyken, ikici elde milletin satış fiyatı 2000$ altında olmayacaktır. Haliyle 4500TL, Soloist için "değer" bir aralığa giriyor.

İyi forumlar,
Çok olmasa da garip bir duruma denk geldim. Hem de bu yaz almayı planladığım bir gitarın ilanında denk geldi bu durum.
Sıfırının liste fiyatı İstanbul Onermusic'ten geçen hafta aldığım bilgiye göre 2200 TL. N11'de de 2182 liralık bir ilan var, stoklarında da 3 tane var.
Gitarın üzerinde FR 1000 ve DMT designed manyetikler var.
İlan sahibi FR Original diye satıyor ve 2013 ten sonrakilerde FR 1000 var diyor. Manyetikleri için de DMT designed değil DMT orijinal manyetikler diyor.
Belki bir kusurum, bilgi eksikliğim olabilir ama benim bildiğim FR Original serisine mensup köprü sistemleri renklerine ve yapıldığı maddeye göre 1000-2000-3000-...-8000 şeklinde isimlendiriliyor ve bunların arasında yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla kalite olarak bir fark yok. Aynı şekilde manyetikler de bildiğim kadarıyla DMT designed. Dean'ın sitesinde belki de 100 kere incelemişimdir bu gitarı daha önceden, DMT designed zebralar ve FR 1000 yazıyor.
Benim mi bilgi eksikliğim var yoksa ilan sahibi elindeki gitarı satmak için mi bunları yazmış ?
123.png
1232.png

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-esp-custom-x-kasa-298923056/detay
Vallahi ilk defa gördüm X kasa doğrusu :) Hatta ESP logosunun oralarda tescilli olduğunu gösteren ' R ' nerede? Inlayler de Ibanez'inki. Ve son dokunuş olarak BC Rich manyetikler :) ESP o zaman bütün markalarla el ele verip bu şaheseri mi oluşturmuş oluyor :D Tamam anlarım da, gitara ESP Custom Handcrafted demek ve 3500 lira fiyat koymak nedir?
bu gitarı sahte gitarlar konusunda görmüştüm. bir arkadaşa itelemeye çalışmışlardı.

Geri