Abartı Ilanlar

Bu sefer yurt dışından olsun. 5-10 dolarlık pickguard yıllanmış diye bu fiyattan satılması bana komik geldi.
50 lerin Les Paul knobları,Manyetik çerçeveleri 500-600 hatta ender bir parça ya da bir anomali ise 1000 dolarlardan gidebiliyor rahatlıkla.Fender tarafında bilgim yok ama bence abartı değil pekte

50 lerin Les Paul knobları,Manyetik çerçeveleri 500-600 hatta ender bir parça ya da bir anomali ise 1000 dolarlardan gidebiliyor rahatlıkla.Fender tarafında bilgim yok ama bence abartı değil pekte

Anladım, bilgi için teşekkür ederim. Benim fikrimce, mesela knob; gitara sadece dış görünüşte etkisi var, bir gitar fiyatına almak bana mantıklı gelmiyor. Çin'liler 2 dolara relicli halini satıyor. Onu alıp kullanırım daha iyi 😄 .

Anladım, bilgi için teşekkür ederim. Benim fikrimce, mesela knob; gitara sadece dış görünüşte etkisi var, bir gitar fiyatına almak bana mantıklı gelmiyor. Çin'liler 2 dolara relicli halini satıyor. Onu alıp kullanırım daha iyi 😄 .
Bu parçalar sen alıp 1500-2000 liralık gitarına tak diye değil zaten. Adamın '58 vintage les paul'ü vardır mesela, knoblarından birkaç tanesi eksiktir, o adam gider alır bunları. Çünkü orijinal parça ve vintage gitarlarda koleksiyon değerini çok etkileyen bir şey orijinallik. Vintage gitarların fiyatlarını düşündüğünde bu orijinal yedek parçaların fiyatları gayet normal. 😄

Bu parçalar sen alıp 1500-2000 liralık gitarına tak diye değil zaten. Adamın '58 vintage les paul'ü vardır mesela, knoblarından birkaç tanesi eksiktir, o adam gider alır bunları. Çünkü orijinal parça ve vintage gitarlarda koleksiyon değerini çok etkileyen bir şey orijinallik. Vintage gitarların fiyatlarını düşündüğünde bu orijinal yedek parçaların fiyatları gayet normal. 😄
Ben ikna oldum 😄 .

1500 dolarcıkmış. :) Yine konuşulmuştu burada, fiyatları düşük girip güya favoriye ekleyenleri anlamaya çalışıyormuş falan. Her hareketi falso.
Bu gitarı ben satmıştım. Seri numarası bende kayıtlı. 28 Şubat 2020'de. Yaklaşık 510 dolar ediyordu o günkü kurla. Alan arkadaşın adı farklıydı (telefonu kayıtlı) ama tipini hiç hatırlamıyorum. İşte yoğun bir gündü. Gelip denedi, aldı çıktı. Ben çok ilgilenemedim. Yani tekrar satılmış olabilir veya arkadaş farklı bir isim kullanıyor olabilir.

Gayet güzel bir gitardır. Alacak olan varsa kefil olurum. Şu an 450-500 dolar arası, ben sattıktan sonra yıpranmadıysa, makul. Bu arada üst kenarda ufak bir vuruk vardı. Ben fotoğraflamıştım. Bu ilanda gözükmüyor. 1500 dolar gerçekten çok çılgın olmuş.

Fender Player Stratocaster Elektrik Mavisi Elektro Gitar - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 855835810

Amerika'da standard player'dan 25$ farkla satilan bir meksika fender player

Aslinda 15K istememesine sasirdim.Ne de olsa Turkiye'de yok ve tonu cok guzel.

Gitarın hikayesi önemli, bu gitar Meksika kartellerinin aralarında en sevilenlerinden en babacanlarından olan Pablo Acosta'nın Amerikan sevgilisi Mimi Webb Miller tarafından kullanılmış, gitar Amerikaya da gidip amerikanın nemini ve havasını ağacına çekmiştir, tam bir Meksika denmesi abez kaçar. Pablo Acosta öldürülmeden önce yarım yamalak öğrendiği ingilizcesi ile bu gitara bakıp "damm this shit is good" demiştir.

Mimi Webb ise Pablo öldükten sonra Meksika sınırından kaçak olarak amerikaya geçip (o sıralar narkotik tarafından aranıyor) bu gitarıda yanında götürmüştür, daha sonra Amerikada bir dönerciden döner yemek ve üzerine baklava gömmek için bu gitarı Amerikanın ünlü Pawn shoplarından birine satmıştır. Rivayete göre yediği döner ve baklavanın üzerine birde Türk kahvesi gömdüğü söylenir. Herneyse, pawn shopta birkaç yıl yattıktan sonra gitar bu ilanı açan arkadaş tarafından satın alınmıştır Türkiye e gelmiştir. Geldiğinde İzmirde Muharrem İnce mitinglerinin olduğu yerden de geçip oranın havasını ve nemini coşkusunu içine çekmiş ve tonu oturup arşa çıkmıştır.

bahsi geçen pawn shop :

@gutar Ben de bu gitarın meksika yapımı ama ülke olan meksikada değil de amerikanın eyaleti olan new mexicoda yapıldığını biliyorum. Hatta gitarın renginin mavi olmasının sebebi walter white'ın meşhur methi ile aynı bantta üretilmiş olmasıymış.

Teller orijinalmiş, 30.000 etmese de 29.999 edebilir.
"Telleri bile orijinal" ne demek ya? Abartılı anlatım biçimi mi yoksa sattığı malın ne olduğundan, ne yaptığından haberi olmayan biri mi? Yaran ilanlar konusuna da girer o ilan :D

Geri