Abartı Ilanlar

bu arkadaş bu gitarı özel 2014 gitar üretimi olarak aldı. internette var eski 1958 miydi tam hatırlamıyorum özür dlerim o günkü üretime sadık kalınarak yapılan çok özel bir seri gitarı bu 24.000 tl satış fiyatı ile çıktı satışa nakitte 20,000 tl ye bırakıyorlar. ve ayrıca ekranda gördüğümüz sol attaki relic kıvamı da üretim modelidir eskimiş görüntüsü değildir. bizzat değerli üstadım @hackeiommi ye danıştım bu gitarı alayım mı 20.000 e diye o da boşver dedi. özel lp renklerinden 1 er adet üretildi bu da 1 taneydi ve satılmıştı hala tek bu satılmış görünüyor. demekki alan arkadaş bu ve ödediği rakam ile aldığı performans örtüşmedi. kendisi de aklı sıra 30.000 e kakalamaya çalışıyor :D

http://www.do-re.com.tr/elektro-gitarlar

Sakat ürünler bunlar. Güya reissue, aynu o dönemin özellikleri falan ama, bazıları da chambered veya weight reliefli. Hayır düpedüz de "Bu fiyata almayan enayidir" demiş. Sıfırından da pahalıya satıyor hayvanım. Sanki orta temizlikte 67 - 68 LP! Lan o fiyattan daha ucuza ebayda, 60- 69 arası orjinal üretim, boyası biraz dökük, sağı solu azıcık vuruk has Gibsonlar var :D

Bir gitar değerinden düşük satıldığında kimse sorgulamadığı gibi ( grundar abinin çok şansla çok ucuza jem ve js alması gibi), satıcının da koyduğu yüksek fiyatın sorgulanmaması taraftarıyım. Ha, tabi ne zaman sorgulanır? Gitarın 2. el satış fiyatı sıfır fiyatından fazla ise. Onun dışında görünen o ki, 4300 tl sıfır fiyatı olan gitara 3500 fiyat vermiş. 2.el piyasasının üstünde eyvallah ama kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur sıfırından az da olsa düşüğe koymasına. Satılır mı peki? Bana kalırsa hayır, ama koymuş işte :)

Bir gitar değerinden düşük satıldığında kimse sorgulamadığı gibi ( grundar abinin çok şansla çok ucuza jem ve js alması gibi), satıcının da koyduğu yüksek fiyatın sorgulanmaması taraftarıyım. Ha, tabi ne zaman sorgulanır? Gitarın 2. el satış fiyatı sıfır fiyatından fazla ise. Onun dışında görünen o ki, 4300 tl sıfır fiyatı olan gitara 3500 fiyat vermiş. 2.el piyasasının üstünde eyvallah ama kimsenin bir şey demeye hakkı yoktur sıfırından az da olsa düşüğe koymasına. Satılır mı peki? Bana kalırsa hayır, ama koymuş işte :)

Aslında mantıklı... Bir ürün sıfırindan ucuza satılıyorsa belki eleştirmemek gerekiyor... Ama ürünlerin ikinci el fiyatlarını da alıcıların bilmesi ve ona göre alışveriş yapması faydalı olacaktır...

P.S. Nazar deyecek, bari Jem gelince gitarını göstere resim ekleyeyim... :D

Sevgiler ve saygılar...

dostum deluxe ile standart arasındaki fiyat farkı ne dir ?

Son düzenleme:
Bu ayar bir gitar için söylüyorum, gitar gerçekten temiz ise, üzerinde tek çizik dahi yok ise, tüm evrak, alet ve edavatları tam ise, ve sıfırı ile arasında 800-900TL fark var ise bence alınabilir.800-900TL az bir para değil.. Ama arkadaşımız pek satma taraftarı değil herhalde ki, yada satılsa da olur satılmasa da tutumunda ise verdiği fiyat normal. Düşüncesi "satılırsa minimum zararla gitsin en azından" olabilir. Ama sıfırı şu an faturalı 4100TL olan bir gitara 3500TL verilir mi, düşündürücü... (n)

Bu ayar bir gitar için söylüyorum, gitar gerçekten temiz ise, üzerinde tek çizik dahi yok ise, tüm evrak, alet ve edavatları tam ise, ve sıfırı ile arasında 800-900TL fark var ise bence alınabilir.800-900TL az bir para değil.. Ama arkadaşımız pek satma taraftarı değil herhalde ki, yada satılsa da olur satılmasa da tutumunda ise verdiği fiyat normal. Düşüncesi "satılırsa minimum zararla gitsin en azından" olabilir. Ama sıfırı şu an faturalı 4100TL olan bir gitara 3500TL verilir mi, düşündürücü... (n)

Gözümüzde şu oluşmuş: "Gitar alınıp eve gittiğinde fiyatı yarıya iner". Yahu yok öyle bir durum. Tamam piyasa "ölü" tabirine uygun olabilir, 1900e USA Fender Standard, 1700e İbanez JS, yine o civarlarda İbanez Jem satılabilir. (grundar abi özür dilerim sürekli senin gitarlardan bahsediyorum ama piyasa işte :D ) Ancak bunlar o fiyatlara satılıyor diye, kimsenin de "kendi" gitarını "illa ki" yarı fiyatıyla 2.el satışına koyacağını bekleyemeyiz. Burda bakmamız gereken, şahsi algılamadan, gitarın fiyatı sıfır fiyatının altında mı yoksa sıfır fiyatının üstünde de tabir-i caizse satın alma potansiyeli olan biz alıcılara "itelenmeye" mi çalışılınıyor. Satan şahıs, isterse 10 TL aşağısına fiyat koyarak satılığa çıkartır. Bu onun bileceği iştir. Ha, üstte kalan postlarımda da dediğim gibi, satılır-satılmaz o fiyata beni ilgilendirmez ki satılmaz evet. Ancak sıfır fiyatının altına konulmuşsa kimsenin de "bilader sen napıyosun bu fiyata" falan deme hakkı yok. Vurgulamak istediğim nokta bu. Keza bu konu sürekli forumda tartışıldı. Yıllardır bu forumdayım, yaklaşık 1-1.5 yıl da üyelik almadan forumda dolandım durdum. Sürekli tartışılan en büyük konulardan birisi "satıcıların satış fiyatlarına karışılmasıydı". Yine yanlış hatırlamıyorsam, satıcıların satış fiyatına karışılması "banlanma" sebebiydi ve banlananlar oldu. (Yine vurguluyorum; sıfır fiyatının üstünde satılıyorsa amenna, bir şeyler denilebilir o ilana). Bu yüzden burada şahsi algılamadan önce, herkes kendi ilanından sorumlu olursa daha güzel olur. Ben 2000e koyarım, adam aynı gitarı belki daha düşük gitarı 2500e koyar. Bu benim sorunum olmamalı. Satıcının "satılır mı satılmaz mı" sorunu olmalı.
Neyse çok yazdım.
İyi forumlar, kesinlikle şahsileştirilmiş bir post değil.

Not: Grundar abinin gitarlardan çok bahsettim bunu ona hediye ediyorum :
nazar-boncugu-ipli-357.jpg

Öncelikle ilk postunuzu editlemeniz iyi olmuş, sonra sevgili @Can Temtek in postundan standart ve deluxe fiyat karşılaştırmasına nasıl vardınız?

Sevgiler ve saygılar...
rica ederim hatalı kelime kullandığımın farkına hemen vardım. 4300 tl lik bir gitarın 2. el fiyatının edeceği en fazla 2700-2800 tl dir ! ki benim deluxe stratım 4800 tl sıfırı . 2. eline 2500 istedim tertemiz sıfırdan farksız çok istiyorsun diyorlar.. şimdi söz bana söyleyin ? :D

sayın necrobass uğraşmışsın benim için ilgilenmişsin çok teşekkür ederim o fiyatlara gelince.. ben tertemiz sıfır ayarında deluxe 2600-2500 diyorum burada çok diyorlar.. ben 2700 lük gitara 3500 çok dediğimde eleştiri alıyorum sizce adalet mi bu ?

Geri