Alkol üretimi ve tüketimi hakkındaki gelişmeler

Alkollü içecekleri...

• Toplam oy veren
    1,083
Henüz fit olamasak da kilo vermek adına fitness'a başladığımızdan beri biraya ara verdik. Tamam fitness tamam sağlıklı yaşam ama zaman zaman rejimi delmeden de olmuyor arkadaş. Son dönemin en keyifli haberi de İstanbul'da fıçı Hoegaarden bulunduran mekanların gitgide artması. Ulan bu nasıl lezzet bu nasıl aromadır. Aylar önce Moda'da düşürüp kırdığımdan içemediğim bir şişesinin acısını yaşıyorum hala.

1655685_496483077129376_1723986337_o.jpg

Henüz fit olamasak da kilo vermek adına fitness'a başladığımızdan beri biraya ara verdik. Tamam fitness tamam sağlıklı yaşam ama zaman zaman rejimi delmeden de olmuyor arkadaş. Son dönemin en keyifli haberi de İstanbul'da fıçı Hoegaarden bulunduran mekanların gitgide artması. Ulan bu nasıl lezzet bu nasıl aromadır. Aylar önce Moda'da düşürüp kırdığımdan içemediğim bir şişesinin acısını yaşıyorum hala.

29554 eklentisini görüntüle
carsldan ve tuborgdan vazgeçmem yaa :D. bana hoş gelmiyor hoegaarden hele siyah olan cinsinden hiç hoşlanmadım gusta bile ondan güzel geliyor bana nedense.

29554 eklentisini görüntüle

hiç aram yoktur ama resim ağzımı sulandırdı nedense. oyyşşş.

Ve acıdır ki bugün konuştuğumuz arkadaş ortamında vardığımız ortak nokta,alkol ve sigara zamlarından sonra genç arkadaşlarımız uyuşturucu kullanımını artırdılar , kötü tarafı bunun sebebi az para ile çok kafa yaşama savıdır.ilkokula gidip uyuşturucu kullanan ve özenti güruha lanet olsun... Ortaokul çocuklarını ve lise çocuklarını çalıştığım barda içeri almıyordum, bana kızıyorlardı ama vicdan mevzusu bir gün beni anlamalarını umuyordum(diğer taraftan patron müsvettesi olacak adamdan dolayı kollarımda komaya giren 18 yaş altı çok kişi gördüm, daha da kötüsü arkadaşları ve dostları olacak kişiler anında satışa getirdi komaya giren kişileri).Sizler çocukluğunuzu yaşamalıydınız, kimse sizden büyük insan taklidi yapmanızı istemedi içki içen insanlar büyümüyorlardı benim bildiğim kadarıyla da.Ben de içmeyi çok severim, fakat hiç 18-19 yaşıma gelene kadar aklımın ucundan geçmemiştir içmek.Severimden ziyade sosyal ortamda tanıdığım insanlarla belki daha güzel bir hal alabiliyor,keyif almak benim için daha önemli :) İçmek yeni zamlarla hakikaten paha biçilemez oldu :D Geçtiğimiz cumartesi arkadaşlarla gittiğimiz bir mekânda sağlam kazık yedik :) Adamlar bize değmeyecek bir mekânda ve lüks olmayan Ankara/Çankaya-Kızılay'da olgunlar sokakta efes 50 lik fıçıya 9 lira verdim,kendimi resmen keriz gibi hissettim :) Ama aynı sokakta daha elit, seviyeli,genelde üniversite öğrencilerinin geldiği ve veletlerin uğramadığı bir mekânda 7.5 liraya 50 lik fıçı becks içtik bu nasıl birşey ben de anlam veremedim.

Bira : PF - Welcome to the machine
Şarap : David Gilmour - Marooned
Rakı : PF - Shine on you crazy diamond
Viski : PF - High Hopes

Şimdi ben bu şarkılardan nasıl vazgeçemiyor, istediğim vakit dinleyebiliyorsam, bana o hissiyatı veren içecekleri de içerim arkadaş.. A(m)K Parti bana bu konuda karışamaz..

Yaş üzüm rakısı sevenlere duyrulur; bizzat Tekirdağ rakı fabrikası çalışanından aldığım duyuma göre Efe yaş üzüm rakısı ve Tekirdağ yaş üzüm rakısı aynı kazanda dolduruluyor. Bu arada Efe ve ya İzmir yaş üzüm rakısını başkasına tercih etmem.

Yaş üzüm rakısı sevenlere duyrulur; bizzat Tekirdağ rakı fabrikası çalışanından aldığım duyuma göre Efe yaş üzüm rakısı ve Tekirdağ yaş üzüm rakısı aynı kazanda dolduruluyor. Bu arada Efe ve ya İzmir yaş üzüm rakısını başkasına tercih etmem.
öyle olabilir ama içimi tamamen farklı daha geçen hafta bi 70 lik efe yaş üzüm bide tekirdağın trakya serisi yaş üzümünden ve bi 35 likde normal tekirdağ aldım. efeyle tad bakımından hiçbirinin alakası yoktu.bence efe yaş üzümde tek muadillerine göre. hiç aynı kazan gibidedeğildi yani. 3kişi içtik 3 ümüzde aynı şeyi söledik. kimse efeyi içince tekirdağı sevmedi :D

Geri