Tony Iommi’den Ermenistan Için Eurovision Şarkısı

Sonra da kemoterapinin yan etkisi yok diyorlar yani kimse de demiyor ki aga bu nedir? Reklamin iyisi kotusu olmaz derler ya, kotusu olur kardesim hem de oldu mu adami rezil eder buyrun iste...Belese yazilan sarki da olsa olsa bu kadar olurdu ya...

Moral high ground der buna gavurlar, kendini rahatlatmak icin yapilir lakin Ermenistan garibanca kalmis land-locked bir ulkedir itilip kakilmistir bu Iommi icin fazlasiyla cekici olabilir hele ki hastaliginin getirdigi can korkusu ustune cokerken.

Gavur memlekette Toyota Prius kullanan insanlarda da aynisindan vardir sen belki etrafinda gormezsin lakin Turkiye'de pek bir kimsede Prius yoktur yoksa kompleksli insanlarin dagilimi dunya ustunde uniformdur(bunun turkcesi tekbicim galiba). Bakin len ben hibrit araba kullaniyorum, siz fanilerden daha az karbon izi birakiyorum daha duyarliyim o yuzden sizden daha cok insanim diyebilir sonra havaalaninda kapilara yakin park yerlerine park edebilirsiniz lakin iciniz rahat olur ne de olsa cevreyi kirletmiyorsunuz o zaman daha az yurumeyi de hak edersiniz, martini icerken muhabbete de iyi gider lakin bunu da pek bilmeyiz lakin Turkiye de pek kimse martini de icmez. Parayla, hayat kavgasi ile derdi olan kimsenin anlayacagi is degildir bu, o dert cozuldukten sonra batan rahat ignesini cikartmak icin yapilir yani... Turk insaninda bu en fazla futbol kubulu baskani olarak tezahur eder ki oradaki rezilliklere de hepimiz esit mesafede durdugumuz icin kimseye batmaz pek...

yahu bu kıçıkırık ermenistan da ne var anlamadım neden müzik konusunda ülke konusunda adını duyurmak için uğraşıyorlar? Bence oturup düşünmek lazım eğer ki Ermenistan la Türkiye yi müzik konusunda kıyaslarsak eskilerin hatrına Bunalımlar lar Dr Skull lar Yavuz Çetin ler yeter bee! Bu dışlanmışlığa karşı ben bu insanları gerçekten kınıyorum.

Olay kıçı başı kırıklıkta veya müzikal derinlikte değil. Adamların yurtiçinde ve yurtdışında yıllardan beri birlik duygusu içinde ve uyumlu hareket eden, çalışan bir lobisi var. Bizimkiler ise hayaller, para hırsı ve van minütler içinde yüzüyorlar.

yahu bu kıçıkırık ermenistan da ne var anlamadım neden müzik konusunda ülke konusunda adını duyurmak için uğraşıyorlar? Bence oturup düşünmek lazım eğer ki Ermenistan la Türkiye yi müzik konusunda kıyaslarsak eskilerin hatrına Bunalımlar lar Dr Skull lar Yavuz Çetin ler yeter bee! Bu dışlanmışlığa karşı ben bu insanları gerçekten kınıyorum.
Eurovision nedir canim kimsenin pipisine takmadigi bir yarisma katilsan ne olur katilmasan ne olur, Yavuz Cetin'in orada isi ne? Ermenistan'a bakis acilari da gayet basit, cografi olarak bir onemi olmayan, adam gibi secim bile yapamayan yari demokratik bir fakir ulke. Tony Iommi'nin bakis acisi da acimayla karisik bir yardim hissi olabilir, zaten yazdigi rezil sarkinin Eurovision'da bile dereceye girme ihtimali yok gercekten onem verse belki bir guzel bir riff falan yazardi en azindan.

Bizim dislandigimiz falan da yok yahu insanlarin isi gucu yok da Turkiye ile mi yatip kalkacaklar, benim musevi tonla arkadasim var adamlarin onemli kisminin Mavi Marmara'dan da haberi yok bizimle ilgili baska gelismelerin cogundan da.

Eger bir mesele varsa su olabilir, Turkiye kimsenin bildigi delicesine merak ettigi falan bir ulke degil(zaten neden olsun?), son derece siradan ve ayni olcekte de siradan ilgi goren bir ulke. Mesele senin olmadigin yeri baskasi doldurur eee sen de hemen hemen hic bir yerde yoksun lobi yapmayi bilmezsin para harcamaya geldi mi cebinde de akrep var sonuc beklemek de salakca olurdu. Daha stadlarinin ustunu kapatamadan adam gibi cim ekemeden olimpiyat istersin, yetmez Madrid ve Tokyo gibi saglam adaylar gelince de yahu siz bir kenara cekilin de bir defa biz yapalim diye acik acik sorup komik duruma dusersin.

Bu arada Tony Iommi de metalin baba adamlarindan falan ama oyle her yerde sozu gecen herkesin bildigi falan bir adam degil Bono falan olsa neyse, sokaktan adam cevirsen 100 kisiden belki 1 tanesi ya bilir ya bilmez (Belki Finlandiya'da falan 10 kisiden 1'i biliyor olabilir:)), o yuzden her sene sarki yazip gonderse kimse sallamaz, herhangi bir konuda gorus bildirse Iommi boyle demis falan demez kimse. Ornegin Ermenistan Lady Gaga'ya veya Justin Bieber'a sarki yaptirsa reklam etkisi cok daha buyuk olur.

Bizim en onemli meselemiz su: butun memleket ortalama insanlara emanet edilmis durumda herseyimiz de ortalama, kapicisi da oyle, enteli de oyle, lisedeki egitim de oyle, yillik buyume hizi da, bilimsel makale uretimi de, pipimizin boyu da. Sivrilen adami biz sevmiyoruz sivrilmeyen vasat insanlari da Dunya sevmiyor kabul etmiyor, durum bundan ibaret.

Bu arada Yavuz Cetin'i Turkiye'de Shaft'a Mojo'ya falan tikan da gene biziz, Taksim'deki sinemalara kapanincaya kadar gitmeyip sonra aglayip zirlayan da biziz: acaba kopruden atlayinca cebinde ne kadar parasi vardi icim aciyarak soruyorum kendime. Bu sorunun yanitini bilmeden neden bizi kimse sallamiyor sorusunun yaniti verilemez efendim. Yani demem o ki mesele dislanmislik degil mesele ne kadar ekmek o kadar kofte meselesi. Bugun kendini tanitmak icin ne yaptin da kefere seni yanlis anliyor olsun diye bir soru ile kapatiyorum mesajimi. Acele yazdim daginik oldu ama ana fikri verdim sanirim...

Tony Iommi'yi diyorsan İtalyan kökenli o.

Kaldı ki iş merak, sevda meselesinden çok, (yukarıda da yazdığımız gibi) adamların reklamlarını yapabilmeleri, dünya ile doğru şekilde kendi lehlerine iletişim kurabilmeleri ve kendilerini sevdirebilmeleri. Eğer biz biraz becerikli olsaydık, pek çok usta müzisyen burada vintage enstruman avına çıkar, bize beste armağan ederlerdi.

Dikkatinizi cekmistir yabanci dil kurslarinda/derslerinde baslardaki tanisma faslinda butun sinifin sikintidan fenalik gecirdigini gorebilirsiniz, rol icabi bile olsa birbirimize bakarak kendimizi ismen dahi tanitmayi beceremiyoruz hayat felsefemiz arada kaynamak: biz kimseye dokunmayalim kimse de bize dokunmasin ama tanirsa da iyi tanisin gidip Rustem Pasa Camisini degil Akmerkez'i ceksinler :). Eee Disisleri'ne alinacak elemanlar da uzaydan gelmiyor o sikilgan cocuklardan bazilari bizi "resmen" temsil ediyorlar. Insanin kendini tanitabilmesi birey olmakla baslar asiretim/topragim/orjim(askerlik terimidir bilen bilir)/ummetim/hemserim/takimdasim demeye benzemez cunku kendin olmak hep daha cok cesaret/bilgi ister...

Efendim dramatik bir ornek vermek isterim. 2008 yilinda Metallica konseri sonunda Last Caress sarkisi calindiydi. Bilirsiniz ki sarki "I've got something to say" diye baslar. Buna girizgah olarak da James "Do you know why we are here?" diye sorar akabinde de "Cause I've got something to say..." der devam eder soru retoriktir yani yanit beklenmemektedir. Lakin bu hikaye binlerce konserde mukemmel sekilde islemistir. Istanbul konserinde islemedi ve aynen bu oldu;

James: Do you know why we're here?
Turk Gencleri(soruyu anlayani anlamayani etrafindan geri kalmamak ve bilmedigi seye bile bilmiyorum diyemedigi icin): YESSSS! James boylesi bir yanit beklemez ve sorar
James: Why?
Turk Gencleri: tiss yok...Suru psikolojisi ve yigitlige b.k surdurmemenin karisimi olarak gaza gelip evet denmis ama en ufak fikri yok kimsenin sorulunca da stad boyu kurur kaliriz, herkes kendi arasinda kikirdasir guler falan...
James: Saskinlikla beraber programa devam eder "Cause. I've got something to say..."

Boyle bir dusunsel tembelligin oldugu yerde kim ustune alip da lobi yapacak, kim organizsayon duzenleyecek, kim elini cebine atacak. Varsa yoksa kizalim kopurelim. Hem sonra biz merak etmiyoruz elin gavuru niye merak ediyor diye sisinelim. Bu cok genel bir derttir bu basligi falan cok asar. O yuzden de lobi mobi yapamazsin...

Tamam Türkiye diyelim hiç güzel müzk yapmıyor yapsa da sunmuyor, kendını tanıtmıyor merak da ettirmiyorlar kendini. Ha Tony i de çok kimse tanımıyor diyorsun ama böyle insanların konserleri olsun albümleri olsun bazı kitleler tarafından deli gibi takip edilir, ciddiye alınır en büyük tanınma gücü zaten bu değil mi? Şimdi Ermenistan ve muzıgıne geçince öyle çok merak ettiriyor ki taa dünya metal grubunun gözde insanı, bu ülkenin çoookk sağlaamm çoook kalitelii çook melodikk bir grubuna yardım ediyor. Bunu anladım sanırım neyse teşekkürler sağolun.

Geri