Çirkef (Alternatif Rock) - İzmir

şimdi dinledim kaydı yiğit... vokal kullanımı açısından çok başarılı buldum.. kuliste konuşmuştuk ya, bence kayıtları evde yapabilirsin.. ses oldukça parlak ve net geliyor.. ufak tefek sıkıntıları var kaydın... azıcık kuru kalmış (reverb yermiş bu vokaller bence) ama bu farkı da sesinle kapatmışsın.. özet olarak ben ev kaydına göre başarılı buldum abi... bence üstüne git bunun...

koolay gelsin.

onuratess demiş ki:
demoyu dinledim. şu an yazarken de dinliorum :) bi defa çok sevdiğim bi parçayı yorumlamışsınız.. ama garibime gitti parça seçimi enstrman açısından.. klavye kullanmanız da şaşırttı beni 8) parçaya ağırlığını koyan vokaller güzel olmuş. ama orjinalinden daha fazla vokal var sanki?? ya da seslerin seviyesi orjinaline göre birbirine daha yakın dağıldığı için bana öyle gelmiş olabilir. kayıtla ilgili daha düzenleme yapılcak sanırım, tekrar dinleriz o zaman. sonuçta ben beğendim. yiğit tam senin gözlerini kapayıp(hiç seyirciye bakmayarak) söyliceğin bi parça olmuş.. hehe :LOL:

şarkıda 5 vokal var, biraz kalabalık olmuş dimi :)

aneminingitaristi demiş ki:
şimdi dinledim kaydı yiğit... vokal kullanımı açısından çok başarılı buldum.. kuliste konuşmuştuk ya, bence kayıtları evde yapabilirsin.. ses oldukça parlak ve net geliyor.. ufak tefek sıkıntıları var kaydın... azıcık kuru kalmış (reverb yermiş bu vokaller bence) ama bu farkı da sesinle kapatmışsın.. özet olarak ben ev kaydına göre başarılı buldum abi... bence üstüne git bunun...

koolay gelsin.

saolasın, ufak tefek problemler var, özellikle kulaklıkla veya kötü bir sistemde dinleyince dahada belirginleşiyor bu açıklar, ev kayıdı için fena deil bencede sonuçta miksajı eksik, daha sonra uzun uzun konuşuruz zaten, saolasın tekrardan :)

tri demiş ki:
bi nasip olup dinleyemedim sizi 2 haftada bir geliyorum ama siz felixte oluyorsunuz o zamanda demo varsa alabilirmiyim acaba :roll: :D isminizi bikaç kez duymuştum en son kargo konserinin alt grubu olarak cıktıgınızda duydum ama o gun başka bi prodüksıyonda yer almam gerektiği için gene gelememiştim bi demo dinleyımde yorum yapayım istiyorum :)

anatolianrock.com'da da canlı performans kaydımız var.yine bir radiohead.oraya bakabilirsin.bizim genel olarak sahnede çaldıklarımızla bu biraz ters düşebilir..herkese hitap etmek zorunda olduğumuz için bunun yanında kel alaka denilebilcek şarkılarda var.en doğrusu canlı dinlemen..bidaha izmire geldiğinde bekleriz programımıza

ben en iyisi bigün sizi canlı dinleyeyim o nasıl olacaksa yukarıya cıkar arada aşağıya inerim artık :) bende duygusal şarkılara karşı antipatiklik var sevmiyorum pekk vokal arkadaşımızın ismi yiğit sanırım sesi cok berrak ve güzel çıkmış ama sanki bazı yerlerde kopmalar var ilgin için teşekkur ederim canlı canlı bigün dinlemek isterim saol...

iyidir çirkef,dinlettirir kendini,elemanların hepsi güzel çalar söyler yalnız bi nokta var arada böyle korn fln çalcakmış gibi yaparlar çalmazlar :D
başarılar arkadaşlar müzik hayatınızda, emreye de ayrıyetten selam olsun

methedrin demiş ki:
iyidir çirkef,dinlettirir kendini,elemanların hepsi güzel çalar söyler yalnız bi nokta var arada böyle korn fln çalcakmış gibi yaparlar çalmazlar :D
başarılar arkadaşlar müzik hayatınızda, emreye de ayrıyetten selam olsun

eyvallah methedrin sağolasın..hepimiz kornu çok beyeniyoruz.fakat o güçlü soundu elde etmek bizim barlarda çok zor.ıksacası çıkaramayacağımız soundun altına girmiyoruz.gönül ister ama sistem izin vermez..

Selam :)

Radiohead yorumunuzu dinledim.
Bence çok başarılı.
İlk başta vokali biraz garipsedim ama bu durum uzun sürmedi.

Anladığım kadarıyla evde yapılmış bir kayıt.
Bence bu şartlar altında gayet profesyonelce olmuş.
Özellikle piano tonuna bayıldım.
Mix de olması gerektiği gibi bence.

Elinize, ağzınıza sağlık.

İzmir'e sevgiler :)
MG

yaaw sizin gruptaki davulcu rus asıllımı?yaw kardesim ne guzel yaa adam buz gibi,tepkisiz,umarsız...:Dooze'da yangın ciksa o tavrını bozmadan devam edecek çalmaya.. :)

jokermg demiş ki:
Selam :)

Radiohead yorumunuzu dinledim.
Bence çok başarılı.
İlk başta vokali biraz garipsedim ama bu durum uzun sürmedi.

Anladığım kadarıyla evde yapılmış bir kayıt.
Bence bu şartlar altında gayet profesyonelce olmuş.
Özellikle piano tonuna bayıldım.
Mix de olması gerektiği gibi bence.

Elinize, ağzınıza sağlık.

İzmir'e sevgiler :)
MG

biraz eq problemi ve kanallar arasında ses yüksekliği eksiği var, bide ufak tefek 3-4 yerde senkronzasyon problemi var, kulaklıkla dinleyince hatalar daha çok farkediliyor, kanalların giriş ve çıkışlarında yine ufak hatalar var, ama yinede ev kayıdına göre fena değil, söylediğim şeyleride üşenmeyip düzeltsem içime daha çok sinicek ama vakit yok bu ara :)

bende begendim.. super olmus.. klavyedeki kemalse eger buyuk gelisme war.. brawo akra :).. bide bisey dicem(gerci okuldada sorablirmde) benim haricimdede merak eden warsa diye soruorum .. back wocalde emre warmı

bana sinir oluyorsunuz biliyorum...ama bende sizin adinizin yanında yazan şu "alternatif rock" a sinir oluyorum.."popüler" yazın onun yerine..daha dogru bi tanımlama olur..

bakın;adının yanında "alternatif" sıfatını hakeden gruplardan biri roxy'ye gidiyor..umarımda cok basarili olurlar...haberiniz yoksa dedim hani ;)

ikeaboy demiş ki:
bana sinir oluyorsunuz biliyorum...ama bende sizin adinizin yanında yazan şu "alternatif rock" a sinir oluyorum.."popüler" yazın onun yerine..daha dogru bi tanımlama olur..

bakın;adının yanında "alternatif" sıfatını hakeden gruplardan biri roxy'ye gidiyor..umarımda cok basarili olurlar...haberiniz yoksa dedim hani ;)

eski in progress önceden aynı barda beraber çalıştığımız ve gerçekten sevdiğimiz bir grup, roxy'de umarım iyi iş çıkarırlar, bunu zaten onların forumunada yazmıştım, izmir'i en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum,
bize alternatif rock'ı yada popüler olarak tanımladığın kavramı açıklar mısın, ben bilmiyorum, yani müzikoloji öğrencisiyim ve senin engin bilgilerinden faydalanmak isterim, hatta bizim okula gelip rock tarihi hakkında ders vermek ister misin?
yazdıklarında ısrarla art niyet aramak istemiyorum, objektif olmaya çalışıyorum ama o kadar saçma bi yerden giriyorsun ki ciddiye almakta zorlanıyorum, forumda yer kaplaman bile okuyan insanlar için zaman kaybı, daha bu hafta yeni demo ekledim ve bu şarkı radiohead - i will, bu şarkının ismini duymuş muydun? sen duyduysan bile birçok dinleyicinin duymamış olduğunu tahmin edebilirsin, bu onun popüler bir şarkı olmadığını gösterir dimi, çalıştır biraz saksıyı, birazcık zahmete katlanıp müzik kavramları hakkında araştırma yapmanı öneririm, kaynak desteğini sağlarım demek isterdim ama seni sevmiyorum, umarım müzikle ilgili konularda komplekslerinden sıyrılır ve daha somut yazılar yada eleştiriler yazarsın...

wexar demiş ki:
bende begendim.. super olmus.. klavyedeki kemalse eger buyuk gelisme war.. brawo akra :).. bide bisey dicem(gerci okuldada sorablirmde) benim haricimdede merak eden warsa diye soruorum .. back wocalde emre warmı

kemal bu aralar biraz yoğun olduğu için klavyeyi ben çaldım, vokallerdede yalnızca ben varım, kayıt 5 adet yiğitten oluştu, biraz deneysel oldu, inşalla diğer kayıtlarda grupça birşeyler yapıcaz ;)

Geri