Aşkı En iyi tanımlayan filmler

What Dreams May Come, trt de bir kaç kere gördüm ( türkçeye aşkın gücü olarak çevirmişler) Robbie Williams oynuyor ve bence en iyi aşk filmlerinden.

Romeo&Juliet e benzeyen Moulin Rouge ( böyle yazılıyor sanırım) da iyi.

The Piano ( Harvey Keitel - Holly Hunter burada hem aşk var hem erkeğin kadına ulaşamamazlığı )
What Dreams May Come ( Cehennemde bile bulurum seni )
The Crow ( Pazara kadar değil mezara kadar hatta daha sonra bile )
Boys And Girls ( Claire Forlaninin oynadığı )
The Butterfly Effect ( Elde etmek mi yoksa vazgeçmek mi ? )
The Story Of Us ( Michelle Pfeiffer sona doğru bir konuşma yapar... )

cordi demiş ki:
off city of angellll...............
Evet, ben de Melekler Şehri diyebilirim. songlessbird'un Crow filmi için verdiği "pazara kadar değil mezara kadar" örneğinin benzeri ama tam aksi bir durum söz konusu. Aşk için ölümsüzlükten bile vaz geçilebileceğinin anlatıldığı naçizane bir filmdir.

Ve elbette hayatımın repliği de bu filmden "Eğer sorarlarsa 'En çok sevdiğin şey neydi?' diye, seni söyleyeceğim." sözleridir.

Saygılar...

Aşkı city of angels kadar mükemmel anlatan bir başka film daha yoktur bence de.. Bugüne kadar izlediğim en özel film olması da bu filmin üzerimdeki etkisini daha da çoğaltıyor...

silent_guitar demiş ki:
...Ve elbette hayatımın repliği de bu filmden "Eğer sorarlarsa 'En çok sevdiğin şey neydi?' diye, seni söyleyeceğim." sözleridir.

"Eğer sorarlarsa 'En çok sevdiğin şey neydi?' diye, seni söyleyeceğim." :oops:

What Dreams May Come(süper bir aşk filmiydi vakti zamanında dönem ödevi konum olarak seçmiştim)
50 first kisses
The nootebok (bu ikisinin konuları çok benzerdi zaten)
The crow(en iyisi bu diyebilirim)

Ve elbette hayatımın repliği de bu filmden "Eğer sorarlarsa 'En çok sevdiğin şey neydi?' diye, seni söyleyeceğim." sözleridir.

Saygılar...[/quote]

ya evet yaa bitiyorum o söze.aşk buu.....

Benim aşkı tamamen unuttuğum zamanlarda onların aşkı tekrar inancımı yerine getirdi ve şuan onların aşkı kadar ölümsüz bi aşkın içindeyim...
Mutlaka seyredin... Sid & Nancy...
url

sid_and_nancy.jpg

10 things i hate about you ve a lot like love(özellikle bu) bence türünün (romantik-komedi) en iyi iki filmi,çok şekerler,film boyunca ahh ahh çekiyo ,insan.ayrıca müzikleri baya hoş.
ama aşk filmi deyince in the mood for love'ın yeri bende farklıdır :cry:

Geri