Bulutsuzluk Özlemi

Bu kadar olayı deşelemeye gerek yok.

1-bulutsuzluk özlemi türkiyenin rock kapısını açan çok çok şeyler katmış bir grup mudur?
Önce bu soruya cevap vermek gerekir. Bir grubun ünlü olması sanırım Kral Tv'de klibinin yayınlanması ile oluyor. O zaman B.Ö. bir hiç o zaman Özlem Tekin bir hiç, o zaman Pentegram bir hiç. Çünkü bu isimler böyle saçma sapan kanallarda parayla kliplerini yayınlatmıyorlar. Arkadaşlar deyim yerinde B.Ö.'nün rock alemine mal olmuş çok şarkıları var.

rock kapısını falan açmamışlarıdır Nejat daha altına edip geziyorken bu ülkede babalar rock yapıyordu ama o şimdi ölmüş insanların arkasından konuşuyor artık Barış Manço ve Cem Karaca mezardan çıkıpda yanıt veremez.

haki02 böğürtüden kastın ne söyle ona göre yanıt vereyim.

kimseye saygısızlık yapılmamalı bence...B.Ö. VE PENTAGRAM hiç diilse yollarından dönmemiş,sosyal ve müzikal amaçlarından sapmamıştır...diğer baba dediklerimizin nerey gittiklerine bi bakalım isterseniz ve haddimizi bilelim

electricturk demiş ki:
Bağdat cafe kısa zaman önce hergün Kral TV de dönüyordu,Pentagram bir hiçtir zaten,Özlem de Kral TV kültürünün içinden çıktı meşhur oldu.

Bir zamanlar sitden atılmana hiç şaşırmadım. Bak bakalım bu isimler kliplerini yayınlatıyor mu. nerden meşhor olduklarına gelince. Demek ki çok az şey biliyorsun ki Öz için kral tv kültüründne çıktı diyorsun. B.Ö. ise artık yayınlamaz sanırım. Pentegrama da bir hiç zaten diyen biriyle nedne muhatap oluyorum onu da anlamış değilim.

serox demiş ki:
electricturk demiş ki:
Bağdat cafe kısa zaman önce hergün Kral TV de dönüyordu,Pentagram bir hiçtir zaten,Özlem de Kral TV kültürünün içinden çıktı meşhur oldu.

Bir zamanlar sitden atılmana hiç şaşırmadım. Bak bakalım bu isimler kliplerini yayınlatıyor mu. nerden meşhor olduklarına gelince. Demek ki çok az şey biliyorsun ki Öz için kral tv kültüründne çıktı diyorsun. B.Ö. ise artık yayınlamaz sanırım. Pentegrama da bir hiç zaten diyen biriyle nedne muhatap oluyorum onu da anlamış değilim.

PENTAGRAM'ın küçük hafrlerle bile yazılması saygısızlık olabilicekkken bir hiç denmezsi ancak densizlik olabilir...yazık yaa başka bişey demiorum....ne B.Ö. ne PENTAGRAM ne Özlem Tekin popüler kültür olayının içinden gelmez...saçmalamanın da bi sınır var

Bence de saçmalığın daniskası. PENTEGRAM (dostum böle yaz dedi :D e haklı) ve B.Ö. ve Özlem Tekin hele ki ÖZ piyasa da o kadar alternatif işler yaptılar ki yaptıkları işin satma yada beğenilme garantisi yoktu. Bizim güzelim türk insanı alternatifi hiç tercih etmez hep bildiği yoldan gider malesef tabi bu önyargının değişmesi dileğiyle.

bakınız: neredeyse tüm PENTEGRAM şarkıları ve yine
bakınız:Özlem Tekin'in Öz albümü o kadar çok alternatif işlerdi ki. Artık bunlar popüler gündemse ben ülkemden çıkıyorum.

serox demiş ki:
Bence de saçmalığın daniskası. PENTEGRAM (dostum böle yaz dedi :D e haklı) ve B.Ö. ve Özlem Tekin hele ki ÖZ piyasa da o kadar alternatif işler yaptılar ki yaptıkları işin satma yada beğenilme garantisi yoktu. Bizim güzelim türk insanı alternatifi hiç tercih etmez hep bildiği yoldan gider malesef tabi bu önyargının değişmesi dileğiyle.

bakınız: neredeyse tüm PENTEGRAM şarkıları ve yine
bakınız:Özlem Tekin'in Öz albümü o kadar çok alternatif işlerdi ki. Artık bunlar popüler gündemse ben ülkemden çıkıyorum.

açık söylemek gerekirse ben özlem tekin dinlemem o kadar ancak onun yaptığı alternatif işleri bugüne kadar şebo bile yapmadı...ve en önemlisi alternatif yaparken bile kendine sadık kalıp çizgisinden şaşmadı özlem tekin...bazı şeylere saygı duymayı öğrenmek gerekli...kral tv'ye çıkmak onların elinde diil..ztn çıktıkları anda genel olarak plak şirketlerini deiştiriolar

electricturk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
ontherock demiş ki:
Bulutsuzluk Özlemi geçenlerde yirminci yılını kutladı fakat bu yirmi yıldır hala kayda değer iki şarkısını bilirim sözlerimi geri alamam,tepedeki çimenlik :D Yılda bir defa festivallerde boy gösterip hala en iyi grup biziz diyerek çalım atıyorlar.Arkadaşlar Serdar Öztop diye övdüğünüz gitarist şu anda anadolu aryaları içeren (yani lafı geçtiğinde eleştirdiğiniz Anadolu Rock'çı Arabesk Rock'çı dediğiniz) türlerin gitaristi.Akın Eldes'i ise gitarıyla değil giydiği Bahama Adaları şortu ve gömleğiyle hatırlarım.Bir müzisyenin bir sanatçının sahnede seyirciye saygısı olur.Nejat Yavaşoğlu'nun ise o komik pantolonları bence marka olmalı :D Hem en iyiyiz deyip hemde bu kadar az konser vermek (hemen hemen hiç vermemek) :D sonra hala tarih olmuş iki şarkıyı okuyup durmak ve böyle şarkıların ardından da Mavi gibi besteler yapmak, :roll: yakışmadı yakışmıyor Lütfen gündem artık bizi Yurt Dışında başarıyla temsil edebilecek düzeyde olan müzisyen ve grupların adından bahsetsin. :!:

Arkadas isin magazinsel boyutunu göze almis.TeleVoleler bilinçaltina saglam islemis anlasilan...Bulutsuzluk Özlemi'nin kaç parçasini biliyorsun da böyle atip tutuyorsun?

kılık kıyafet olayını geçersek haklı olduğu taraflarda var kişiyi toptan infaz etmenin lüzumu yok.Nu kadar senede Bulutsuzluk Özlemi kendini Türkiye nin en iyi grubu ilan edebilecek ne yapmış?Kaç dinlenebilir şarkısı var?
Ben box set halinde satışa çıkan CD lerini aldım Uçtu Uçtu,Yol ve Güneşimden Kaç albümleri toplam 4-5 şarkı var gerisi palavra.
kaç dinlenilebilir şarkısı mı var :D bu grup türkiyenin en önemli rock gruplarındandır bak bu yeteri kadar açık bir cümle...
uçtu uçtu gibi bu alemin en iyi albümlerinden biri bulutsuzluk imzalıdır!!!!
yakın zamanda yaptıkları yol albümü dahi piyasadaki saçma sapan bir sürü gruptan gömlek gömlek üstündür :eek:o gruplarla bulutsuzluk kıyaslanmaz...
bir moğol tayfasını geçelim mföyü geçelim sanki böyle devamlılığı olan başka grubumuz var da vuralım abalıya...
4-5 şarkılık grup değildir bulutsuzluk...
olmamış yorum :?

millet ya barış akarsuya fazla takmış yada "ben metalciyim siyah giyerim Bulutsuzluk Özlemi kim" havalarında adamlar sen agu derken yurt dışından zor şartlarda gitar getiriyorlardı sadece kaliteli müzik için!

haki02 demiş ki:
millet ya barış akarsuya fazla takmış yada "ben metalciyim siyah giyerim Bulutsuzluk Özlemi kim" havalarında adamlar sen agu derken yurt dışından zor şartlarda gitar getiriyorlardı sadece kaliteli müzik için!

bu harika yorum üstüne sanırım daha fazla anti B.Ö. cülük çok ters olur.

haki02 demiş ki:

+1

Barış Akarsu mu oda nerden çıktı ben daha yükseğe bakıyorum Uçtu Uçtu dediğiniz albümü aldım 3 şarkı var doğru dürüst albümde gerisi amanında amanın mesaj verelim diye şişirilmiş şarkılar.

electricturk demiş ki:
Barış Akarsu mu oda nerden çıktı ben daha yükseğe bakıyorum Uçtu Uçtu dediğiniz albümü aldım 3 şarkı var doğru dürüst albümde gerisi amanında amanın mesaj verelim diye şişirilmiş şarkılar.
onlar düşüncelerini açıkça ifade eden ender insanlardan bu işi para için yapmadıkları için kendi ifadelerini kullanıyorlar,ayrıca sen şarkılarını duymuşsun heralde sana tavsiyem DİNLEMEN...

Umut Kuzey'le Genç Rock, Salı günleri saat 13:00'da KRAL TV'de.

Amatör Rock gruplarının videolarının yayınlanacağı bu programda 5 üniversiteli Rock grubu yarışıyor ve SMS oylarıyla birinci seçilen grup, Cuma günleri yayınlanan KonuşaROCK programında bir şarkılık canlı performans yapabiliyor.

............

Umut Kuzey'le KonuşaROCK,Cuma akşamları saat 23:30'da KRAL TV'de.

20 Ekim -Cuma günü yayınlanacak ilk programın konukları müzik kariyerinin 20.Yılında olan, canlı performans şarkılarıyla ve hiç bilmediğiniz yönleriyle BULUTSUZLUK ÖZLEMİ. Ayrıca sürprizlerle dolu bu programda bir kişiye Bulutsuzluk Özlemi imzalı gitar hediye edilecek..

27 Ekim de ise Hayko Cepkin konuk..

beni rockla tanıştran nadir gruplardan..sina abinn o müthiş yorumu ve sahne peformansları on numara...

HELAL OLSUN.. :D

Nejat Yavaşoğulları JÖNTÜRK ün yeni albümündeki ORTAK BİR YAŞAM DÜŞLEDİM isimli şarkıda feat yaparak destek verdi ayrıntılı bilgi için jöntürkün resmi internet sitesi www.barikat.com a bakın

Geri