Star Wars

karşınızdaaa dansöz ışıın kılıcıııı!

he he

neyse aslında jedi şöyleydi böyleydi demekte bana yanlış geliyor çünkü star was efsanesi bu dönem jedi üzerine kurulu
yoda,obi wan diğerleri

sadece çok iyi bir plan vardı ve bu tuzağa düştüler bunun bu dönemdeki jedi'la alakası yok eski jedilarda olsa bu tuzağa düşerdi
ayrıca dooku ve anakin'de aynı tuzağa düşmedi mi?

kotor2 filmlerde gecen zamandan 4000 yil oncesini anlatiyordu ve oyunda kreia sith mezarliginda eski lordlarin yaninda biz oyuncaklarla oynayan bebekleriz diyordu o zamandan beri jedilar ve sithler güc kaybetse bile palpatine'in plani mükemmeldi (sonucta jedilar ne kadar güc kaybettiyse sithler de o kadar kaybetmisti) zaten anakin ogluna dayanamayip gücün aydinlik tarafini icinde hissetmeseydi planin bozulacagi yoktu o zaman galaksiye sithler hakim olacakti ve jedilar yok olacakti

Palpatine'in nasıl 3 jedi masterı bi çırpıda öldürüşüne dair

Çoğunuz nasıl palpatine 3 jedi master'ı birden garip bi stance ile aldı demişsiniz açıklama filmi tekrar izlediğim bi dönemde geldi aklıma ve ancak şimdi yazabildim.Kotor2yi oynayanlar bilir force scream adında bir güç vardır belli bir seviyeden sonrada kullanılan kişiyi paralize eder diyelim türkçemiz bozulmasın:)Neyse,o sahneyi tekrar dikkatli gözden geçirirseniz Palpatine ayağa fırlarken insani olamıyacak bir çığlık yükseliyor arkadan resmen.Böylelikle Mace dışında herkes paralize oluyor ve ölüyor.Mace neden paralize olmuyor peki?Çünkü kullandığı kılıç tekniği zihni etkileyecek güçlere karşı direnç sağlıyor(bknz vaapad),ve Macede kılıç ustası denmesinin ana sebeplerinden biri de kendinin keşfettiği ve sadece kendinin kullanabildiği bir kılıç yöntemidir.Force Scream'ın kullanıldığına dair diğer bir kanıt,piyasaya çıkan Sith'in İntikamı adlı kitapta da dolaylı yoldan belirtiliyor(Force scream kullandı demiyor yani bir çığlıkla kapıyı açtı gibi bir ifade var)

Force scream kullandığı konusunda haklı olabilirsin ancak bence Mace'in etkilenmemesinin sebebi, kılıç tekniği değil fakat force'taki üstünlüğüdür.Zaten kılıç tekniğinin iyi olmasını sağlayan da force'taki üstünlüktür.

Ep-6 da Ewok lar tüm serinin en saçma ve en sıkıcı olayıdır.Sen kalk koskoca imparatorluk zırhlılarını taşla sopayla alaşağı et!
olabilir mi ya böyle bir saçmalık?? Adam gibi bişeylerden yardım alsalardı, ne biliyim Wookiee'ler olurdu mesela ama Ewoklar resmen yamyam kabilesi! böyle dünyevi birşeyi de nasıl SW evrenine soktuysa Richard Marquand, ona da iyi bayramlar diliyorum buradan.Chewbacca'nın tarzan narası atması olayı bitirdi zaten bende.Tatooine ve Jabba'nın sarayındaki sahneler de gereğinden fazla uzatılmıştı,onların yerine daha Star Warsvari şeyler konulabilirdi.tek iyi olan uzay savaşları,dagobah ve Luke'la vader&imparatorun kapışmasıydı.Empire Stikes Back'e bakın,hiç Star Wars filmi izlememiş birine tavsiye edceğim ilk film."Star Wars işte budur!"diyeceğim ilk film.SW evreninin -görsel olarak- yansıtılmış en iyi hali.Hikaye ve senaryo olarak iyi olsa da RoJ'da çoğu sahnede bundan eser yok.Ahh, ah! Irvine Kreshner çekecekti o filmi ki...

Bütm Starwars serilerine hastayımdır.Serinin ilk filmi 70'li yıllarda yapılmış inanamıyom adamlar o yıllarda nasıl öyle bir film çekmişler efekler felan harikaydı film görüntü kaliteside muhteşemdi

Zorla izlemiştim biraz..Ama güldüm hep ya...Sinirlerimi bozuyor bu film özel bir nedenden dolayı....Çok önyargılıyım bu seriye karşı , çook...

darthseth demiş ki:
fleez demiş ki:
Zorla izlemiştim biraz..Ama güldüm hep ya...Sinirlerimi bozuyor bu film özel bir nedenden dolayı....Çok önyargılıyım bu seriye karşı , çook...
her yerde ben :D

yahu aşkımcımcım, ne var ki bunda. ne güzel seri. hatta ben 1-6 serisini komple alacağım ve birlikte oturup 12-13 saat boyunca izleyeceğiz.. nihahaha
ya starwars mu benmi dicem?? yok yok demicem,ne olur ne olmaz :) :roll: :arrow: :cry:

JediMaster demiş ki:
Ep-6 da Ewok lar tüm serinin en saçma ve en sıkıcı olayıdır.Sen kalk koskoca imparatorluk zırhlılarını taşla sopayla alaşağı et!
olabilir mi ya böyle bir saçmalık?? Adam gibi bişeylerden yardım alsalardı, ne biliyim Wookiee'ler olurdu mesela ama Ewoklar resmen yamyam kabilesi! böyle dünyevi birşeyi de nasıl SW evrenine soktuysa Richard Marquand, ona da iyi bayramlar diliyorum buradan.Chewbacca'nın tarzan narası atması olayı bitirdi zaten bende.Tatooine ve Jabba'nın sarayındaki sahneler de gereğinden fazla uzatılmıştı,onların yerine daha Star Warsvari şeyler konulabilirdi.tek iyi olan uzay savaşları,dagobah ve Luke'la vader&imparatorun kapışmasıydı.Empire Stikes Back'e bakın,hiç Star Wars filmi izlememiş birine tavsiye edceğim ilk film."Star Wars işte budur!"diyeceğim ilk film.SW evreninin -görsel olarak- yansıtılmış en iyi hali.Hikaye ve senaryo olarak iyi olsa da RoJ'da çoğu sahnede bundan eser yok.Ahh, ah! Irvine Kreshner çekecekti o filmi ki...

Yani dünya evrende değil mi? :) Ewoksa Ewok işte. Eskiden bir muhabbet geçerdi arkadaşlar arasında: Çok çok üstün matematik bilen 2 ile 2 yi toplayamazmış... Teknolojiye karşı sadece ilkel araçlarla akıl karşı karşıya geliyor. Aslında gayet te mümkündü ve E6 da bunu gördük.

JediMaster-Revan demiş ki:
Force scream kullandığı konusunda haklı olabilirsin ancak bence Mace'in etkilenmemesinin sebebi, kılıç tekniği değil fakat force'taki üstünlüğüdür.Zaten kılıç tekniğinin iyi olmasını sağlayan da force'taki üstünlüktür.

Hayır böyle değildir. Onun etkilenmeme sebebi Windu'nun alnının teriyle jedi olmasıdır. Ancak "abi bak bu bizim yiğen, yapıver kaydını, neyse gühanımız veriririz", "Dayı ben geldim, Himmet Ağbeyiminde selamını getirdim, beni jedi meday neyin yapacakmışsın", "İyi akşamlar ben milletvekili filancanın oğlu falancayım. Bizim bir kayıt işlemi vardı da, aslında ilk tercihim burası değildi ama işte kazanamayınca ilk yıl, sene kaybetmemek için bu sene sütçü imam ünv. müh.mim. fakültesi jedi sanatları meslek yüksek okulu (2 yıllık) 2. öğretimini de yazayım dedim" şeklinde jedi kabul eden bir sistem olduğu için torpilsiz Mace herifle kapışabilirken, diğerleri anında böğrüne kılıncı yiyiyor. Olay açık...
:)

Atalay demiş ki:
JediMaster demiş ki:

Yani dünya evrende değil mi? :) Ewoksa Ewok işte. Eskiden bir muhabbet geçerdi arkadaşlar arasında: Çok çok üstün matematik bilen 2 ile 2 yi toplayamazmış... Teknolojiye karşı sadece ilkel araçlarla akıl karşı karşıya geliyor. Aslında gayet te mümkündü ve E6 da bunu gördük.

Einstein in bi lafı vardı
3. Dünya savaşının hangi slahlarla yapılacağını size söyleyemem ama 4. dünya savaşı kesinlikle taş ve sopalarla yapılacaktır
baba büyük insan:p

nienturi demiş ki:
JediMaster-Revan demiş ki:

Hayır böyle değildir. Onun etkilenmeme sebebi Windu'nun alnının teriyle jedi olmasıdır. Ancak "abi bak bu bizim yiğen, yapıver kaydını, neyse gühanımız veriririz", "Dayı ben geldim, Himmet Ağbeyiminde selamını getirdim, beni jedi meday neyin yapacakmışsın", "İyi akşamlar ben milletvekili filancanın oğlu falancayım. Bizim bir kayıt işlemi vardı da, aslında ilk tercihim burası değildi ama işte kazanamayınca ilk yıl, sene kaybetmemek için bu sene sütçü imam ünv. müh.mim. fakültesi jedi sanatları meslek yüksek okulu (2 yıllık) 2. öğretimini de yazayım dedim" şeklinde jedi kabul eden bir sistem olduğu için torpilsiz Mace herifle kapışabilirken, diğerleri anında böğrüne kılıncı yiyiyor. Olay açık...
:)

Ya nienturi, öldürürsün adamı sen :D Ama doğruluk payı olabilir söylediklerinin. Ama ona kalsa Anakin de Qui gon Jin'den torpilli :D

Valla onu bunu bilmem, Quai gon Jinn gibi jedi gelmedi gelmez bu Star Wars alemine. O Darth maul'e yenilip ölmesi bile karizma abi adamın. Zaten serinin tek iyi filmi bana göre "1".

Atalay demiş ki:
JediMaster demiş ki:

Akıl da bi yere kadar işini görür.Bence de filmin oraları saçma ve sıkıcı.
Düşün kü elinde silah olan biri var ve senin de elinde sopa, ona aklın ile nasıl karşı koyacaksın? Konuşarak mı?Yoksa sopayla mermiyi mi sektirteceksin? :LOL:

açıkçası olayı şöyle bakmak amerikada vietnama girdiğinde aynı şeyler oldu falza güvenin getirdiği durumlar tarihde yaşanmıştır yaşanmayada devam edecektir. :)

Geri