İnsan (Rock)-izmir

StickmasteR demiş ki:
Şu tehditler ve sizden önceki grup olayını biraz aç bakayım?Tam olarak kimden nasıl bir tehdit almışsın?

Bizden önceki grup değil ..bizden önceki grubun vokali(burası önemli yoksa grubun diğer üyeleri gayet samimi insanalr,hatta biri çocukluk arkadaşımdır) ..ama niye anlatıyorum ki bunun senin daha iyi bilmen gerekiyor... tehditler olayına gelince o da bize kalsın...ama bir daha böyle bişey yapmaya cesaret eden olursa işte o zaman o kaplan gücümü de arkama alarak pençelerimi boğazına geçirmekten çekinmem :evil:

Sahne denen yer hayvanat bahçesi ya da arena falan değil,bir topluluğa seslenilen ve medeni olunan bir yerdir.Yok kaplan gücüymüş de yok pençeymiş;bırak bunları.Çocukça davranışlar bunlar.İnsanlarla iletişim kurmayı dene,tavsiye ederim;çok işe yarıyor ve inan Bengi (bahsettiğin vokal) bunu senden çok daha ustaca yapar.Ortada tehdit falan yok,saçma sapan iddialar savurmayın.Biz;siz sahnedeyken zaman zaman bir kısmımız kalabalığın içinde bir kısmımız arkada mixer'in başında sizin dışarıya gelen sound'unuzu düzeltmek için çaba sarfettik.Gerçi sen bu tip konulardan biraz uzaksın;ama konserinizin mümkün olduğunca verimli geçmesi için elimiz erdiğince bir gayret sarfettik yani.Hatta konserin sonunda vokalist arkadaşınızın (sanki kendisi Freddy Mercury'ymiş gibi) bağıra çağıra "İnsanlar ses duysun,vokal duysun..." deyişini bile hazmedip ağzımızı açmayacak kadar da olgunluk gösterdik;ama sen tutmuş bana pençelerinden bahsediyorsun.Ayrıca "Bizi tehdit ettiler..." diyen grubun şu tavrı da çok ironik.Bence sen ona buna kaplan gücünü anlatmayı bırakıp müziğine biraz eğilsen daha sağlıklı olur senin açından.Mesela gitarını akort etmeyi öğrendikten sonra YOK'un akorlarını bir bilene sorup doğru şekilde çalmayı denemekle başlayabilirsin...Diğer parçalara sonra da geçsen olur;ama özellikle YOK diyorum çünkü bu parçayı inan tahammül edilemeyecek kadar kötü çalıyorsun.Samimi söylüyorum...

Tüm bunlardan ayrı olarak basçı arkadaşınızın (ismini bilemiyorum ama) konserin sonlarına doğru yaptığı Stu Hamm solo oldukça başarılıydı.Keşke yalnız yapsaydı...Sahnede de bizzat gidip elini sıktım hatta;ama burdan da tebrik etmek istedim.Eline sağlık arkadaşım...

çıktığınız bu yolda 21 gram olarak sonsuz başarılar diliyorum arkadaşlar :roll:
biliyorsunuzki grup müziği yapmak, bi çok zorluklarıda beraberinde getirir
bir aile olarak bunların hepsinin üstesinden geleceğinize birbirinizi yarı yolda bırakmayacağınıza eminim. :LOL:

Sahnedeki insan ne kadar rahat davransada ne kadar coşsada zor bi iştir bu iş!! Müzik yapmak kafa sallamaktan hoplayıp zıplamaktan çok öte bi duygudur bi beceridir....!! Çıkarsın sahneye spotlar yanar bütün gözler sana çevrilir
ve herkes aynı anda aynı şarkıya aynı notadan girmeyi başarabilirse kimileri için bu bile başarıdır... :D :D :D :D
kolay gelsin.. :)

Arkadaşım ! bak ! bir şarkıda yalnış akor basmış,metronom kaçırmış olabilirim ama bu şarkıyı bilmediğim anlamına geldiğini nereden çıkarttın ben orasını anlamış değilim.Şimdi ben sana Y.O.K. ta isteyerek yarım ses üstten çaldım desem inanacakmısın bilmiyorum ama yalnış da olsa bir ses duymak için sadece 1 mezur öyle çaldım.Üstelik burdaki konu kimin neyi nasıl çaldığı değildi oradaki yaşanan olaylardı.Merak etme bende sizden bir önceki gün İz Bırakanları dinlemiştim.Şimdi o güne geri dön ve nasıl bir İz Bırakanlar çadınız bir hatırla istersen.. B.K atılacaksa onu bende yaparım da yaşım artık buna müsade etmiyor, benim yaşıma geldiğinde sende bu işlerin boş olduğunu göreceksin !

Gelelim tehdit olayına..Sana ne oluyor arkadaşım? ..Neden lafı üstüne alınıyorsun.Olayın seninle yada grubunla uzaktan yakından alakası Y.O.K. Ama illaki merak ediyorsan fiziksel olmasada psikolojik bir tehdit vardı.Sadece bunu bilsen kafi ve pençelerimi boğazına geçirirm derken, lafımın arkasında sonuna kadar duruyorum.Çünkü bu yaşıma kadar her kim buna niyet ettiyse damarlarında akan asil kan atmosferle buluşma noktasına ya gelmiştir yada gelmeden merhametli davranıp ben buna izin vermemişimdir ! İlk defa buna boyun eğmek zorunda kaldığım için sahneye çok sinirli çıktım zaten.Hayatta 2 şeyden nefret ederim 1. tehdit 2. rüşvet .Bir tanesi başıma geldi ve ben sevdiğim insanlar zarar görmesin diye sesimi çıkaramadım.Benim derdim bu.Umarım anlaşılmıştır

Ayrıcaaa! İyi niyetli olduğunuzdan hiç şüphem YOK ama keşke bu iyi niyetinizi sahneden biraz erken inerek gösterseydiniz.Sizin yaptığınız "önce öldür,hadi şimdi de canlandıralım" .. Y.O.K. öyle bir zihniyet ki sen ve grubun ondan bir gün önce de sahne almıştınız.Anlayamadığım bir ego mu var yoksa...

Son olarak gelelim Tuncer'in lafına yani senin söyleminle vokalistimizin lafına.Sonuna kadar onun da arkasındayım! En azından kendisi İz Bırakanları söylerken sesini kız sesine benzetmiyor, kendi sesiyle söylüyor.Madem erkek sesi duymak istiyorsunuz o zaman bir erkek vokal alın.Boğuren bir kız değil.O kendisini Freddy sanmadığı için zaten çok iyi bir vokaldir.Taklitçi zihniyetten uzak dur.Yapamıyorsan bari adam gibi taklit et !!!

Son demiştim ama sonu gelmiyor nedense...Basçımızın (AHMET) çaldığını beğnmiş olduğunu ifade ederek bir yandan da davulcuya dil uzanmış gibi algıladım.Eğer böyle bir şey varsa inan terbiye sınırlarını zorlamaya başladın.Benim bildiğim etik kurallarında aynı işi yapan 2 kişiden biri, öbürüne ne olursa ve kim olursa olsun saygı duyar ama bunu sende göremedim.Üstelik ordaki önemli olan faktör bas gitarın çaldığı şeydi davulun değil ki davulu gayet doğru çaldı..Senin gibi biri sadece şarkılardaki sadece bir enstrumanı dinlerken davulu ve bası aynı anda nasıl duydu ben şu anda oraya takmış durumdayım.

Eğer yine bir şey yazacak olursan oradaki olaylar hakkında yaz çünkü o akşam ne siz ne biz adam gibi müzik yapabildik (mixerin başındaki düğüncü kılıklı abi ve onu ses sistemi sayesinde)

Bundan böyle de söylenecek bir şey Y.O.K.

sansasyon demiş ki:
bir aile olarak bunların hepsinin üstesinden geleceğinize birbirinizi yarı yolda bırakmayacağınıza eminim. :LOL:

Sahnedeki insan ne kadar rahat davransada ne kadar coşsada zor bi iştir bu iş!! Müzik yapmak kafa sallamaktan hoplayıp zıplamaktan çok öte bi duygudur bi beceridir....!! Çıkarsın sahneye spotlar yanar bütün gözler sana çevrilir
ve herkes aynı anda aynı şarkıya aynı notadan girmeyi başarabilirse kimileri için bu bile başarıdır... :D :D :D :D

eyallah kardeşim..aynı dilekelr bizden de size geliyor.kulakta köpe oldu sölediklerin ;)

zamanında buraları böööle bostandı,dedem rahmetli 3 kuruşa sattı,toprağı bol olsun...siz de şu silahı çekin kafamdan yazacaklarıma konsantre olamıyorum.konudan saptım ona yanıyorum.

Bi de amfi olayını en yakın zaman da çözüyorum.Bunu teleferikte mangalla kutlayalım ki olmazsa olmaz deeeemi...

sansasyon demiş ki:

durukan çok pis yazmış...Duru ve Tunç size başarılar,herşey için teşekkür ediyorum.

Cunning stunts gazisi muyang... :D

Ya ben bu arkadaşı ajitasyon şampiyonu ilan etmek istiyorum...Hakikaten cevap vermeye kalksam hangi birine cevap vereceğimi şaşırıcam,yine sayfalar sürecek,gereksiz gereksiz tartışmalar falan...Sen benim yaşıma takmışsın ama ben senin yaşın kadardır bu işi yapıyorum.Beni de seni de onu da bunu da bilen bilir,merak etme kardeş.O yüzden yok sen de şöylesin yok bilmemne...Gerek yok bunlara.Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.Hadi size kolay gele...

StickmasteR demiş ki:
Ya ben bu arkadaşı ajitasyon şampiyonu ilan etmek istiyorum...Hakikaten cevap vermeye kalksam hangi birine cevap vereceğimi şaşırıcam,yine sayfalar sürecek,gereksiz gereksiz tartışmalar falan...Sen benim yaşıma takmışsın ama ben senin yaşın kadardır bu işi yapıyorum.Beni de seni de onu da bunu da bilen bilir,merak etme kardeş.O yüzden yok sen de şöylesin yok bilmemne...Gerek yok bunlara.Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.Hadi size kolay gele...

Bu yine iyi halim.Sen beni bir de senin yaşındayken görecektin...sanada kolay gele

öyle değil...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

beklerim eskişehir'e.. gel buyur.. yerim yurdum belli.. ama ağzını bozma.. yorumuna yorum yaptım sadece.. insanları bu kadar sert eleştirmeye gerek yok bence.. ikincisi de erkek değil bayan'ım..!

Ege de ki iktisat kongresınde bır karsılasma(hemde ne ünlü gelmiş oh oh)

Part1

Freddy mercury: oo tuni naber be
Tuni: ne olsun kardeşim ya konser bar işte !!!yoktun ne zamandır görünmüyon biz hala devam işte gördüün gibi
FM : öbür taraftaydık takılıyoduk işte. ben bi ineyim dedim jimmy(the doors) de gelcekti de cobainle yeni bi beste yapıyolarmış meşguller yani..
T : hımm ismi ne
FM: zebaniye taş atma...

Part2

T: konserde iyiydi iste tabi ben baslarda agresıf basladım konulardan bı de bızden oncekı grup tizleri acmıs yuh dersın dınlemısındır rahatsız oldum cok tizdi işte
FM: dınldım dınledım sankı sesı benım kadar tiz bende şok oldum yani zaten sesdenemesı yaparken SAY diyo gerçi A desede bas yokJ ondan olsa gerek
Reci: ses denemesı yaparken SAY A denir say tizleri a basları duymak içinn ama insan arastırmadan dısardan duyuyoo say say say J neyse
Kaan Tangöze: oooooo seni kendime sakladım
T: dur kaan ya hem ben onu soyledım az once sende J
KT : ha tamam aman aman yazdım cizdim aman aman ..

Part3

T: muzık grupcada yapılsadabireyseldirherkeskendı ıcın yapar grup ınancı sadece aletlerın hepsını bı kısının calamadıı ıcın olgudur ruhlar aletlerde bırlesır ayrıca muzık savastır dostum
Muzık ılk defa ıkı kabıle arasında cıkan bı savasta guc gosterısı olarak bambudan yapılan aletlerden olusmustur bambudan yapılan sopalarınbırbırınevurulmasıyla cahıl kalmayın Sigmund freud:sadece muzık dınlemek aklı bulandırır ve ufaltır
F nietzche: hiçbisey yok dostum endıselenme
T: ha bide dıt olmus bu dunya senın ıcınde gelsın ...
FM:zebaniye taş atma..kafanıda yarma kımseye bok atma olursun sonunda kazmaJbek sozlerı bıtırmısler...
T: oo ıyı olmus
Mark portnoy: arkadaslar kendınızıde yırtsanız bagetlerıde yutsanız olmaz ...herkes bence fazla kasmasın...bu bir gondermedır anlayan anladı...
Y malsteen: pıyasa muzıkte solo yoktur be dostum gıtarıstın solo atıını gormek ıstıyosan benım bestelerımı calında gorelımJ
Ama tuni calın bı tane
T: tamam dayı

Part4

TUNİ İNSAN vokal
RECİ İNSAN gitar
AHMET İNSAN bas
TAHİR İNSAN davul

ozel muhabbet ve kufurlu konusmalar silinmiştir,ozel sohbet ve kufurlerinizi foruma yansıtmayın,mumkunse hiç yapmayın .))

kolay gelsin . . .

jan a tessekkurler...
İNSAN

Çare-Bir günah gibi
Linkin park-numb
ve süpriz parçalar repertuarımıza eklenmiştir...
çok yakında...(çalışmalara tüm hızıyla sürmektedir)

selamlarr....nasılsınız bakalım insan grubu...konseriniz bomba gibiymiş duydum...ya nerlerde çıkyonuz yada çıkcanız beni bilgiledirirmisiniz reco bey:) bütün gruba selamlar...

Selamlar arkadaşlar,konser hakkında bi yorumda benden gelsin madem...Ben sizden önce çıkan grubun elemanıyım,kısaca konser zamanından bi iki yorum yapacağım...Birincisi okuduktan sonra gözüme takılan ilk nokta oldu ,,biz konseri uzatmadık arkadaşlar biz konseri ilk bölüm olan kokteyul kısmını çalarak hafif müzik ve yemek modunda geçirmek için talimat aldık..Uzun zaman pyasada olduğumuz için toplama bi grup olarak bile ne çalacaz diye düşünmedik ve ne aklımıza geldiyse çaldık...İşte çobanlık ve çalgıcılık arasındaki fark...Daha sonrasında sevimli sevimsiz o ödül merasimi,takı v.s den sonrada daha bi şarklı çaldık ve siz ne yaptınız,deli cevat haline gelip çılgına dönmüş bi şekilde baarındınız..<bu komikti...Her neyse biz konsere devam ettik ve 3 şarkı sonra bıraktık,toplamda 1 saati bulmayan işimizi sizler nasılda kafanızda büyüttüyseniz,nasılda heyecan yaptıysanız kendinizi tutamadınız...
Diğer hususta tehdit unsuru..Sizler tehdite boyun eğmeyecek kadar heyecanlıydınız o gün,neden böle bişiyin varlığını bugün hissediyorum anlamadım...Madem tehdit aldınız neden küfürlerinizle coşturmadınız o meydanıda(O şarkıda çünkü bu boyutta hareket ettiniz,bilen bilir...) şimdi sanki İNSAN lara biraz acite lanse ediyosunuz..Ben işin müzik kısmını geçtim arkadaşlar,İNSANlık kısmındayım..Ayıptır,hepimiz müziğe gönül verip bişiler yapıoruz "ego"larımız tatmin olmayı versin bi kerede,insan olalımki iletişimlerimiz dandik boyutlar kazanmasın...
Hepinize müzikal hayatta başarılar..Elbet bu işi yapıosak bikaçkere daha karşılaşırız,yüzümüz olsun ki bize insanmış desinler...

Geri