İnsan (Rock)-izmir

silmarillion demiş ki:
kaan'a sorduk şu anda öyle birşey düşünmüyormuş :p :)
eheueheueh..neyse siz bon jovi yi çağırın bence bir düet yapar kırmaz sizi diye düşünüyorum bizde yakından görmüş oluruz..
salı olmaz diyorum hala dolucak taşıcak diyorsunuz yaw..o gün değişsin lütfen en kısa zamanda yoksa teşekkürlerimi geri alırım :p :)

Birazcık haksız çıktın beee :) .Salı olmasına rağmen masalar yine doluydu dün gece...Tabi ayakta duran insanlarda yoktu ama en azından koltuklar sahipsiz değildi :p

Canın da dediği gibi bu sadece bu haftaya özel bişeymiş (tabi ne kadar doğru bilemem ,yine herşey değişebilir ,ben artık herşeye hazırım ) bundan böyle tekrar Perşembeleri Guardiandayız ama bu perşembe değil :LOL:

persembe salı cuma cumartesıı pazar hatta yenı bır gun ısmı buldum pazarın pa sı salının sa sı carsambanın ambas ı
PASAMBAS gunu de cıkıyoruz hepınıze hayırlı olsun
ayrıca on masadakı tanımadıımız ama eglenmeye gelne arkadaslara da cok tesssekkurr...
keske herkes gelseee ve eglenseee...
nedense eglenmeyı bılmeyen bı toplumuzzz..

ya izmirli bir müzik aşığı olarak genc soluklu yetenekli grupları görmek cok güzel bi duygu..in-san heyecanını direk seyirciye verebildi dün gece.onları farklı kılan bu özelliklerini umarım hiç bi zaman kaybetmezler.sanki yıllardır tanıdıkları insanlara calıomus gibi,samimi ve costurucu..ateşleri sahneyi yakıyo yahu..basarılar insan in-san'ı dinleyesi gelio walla :)

ya tabi masalar dolar yani benim mekanın boş olacağıyla ilgili bir derdim yoktu zaten..ben salıyı tamamen kişisel nedenlerden ötürü istemiyorum yoksa dinleyicileriniz gelicektir bundan kuşkum yok :) ama salıları ben gelemiyorum neyse perşembeye alınmış yine güzel olmuş artık haftaya perşembe gelir güzel güzel dinleriz :)

adon demiş ki:
ya izmirli bir müzik aşığı olarak genc soluklu yetenekli grupları görmek cok güzel bi duygu..in-san heyecanını direk seyirciye verebildi dün gece.onları farklı kılan bu özelliklerini umarım hiç bi zaman kaybetmezler.sanki yıllardır tanıdıkları insanlara calıomus gibi,samimi ve costurucu..ateşleri sahneyi yakıyo yahu..basarılar insan in-san'ı dinleyesi gelio walla :)

Bunları sizlerden duymak çok keyif verici..Biz saheyei biraz daha ateşe verelim bari ,madem o kadar hoşunuza gitmiş :twisted: :twisted: ...O zaman Cumartesi akşamı Dungeonun önünde bir itfaye aracı bulundurmak şart oldu..Sahneye verilebilecek her türlü hasar için daha şimdiden özür... :twisted: :D

silmarillion gel bizz seni grubunn başına menajer olarak tayin edelimm :) hem bendee tatilee giderimm.. sende kendinee göre boş oldugunn zamanlardaa gruba çalcak bi yerler ayarlarsın :):)
bu aradaa tunii yaa acaip yaratıcısıınn..! haa unutmadann guardian'daki ön masa halk topluluğunu tekrar davett ediyoruzz :):):) baya eğlenceliydiler.. süperlerdii hattaa :)

yok yaw benden menajer olmaz ben bencilce isteklerime güzelim grubu kurban ederim..benim canım sıkıldı hadi şunu çalın bunu çalın derken..okula falan götürürüm onları benimle beraber yani diorum işte bu iş yaş :) senle iyi bu grup :)
ama perşembe olsun bu kadarda dinleyici kaprisi yapalı,di mi ama :)

ARKADAŞLARIMIN YAZDIÐI KISA SÜRE İÇERİSİNDE SAHNE REPERTUARINA DAHİL EDİLECEK OLAN BESTEMİZİ SİZLERLE PAYLAŞIYORUM :) BAKALIM SİZDEN GELECEK YORUMLAR NASIL OLUCAK.. YORUMLARINIZII BEKLİYORUM :) TEŞEKKÜRLER İN-SAN'lar...

İN-SAN - GÖT OLMUŞ BU DÜNYA

Gittim gördüm dünyayı
Hasretle de yanmayı
Zamanla yaşlanmayı
Gördüm ben bir rüya
Göt olmuş bu dünya

Kasvetli bakışları
Umarsız yatışları
Yardımsız çığlıkları
Piç olmuş bu rüya
Göt olmuş bu dünya

Bacak arası aşkları
Zevk veren çığlıkları
Sonra terk edişleri
Sende gördüm rüya
Göt olmuş bu dünya

Dumanlı kafaları
Alkollü vücutları
Mosmor bakışları
Bende bitti rüya
Göt olmuş bu dünya

Sanirim Anemi'nin baslattigi argo sözcükle lyrics furyasina katilmissiniz ve furyayi devam ettirme egilimindesiniz. Daha derli toplu sözler yazilmali diye düsünüyorum. Eger yapilmak istenen seyin KALITELI olmasi isteniyorsa tabii.
Hemen söyleyiim amaciim tartismak falan degil ya da karalamak degil sizi. Sonucta ayni isi yapiyoruz. Ama bence ileri gitmek, ilerlemek elestriye acik olmaktir. Elesetriden pay çikarmaktir kendine.
Benimkisi sadece kisisel bi yorum, kimseyi baglamaz yanii.
Kolay gelsiin..
Eywallah...

cuzunyol demiş ki:
Sanirim Anemi'nin baslattigi argo sözcükle lyrics furyasina katilmissiniz ve furyayi devam ettirme egilimindesiniz. Daha derli toplu sözler yazilmali diye düsünüyorum. Eger yapilmak istenen seyin KALITELI olmasi isteniyorsa tabii.
Hemen söyleyiim amaciim tartismak falan degil ya da karalamak degil sizi. Sonucta ayni isi yapiyoruz. Ama bence ileri gitmek, ilerlemek elestriye acik olmaktir. Elesetriden pay çikarmaktir kendine.
Benimkisi sadece kisisel bi yorum, kimseyi baglamaz yanii.
Kolay gelsiin..
Eywallah...

Ben böyle bir benzetme yapılacağını biliyordum ama bu kadar çabuk beklemiyordum doğrusu :) Bunun pek Anemiyle alakası yok desem de inanmayacaksın nasıl olsa.Ama işin doğrusu şu:Turkrock ta bir yazıyı okudum(ne olduğu önemsiz) bu sözler de oraya tepki olarak yazıldı.
Argo olayına gelince ben şimdiye kadar yazdığım bütün sözlerde bu vardı ve olmaya devam edicek.Bunu benim tarzım olarak kabul edin lütfen.Eğer yazılan bir sözde argo yoksa o sözü muhtemelen ben yazmamışımır.
Sözlerin düzenlenmesi konusuna gelince evet bazı değişiklikler yapmaktayım.Aslında bence sözler buraya biraz erken kondu ama olsun şarkının ilk halini görmüş oldunuz
Eleştiri için tşk. ederim ..kendine iyi davran :p :)

cuzunyol demiş ki:
Daha derli toplu sözler yazilmali diye düsünüyorum. Eger yapilmak istenen seyin KALITELI olmasi isteniyorsa tabii.

bende bu konuda cuzunyol a tamamen katılıyorum.bence hiç hoş değil bi şarkının içinde bu denli argo kelimenin yeralması.ayrıca sakın kişisel almayın sadece sizin şarkınız için değil bu tarz da yazılmış tüm şarkı sözleri için geçerli bu sölediklerim.

ayrıca ;

IbanezRB demiş ki:
Eğer yazılan bir sözde argo yoksa o sözü muhtemelen ben yazmamışımır.

yazdıklarından anladığım kadarıyla her şarkının içinde argo kullanmakla övünüyo gibisin.umarım ben yannış anlamışımdır. belki şarkılarda anlatmaya çalıştıkların güsel şeyler ama bu tarz argo kelimeler kullanmak seni basitleştirir ve anlatmak istediklerini karşı tarafa geçiremez die düşünüyorum.
önemli olan aynı anlamı argo kullanmadan da dile getirebilmeyi başarmaktır ve piyasada bu kadar birbirinin aynı basit işler varken sizin bu farkı yaratıp ortaya koymanız da size yakışandır bence..

sokaklar argo konusan ınsanlarla dolu ...
ve herkes burdakı forum dakı sokaktakı argo konusmadıımız bı gun bıle yokk..
bence bır sozde argo bulunması onu kalıtesızlestırmezz..
kalıtesızlık muzıiinn tek seslı cok seslı akor teknık zengılıı ıle ılgılı bır konu...
(ayrıca ornek athena ılk cıktıında nah kelımesını kullanmasaydı acaba ne kadar dıkkat cekerdı...ama muzıklerı de deısık bı tarzda olduu ıcın hala varlar)bence muzıın devamlılını kalıte belırler farkedılmeyıde argoo...
sevgıler saygılar...

cursed_angel demiş ki:
cuzunyol demiş ki:
Daha derli toplu sözler yazilmali diye düsünüyorum. Eger yapilmak istenen seyin KALITELI olmasi isteniyorsa tabii.

bende bu konuda cuzunyol a tamamen katılıyorum.bence hiç hoş değil bi şarkının içinde bu denli argo kelimenin yeralması.ayrıca sakın kişisel almayın sadece sizin şarkınız için değil bu tarz da yazılmış tüm şarkı sözleri için geçerli bu sölediklerim.

ayrıca ;

IbanezRB demiş ki:
Eğer yazılan bir sözde argo yoksa o sözü muhtemelen ben yazmamışımır.

yazdıklarından anladığım kadarıyla her şarkının içinde argo kullanmakla övünüyo gibisin.umarım ben yannış anlamışımdır. belki şarkılarda anlatmaya çalıştıkların güsel şeyler ama bu tarz argo kelimeler kullanmak seni basitleştirir ve anlatmak istediklerini karşı tarafa geçiremez die düşünüyorum.
önemli olan aynı anlamı argo kullanmadan da dile getirebilmeyi başarmaktır ve piyasada bu kadar birbirinin aynı basit işler varken sizin bu farkı yaratıp ortaya koymanız da size yakışandır bence..

Arkadaşlar düşündüm taşındım ben bu lşarkıya bir 5 lik daha yazdım.İyi okuyun ve bunu anlamaya çalışın lütfen.

Karışma sen sazıma sözüme
Duymak istediğim budur bu gece
İnsan söylüyor işte
Göt olmuş bu dünya
Göt olmuş bu dünya

Övündüğümü söylemedim,sadece tarzım bu dedim.Ayrıca sokaktaki insana sokak diliyle bişeyler anlatmak en kolayıdır.Cilalı sözler pek işlemiyor bu devirde.(örnek:Mor ve Ötesi : Cambaz ki ben bu şarkının sözlerine bayılırım ama bu denli acı dolu sözleri ne yazıkki insan oynayıp zıplayarak dinlemekte) .Ayrıca Teoman kasıklarında ki ağırıdan söz ederken,Şebnem Ferah birine bir ayna ile yardım ederken kimse bişey demezken ,neden bu tepki ??? Ben sözü dolambaçlı söylemeyi sevmem,dalkavukluk da yapmam içimden geleni hemen söylerim !!!Bu böyle biline ...Tekrar TŞK.EDERİM

IbanezRB demiş ki:
Ayrıca Teoman kasıklarında ki ağırıdan söz ederken,Şebnem Ferah birine bir ayna ile yardım ederken kimse bişey demezken ,neden bu tepki ???

sen verdiğin örneklerle zaten kendi söylediklerini çürütüosun.benim demek istediğim de bu işte Teoman bu işi en iyi yapan kişi türkiyede.şarkı sözleri ve konuları itibariyle "Tuni" nin savunduğu FARKINDALIK YARATMA olayını layıkıyla ve hiç argo kullanmadan yapabilio.ben Teoman ın hiç bi zaman şarkılarında aşikar bi şekilde küfrettiğini görmedim açıkçası.ama tabi bu tarz şeyleri yaratmak biraz emek ve uğraş ister bence senin benim yazdıklarım karşısında hemen bi 5 lik yazmış olmanda aradaki farkı ortaya çıkarıyor heralde.

ben bunları sizi sinirlendirmek yada kötülemek için yazmıyorum.siz nasıl dinleyicilerin sizi farketmesini istiyosanız biz dinleyicilerde sizde yaptıklarınıza dair bi farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.umarım farkındasınızdır..

cursed_angel demiş ki:
IbanezRB demiş ki:
Ayrıca Teoman kasıklarında ki ağırıdan söz ederken,Şebnem Ferah birine bir ayna ile yardım ederken kimse bişey demezken ,neden bu tepki ???

sen verdiğin örneklerle zaten kendi söylediklerini çürütüosun.benim demek istediğim de bu işte Teoman bu işi en iyi yapan kişi türkiyede.şarkı sözleri ve konuları itibariyle "Tuni" nin savunduğu FARKINDALIK YARATMA olayını layıkıyla ve hiç argo kullanmadan yapabilio.ben Teoman ın hiç bi zaman şarkılarında aşikar bi şekilde küfrettiğini görmedim açıkçası.ama tabi bu tarz şeyleri yaratmak biraz emek ve uğraş ister bence senin benim yazdıklarım karşısında hemen bi 5 lik yazmış olmanda aradaki farkı ortaya çıkarıyor heralde.

ben bunları sizi sinirlendirmek yada kötülemek için yazmıyorum.siz nasıl dinleyicilerin sizi farketmesini istiyosanız biz dinleyicilerde sizde yaptıklarınıza dair bi farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.umarım farkındasınızdır..

Neden sinirlendiğimi düşünüyorsun kiyaw ?? Yok öyle bişey.Sadece kendimi sana ifade edemedim diye üzüntüden yataklara düştüm.Tamam kabul ediyorum küfür ,argo iyi bişey değil ama bu hayatımızın bir parçası,benim anlatmaya çalıştığım bu.Bu tiyatroda da var,sinemada da,görsel anlamda resimde de...Müzikte neden olmasın?? Bak mesela dün akşam bir tiyotro izledim tv de.Şener Şen ,Meltem Cumbul gibi insanlar sahneliyordu oyunu ve inan bol miktarda argo sözcüğün geçtiği bir oyundu.Bu farklı olma anlamında yapılmıyor zaten.Bu oyunu yazan kişi benim gibi düşünüp insanlara daha net bir dille atlatmaya çalışmış olan biteni (bu benim fikrim tabi) .Birde Teomanın yaptığını söylediğin şeyi bende zaten yaptım şarkıda.Eğer bir daha okursan bunu rahatlıkla görebilirsin (3. 5'likteki ilk satır) .Ama inan bunu nasıl söylesem diye saatlercede düşünmedim,birden bire aklıma gelen bişeydi.Üstelik G.O.B.D. lafını da ilk kez benden duymuyorsundur eminim.
Son olarak da o son 5 lik sen bu yazıyı yazdın diye yazılmadı.O hep vardı ama böyle tepkiler geleceğini bildiğim için onu en sona sakladım!!

Geri