Boss BCB-60 Pedalboard

enver demiş ki:
arkadaslar bakın buda 'enverBCB60enver' param buna yettı en azından orjınal bcb60 ı alacak parayı toparlayana kadar ama memnunumda yanı laptop cantası hem hafıfı hem buyuk bcb60 bukadar pedalı barındıramıyor ne yazzıkkı :D

http://img59.imageshack.us/my.php?image=pic00880ni1.jpg

enver, güle güle kullan ama Doubleshot'a basarken Dime'ın potlarına da basmıyor musun? O kısım pek ergonomik olmamış. CryBaby de biraz aşağıda dursa daha iyi olur gibi geldi bana, yoksa wah kullanırken sağ tarafa mı geçiyorsun?

gogostar demiş ki:
enver demiş ki:
arkadaslar bakın buda 'enverBCB60enver' param buna yettı en azından orjınal bcb60 ı alacak parayı toparlayana kadar ama memnunumda yanı laptop cantası hem hafıfı hem buyuk bcb60 bukadar pedalı barındıramıyor ne yazzıkkı :D

http://img59.imageshack.us/my.php?image=pic00880ni1.jpg

enver, güle güle kullan ama Doubleshot'a basarken Dime'ın potlarına da basmıyor musun? O kısım pek ergonomik olmamış. CryBaby de biraz aşağıda dursa daha iyi olur gibi geldi bana, yoksa wah kullanırken sağ tarafa mı geçiyorsun?

evet gogostar ne yazıkkı bıraz zorlanıyorum doubleshot a basarken hatta dime ile yer degıstırmeyı planlıyorum botlarla ozellıkle baya bır kontrollu basmaya calısıyorum botların ucuyla malum... ama cry baby de pek problem oldugu soylenemez yada kendımı kandırıyor olabılıırm :) ... gogo sende de doubleshot vardı abı bcb60 a dime ile m151 ust uste sıgarmı L seklınde adaptor jack ı kulanılsa sanırım m151 ın genıslıgı 90mm dime ıle aynı boyuttalar zaten...

Bi de BOSS BCB-30 var, üç pedal koymak için.

Martta getirticekmiş ANT Müzik, ben de bundan almayı düşünüyorum, wahı dışarda kullandığımda zaten geri dört pedal kalıyo. BCB-60'a da 270 YTL veremem, iyi bu, iyi. ;)

boss%20bcb30%20pedal%20board3.jpg

191365.jpg

Ama aralarında bariz farklar var. Mesela bende bakmıştım 1 tanede bundanmı alsam die ama besleme bile yok. Yani ayrı adaptör almak gerek sanırım. Ayrıca BCB60ın süper özellikleri var mesela resmimdede görüldüğü gibi DD6dan hiç uğraşmadan stereo çıkış falan alabiliyorum. Kablolar için gizli kanal var. Kısacası bunları dikkate almanızı tavsiye ederim, ihtiyacınızı karşılayıp karşılayamayacağına dikkat edin derim. V

Üstteki mesajı düzenledim, oraya da bakın isterseniz, karışıklık için kusura bakmayın...

Sonu "0" ile biten serilerde güç ünitesi sağlanıyor. BCB-3 ve BCB-6 sadece board olarak geliyor ve sanırım sadece ara kablolar geliyor...

Düzenleme: BCB-30'da güç ünitesi için opsiyonel yazıyor araştrdığım başka bir sitede...

FReeRoCKeR demiş ki:
Ama aralarında bariz farklar var. Mesela bende bakmıştım 1 tanede bundanmı alsam die ama besleme bile yok. Yani ayrı adaptör almak gerek sanırım. Ayrıca BCB60ın süper özellikleri var mesela resmimdede görüldüğü gibi DD6dan hiç uğraşmadan stereo çıkış falan alabiliyorum. Kablolar için gizli kanal var. Kısacası bunları dikkate almanızı tavsiye ederim, ihtiyacınızı karşılayıp karşılayamayacağına dikkat edin derim. V

Bariz farklardan biri de fiyatı. biri 40 dolar, diğeri 140 dolar. (Amerika fiyatları...)

Üç pedal için besleme bence çok da gerekli bi özellik değil, zaten ana pedal yani dist 20 mA yiyo azami. Yani dediğim; kendi adıma bu pedalboarddaki pedallardan sadece biri pil canavarı olur, o da delay pedalı (60/65 mA) onun haricinde ne phaser için, ne de chorus için adaptör olmazsa olmaz özellik değil. Kaldı ki yanında kablo da var üç pedala güç verecek, TU-2, NS-2 ya da LS-2'yle o da kullanılabilir...

Bence çok kullanışlı ve ekonomik bi alet.

Ben sitesindende bakmıştım opsiyonel dediğide farklı bir durum diil. Yani demek istediği istediğiniz bi adaptör bağlayabilirsiniz, bu sitesindede yazıyo :D Tabi ben sadece bilgisi olmayan arkadaşları uyarmak istedim. İhtiyacınızı karşılıyorsa tabiki güzel bir seçim olacaktır. Ayrıca "manyetik_porecesi" nickli arkadaşımızın dediği gibi bende 6 ve 3'ün artık üretilmediğini biliyorum.

BCB-60 hakkında çok konuştuk. Küçük diyenler oldu, buyurun Behringer yanınızda:

http://www.behringer.com/PB1000/index.cfm?lang=ENG

İnanılmaz olmuş ama baya beklemeniz gerekecek. Aslında ayrı başlık da açılabilirdi ama BCB-60 muhabbeti üzerine iyi gider diye düşündüm.

Ayrıca Behringer ve Boss'un yeni pedalları da çıkmış. Çok hoş olanlar var.

Bunları www.muzik tek.net adresinden görüp inceledim. Tam alıntı değil ama kaynak belli olsun...

cavo demiş ki:
bcb60 ı büyüğü.yapısı bile benziyor :D behringer calmıs iyne :D

Baya çalmış. Portlar falan bile tamamen aynı. Sadece BCB-60'ın iki katlısı olarak düşünebiliriz.

Umarım satışlar iyi olur da diğer yıla yeni pedal boardlar'da üretirler. Mesela 6 yerine 9 pedallık bir BCB-90 kopyası (yok böyle bir model)...

Yeni pedallarla birlikte pedal sayısını sayamadım ben. Çok fazla pedal olmuş, bir kısmı çok özel aletler olmuş... Ayrıca USB Guitar Port cinsinden bir ürün de eklemişler. Amerika fiyatının 30$ olacağını tahmin ediyorum açıklanan liste fiyatına göre...

Behringer bu şekilde gitar ürünlerine yoğunlaşırsa işimiz var demektir.

Geri