Moribund Oblivion

Senelerdir varolan bir grup duymamışsan ya tarzın değildir yahut yeni dinlemeye başlamışsındır bu sound'u kaldiki yeni dinlemeye başlamışsan sevmezsin tarzın değilsede kezâ...

yahu kuzeyli grupların etkisinden kurtul diyorsunuzda dünyada corpse paint yada spike takmayan bi tane black metal grubu gösterebilirmisiniz??amerikalı ancient bile aynı şekilde.acep onlarda fanları ''yahu şu kuzey gruplarını etkisinden kurtulun'' diyomudur??

bakın felsefesi bir yana black metal sahne şovunun en üst düzeyde olduğu metal türlerinden biridir.herşeyinde belli kuralları vardır.black metal grubuysan corpse paint ve spike'sız olmaz.zaten benim bildiğim kadarıyla moribund bi ara bu olayları yapmıyordu ama sonradan yine eski imajlarına döndüler.maalesef black metalde durum böyle ve dediğim gibi corpse paintsiz olmaz.o da şovun bir parçası sonuç olarak.

haa ama türk black metalinde viking ve hail satan olayına karşıyım tamamen.gerçekten satanist değilsen öyleymişsin gibi şarkı sözü yazmanın manası yok.viking olayı da abes durur türk grupta.

Satanizm Kuzey Black Metal'ine has bir durum zaten.

Hristiyanlık mühessesi Kuzey halklarına zorla kabul ettirildiği için karşı bir duruş olarak özellikle Black Metalcilerce benimsenmiş bir pagan inanşıdır. Zaten bu halklar hıristiyanlıktan önceki dönemlerde paganistlerdi yani satanist olmaları onlar için doğal bir durum, birde hıristiyanlıktan benliklerini korumak için ilahi dinlerin sakınılması gerektiğini betimledikleri şeytandan medet ummak pek doğal bir durum. Türkiye'de ve dünyanın bir çok yerinde özellikle True yahut Norveç Black Metal'inin etkisiyle satanizm gibi sapkin kimliğimize aykırı bir inançı benimsemek özentilikten başka birşey olmasa gerek.

İslamiyet yokken bizde şamanisttik bu şekilde tepki mi göstermeliyiz diyecek arkadaşlar varsa onlarada kısaca yersiz olduğunu İslamiyet'i zorla seçmediğimizi gök tengri olarak bilinen tek tanrılı inançı Müslümanlığa yakın gördüğümüz ve dinlerin arasındaki aşırı benzer durumlardan ötürü kabul ettiğimizi ve İslamiyetin av ve savaş kuramında şamanizmden daha fazla çıkar sağladığını anladığımızdan dolayı seçtiğimizi belirtiyim...

SAygılar...

dediklerin doğru ama bu müziği ilk icra eden grup olan venomda satanik bir grup değilmiydi??satanist şarkı sözleri yüzünden kilise tarafında aforoz edilmedi mi??ama bu grup ingiliz(hemide newcastlelı) ama black metaldeki viking imgesini bathory koymuştur oda iskandinav kökenli bir gruptur o ayrı :)

Spikesız, makyajsız falan olmaz diyorsun fakat bunlar artık bayat şeyler. yani her hangi bir black metal grubu bunu yapınca ne kadar ilgi çeker şu zamanda? millet neler neler yapıyor artık sahne showu için. iki spike takıp, suratını beyaz yapınca show oluyorsa, en bilinen gruplardan örnek vericem; Dimmu, Cradle ayarı grupların ki Hollywood filmi olur.
Bence şu, bu olmadan black metal olmaz diye bir şey yok. Her şey değişir. Bu müziği yapanlar da ya kendilerini yenileyecekler ya da silinecekler.
Tabiki bu yenilenmenin en önemli kısmı müzikal açıdan olmalı.

Moribund Oblivion'un çekimleri Almanya'da yapilan yeni klibi "Machine Brain" haftaya yayinda! Ilk gösterim 20 aralik 2006 carsamba günü Dream TV-Yüxexes'te yapilacaktir. Klip grubun almanya turnesi görüntülerinide içermektedir.

Almanlarin önemli dergisi Legacy Magazine Moribund Oblivion'un ilk albümü "Khanjar" icin övgü dolu bir kritik yapti ve kritik 10/9 puan aldi. Dergi avrupa genelinde satiliyor ve dünyanin pekcok ülkesinde bulunabiliyor.

moribundlegacyyorum.jpg

moribundoblivion.jpg

Originally posted by gloomy
[br]Almanlarin önemli dergisi Legacy Magazine Moribund Oblivion'un ilk albümü "Khanjar" icin övgü dolu bir kritik yapti ve kritik 10/9 puan aldi. Dergi avrupa genelinde satiliyor ve dünyanin pekcok ülkesinde bulunabiliyor.
episodelegacypw4.jpg

way be ne güzel..demek ki biz zamanında episode 13 olarak 10 üzerinden 14 almışız legacy den[;)]...tebrikler bahadır iyi iş çıkarmışsınız...gerçi bizim kırmızı yuvarlaamız o kadar güzel olmadı ama mazur görün millet...(not:basılı dergi sayfası da yakında eklenecektir)

ozan&meriç (tortu)

---------------------------------

http://www.myspace.com/tortuu

olaydan suan haberim oldu. bu iki arkadas büyük saygisizlik yapıyor. kendileri icin ben bile zamaninda caba sarfetmistim. duslervekabuslar sitesinde bahadir belirtmis bende buradan belirteyim.

legacy'de kritikler 2 sekilde yapiliyor. 45 dakika altindaki albümler mini album seklinde degerlendiriliyor ve puanlama 10 üzerinden oluyor. dakika 45 üstüyse 15 üzerinden degerlendiriliyor. khanjar 32.5 dakikalik bir sureye sahip oldugundan 10 üzerinden kritik edilmis durumdadir.

büyük ayıp ettiniz cocuklar

legacy'nin editörleri şu gruplarımız arasındaki tartışmadan haberdar olsa ne düşünürdü merak ediyorum doğrusu:)

bu haftaki yayın akışımız içersinde yer alan moribound oblivion ve mushroomhead videoları, yayın akışı değişikliği nedeniyle yayınlanamamış bu haftaya ertelenmiştir...

değişiklik için iki grubun da dinleyicilerinden özürdileriz

dream tv yüxexes
güven erkin erkal

Selam Millet..
Forumu takip ediyorum ve Episode 13 elemanı olarak tortu'nun çıkışını çok gereksiz bulduğumu, girilen entry'den büyük rahatsızlık duyduğumu belirtmek isterim..Bu iki grubun da bulundukları kaltak şartlar altında çok iyi işler yaptığını, bu işlerin de nicel sidik yarıştırmalara (9 points-14 points vs..) meze olmaması gerektiğini düşünüyorum. Yazılanları tasvip etmiyor, Moribund Oblivion tayfasının yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum, sevgiler...
Murat

www.episode-13.com
www.myspace.com/episode13

tortuu nun yaptığı komik geldi bana ne istiyorlar ki yani ne ima etmeye çalışıyorlar Güven Erkin Erkal araya girmeeydi dinleyicilerin akıllarını bulandıracaklardı dertleri nedir bilmiyorum ama çok gereksiz bir şey

tortuu demiş ki:
Originally posted by gloomy
[br]Almanlarin önemli dergisi Legacy Magazine Moribund Oblivion'un ilk albümü "Khanjar" icin övgü dolu bir kritik yapti ve kritik 10/9 puan aldi. Dergi avrupa genelinde satiliyor ve dünyanin pekcok ülkesinde bulunabiliyor.
episodelegacypw4.jpg

way be ne güzel..demek ki biz zamanında episode 13 olarak 10 üzerinden 14 almışız legacy den[;)]...tebrikler bahadır iyi iş çıkarmışsınız...gerçi bizim kırmızı yuvarlaamız o kadar güzel olmadı ama mazur görün millet...(not:basılı dergi sayfası da yakında eklenecektir)

ozan&meriç (tortu)

---------------------------------

http://www.myspace.com/tortuu

hakikaten çok komik ve sen bir müzisyensin (!) bu resmen sdk yarıstırmak .. ben bunu aldım bak ne bu yahu ? çok saçma ve gereksiz egolarını neden foruma yansıtıyorsun ki ? açıkcası ben bir dinleyici olarak bu gibi saçmalıklardan rahatsız oluyorum

.. sevgiler sayglılar..

turkishblack demiş ki:
olaydan suan haberim oldu. bu iki arkadas büyük saygisizlik yapıyor. kendileri icin ben bile zamaninda caba sarfetmistim. duslervekabuslar sitesinde bahadir belirtmis bende buradan belirteyim.

legacy'de kritikler 2 sekilde yapiliyor. 45 dakika altindaki albümler mini album seklinde degerlendiriliyor ve puanlama 10 üzerinden oluyor. dakika 45 üstüyse 15 üzerinden degerlendiriliyor. khanjar 32.5 dakikalik bir sureye sahip oldugundan 10 üzerinden kritik edilmis durumdadir.

büyük ayıp ettiniz cocuklar

totallm6.jpg

hatewo3.jpg

1.İLK GİRDİÐİMİZ ENTRY TAMAMEN ŞAHSIMIZ ADINA YAZILMIŞTIR VE BİZDEN BAŞKA KİMSEYİ BAÐLAMAZ.EPISODE 13 ADINA YAZILMAMIŞTIR.

2. Total time'ı 45 dak. nın altında olan (yukarda belirtildiği üzere : 38.47) DARKTHRONE - Hate Them albumu de demek ki 10 üzerinden 14 almış.

3. İlk girilen post un amacı ne nicel ne de nitel bir sidik yarışıdır.Yine her zamanki gibi "öz" vurgu atlanılmış ve düz mantıkla algılanmış.Burada amaç kimsenin (dinleyici,okuyucu,otorite vs.)ilgilenmeyeceği düşünülen ayrıntıları kendi kişisel amaçları doğrultusunda yontup başarılı! bir reklam politikası izlediğini düşünen Bahadır Uludağlar'a doğruları göstermek ve tüm piyasa aktörlerine doğru bilgileri iletmektir.Açıklamalar hakaret içermemektedir ve amacı bu değildir.

4, Khanjar albumu ne yurt içinde ne de yurt dışında "mini-album" ya da "mini-cd" ibaresiyle lanse edilmemiştir ve piyasaya böyle sunulmamıştır.Mini album çeşidine örnek vermek gerekirse Moribund Oblivon ın kritiğinde de değinilen "Like a Falling Haze" cd sidir.Kavram ve uygulumaların niteliklerine ne yazık ki uzak olan insanlar için açıklamalarımız belki itici ve rahatsız edici gelmiş olabilir ama gerçek her zaman gerçektir.

5. BU ENTRY DE TAMAMEN KENDİ ADIMIZADIR.HİÇ BİR BAŞKA ŞAHSI BAÐLAMAZ.

Olanları nasıl değerlendireceğiniz kendi aklınıza ve vicdanınıza kalmıştır.

saygılar

Ozan&Meriç

moribund oblivion topiclerinin ziyaretcileri cok oluyor genelde. arkadaslarında kazancı sanırım cok kişi tarafından konuşulmayı istemek. moribund oblivion'u hedef seçmeleri tamamen bir eziklik. baska diyecek birsey yok. konu uzadıkca amaçlarına ulaşıyorlar çünkü. moribund oblivion topiğinde tortu konuşuluyor. oh oh.. ne büyük başarı çocuklar! iyi müzik yapın koyun ortayada insanlar o şekilde konuşsun sizi. sansasyon yanlış seçim.

Geri